Jump to content

ΑΕΚ - Φωστήρας: 17/12 18:00 OTE Sport 4


Guest amd
 Share

Recommended Posts

στην 3 κωστα

 

Ανάλογα τον εκλογικό συναγερμό θα μιλήσουμε.

 

Για τους λάτρεις του Π&Ο, τελευταία φορά που το fmικό δίδυμο είχε παρακολουθήσει μαζί αγώνα της ομάδας είχαμε φάει 4 από το Βόλο με τον λαό μας στο τέλος να χειροκροτά τη βιονική αρμάδα του Μπέου.

Link to comment
Share on other sites

οποιος ανηφορισει - κατηφορισει την τεταρτη ας στειλει σουμουσου να τις μετρησουμε

 

ρε γείτονα (σχεδόν)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΛΗ ..... ΤΑ ΚΑΦΡΙΛΙΚΙΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΑΜΕ ΣΤΟ ΑΛΚΑΖΑΡ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ

 

xDxD

 

Μλκ αυτή την πόλη την έχω στην καρδιά μου.Από την μυρωδιά μόλις πλησίαζες τα βοηθητικά γήπεδα,τους ματατζήδες της με τα κράνη που θύμιζαν γερμανό στρατιώτη του κάιζερ,μέχρι και τον απλό μεταλά λαρισαίο με το ραφτό dri που εξαιτίας του δεν είδα μια χρονιά ούτε 1 λεπτό αγώνα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΛΗ ..... ΤΑ ΚΑΦΡΙΛΙΚΙΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΑΜΕ ΣΤΟ ΑΛΚΑΖΑΡ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ

 

ο τόλης το πολύ-πολύ να'σπαγε το καλαμάκι του φραπέ

 

Γατάκια, μιλησε ο δικ με αριθμούς και επιχειρήματα και τον ήπιατε ε?

 

νιάου21

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΚΑΖΑΡ Η ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ 1 ΤΩΝ ΜΟΝΣΤΕΡΣ ....... ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.....

ΛΥΣΣΑ ΜΕΓΑΛΗ ΛΕΜΕ

Link to comment
Share on other sites

Καλά,κόψε κάτι.Λαό στο ελληνικό είχαμε με τον κωστή.

 

Τι ειπες τωρα...Δυτικο αεροδρομιο και τιγκα κιτρινομαυρο.

 

Ηρθε στην ΑΕΚ ο Κωστης και εσυ μαλακα Κοκκαλη να πα να γαμηθεις.

 

Παρων και ο ξεδοντιαρης Γεωργιου να περιγραφει για τον sprint fm με κινητο γραν κασα με τεραστια κεραια...

 

CULT και ωραιες στιγμες!!

 

Δωστε μας ρε μαλακες πισω αυτη την ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λαθος να συγκρινετε εποχες. Ο κοσμος διαχρονικα ειναι λιγοστος για το μεγεθος της 3ης ομαδας της χωρας. Κατ αντιστοιχια και των δυο "πρωτων" μεγεθων που επισης δεν κανουν εισιτηρια. Χρησιμοποιειτε ολοι ως κανονα τις εξαιρεσεις. Ο Παναθηναϊκος εκοψε 33 χιλιαδες διαρκειας σε μια σεζον που μπηκε μεσα 50 εκατομμυρια. Εκει ακολουθησε ο κοσμος, οταν ειδε Ζιλμπερτο Σιλβα, Σισσε, Λετο και 500 μεταγραφες. Κατ αντιστοιχια και ο ΑΕΚτζης εκοψε 25 χιλιαρικα οταν ειδε Ριβαλντο, Αρρουαμπαρενα και ειχε την προηγουμενη σεζον προσφατη που δεν περασε ομιλο στο Τσ.Λ. για ενα σουτ. Αυτο και παπαλα. Το 04 εκανες καλους μεσους ορους ακριβως λογω κλιματος (Ολυμπιακοι Αγωνες, Γιουρο Πορτογαλιας, λεφτα με ουρα) και κυριως λογω αισθηματος αυτοσυντηρησης. Ηταν το πρωτο σοκ οτι η ομαδα μπορει να αφανιστει. Την ιδια σεζον ο γαυρος εκανε το peak του με νεο γηπεδο και Ριβαλντο ατραξιον. Μεσα 80 που κοβανε εισιτηρια αβερτα κουβερτα, επειδη τα εχω πολυ προσφατα λογω αρχειου, ερχοτανε ο Πιερικος που επεφτε κατηγορια και επαιρνε προτελευταια αγωνιστικη ισοπαλια 2-2 στο ΟΑΚΑ απο τον Παναθηναικο και του εκοβε το πρωταθλημα. Πηγαινε ο γαυρος στη Δραμα και εχανε 1-0, κατεβαινε ο Ηρακλης και εκανε διπλο στη Φιλαδελφεια. Διεκδικουσαν 3-4 ομαδες το πρωταθλημα και πηγαινες επαρχια και ετρεμε το φυλλοκαρδι σου μηπως σε ξεφτιλισει η Λαρισα του Γκμοχ που ειχε ομαδαρα.

 

Συγχεετε την ΟΠΑΔΙΚΗ παρουσια της ομαδας τα golden 90'ς με τη φιλαθλη παρουσια. Η ΑΕΚ μεγαλωσε ΚΑΙ λογω των εκδρομων διοτι οπου κι αν πηγαινε ειχε κοσμο και καπως ετσι εμεινε η εντυπωση οτι ειχε τρομερο κοσμο και πολυ εντονη παρουσια. Δεν ειχε ομως. Απλως οι γνωστοι 3 χιλιαδες που γεμιζαν τη σκεπαστη, ακολουθουσαν την ομαδα και στα εκτος εδρας με τις εκδρομες. Ο "απλος κοσμος" τη δεκαετια του 90 ηταν εκει μονο στα μεγαλα ματς. Δικαιολογιες και λογοι υπαρχουν πολλοι. Πότε τα ακριβα εισιτηρια, πότε τα "επεισοδια", πότε η διοικηση που τα εκανε μουτι (διαχρονικο προβλημα της ΑΕΚ) πότε η ομαδα που πχ δυο χρονια μετα την απολυτη καβλα του 89 σερνοτανε (πρωταθλημα 90-91 ηταν απαραδεκτη και βγαλμενη απο χειροτερες εποχες Ζητα) και επαιζε με τους Πιαδες που λεει και ο Τολης. Ο κοσμος παντα 15 χιλιαδες στην καλυτερη ητανε απο το 90 και μετα. Και καπου στο 97 γυρισε ο διακοπτης επειδη ετσι αποφασισε ο Σωκος. Και πριν υπηρχε μελε και λεγαμε για Βαρδινογιαννη, Νταϊφα και τα ρεστα, αλλα ουτε τοσο εξωφθαλμο ηταν το πραγμα ουτε τοσα λεφτα παιζανε ουτε τηλεοραση υπηρχε για να ξερει ο κοσμος με ακριβεια για τι σφαγες μιλαμε. Ηταν ολα πιο ρομαντικα και τα νεα "κυκλοφορουσαν στα στεκια", δεν ηταν μακρια σου με ενα κλικ με τον πρωινο καφε και το τσιγαρακι σου.

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΚΑΖΑΡ Η ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ 1 ΤΩΝ ΜΟΝΣΤΕΡΣ ....... ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.....

ΛΥΣΣΑ ΜΕΓΑΛΗ ΛΕΜΕ

 

Αυτό ήταν την χρονιά που μας πηγαν γύρω-γυρω για να μας βγάλουν απο την 1 και τρώγαμε τις γλάστρες στο κεφάλι ή πιο πριν?

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Εκτος και ο ΦΟΥΛΗΣ...!

Ποιος θα παιξει δεξι μπακ κυρια Σταη μου?

Προβλεπω το αριστερο εξτρεμ του Φωστηρα να φωναζει 10 σκαουτερς να τον δουν xD

Ο κυριος Μπορμποκης μηπως θα μπορουσε να κανει μια διευκολυνση στην ομαδα ετσι και αλλιως ιδια ηλικια με τον Φουλη πρεπει να ειναι πανω κατω και 10 κλασεις ανωτερος ως παιχτης:P

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο ζάστρος αν και η σκεπαστή χωρούσε τάληρο.

 

Ο Τροχανάς έχει αποδείξει ότι χωράει δεκαχίλιαρο

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο ζάστρος αν και η σκεπαστή χωρούσε τάληρο.

 

Οι σταθεροι οι "παντου" ηταν το γνωστο τριχιλιαρο. Ειτε τραβιοσουνα στην Κρητη ειτε στις Σερρες ειτε στα Γιαννενα, ειχες τρεις χιλιαδες κοσμο. Εκανε το κοντινο η Αθλητικη Κυριακη και ο αντιπαλος οπαδος/φιλαθλος/περιεργος ελεγε "κοιτα κοσμο η ΑΕΚ..." Δε συζηταμε για τους ντοπιους που ειχαν και αλλα να θυμουνται.

Στα εντος οτι φασεις και να δεις πλην ντερμπι το γηπεδο εχει κενα. Η ομαδα κεντουσε και επαιζε μπροστα σε 15 χιλιαρικα στην καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
Σωστός ο ζάστρος αν και η σκεπαστή χωρούσε τάληρο.

 

Η σκεπαστη εχει χωρεσει πολυ περισσοτερο απο 5.000 παρα πολλες φορες

Link to comment
Share on other sites

Ο Τροχανάς έχει αποδείξει ότι χωράει δεκαχίλιαρο

 

χαχαχαχαχχαχα

 

Για την παρί λες?

Link to comment
Share on other sites

Οι σταθεροι οι "παντου" ηταν το γνωστο τριχιλιαρο. Ειτε τραβιοσουνα στην Κρητη ειτε στις Σερρες ειτε στα Γιαννενα, ειχες τρεις χιλιαδες κοσμο. Εκανε το κοντινο η Αθλητικη Κυριακη και ο αντιπαλος οπαδος/φιλαθλος/περιεργος ελεγε "κοιτα κοσμο η ΑΕΚ..." Δε συζηταμε για τους ντοπιους που ειχαν και αλλα να θυμουνται.

Στα εντος οτι φασεις και να δεις πλην ντερμπι το γηπεδο εχει κενα. Η ομαδα κεντουσε και επαιζε μπροστα σε 15 χιλιαρικα στην καλυτερη.

 

Ε αυτά γράφω πιο πάνω ρε συ.Από τότε κατάλαβα οτι ο αεκτζής-και όχι μόνο-είναι για το πανηγυράκι και δεν νομίζω ότι έχει αλλάξει κάτι συνταρακτικό τα τελευταία χρόνια που να μην το έχω πάρει χαμπάρι.

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτά γράφω πιο πάνω ρε συ.Από τότε κατάλαβα οτι ο αεκτζής-και όχι μόνο-είναι για το πανηγυράκι και δεν νομίζω ότι έχει αλλάξει κάτι συνταρακτικό τα τελευταία χρόνια που να μην το έχω πάρει χαμπάρι.

 

και στο συμπέρασμα αυτό κατέληξες βλέποντας οτι τα εισιτήρια στις φιέστες, ήταν περίπου ίδια με τον γενικότερο μ.ο. της χρονιάς

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μονο ο ΑΕΚτζης του πανηγυριου. Στο εξηγησα και πιο πανω. Ο Σωκος τα τριετιας και τα μελη με το 60αρι, τα εγραψε επι νεου Καραϊσκακης και Ριβαλντο. Μετα την τριετια αρχισανε τα κενα στο γηπεδο και τα "αλλιως ονειρευομαστε τον Ολυμπιακο" κι ας επαιρνε πρωταθλημα. Η δε Παναθα ειναι η επιτομη της αστειοτητας και του "θελω να γινω χαλιφης στη θεση του χαλιφη". Αντι να πανηγυρισουν το νταμπλ του '10, αρχισανε τα "δυναστεια και 10 σερι". Εχει γαλουχηθει με τη σωκονοοτροπια ο οπαδος πλεον και ακομα και ενα πρωταθλημα "δε σου λεει τιποτα". Μονο σε καναν ΠΑΟΚ πιανουνε αυτα πλεον που διαχρονικα ειναι ομαδα του underachieve με εξαιρεση μια δεκαετια πριν 40 χρονια. Πλεον ο κοσμος λογιζεται ως πελατεια για ενα προϊον που στην ουσια ειναι οσο πιο αστειο και διαβρωμενο γινεται. Ουσιαστικα σου ζητανε να πας να "στηριξεις" μια κατασταση για να βγαλει λεφτα καποιος αλλος. Και πληρωνεις κι απο πανω.

Link to comment
Share on other sites

Ίδιες φάτσες... ε βέβαια, αφού πηγαίνατε μετάξυ 10 και 11 ψιλοκέντρο για να σας οργανώσει ο ... (μαλάκα blackout) που να δείτε φρέσκο κόσμο

Link to comment
Share on other sites

και στο συμπέρασμα αυτό κατέληξες βλέποντας οτι τα εισιτήρια στις φιέστες, ήταν περίπου ίδια με τον γενικότερο μ.ο. της χρονιάς

 

Εγραψα εγώ κάτι τέτοιο?

 

Το συμπέρασμα εγώ για τον τεράστιο λαό της ΑΕΚ το έχω βγάλει από κάτι ματς σαν τον παοκ το 92 που τον κεράσαμε 3 και το γήπεδο είχε ενα 10χιλιαρο και από πολλά άλλα τέτοια ματσάκια που άλλα περιμέναμε να δούμε και άλλα βλέπαμε.

 

Το οπαδικό fan base της ΑΕΚ είναι 10-15.000.Αυτο είναι σταθερό και δεν αλλάζει.Το πόσο περισσότερο κόσμο θα έχεις εξαρτάται από την πολιτική της διοίκησης να κερδίσει αυτόύς που λέμε πελάτες ή πατατάκιδες ή γουατεβερ.Και σε αυτό ο κοντός είχε δείξει τον δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

Οι σταθεροι οι "παντου" ηταν το γνωστο τριχιλιαρο. Ειτε τραβιοσουνα στην Κρητη ειτε στις Σερρες ειτε στα Γιαννενα, ειχες τρεις χιλιαδες κοσμο. Εκανε το κοντινο η Αθλητικη Κυριακη και ο αντιπαλος οπαδος/φιλαθλος/περιεργος ελεγε "κοιτα κοσμο η ΑΕΚ..." Δε συζηταμε για τους ντοπιους που ειχαν και αλλα να θυμουνται.

Στα εντος οτι φασεις και να δεις πλην ντερμπι το γηπεδο εχει κενα. Η ομαδα κεντουσε και επαιζε μπροστα σε 15 χιλιαρικα στην καλυτερη.

 

Ε αυτά γράφω πιο πάνω ρε συ.Από τότε κατάλαβα οτι ο αεκτζής-και όχι μόνο-είναι για το πανηγυράκι και δεν νομίζω ότι έχει αλλάξει κάτι συνταρακτικό τα τελευταία χρόνια που να μην το έχω πάρει χαμπάρι.

 

Το οτι ο αεκτζής-και όχι πχ ο βάζελος- είναι πανηγυρτζής, βγαίνει απο το ότι, όπως έγραφες παραπάνω, ακομα και σε φιέστες έκοβες 16χιλ εισιτήρια, όταν όλη την χρονιά είχες μ.ο 11 και ήσουν πρώτος στα εισιτήρια. Να πεις οτι ειναι μικρό το νούμερο, να το δεχτώ. Αλλά όχι οτι είμασταν/ε ανύπαρκτοι και πανυγηρτζήδες και μαλακίες..Είμαστε στο γήπεδο όσο και οι υπόλοιποι ενώ στην τελική σε καμμιά περίπτωση δεν έχουμε την ίδια ποσότητα κόσμου με γαυρο και βάζελο.

Edited by DiK
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×