Jump to content

ΑΕΚ - Φωστήρας: 17/12 18:00 OTE Sport 4


Guest amd
 Share

Recommended Posts

ο φονεας των γιγαντων

 

χωρις κορδερο, μπαρμποσα, μπακακη, ντακολ

 

αραβιδαρος παλι πλαγιος και ο θεος μαζι μας

 

ραντεβου στο οακα

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι ειναι ενατιον μου ειπα οτι διακρινω μια ειρωνια χωρις λογο, φανταζομαι προς τα που παει αλλα θεωρω οτι ειναι χωρις λογο

Link to comment
Share on other sites

Άδη με έχουν πιάσει τα ψυχολογικά μου σήμερα. Ακούω Rotting Christ από το πρωί και για κάποιο λόγο θυμήθηκα την πτώση. Επιπλέον και δεν έχει να κάνει με τη χθεσινή γκέλα, εισπράττω μια κρυάδα τελευταίως στα 2 επίπεδα που μας καίνε, χωρίς να έχω inside info κλπ, απλώς το οσμίζομαι.

 

ΑΜΙΝΤΙ εφόσον φτάσαμε στο επίπεδο να εγκαλούμε τον κόσμο της ΑΕΚ για την κάκιστη φετινή στελέχωση της ομάδας, τότε νομίζω ότι η ειρωνεία είναι φυσικό επακόλουθο. Δεν γίνεται από τη μία να λέμε ότι η διοίκηση φέτος "δεν υποχρεούται" να δαπανήσει πολλά λεφτά, αλλά ο κόσμος υποχρεούται να γεμίσει με λεφτά τα ταμεία της ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ειναι θεμα πως το βλεπει κανεις σταυρο, ο κοσμος στην ελλαδα θεωρει υποχρεωση του καθε ιδιοκητη να χωνει λεφτα και δικαιωμα του κοσμου να μην συμμετεχει και να ασκει κριτικη

 

το ερωτημα ειναι πρεπει να ειναι στήριξη στο κλαμπ και οχι στον ιδιοκτητη συνεχομενη και μαζικη? εγω θεωρω λαθος την λογικη οτι πρεπει πρωτα να δω εργα για να στηριξω την ομαδα (και οχι τον εκαστοτε ιδιοκτητη).

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη κουβέντα...φαση η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κοτα?.

 

Προσωπικά, επειδή το έχω ρίξει πολύ στην ουγκ(άντα) το σκέφτομαι πολύ απλοϊκά:

 

Στα παπάρια μου (πλέον) πως βλέπει η διοίκηση την ΑΕΚ, ή αν τα παντελονιάζει ή τα καβουριάζει ή αν πρέπει να πάρει παίκτες ή αν θα κάνουμε μούμια τον γέα μέχρι να βρεθούν 2 ΑΕΚάτα πλάγια μπακ.

Στην τελική, στα παπάρια της κάθε "διοίκησης", το αν η ΑΕΚ θα είναι καφενείο ή θα πέσει 53424 κατηγορίες, το μόνο που ξέρω είναι οτι, όσο αστείο και αν ακούγεται και βλάσφημο, με την πεσάδα θρήνησα περίπου το ίδιο που θρήνησα τον πατέρα μου. Όσο μπορώ θα είμαι εκεί, απο του χρόνου θα αρχίσουν και οι παναγίες, αλλά πάλι απο εκεί. Τα "κομμένα" γήπεδα λόγω βατράχου ή λόγω κοντού ή λόγω λαθρέμπορα, τέλειωσαν για μένα....

 

Δε μπορώ όμως να κατηγορήσω και όποιον θέλει πρώτα έργα και μετά στήριξη, απλώς διαφωνώ

Link to comment
Share on other sites

και εγω δεν κατηγορω τον κοσμο απλα διαφωνω με την λογικη πρωτα εργα και μετα κοκο γιατι δωσαμε πριν 1-2-3-4-5 κτλπ κτλπ χρονια

Link to comment
Share on other sites

Το πως το αισθάνεται ο καθένας είναι πρώτα και κύρια δικό του θέμα. Αντιλαμβάνομαι απολύτως αυτό που λέει ο ΔιΚ περί θρήνου στην περίπτωση του 2013 και ότι σε κάποιο κόσμο βγαίνει έτσι. Προσωπικά δεν ξέρω καθόλου τι θα έκανα αν ήμουν Αθήνα, όμως κάποιες σε περιπτώσεις που αν ήθελα θα μπορούσα να πάω γήπεδο, κάτι μέσα μου με κράτησε μακριά. Και δεν ξέρω αν μελλοντικά μου τη γυρίσει αλλά για την ώρα δεν θέλω να πάω στο γήπεδο. Δεν έχω πάψει να ασχολούμαι και να ενδιαφέρομαι για την ομάδα, όμως μετά από τον τρόπο που επήλθε ο υποβιβασμός, νιώθω ότι κάπου με κοροϊδεύουν. Σίγουρα δεν έχει να κάνει με το αν έχουμε ομάδα, ειδικά όταν έχουμε πάει σε τόσους και τόσους αγώνες σε άλλα αθλήματα και πολύ μακριά από το σπίτι μας για να δούμε σίγουρη ήττα.

 

Ως προς τον κόσμο και το κατά πόσο στηρίζει την ομάδα, είναι κατ' αρχήν θετικό να αλλάξει η νοοτροπία και να αυξηθεί η βάση των σίγουρων στο γήπεδο. Υπενθυμίζω ότι την τελευταία δεκαετία είχαμε μια αύξηση αφού στη Νέα Φιλαδέλφεια δεν πάταγε ψυχή ενώ στο ΟΑΚΑ αν υπάρχει προσέλευση Φιλαδέλφειας, θεωρείται αποτυχία ακόμα και στη Β εθνική, ίσως και στη Γ (από ένα σημείο και μετά στον Β γύρο δεν έβλεπα ούτε πόσο ήρθε το σκορ).

 

Έχει βάση η λογική ότι πας για την ομάδα και δεν περιμένεις ανταλλάγματα, όμως όλα έχουν ένα όριο. Δηλαδή δεν είναι υποχρεωτικό η ΑΕΚ να έχει πάντα ό,τι χειρότερο στη διοίκηση της, στον πάγκο και στο γήπεδο. Δεν είναι υποχρεωτικό να είναι πάντοτε πουτάνα τα αποδυτήρια της ομάδας και να υπάρχει μπάχαλο ώστε να μη ξέρει κανείς τελικά τι συμβόλαιο υπέγραψε ο τάδε παίκτης. Δηλαδή όταν η ίδια η ΑΕΚ βιώνει κωμικές καταστάσεις, κάπου χάνεται το δικαίωμα της να απαιτεί πελάτες βρέξει-χιονίσει.

 

Τέλος, εντάξει να κράξουμε τον κόσμο. Αλλά είναι γραφικό και αστείο να λέμε για Ντόρτμουντ. Δεν είναι η Ντόρτμουντ ο ανταγωνιστής μας, είμαστε ελληνική ομάδα, έχουμε ανταγωνιστές τον ολυμπιακό και τον παναθηναϊκό και του χρόνου θα κλείσουμε σχεδόν μισή δεκαετία μακριά από ευρωπαϊκές διοργανώσεις. Από αυτή την ομάδα, κάποιοι απαιτείτε 50.000 διαρκείας.

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο τα 50,000 είναι όντως μακρινό. Τα 30,000 όμως τα έχουμε. Είναι στα κυβικά μας. Θεωρώ πως την ομάδα θα την αναστήσουμε εμείς ξανά. Εγώ πέρσι δεν άντεξα να πάω σε κανένα ματς. Με Φωστήρα είναι το πρώτο μετά τον υποβιβασμό που θα πάω. Τέλος πάντων. Η ΑΕΚ είναι καψούρικη ομάδα. Έχουμε ψιλοξενερώσει κυρίως με το γήπεδο πιστεύω. Μόλις ξεκινήσει, θα αρχίσουμε σιγά σιγά να γουστάρουμε ξανά. Αν και πιστεύω του χρόνου θα πέσουμε με τα μούτρα. Πάντως είναι πολύ σημαντικό σιγά σιγά να αρχίσουμε να είμαστε πρώτοι σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Να σου κάνω μια ερώτηση; Ζούσες πάντα στην Ελλάδα; Δεν το λέω προσβλητικά, κάθε άλλο κιόλας, όμως με βάση τα γραφόμενά σου μου δίνεις την εικόνα ότι δεν ξέρεις ακριβώς για τι πράγμα μιλας.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, ας ξεκινήσουν τα μπουλντοζόνια και εδώ θα είμαστε για μέσους όρους 20-25 χιλ. κομμένα εισιτήρια

 

Μακάρι. Πάντως δεν πιστεύω πως ο Μελισσανίδης γύρισε για να μας κοροϊδέψει και να του κάνει πλάκα ο ΠΑΟΚ και ο Γαύρος. Να πω την γνώμη μου πιστεύω θα πληρώσει κάπου την καβουροσύνη του και θα το πάρει αλλιώς. Αν και ευελπιστώ φέτος να θέλει απλά άνοδο και το καλοκαίρι να δούμε άλλα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Να σου κάνω μια ερώτηση; Ζούσες πάντα στην Ελλάδα; Δεν το λέω προσβλητικά, κάθε άλλο κιόλας, όμως με βάση τα γραφόμενά σου μου δίνεις την εικόνα ότι δεν ξέρεις ακριβώς για τι πράγμα μιλας.

 

Ναι Ελλάδα. Ο ΠΑΟ κάποτε έκοψε 30,000. Τέσπα. Απλά θα ήθελα να στείλουμε παντού το μήνυμα πως είμαστε το Νο1 κλαμπ στην Ελλάδα. Από κόσμο, από γήπεδο από όλα. Ξέρω ότι ίσως είμαι υπεραισιόδοξος. Όμως η ΑΕΚ είναι ομάδα που πιστεύω σηκώνει (υπό συνθήκες έστω) τέτοια μεγέθη. Δεν είναι μακρινά. Κάποτε είχες με Καλλιθέες 45,000 στο ΟΑΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, παιδιά σταματήστε να γράφετε προφανή άτοπα. Δεν γίνεται να γράφεις για 30.000 κόσμο και την ίδια στιγμή να λες ότι έχεις να πατήσεις στο γήπεδο από το 2013. Ε δεν γίνεται.

 

Ναι πέρσι δεν είχα κουράγια όταν έφαγα όλη την χρονιά της πεσάδας στα μούτρα. Πιστεύω έναν χρόνο μπρέηκ τον δικαιούμασταν

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×