Jump to content

ΑΕΚ - Φωστήρας: 17/12 18:00 OTE Sport 4


Guest amd
 Share

Recommended Posts

(ελάτε να πλακωθούμε λιγο, να ανεβάσουμε τα νούμερα)

 

ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΜΩΡΗ ΠΕΤΟΥΓΙΑ?

 

xD

Link to comment
Share on other sites

Ναι Ελλάδα. Ο ΠΑΟ κάποτε έκοψε 30,000. Τέσπα. Απλά θα ήθελα να στείλουμε παντού το μήνυμα πως είμαστε το Νο1 κλαμπ στην Ελλάδα. Από κόσμο, από γήπεδο από όλα. Ξέρω ότι ίσως είμαι υπεραισιόδοξος. Όμως η ΑΕΚ είναι ομάδα που πιστεύω σηκώνει (υπό συνθήκες έστω) τέτοια μεγέθη. Δεν είναι μακρινά. Κάποτε είχες με Καλλιθέες 45,000 στο ΟΑΚΑ.

 

Για ονομα του Θεου.

Ποιο νουμερο 1 κλαμπ στην Ελλαδα;;Ποιοι πρωτοι σε ολα;;

 

Θελεις να στειλεις ενα μηνυμα;;Σου στειλανε αυτοι περσι.Το ιδιο καλοκαιρι που η ΑΕΚ ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ εκανε μακροβουτι 2 κατηγοριες κατω,ο βαζελος εμεινε κατηγορια γιατι πρωταθλημα χωρις αυτον δεν θα υπηρχε.

 

Θελεις να συνεχισω;;

 

Οσο νωριτερα κατανοησετε οι νεοτεροι 5 πραγματα σχετικα με την ΑΕΚ,τοσο καλυτερα θα πανε τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πέρσι δεν είχα κουράγια όταν έφαγα όλη την χρονιά της πεσάδας στα μούτρα. Πιστεύω έναν χρόνο μπρέηκ τον δικαιούμασταν

 

Και 2 θα σου πω εγώ, κι εγώ από τη χρονιά της πεσάδας έχω να δω ΑΕΚ στο ποδόσφαιρο από κοντά, όμως αυτό που λες έρχεται σε σύγκρουση με τα περί σταθερής βάσης πολύ κόσμου που υποστηρίζεις. Διότι αντιστοίχως θα σου πει ένας τρίτος του χρόνου ότι "κοίτα φίλε, δεν έφαγα εγώ τα νιάτα μου με τις διασταυρώσεις και τις ερμιονίδες στα κατσάβραχα για να μου κάνει πλάκα ο Ιβάν κι ο Καϋμενάκης κι εγώ να κάθομαι και να βλέπω έναν ετοιμοθάνατο Γεωργέα να παίζει και να αποθεώνεται και μια τιτίκα Ανάκογλου που δεν φαίνεται σε μισή φάση στο γήπεδο να μου παρουσιάζεται ως το next big thing του παγκόσμιου ποδοσφαίρου. Το μπούλο, έγκωσα"

Link to comment
Share on other sites

Για ονομα του Θεου.Οσο νωριτερα κατανοησετε οι νεοτεροι 5 πραγματα σχετικα με την ΑΕΚ,τοσο καλυτερα θα πανε τα πραγματα.

 

Εντάξει θα κατανοήσω ότι είμαστε μέγεθος μεταξύ ΠΑΟΚ και Άρη

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει θα κατανοήσω ότι είμαστε μέγεθος μεταξύ ΠΑΟΚ και Άρη

 

Μην κανεις φλεημ.Ειμαι σαφης.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι τα 5 πράγματα που πρέπει να κατανοήσουμε (και μεις οι μεγαλύτεροι?)

 

Τα περιγραφει ο Σταυρος στο πρωτο ποστ αυτης της σελιδας.

Link to comment
Share on other sites

Και 2 θα σου πω εγώ, κι εγώ από τη χρονιά της πεσάδας έχω να δω ΑΕΚ στο ποδόσφαιρο από κοντά, όμως αυτό που λες έρχεται σε σύγκρουση με τα περί σταθερής βάσης πολύ κόσμου που υποστηρίζεις. Διότι αντιστοίχως θα σου πει ένας τρίτος του χρόνου ότι "κοίτα φίλε, δεν έφαγα εγώ τα νιάτα μου με τις διασταυρώσεις και τις ερμιονίδες στα κατσάβραχα για να μου κάνει πλάκα ο Ιβάν κι ο Καϋμενάκης κι εγώ να κάθομαι και να βλέπω έναν ετοιμοθάνατο Γεωργέα να παίζει και να αποθεώνεται και μια τιτίκα Ανάκογλου που δεν φαίνεται σε μισή φάση στο γήπεδο να μου παρουσιάζεται ως το next big thing του παγκόσμιου ποδοσφαίρου. Το μπούλο, έγκωσα"

 

Ναι δεν μιλάμε για Γ και Β που ΚΥΡΙΩΣ έτσι όπως πέσαμε και εκεί που παίζουμε πλέον είναι και καλή η προσέλευση. Επιμένω όμως πως μόλις επιστρέψεις, τα παραπάνω νούμερα σε προσέλευση πιστεύω τα έχεις. Και αν όχι τα 50,000 (που και αυτά υπάρχουν αλλά ΟΚ πρέπει να γίνουν ΠΟΛΛΑ) τα 30,000 σίγουρα είναι στα κυβικά σου. Βέβαια απόψεις είναι αυτές. Στα υπόλοιπα που λες συμφωνώ. Πλην Ανέστη, Κολοβέτσιου, Μπακάκη, Μάνταλου, Μπαρμπόσα, Κορδέρο θες στην ουσία 12 παίχτες των 500-1,000,000 euros ξέρω γω για να πεις πως έχεις ομάδα. Ή αλλιώς πρέπει να πέσουν 6-12εκ που σιγά μην πέσουν. Οπότε απλά περιμένεις να βγεις CL περίπου όπως βγήκε ο πράκτορας το 96 με τους αστείους που έπαιζε, απλά επειδή έλεγχε τα πάντα. Τέσπα. Είμαι από την φύση μου αισιόδοξος και θέλω να ελπίζω πως θα έρθουν καλύτερες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς είμαστε off topic

Καταδεύτερον το θέμα σταθερή προσέλευση κόσμου είναι πολύ μεγάλο για να λέμε γενικότητες

Link to comment
Share on other sites

30,000 ειναι ουτοπικο σε μονιμη βαση δεν το εχεις πετυχει ποτε μεσο ορο.

 

θα γινει 2-3 φορες μεσα στην χρονια (φιλικο με ρομα ειχες 30, με απολλων το επομενο εντος ειχες 20 και με επισκοπη επεσες στο 10αρικο (και αυτο γενναιοδωρο) μεθαυριο θα εχεις με το ζορι 5000 - 6000 κοσμο.

 

και γηπεδο να ξεκινησεις θα εχει 40,000 στο 1ο εντος μετα 30,20 κτλπ

 

και στην αγια σοφια να πας θα εχεις 30,000 για αρχη και μετα θα κατεβαινεις σταθερα.

 

θα φτασεις στο ιστορικο σου μεσο ορο των 10,000 +-

Link to comment
Share on other sites

Μην κανεις φλεημ.Ειμαι σαφης.

 

Δεν κάνω φλέημ ρε συ Fermion. Ο καθένας στο δικό του μυαλό έχει δικά του πράγματα. Προσωπικά δεν κατανοώ πως γίνεται στην Ελλάδα να σαι κάτι άλλο εκτός από ΑΕΚ. Και την ΑΕΚ την έχω μέσα μου στο top-10 των πιο ερωτεύσιμων ομάδων παγκοσμίως. Εντάξει γούστα είναι αυτά. Αλλά δεν γίνεται να λέμε "πρέπει να κατανοήσουμε (να συμβιβαστούμε δηλαδή) κάποια πράγματα".

Link to comment
Share on other sites

και γηπεδο να ξεκινησεις θα εχει 40,000 στο 1ο εντος μετα 30,20 κτλπ

 

Αυτο απο που προκυπτει οτι ο κοσμος θα μειωνεται;;Αν σηκωσεις κουπα,πιστευεις οτι θα πεσει η προσελευση;;

Link to comment
Share on other sites

30,000 ειναι ουτοπικο σε μονιμη βαση δεν το εχεις πετυχει ποτε μεσο ορο.

 

θα γινει 2-3 φορες μεσα στην χρονια (φιλικο με ρομα ειχες 30, με απολλων το επομενο εντος ειχες 20 και με επισκοπη επεσες στο 10αρικο (και αυτο γενναιοδωρο) μεθαυριο θα εχεις με το ζορι 5000 - 6000 κοσμο.

 

και γηπεδο να ξεκινησεις θα εχει 40,000 στο 1ο εντος μετα 30,20 κτλπ

 

θα φτασεις στο ιστορικο σου μεσο ορο των 10,000 +-

 

Καλά όταν μπεις στο γήπεδο σου θα χεις 25-30,000 για αρκετά χρόνια. Όμως ο στόχος των 30,000 μο για την ΑΕΚ δεν είναι εξωπραγματικός. Δεν λέμε ότι θα γίνει με Ντουσκους, λέμε αν είναι εφικτός. Ε είναι. Αλλά θέλει δουλειά. Και όταν λέω δουλειά δεν εννοώ από κόσμο αλλά από διοίκηση. Ε καλά κρασιά σε αυτό. Εδώ βγάζουν πόστερ με καρέκλες για τα διαρκείας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνω φλέημ ρε συ Fermion. Ο καθένας στο δικό του μυαλό έχει δικά του πράγματα. Προσωπικά δεν κατανοώ πως γίνεται στην Ελλάδα να σαι κάτι άλλο εκτός από ΑΕΚ. Και την ΑΕΚ την έχω μέσα μου στο top-10 των πιο ερωτεύσιμων ομάδων παγκοσμίως. Εντάξει γούστα είναι αυτά. Αλλά δεν γίνεται να λέμε "πρέπει να κατανοήσουμε (να συμβιβαστούμε δηλαδή) κάποια πράγματα".

 

Εισαι καψουρης ρε.:drinks:

Νιωθω ασχημα που ξεκιναω τετοια κουβεντα με εναν ανθρωπο ερωτευμενο γιατι και μενα οταν μου ελεγαν τετοια μια δεκαετια πριν θα τους πεταγα παναγιες.

 

Θα καταλαβεις καλυτερα τις αρρωστιες αυτης της ομαδας εν καιρω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνω φλέημ ρε συ Fermion. Ο καθένας στο δικό του μυαλό έχει δικά του πράγματα. Προσωπικά δεν κατανοώ πως γίνεται στην Ελλάδα να σαι κάτι άλλο εκτός από ΑΕΚ. Και την ΑΕΚ την έχω μέσα μου στο top-10 των πιο ερωτεύσιμων ομάδων παγκοσμίως. Εντάξει γούστα είναι αυτά. Αλλά δεν γίνεται να λέμε "πρέπει να κατανοήσουμε (να συμβιβαστούμε δηλαδή) κάποια πράγματα".

 

Δηλαδή υπάρχουν άλλες 9??? Μαλακίες λές, κανε έντιτ

Link to comment
Share on other sites

Αυτο απο που προκυπτει οτι ο κοσμος θα μειωνεται;;Αν σηκωσεις κουπα,πιστευεις οτι θα πεσει η προσελευση;;

 

Προκύπτει από την ιδια μας την ιστορία.

 

Αν θες ανάλυση πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Προκύπτει από την ιδια μας την ιστορία.

 

Αν θες ανάλυση πες μου.

 

Υποθετικά είναι όλα αυτά...Γιατί στην άριστη (που δεν πρόκειται να γίνει ποτέ-ΑΕΚ είσαι), που σηκώνεις γήπεδο εκεί που πρέπει και ο αλτσχάιμερ καλεί κοντά του τον αγαπητικό και ο γερο χρόνος τον γερο-γέα, παίζει να έχεις και sold-out τα πρώτα 2-3 χρόνια (μέχρι να ξαναγίνεις η παλιά καλή ΑΕΚ του νατσούρα και της Λοκομοτίβ)

Link to comment
Share on other sites

Εισαι καψουρης ρε.:drinks:

Νιωθω ασχημα που ξεκιναω τετοια κουβεντα με εναν ανθρωπο ερωτευμενο γιατι και μενα οταν μου ελεγαν τετοια μια δεκαετια πριν θα τους πεταγα παναγιες.

 

Θα καταλαβεις καλυτερα τις αρρωστιες αυτης της ομαδας εν καιρω.

 

Τις έχω καταλάβει. Φυσικά και δεν γουστάρω να βλέπω Ντούσκους, Δέλλες, Ασλανίδηδες κτλ. Αν με ρώταγες τί και πως θα σου έλεγα πως θα θελα έναν σαν τον Χιμένεθ προπονητή, έναν ειδικό σε διοίκηση επιχειρήσεων με εμπειρία έξω για Πρόεδρο και καθόλου Ντούσκους και τεχνικούς διευθυντές. Προτιμάω σε άλλα λόγια μοντέλο Αγγλίας με προπονητή-αρχηγό. Τέλος πάντων τεράστια συζήτηση αυτή όπως και το ότι έχουμε γύρω μας γκρανκάσες τύπου Ανατωλιοτάκη. Πάντως δεν νομίζω πως είναι πράγματα που δεν διορθώνονται. Διορθώνονται απλά θα πάρει χρόνο παραπάνω μάλλον από όσο ίσως περιμέναμε.

:drinks:

Link to comment
Share on other sites

Flame: 2-3 σελιδοδείκτες πιο κάτω στον browser σας, κατά πάσα πιθανότητα έχετε αποθηκευμένο ένα φόρουμ της ΑΕΚ όπου έτσι και η ομάδα πάρει πρωτάθλημα, η πλειοψηφία θα δηλώνει αγανακτισμένη που το στερήσαμε από άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Προκύπτει από την ιδια μας την ιστορία.

 

Αν θες ανάλυση πες μου.

 

Ε δεν τα πηγαινε ασχημα η ΝΦ στα 3 πρωταθληματα.

Link to comment
Share on other sites

1)χαλαρωνουμε λιγο με το τσιγαρο και με το αλκοολ ακομη και οταν βλεπουμε ματς με την ερμιονιδα.

2)προσπαθουμε να περιορισουμε τα τηγανιτα

3)κουναμε λιγο το κωλο μας και παμε για κανα περπατημα η κανα τρεξιματακι

4)παιρνουμε καμια σαλοσπυρι ,δεν ειναι ντροπη ειδικα πριν απο σ/κ εντονης

αγωνιστικης δρασης σε μπασκετ,ποδοσφαιρο,βολει γυναικων κ..τ.λ

5)οπως και δηποτε μετα το τελος της αγωνιστικης χρονιας 2012-2013 ,εχουμε κανει

την εξαμηνιαια επισκεψη στον καρδιολογο μας υποχρεωτικη.

 

1) ίσα-ίσα που με τις ερμιονίδες επιβάλλεται το αλκοόλ (σε ακατέργαστη μορφή και άνω του 60%-παρακάτω είναι κοκακόλες). όταν παίζεις με ρεαλ, ξεκινάς με κοχίμπες απο τα στιλβωτήρια και εβιαν για να σκουπίζεις τα δάκρυα απο τα μάτια

3) ή παίζουμε φιλικά με τους 45αρηδες που λέγαμε, εναντίον της αρχιεπισκοπής (ευλόγησον) και της ερμιονης (α ρε δουρή, στα φόρτωσαν όλα εσένα)

4) τι να κλάσει η σαλοσπίρη? Θελουμε τριφασικό απο δεη για τα τζζιζζζζζ

5) Καρδιολόγος..ο δεύτερος καλύτερος φίλος του ΑΕΚτζή (το κοράκι ο πρώτος)

Link to comment
Share on other sites

Υποθετικά είναι όλα αυτά...Γιατί στην άριστη (που δεν πρόκειται να γίνει ποτέ-ΑΕΚ είσαι), που σηκώνεις γήπεδο εκεί που πρέπει και ο αλτσχάιμερ καλεί κοντά του τον αγαπητικό και ο γερο χρόνος τον γερο-γέα, παίζει να έχεις και sold-out τα πρώτα 2-3 χρόνια (μέχρι να ξαναγίνεις η παλιά καλή ΑΕΚ του νατσούρα και της Λοκομοτίβ)

 

Ρε φίλε τα πρωταθληματικά χρόνια της ΑΕΚ τα έζησα στο ναό με μ.ο 12-15.000.Και με ομάδα να παίζει το καλύτερο ποδόσφαιρο εβερ.Μη ξαναλέμε χιλιοειπωμένα πράγματα.Το 89 με 10 χρόνια αγαμίας και στη μητέρα των μαχών είχα 13.000 κόσμο.Το 94 με την προοπτική του νταμπλ μετά από 16 χρόνια και στον τελικό με ζέλα είχα αδιάθετα κάποια χιλιάδες εισιτήρια.Και διαβάζω εδώ μέσα για 30αρια και 50αρια κόσμου και λέω νταξει...μικροί είναι θα μάθουν στην πορεία τι και πως.

Link to comment
Share on other sites

5)οπως και δηποτε μετα το τελος της αγωνιστικης χρονιας 2012-2013 ,εχουμε κανει

την εξαμηνιαια επισκεψη στον καρδιολογο μας υποχρεωτικη.

 

Εχει γινει εδω και πολυ καιρο ρε.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων του χρόνου αν πάνε με τέτοια λογική, θα πέσει γέλιο στο ΟΑΚΑ με τις πρώτες γιούχες, τα βατράχια κτλ. Πιστεύω όμως πως δεν θα πάνε έτσι. Και για να ευθυμήσουμε λίγο

 

ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗΣ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΑΡΧΕΙΟ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΑΕΚ

 

Την πιο μεγάλη στιγμή της ζωής του, γεμάτος περηφάνια, βίωσε ο Δημήτρης Μελισσανίδης, όταν τιμήθηκε με ένα πανάκριβο αξίωμα σε ιεροτελεστία που θύμιζε μεγαλεία της Βυζαντινής αυτοκρατορίας.

 

Το γεγονός συνέβη στο Πατριαρχείο Κωνσταντινουπόλεως. Στο πρόεδρο της ΑΕΚ αποδόθηκε ο σπάνιος, ο ύψιστος τίτλος του Κουροπαλάτη (από το λατινικό cura palatii), τιμητική διάκριση που γνώρισαν μέχρι τον 11ο αιώνα ελάχιστα άτομα, όπως οι στρατηγοί Λέων Φωκάς, αδελφός του Νικηφόρου και Πέτρος, αδελφός του αυτοκράτορα Μαυρίκιου, ακόμα ο Ιουστίνος Β΄, ανηψιός του αυτοκράτορα Ιουστινιανού.

 

«Να ζούσαν οι γονείς μου…» σιγομουρμούρισε τρέμοντας από συγκίνηση μέσα στην κάπα που φορούσε, κατά το παραδοσιακό τελετουργικό. Να ζούσαν οι γονείς του να τον καμάρωναν...

 

Μη λησμονήσω μια απρόβλεπτη πράγματι σκηνή στο περιθώριο της εκδήλωσης, χορωδίες, ύμνοι κτλ. Ένας νεαρός Διάκος, γύρω στα 25, γόνος μεγάλης Φαναριώτικης οικογένειας πλησίασε τον Μελισσανίδη και σχεδόν συνωμοτικά του παραπονέθηκε: «Η ΑΕΚ, πρόεδρε, δεν πάει καλά...». Ο τίγρης αιφνιδιάστηκε. Δεν άργησε, όμως, να απαντήσει το ίδιο συνωμοτικά:

«Η ΑΕΚ θα γίνει παγκόσμια. Η Ελλάδα θα τρίβει τα μάτια της με την ομάδα. Πάτερ, όταν ξαναβρέθηκα στην ΑΕΚ δεν βρήκα τίποτα. Έχουμε αρχίσει να δουλεύουμε τα πλάνα για το αύριο. Σ’ ένα χρόνο, όταν ξαναβρεθούμε, θα μου πεις άλλα πράγματα». Ο Διάκος έκανε τον σταυρό του, έριξε ένα βλέφαρο στον ουρανό και απεχώρησε ικανοποιημένος.

 

Σήμερα με το ιδιωτικό του αεροπλάνο ο Μελισσανίδης πετάει από Κωνσταντινούπολη στην Αμβέρσα και αύριο θα βρίσκεται στην Πράγα. Στην Αμβέρσα διότι το λιμάνι της το εκμεταλλεύεται η AEGEAN, και στην Πράγα διότι υπάρχουν θέματα του ΟΠΑΠ να συζητηθούν με τον Τσέχο συνέταιρο. Προλαβαίνει τα της ΑΕΚ;

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν τα πηγαινε ασχημα η ΝΦ στα 3 πρωταθληματα.

 

Δεν τα πήγε ασχημα.Τα πήγε κάκιστα.

 

Στο λέει ένας που δεν έχανε παιχνίδι εκείνη την εποχή μέσα-έξω.

 

Αν θες να μιλήσουμε για λαό της ΑΕΚ εκείνη την εποχή που πήρε άριστα τότε θα μιλήσουμε για εκδρομές.Μόνο εκδρομές και τπτ άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×