Jump to content

Recommended Posts

Τη χρονιά εκείνη Ραγιε που γράφεις καταφέραμε στο τέλος και βγήκαμε με τρομερό κόπο στο Κορατς . Ηρωικες χρονιές εκείνες με ΑΕΚ να παλεύει να νικήσει κάτι Λαρισες Παπάγου Δάφνες και λοιπά χωριά . Θυμάμαι πολύ Παγκράτι που χάσαμε τελευταίο δευτερόλεπτο εκει Μετς γαμάτη εξέδρα εμείς και μετά να χουμε την ήττα ναχουμε και όλους τους γαυροβαζελους να ξεπηδάνε απτό νεκροταφείο δίπλα μέσα στα σκοταδια για πεσιμο .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στην δάφνη πρέπει να είχε πέσει το ρεύμα και να διακόπηκε ο αγώνας. Μου το λεγε ένας φίλος μου αυτό. Πρώτη μου χρονια εκτός ελλάδος, είχα έρθει όμως δύο τρεις φορές, και έζησα έτσι την φιέστα και το παραλίγο νταμπλ στο ποδόσφαιρο. Και την στέγαση του κλαμπ στην αγία, που ήμασταν μια παρέα, αλλά αργότερα έμαθα ότι δυνάμωσε πάρα πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Με τον μιλωνα είχαμε παίξει και μπάσκετ το 93-94, μια χρονιά που ήταν στην α1. τετάρτη ήταν, και πήγαμε με ένα πουλμανακι από δωματιάκι που για κάποιο περιεργιο λόγο συνοδευόταν στην διαδρομη από μια κλούβα!! Χαβαλέ βολτα ήταν. Μίλων Μίλων σύλλογος βρωμιλων, "ο τάνκερ στο Κολοράντο, ο τάνκερ στο Κολοράντο" μου χουν μείνει από συνθηματα και τραγουδάκια που λέγαμε. 

Με Μίτσελ Ουίγκινς ο Μίλωνας, τι παιχταράς!

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Stylianopoulos said:

Τη χρονιά εκείνη Ραγιε που γράφεις καταφέραμε στο τέλος και βγήκαμε με τρομερό κόπο στο Κορατς . Ηρωικες χρονιές εκείνες με ΑΕΚ να παλεύει να νικήσει κάτι Λαρισες Παπάγου Δάφνες και λοιπά χωριά . Θυμάμαι πολύ Παγκράτι που χάσαμε τελευταίο δευτερόλεπτο εκει Μετς γαμάτη εξέδρα εμείς και μετά να χουμε την ήττα ναχουμε και όλους τους γαυροβαζελους να ξεπηδάνε απτό νεκροταφείο δίπλα μέσα στα σκοταδια για πεσιμο .

 Πωπω πικρά στο Παγκράτι, δεν ήμουνα, το άκουγα ραδιόφωνο.

Δάφνη... κάθε φορά που παίζανε το... ντέρμπι με τον νιώνιο, έπαιρνα πακέτο τσιγάρα, καφέ και καθόμουν στα επίμαχα σημεία να απολαύσω το κυνηγητό των μεν και των δε. ?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SpiRos said:

Με Μίτσελ Ουίγκινς ο Μίλωνας, τι παιχταράς!

Ρε συ, εγώ δεν θυμάμαι καν ποιους παίκτες είχαμε εμείς εκείνη την χρονιά, πέρα από το ότι είχαν αποχωρήσει οι γαλακτερος και παταβουκας από το καλοκαίρι. Μπάσκετ πήγα δύο φορές με μιλωνα νέα Σμύρνη και γαυρο στο μοσχος στα πλέι οφ, δύο φορές που ήρθα Ελλάδα. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SpiRos said:

 Πωπω πικρά στο Παγκράτι, δεν ήμουνα, το άκουγα ραδιόφωνο.

Δάφνη... κάθε φορά που παίζανε το... ντέρμπι με τον νιώνιο, έπαιρνα πακέτο τσιγάρα, καφέ και καθόμουν στα επίμαχα σημεία να απολαύσω το κυνηγητό των μεν και των δε. ?

Ήταν και κάποιοι Δαφνιωτες δικοί μας. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stylianopoulos said:

Ραγιε από τα πανιά που δε ξεχνάω ποτε.. Αγία ..που να βρω μαστούρα να σου μοιάζει.

 

Δεν είχα συμμετοχή σε αυτό αλλά από το ύφος του σλόγκαν μπορώ να φανταστώ τον δημιουργό του. Συμμετοχή είχα στο δεκαμετρο obey to the great king, που ήταν λίγο μαλακια το σλόγκαν αλλά βοήθησα να φτιαχτεί, είχαμε αγοράσει και με έναν φίλο μου το ύφασμα. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Stylianopoulos said:

Ραγιε από τα πανιά που δε ξεχνάω ποτε.. Αγία ..που να βρω μαστούρα να σου μοιάζει.

 

Ασχετο, αλλα απο σλογκαν απο τα ωραιοτερα πανιά ήταν ενα που το εφερναν κατι αδελφια απο την Ελασσονα.

ΝΤΟΥ ΑΕΚ ΝΤΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, CHⓇIS said:

Το καλυτερο ηταν το 

Τι κοιτατε ρε   αλλα δν θυμαμαι που εχω φωτο

θυμαμαι αελ - ΑΕΚ στο αλκαζαρ, αποδραση με βιενλισνκι ουκρανικο μινγκ

Link to comment
Share on other sites

Στυλ κ εμένα μου την δίνουν αυτά. Κ τα κορεο κ όλες αυτές οι μαλακιες. Δεν είναι για εμάς. 

Πανό, καπνογονα κ πρόστιμα, να έχουμε κάτι να κουβεντιαζουμε  εδώ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, BillR21 said:

Στυλ κ εμένα μου την δίνουν αυτά. Κ τα κορεο κ όλες αυτές οι μαλακιες. Δεν είναι για εμάς. 

Πανό, καπνογονα κ πρόστιμα, να έχουμε κάτι να κουβεντιαζουμε  εδώ. 

Διαφωνώ με τα κορεό. Και στα ματς της ΟΥΕΦΑ που απαγορεύονται τα καπνογόνα κσι δεν αναβουμε τοσο συχνα γιατί να μην κάνουμε κορεό; 

Από άλλες ομάδες του εξωτερικού δεν σ' αρέσουν; Ακόμη και τα σιχάματα οι γαύροι αντικειμενικά έχουν κάνει κάποια πολύ ωραία κορεό

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, BillR21 said:

Δεν είναι για εμάς. Δεν το εχουμε το σπορ. 

Σ' αυτό δυστυχώς συμφωνώ. Με λίγη οργάνωση στο πέταλλο όμως όλα γίνονται. Όρεξη να υπάρχει. Και οργάνωση.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×