Jump to content

Bundesliga 🇩🇪


Abraham21r
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Με αφορμή άλλο ένα γκολ που έβαλε ο Χάλαντ πριν λίγο, παραθέτω το εξαιρετικό άρθρο του @The Magician. Πολύ καλή δουλειά.

https://athletestories.gr/o-erling-haaland-einai-to-proto-emvio-glitch/?fbclid=IwAR2FU2LlByetdzCghOn67fyKeUMts9RNixxVbnvgK8U_6VqgBY6wBr-Q7KM

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
15 hours ago, CHⓇIS said:

Πολυ ωραιο ματς ως τωρα το ντορτμουντ μπαγερν

Μετά το γκολ χάλασε το ματς.

Ματσάρα ήταν εχθές το Φρανκφούρτη - Φράιμπουργκ. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 7 months later...

Η ιστορική Βέρντερ Βρέμης εγκατέλειψε μετά από 41 χρόνια την Bundesliga, σε μία απίστευτη τελευταία αγωνιστική, όπου όλα κρίθηκαν στο τέλος.

Για να καταλάβει κανείς για τι μέγεθος μιλάμε είναι η τρίτη ομάδα σε σεζόν στην Bundesliga πίσω μόνο από Μπάγερν Μονάχου και Μπορούσια Ντόρτμουντ.

Link to comment
Share on other sites

O Λεβαντοφσκι τελικά έγραψε ιστορία,  φθάνοντας τα 41 γκολ και σπάζοντας το ρεκόρ των 40 γκολ σε ένα πρωτάθλημα που κατείχε o μεγάλος Γκερτ Μύλερ. 

Κάποιοι θεωρούν  ήδη τον Πολωνό επιθετικό ως ένα από τα φαβορί για την χρυσή μπάλα του 2021, αν και προφανώς είναι νωρίς ακόμα, ενώ μένει να παιχτεί και το γιούρο. Πάντως και το 2020 θα μπορούσε να πάρει αυτός τη χρυσή μπάλα, αν δεν είχε ματαιωθεί η ψηφοφορία, οπότε αν υπάρχει δίλλημα στο τέλος ανάμεσα σε υποψηφίους ίσως να αξίζει να την πάρει αυτός.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Ο Γκνάμπρι είναι ένα βήμα πριν την ανανέωση. Του είπε ο Κάν η ανανεώνεις η πας κερκίδα. Γατάκια Γερμανοί όταν αυτά τα έκανε ο Tiger εσείς δεν ξέρατε τι σχήμα είχε το τόπι 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ερωτηση. Τωρα στο ντορτμουντ λεβερκουζεν ο τερματζης πατουσε μεσα στην πεειοχη του αλλα επιασε με τα χερια την μπαλα που ηταν εμφανως εκτος περιοχης. Ειναι κοκκινη? Τι λεει ο κανονισμος? Αυτος εφαγε κοκκινη

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Aussie said:

Επιασε την μπαλα εκτος περιοχης με τον Ροις να ειναι διπλα στο μισο μετρο. Σωστη κοκκινη.

Δηλαδη κ να παταει εντος αν τα χερια του ειναι εκτος κ πιανει η ακουμπαει τη μπαλα ειναι κοκκινη

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CHⓇIS said:

Δηλαδη κ να παταει εντος αν τα χερια του ειναι εκτος κ πιανει η ακουμπαει τη μπαλα ειναι κοκκινη

Ρε γαμω το ξεσταυρι μου βλέπεις 40 χρόνια μπάλα, κ ξέρεις όσο χάντμπολ ξερω εγώ που ακόμα αναρωτιέμαι με ποια κριτήρια σφυριζουν.

Δες 10 αγώνες χωρίς ποτό να μάθεις τα βασικά τουλαχιστον

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CHⓇIS said:

Δηλαδη κ να παταει εντος αν τα χερια του ειναι εκτος κ πιανει η ακουμπαει τη μπαλα ειναι κοκκινη

Ναι Κρις δεν εχει σημασια που βρισκεται το υπολοιπο σωμα.

Σε ορισμενες περιπτωσεις θα μπορουσε να δωθει και κιτρινη, αλλα εδω ειχε καθαρη ευκαιρια για γκολ ο Ροις οποτε εδωσε σωστα κοκκινη.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, BillR21 said:

Ρε γαμω το ξεσταυρι μου βλέπεις 40 χρόνια μπάλα, κ ξέρεις όσο χάντμπολ ξερω εγώ που ακόμα αναρωτιέμαι με ποια κριτήρια σφυριζουν.

Δες 10 αγώνες χωρίς ποτό να μάθεις τα βασικά τουλαχιστον

Γιατί του μιλάς έτσι τώρα.

Δεν ξέρεις πόσο ευαίσθητος είναι;

Στα όρια του εύθραυστου.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Γιατί του μιλάς έτσι τώρα.

Δεν ξέρεις πόσο ευαίσθητος είναι;

Στα όρια του εύθραυστου.

Πίστεψέ με αν ξέρει κάποιος πόσο εύθραυστος είναι, είμαι εγώ.

Μπορεί να το επιβεβαιώσει κ ο ίδιος αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×