Jump to content

O®️iginal 21 ?


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Παρτιζάνος από φβ.

Διαβάστε το. Αξίζει ....

Quote

 

Σεπτέμβριος 1991...
Πρεμιέρα Πρωταθλήματος..
Τα τρένα του ηλεκτρικού ήταν ασφυκτικά γεμάτα..
Παρ όλα αυτά χοροπηδούσαμε σαν να μα σταν στην Σκεπαστή..
“Μπήσταγαν” τα βαγόνια..
Με Marley και Buffalo Soldier..
O yo yo..
Οι εποχές που πηγαίναμε στο Καραϊσκάκη..απ το Δελφινάριο..
Είχαν περάσει ανεπιστρεπτί..
9.000 κομμάτια..
Ο Πρίγκηπας της καρδιάς μας είχε “βραχυκυκλώσει” εκείνη την ημέρα..
Με Σαββίδη δεξί μπακ..
Πεππέ στο πιο ζωτικό κομμάτι του κέντρου..
Με Πατίκα βασικό..
Τον Ντανιέλο σε θέση αλλού γι αλλού..
Και εκτός ενδεκάδας τις “μεταγραφάρες του καλοκαιριού”...
Τον Δημητριάδη..
Και αυτόν που φίλαγε το έμβλημα στην Δράμα..
Στο μισάωρο η ΑΕΚ έτρωγε 4..με χατ τρικ του Προτάσοφ..
Τα 9.000 κουρέλια τραγουδούσαν ακόμα..
Ντούσαν...Ντούσαν...
“Αφιερωμένο” σ αυτούς που “ξεχνάνε”...
Ήταν η πρώτη φορά στα τόσα χρόνια που ακολουθώ την ΑΕΚ – και αν έχω φάει “πίκρες” - που έφυγα απ το γήπεδο στο 35'..
Με το κασκόλ στο λαιμό περπατάω προς τον ηλεκτρικό και δεν σκέφτομαι καν ότι είναι πολύ πιθανό να πέσω σε γαύρους..
Απ τις “θύρες” τους πέρναγα..
Το “τρένο του Marley” είχε καρφωθεί στο μυαλό μου..
Τόσο σίγουρος ότι θα τους γαμούσαμε εκείνο το μεσημέρι..
Ντάλα ήλιος...
Οι γαύροι στις τελευταίες σειρές της κερκίδας με βρίζουν...
Χλευάζουν την ΑΕΚ..
Χαμογέλασα ειρωνικά...
Μπουκάλια και ροχάλες..
Τι να καταλάβετε ρε γίδια..
Πρόβατα..
Σαν το “μαλλί του Τάκη”...
Το μαλλί της γριάς..
99% Αναλφαβητισμός..
Η γενιά μεγάλωσε στα “Πέτρινα χρόνια”..
Ήταν τα ωραιότερα της ζωής μου..
Τόση αγάπη μεταξύ μας..και για την ΑΕΚ..
Η πίκρα και ο πόνος μας “ένωσε”..
Μαλάκωσε η καρδιά μας..
Και σκλήρυνε η ψυχή μας..
Για να αντέχουμε αυτό που μας μεγάλωσε..
Η καταστροφή..
Ο διασυρμός..
Ένας αγώνας η ζωή μας..
Φυσάει κόντρα..
Για να κερδίσει ο “αδύναμος”...
Και κάπου εκεί έρχεται εκείνο το “γνώριμο συναίσθημα”..
Όταν μια χρονιά ήταν χαμένη...
Το νοιώθαμε και στο Ναό..
Λες και ήμασταν εκδρομή και ψάχναμε ένα ωραίο σημείο στο βουνό..
Να έχει καλή “θέα”...
Θεά όλης της γης για μας..
Διαλέγαμε σε ποια θύρα θα πάμε..σε κανένα “άκυρο” παιχνίδι..
Ο Ναός ενώ ήταν μικρός και ζεστός..η κάθε θύρα είχε διαφορετική “θέα”...
Σκεπαστή αγάπη μου...
Σκεπαστή μπορεί να μην υπάρχει πια..
Το “γνώριμο” εκείνο συναίσθημα σα να ακροβατείς στο κενό..υπάρχει..
Ξέρω..απευθύνομαι σε “λίγους”..
Δεν μ αρέσει να συγκρίνω γενιές Αεκτζήδων..
Οι εποχές και οι περιστάσεις διαφέρουν..
Ούτε η γενιά που είχε 24 χρόνια να δει την ΑΕΚ Πρωταθλήτρια μπορεί και πρέπει να συγκριθεί με την γενιά των “πέτρινων χρόνων”..
Η Ιστορία κρίνει πάντα στο τέλος...
Το εύκολο ανάθεμα σε όλους μέσα στην ΑΕΚ..μόνο κακό κάνει..
Υπεύθυνος για την “ανεπάρκεια” να φερθεί αγωνιστικά ως Πρωταθλήτρια είναι μόνο ένας...
Ο Τίγρης..
Η ισοπέδωση είναι εύκολη..
Κάντε κράτει..
Υπάρχει και το κύπελλο..
Εκεί που η ΑΕΚ πρέπει να “ικιετεύει” να παίξει ημιτελικό και τελικό με τους δύο γαύρους..
Και αν αυτός του Νότου..πάντα έτσι ήταν..
Με θεμιτούς ή αθέμιτους τρ'οπους ο “οργανισμός “ πρέπει να βγει πρωταθλητής..
Ο άλλος του Βορρά..
Οριοθέτησε την νέα του γενιά και το οπαδικό της στίγμα...
Κάποτε το μόνο που είχες να θαυμάσεις ήταν ο κόσμος του..
Αυτός κράτησε τον ΠΑΟΚ..και η “Μία Πόλη..μιά Μπουγάτσα..”
Γιατί από τίτλους..πολύ λίγος..
Τώρα που η “πείνα”..η “καταστροφή” και ο “διασυρμός”..λύγισε το φρόνημα του..ξέχασε τις ρίζες του..του αρέσει η εικόνα του Ασπρόμαυρου Σερίφη με όπλο..
Και δεν μου λέει τίποτα ότι ήταν η πιό σταθερή ομάδα του Πρωταθλήματος..και καλή ομάδα..
Το γεγονός ότι στο πρόσωπο ενός εύπορου μεν αλλά πολιτικά και οικονομικά παρασκηνιακό άνθρωπο..που εμφανίστηκε απ το πουθενά...”προσκήνυσαν” τον δρόμο του παρασκηνίου και των κέντρων αποφάσεων και προπαγάνδας από συγκεκριμένα ΜΜΕ..
Δείχνει ξεκάθαρα το “στίγμα” του για το μέλλον της ΑΕΚ Θεσ/νίκης..
Κρίμα που ξεκίνησε ως ΑΕΚ..
Ας επιστρέψω όμως...
Ο “τρόπος” να δείξετε την δυσαρέσκεια σας..πάντα υπάρχει..
Μην ισοπεδώνετε..
Εκτός αν έχετε “εύκαιρη λύση” για το αύριο της ΑΕΚ..
Κοιτάξτε κατάματα το γήπεδο που σηκώνεται..
Δείξτε το στίγμα της διαφορετικότητας που εκφράζει η “Ιστορία της ΑΕΚ”..και ο κόσμος της..που έχει υψηλό και δίκαιο κριτήριο..
Μην ακολουθείτε τα λάθη του παρελθόντος..
Θυμηθείτε τι “αίσθηση αγάπης” θα δώσετε σε όσους φορέσουν αυτή την τιμημένη φανέλα στο νέο γήπεδο..
Γιατί μόνο τότε θα καταλάβουν όλοι ότι η ΑΕΚ δεν έχει να θαυμάζετε για τον “παράξενο” κόσμο της και την “μίρλα” του..
Αλλά για μια Ιδέα και μια ομάδα που κόντρα σε όλους έχει προσφέρει τόσα στον Ελληνικό Αθλητισμό..
“Ελληνικό Πολιτισμό” έφεραν οι παππούδες μας..
Σε μια Ελλάδα που όλο και “μικραίνει”..
Και όπως έχουμε ξαναπεί..ΑΕΚ και Ελλάδα..παράλληλοι δρόμοι..
Μην την “μικρύνουμε” κι άλλο..
Και ας φυσάει κόντρα..
Αντέχουμε..Συνεχίζουμε..
Πουλμανάκι με 21 Δραχμές για Τούμπα..
Τώρα που γίναν “ίδιοι”..21 Δραχμές και για Καραϊσκάκη..
Πέτρος..Νίκος..Κώστας...6.000 Δραχμές...
Κάπως έτσι “ξεκίνησαν” όλα..
Η Σελίδα είναι για “λίγους”..
Αλλά “αμέτρητούς”...

Μείνετε Ενωμένοι...

 

 

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

Ωραία λόγια, αγγίζουν την καρδιά σου. Αλλά στην ουσία περιγράφει ότι δεν έχει αλλάξει τίποτα στον κόσμο Α.Ε.Κ. τα τελυταία 30-40 χρόνια. Και αυτό είναι το πρόβλημα. Μια ανακύκλωση είναι όλα. Δεν θέλω ακόμα να αντιμετωπίζω τα παιδικά μου προβλήματα και μάλιστα να τα λύνω με τον ίδιο τρόπο. Σκληρή η πραγματικότητα,

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Original: Αδερφέ ΑΕΚτζή τα λόγια είναι περιττά, ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΜΠΆΣΚΕΤ

ffa63a457d8e29b56ef8887b1720f467.jpg

Μήνυμα-κάλεσμα της Original 21 για το αυριανό παιχνίδι της Βασίλισσας στο ΟΑΚΑ

Η ανακοίνωση της Original

Αδερφέ ΑΕΚτζή! 
Εσύ που τόσο αγαπάς την ιδέα της αγαπημένης μας Α.Ε.Κ. και τόσο ανυπόμονα περιμένεις μια χαρά της για να την κάνεις χαρά σου, άδειασε το κεφάλι σου από τρίτες σκέψεις και δώσε το παρόν το Σάββατο στο μπάσκετ με τον Προμηθέα.

Αδερφέ ΑΕΚτζή!
Εσύ που έχεις περάσει τόσες δύσκολες στιγμές ακολουθώντας τη Βασίλισσα όλα αυτά τα χρόνια και τόσες μικρές – μεγάλες χαρές, μη σκεφτείς τίποτα παραπάνω, τίποτα από το παρελθόν και έλα στο ΟΑΚΑ το Σάββατο στο μπάσκετ.

Αδερφέ ΑΕΚτζή! 
Εσύ που αυτήν τη στιγμή διαβάζεις αυτήν την ανακοίνωση – προτροπή της ORIGINAL21 και σκέφτεσαι αν θα πας στο μπάσκετ το Σάββατο, άλλαξε τη σκέψη σου και δες ποιον άλλον θα πάρεις μαζί σου για να μοιραστείτε – μοιραστούμε το μεγαλείο της Βασίλισσας της Ελλάδας, της Ευρώπης, του Κόσμου, της Αθλητικής Ένωσης Κων/πόλεως.

Αδερφέ ΑΕΚτζή! 
Εσύ που φοράς το μπλουζάκι με το δικέφαλο στο στήθος τόσο περήφανα, εσύ που φοράς τη μπόμπα της ORIGINAL21, εσύ που λες ότι είσαι ένας από εμάς, εσύ που τραγουδάς δίπλα, μπροστά ή απέναντι, σε χιόνια και σε κρύα, έλα να ενώσουμε τις φωνές μας το Σάββατο.

Αδερφέ ΑΕΚτζή! 
Εσύ που έχεις κάνει τόσα χιλιόμετρα για την Α.Ε.Κ., εσύ που έχεις κάψει τις φωνητικές σου χορδές από την Λευκάδα μέχρι το Ρόδο και από τη Βενετία μέχρι το Ρίο της Βραζιλίας, ζέστανε και το κρύο ΟΑΚΑ με την παρουσία σου.

Αδερφέ ΑΕΚτζή! 
Εσύ που «είσαι ORIGINAL», δείξε ότι αξίζει να ανήκεις σε αυτήν την Οικογένεια, ότι αξίζει να είσαι ένας από εμάς, ότι δεν έρχεσαι μόνο στις γιορτές και στα πανηγύρια, αλλά θα είσαι πάντα δίπλα της.

Αδέρφια ΑΕΚΤΖΗΔΕΣ, τα λόγια είναι περιττά…

ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ! 
ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ! 
ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ!

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/21/2019 at 11:53 AM, Νονός said:

Παρτιζάνος από φβ.

Διαβάστε το. Αξίζει ....

 

Εκστρατεια με τρενα απο περισσο, καταμεστο πεταλο (θυρες13,14,15)  στα κιτρινομαυρα να τραγουδαει επί 90 λεπτά και οσο μας κρατησαν μεσα μετά, οριτζιναλ πειραιας "πρωτη μουρη" κλασικά στην θυρα 13.

Και πριν αρχισει ο αγωνας να εχει αδειασει η 12 λογω των μπουκαλιων που ετρωγαν οι γαυροι, απο την 13.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Εκστρατεια με τρενα απο περισσο, καταμεστο πεταλο (θυρες13,14,15)  στα κιτρινομαυρα να τραγουδαει επί 90 λεπτά και οσο μας κρατησαν μεσα μετά, οριτζιναλ πειραιας "πρωτη μουρη" κλασικά στην θυρα 13.

Και πριν αρχισει ο αγωνας να εχει αδειασει η 12 λογω των μπουκαλιων που ετρωγαν οι γαυροι, απο την 13.

Στον επαναληπτικο αγωνα του κυπελλου,λες;  Τι καβλα ηταν αυτη...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Nestoridis21 said:

Στον επαναληπτικο αγωνα του κυπελλου,λες;  Τι καβλα ηταν αυτη...

Οχι στον επαναληπτιτικο του 97.  Δεν ημουν. Σχολιασα αυτο που παρεθεσε ο Νονος απο Παρτιζανο, 1η σεπτεμβρη του 91 στο 4-2 που χασαμε.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Οχι στον επαναληπτιτικο του 97.  Δεν ημουν. Σχολιασα αυτο που παρεθεσε ο Νονος απο Παρτιζανο, 1η σεπτεμβρη του 91 στο 4-2 που χασαμε.

Ήταν το πρώτο Καραϊσκάκη μου ,σαν χθες το θυμάμαι.

Πορεία με τραίνο, πέτρες στο Μοναστηράκι, σκαλοπάτια του σταθμού κ αμέσως δεξιά στην υπόγεια διάβαση για το γήπεδο.. αναμονή πίσω από το πέταλο για να μπούμε μέσα.Οι λαϊκοί τους με τα φελιζολ κ τα κομπολογια  στο χερι να ρίχνουν κατάρες από δίπλα γιατί τους ξεβολεξαμε μπαίνοντας στην 13.

Φαπα στο χόρτο ..αλλά  εμείς εκεί,τραγούδι μέχρι το τέλος.

Την επόμενη μέρα το φιλαράκι μου που ήταν στους απέναντι μου έλεγε πως στο 3-1 ακούστηκαμε καλά κ πως δεν είχαμε καμία σχέση με τους ζελους σε λαό.

Ωραία χρόνια ρε πούστηδες.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ισως και το δικό μου πρώτο, δε θυμαμαι σίγουρα. Με μηχανάκι όμως καθώς είμαστε και δίπλα. χα

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, gybe21 said:

Ήταν το πρώτο Καραϊσκάκη μου ,σαν χθες το θυμάμαι.

Πορεία με τραίνο, πέτρες στο Μοναστηράκι, σκαλοπάτια του σταθμού κ αμέσως δεξιά στην υπόγεια διάβαση για το γήπεδο.. αναμονή πίσω από το πέταλο για να μπούμε μέσα.Οι λαϊκοί τους με τα φελιζολ κ τα κομπολογια  στο χερι να ρίχνουν κατάρες από δίπλα γιατί τους ξεβολεξαμε μπαίνοντας στην 13.

Φαπα στο χόρτο ..αλλά  εμείς εκεί,τραγούδι μέχρι το τέλος.

Την επόμενη μέρα το φιλαράκι μου που ήταν στους απέναντι μου έλεγε πως στο 3-1 ακούστηκαμε καλά κ πως δεν είχαμε καμία σχέση με τους ζελους σε λαό.

Ωραία χρόνια ρε πούστηδες.

 

Εμενα η πρωτη μου καραισκακη ηταν το 90, που ειχε κλεισει ο Σαλιαρελης την 7,  και μεις  ειχαμε την 6 και την 5 και οι φανατικοι gays ηταν στην 13.  

Οι πετρες  μετα τον αγωνα στο θησειο απο δικους μας ηταν την ανοιξη του 91, σε εναν αγωνα που δεν ειχαμε γεμισει ασφυχτικα το πεταλο, και που ειχε χτυπησει και ο μπαγεβιτς απο πετρα στο τελος του αγωνα προσπαθοντας να προστατεψει τον διαιτητη ενω αποχωρουσε προς το πεταλο μας. Ειχαμε χασει 3-1.  

Ασφυχτικα το γεμισαμε τον σεπτεμβρη του 91, που χασαμε 4-2 την πρωτη αγωνιστικη, οπως και τον γεναρη του 93 που ειχαμε και την πλαινη θυρα, την 12. 

Ετσι τα θυμαμαι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Εμενα η πρωτη μου καραισκακη ηταν το 90, που ειχε κλεισει ο Σαλιαρελης την 7,  και μεις  ειχαμε την 6 και την 5 και οι φανατικοι gays ηταν στην 13.  

Οι πετρες  μετα τον αγωνα στο θησειο απο δικους μας ηταν την ανοιξη του 91, σε εναν αγωνα που δεν ειχαμε γεμισει ασφυχτικα το πεταλο, και που ειχε χτυπησει και ο μπαγεβιτς απο πετρα στο τελος του αγωνα προσπαθοντας να προστατεψει τον διαιτητη ενω αποχωρουσε προς το πεταλο μας. Ειχαμε χασει 3-1.  

Ασφυχτικα το γεμισαμε τον σεπτεμβρη του 91, που χασαμε 4-2 την πρωτη αγωνιστικη, οπως και τον γεναρη του 93 που ειχαμε και την πλαινη θυρα, την 12. 

Ετσι τα θυμαμαι.

Ποοο.δε τη θυμομουν αυτη τη φαση που ηταν κλειστη η 7.τωρα το ειδα στο γιουτουμπ

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, CHⓇIS said:

Ποοο.δε τη θυμομουν αυτη τη φαση που ηταν κλειστη η 7.τωρα το ειδα στο γιουτουμπ

Το γκουγλαρες ε;;   :)

την ειχε κλεισει ο σαλιαρελης για να τους "τιμωρησει" που καναν μαλακιες, και αυτοι σε ολο τον αγωνα τον εβριζαν και μεις τους τρολλαραμε. "αργυρη γερα γαμα τη 7" ή "θυμησου ηρθε η οριτζιναλ και ηρθε εδω μαζι σου"

 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο Καραϊσκάκη το 1982. Δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα. Λεωφόρος πρώτη ανάμνηση το 1980 ( ; ) στο πέταλο απέναντι από τη 13. Το μούσι και μια χούφτα "οργανωμένοι" μαζί του. "Ενωσις ΟΛΕ, Ενωσις, Ενωσις ΟΛΕ, τραλαραλαλα". 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Εμενα η πρωτη μου καραισκακη ηταν το 90, που ειχε κλεισει ο Σαλιαρελης την 7,  και μεις  ειχαμε την 6 και την 5 και οι φανατικοι gays ηταν στην 13.  

Οι πετρες  μετα τον αγωνα στο θησειο απο δικους μας ηταν την ανοιξη του 91, σε εναν αγωνα που δεν ειχαμε γεμισει ασφυχτικα το πεταλο, και που ειχε χτυπησει και ο μπαγεβιτς απο πετρα στο τελος του αγωνα προσπαθοντας να προστατεψει τον διαιτητη ενω αποχωρουσε προς το πεταλο μας. Ειχαμε χασει 3-1.  

Ασφυχτικα το γεμισαμε τον σεπτεμβρη του 91, που χασαμε 4-2 την πρωτη αγωνιστικη, οπως και τον γεναρη του 93 που ειχαμε και την πλαινη θυρα, την 12. 

Ετσι τα θυμαμαι.

Θυμάμαι 3χρονιες σερί τα σκορ ήταν 4-2 3-1 κ 3-0 

Μοναστηράκι ήταν παράδοση οι πέτρες από γαύρους στο πήγαινε της πορείας.

 

Link to comment
Share on other sites

στο 3 με μηδεν ειχε βαλει ο Μπατιστα το τριτο τοτε . 

Ναι CHRIS.

 

TO 1-0 με τον καλατζη το ειχα σβησει απο τη μνημη .

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα Καραισκακη 96-97 με το 0-1 Κετσπαγια- Ντεμη στο κυπελλο. Ατελειωτη ηδονη..Δεν θα ξεχασω:

1) Τις φωτοβολιδες ευθειας βολης που μας πεταγαν στον ηλ. σταθμο απο την πλευρα που ειναι το ΣΕΦ,με το που βγαιναμε απο τα τραινα.

2) Οτι μετα τον αγωνα για 40 λεπτα μας ειχαν κρατησει μεσα στο τηγανι και απο την καβλα μας, τραγουδουσαμε χωρις σταματημο και τοσο δυνατα που σιγουρα στην Καστελλα, στο Φαληρο κ στα Καμινια ακουγομασταν...ενω αυτων τους ποναγε ο κωλος..

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gybe21 said:

Θυμάμαι 3χρονιες σερί τα σκορ ήταν 4-2 3-1 κ 3-0 

Μοναστηράκι ήταν παράδοση οι πέτρες από γαύρους στο πήγαινε της πορείας.

 

1-0 το 89-90 που ειχαμε την 6 και την 5. 

3-1 την ανοιξη του 91 με μισογεματο πεταλο

4-2 τον σεπτεμβρη του 91, πρωτη αγωνιστικη, με καταμεστο πεταλο, 8 χιλιαδες κοσμο

1-0 τον γεναρη του 93 με γεματο πεταλο και την πλαινη την 12 δικη μας. 10 χιλιαδες κοσμο.

Μετα δεν ημουν στα επομενα αλλα θυμαμαι τα σκορ κτλ.

3-0 τον φλεβαρη του   94.

94-95 στον πρωτο γυρο νικησαμε 1-0 με γκολ του Τιμουρ.

Ξανα φλεβαρη του 96 1-1 με το γκολ του Τσαρτα στην τελευταια χρονια ντουσαν.

Απο το 96-97 γνωστα.

-Πετρες στο θησειο θυμαμαι την ανοιξη του 91. Δεν μας κρατησε η αστυνομια μεσα στο τελος, μπηκαμε σε δυο τρενα ενω η αστυνομια εμποδιζε τους γαυρους να μπουν και αυτοι στον σταθμο, ειχαμε φιλοφρονησεις κτλ. Πηγαινοντας προς μοσχατο τις βαγαμε βροχη στα βαγονια και οταν φθασαμς θησειο, δικοι μας απο το προηγουμενο τρενο ειχαν ανεβει επανω και ειχαν στησει ενεδρα με αποτελεσμα να μας ριξουν μεχρι που καταλαβαν οτι δεν ημασταν γαυροι.  

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, The Magician said:

Γιώργο είναι το ματς του Αττιλιο;

Το ματς του αττιλιο πρεπει να ειναι το 0-1 με τιμουρ το 94-95 που μετα εφαγαν ξυλο οι δικοι μας απο τα ματ μεσα στα βαγονια, στην επιστροφη. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, The Magician said:

Πρώτο Καραϊσκάκη το 1982. Δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα. Λεωφόρος πρώτη ανάμνηση το 1980 ( ; ) στο πέταλο απέναντι από τη 13. Το μούσι και μια χούφτα "οργανωμένοι" μαζί του. "Ενωσις ΟΛΕ, Ενωσις, Ενωσις ΟΛΕ, τραλαραλαλα". 

Πρώτο Καραϊσκάκη το '70 ή '71 σε ματς του γαύρου. Ασυνειδησία. Μηδέν ανάμνηση. Μόνο από διηγήσεις συνοδών. Τρελή φασαρία - ζήταγα επίμονα το σημαιάκι του λάινσμαν- .... :D Το 'χα από μικρός με τη μανούρα εκεί μέσα.

Πρώτα ασυνόδευτα με Εθνικό '79 και '80 δυο σερί χρονιές. Δύο ήττες. Πίκρα. Ατσάλωμα. ΑΕΚ. Πρεμιέρα ασυνόδευτη με γαύρο 8-2-81 στο πέταλο του "Αιγαίον" - Καρέλας. Έξοδος μαζί με τους Χατζηχρησταίους στην πόρτα κάτω από το γωνιακό ρολόϊ. Εκείνοι ηλεκτρικό, εμείς οι ντόπιοι ποδαρόδρομο σπίτι. Στο σπίτι έμαθα για τα ... γεγονότα.

Έκτοτε, σερί -σχεδόν- μέχρι το '88 - '89 άιντε ΄90. "Ήρθε η ΑΕΚ στην πόλη ΜΑΣ", ένα πράμα .... :lol:

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Με Εθνικο καπου στα 80s ειχα παει κι εγω με τον πατερα σε ματς που φαγαμε 3 και μετα και μονος μου οσο προλαβε ο Εθνικος. Τωρα φαινεται απιστευτο το οτι γεμιζε το Καραισκακη απο ΑΕΚτζηδες.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Bonus track το πιο εφιαλτικό "Καραϊσκάκη" μου -μαζί με την εξάρα του '81- 24 Μαΐου του'80, το μπαράζ με τη βαζέλα.

Καργιόλη Όρε ..... Δάκρυ.

Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 pinned this topic
  • George_D unpinned and pinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×