Jump to content

Europa League


Abraham21r
 Share

Recommended Posts

Απόλυτα φυσιολογικό. Οι Ιταλοί έχουν χάσει τα αυγά και τα πασχάλια εδώ και 10 χρόνια περίπου. Η δε νέα γενιά Ιταλών προπονητών είναι ο Αλέγκρι και ο Κόντε, δηλαδή έλεος. Σκέψου ότι το μεγαλύτερο όνομα στην προπονητική που έχουν είναι ο απίθανος ο Σπαλέτι.

Αν τους σώζει κάτι διεθνώς, είναι πως σε αντίθεση με τους Άγγλους οι δικοί τους διεθνείς είναι οι πρωταγωνιστές στις ομάδες τους και έτσι στις μεγάλες διοργανώσεις δεν αισθάνονται ότι τους πετάνε στον ωκεανό χωρίς σωσίβιο.

 

Ο Αλεγκρι και ο Κοντε δεν ειναι το προβλημα.Το προβλημα ειναι οτι μετα το Καλτσιοπολι δεν εχουν σηκωσει κεφαλι.Τους διελυσε,οχι μαλακιες.Η Μιλαν το 07 το πηρε στον αυτοματο και η Ιντερ το 12 με Μουρινιο.Κατα τ αλλα ακομα παλευουν,τεραστια προβληματα με εσοδα απο εισιτηρια και εμπορικα.

Ο Μορατι κουραστηκε και πουλησε,ο Σιλβιο ασχολειται με τα μουνακια του και οι αλλοι παιζουν μονοι.Ρομα,Ναπολι ανεβασμενες αλλα για πορεια στην Ευρωπη δεν.

Θα δουμε παντως γιατι οντως υπαρχει η μαγια των διεθνων παραδοσιακα που μπορει να το γυρισουν,αν και νομιζω πια δυσκολα.Αν και εκει,απο Πιρλο,Τοτι και Ντελ Πιερο εχουν πεσει τωρα σε κατι Μαρκιζιο και Μοντολιβο.Για γελια δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

καθησα και ειδα μεχρι το 70. πονεσαν τα ματια μου με τη γιουβε. προφανως φταιει και το συστημα σουλης παπαδοπουλος της μπενφικα. αλλά δεν ειδα κανεναν να βγαζει προσωπικες ενεργειες. μια μπουκα, μια ντριπλα στη γραμμη κτλ

Link to comment
Share on other sites

οτι της πηρε η τυχη-μοιρα περυσι της μπενφικα φετος της το δινει πισω μαλλον . τραγικη η γιουβεντους, με γιορεντε οι αλλοι με δεκα πισω μια φορα δεν πηγε σωστα η μπαλα στο κεφαλι του .

Link to comment
Share on other sites

καθησα και ειδα μεχρι το 70. πονεσαν τα ματια μου με τη γιουβε. προφανως φταιει και το συστημα σουλης παπαδοπουλος της μπενφικα. αλλά δεν ειδα κανεναν να βγαζει προσωπικες ενεργειες. μια μπουκα, μια ντριπλα στη γραμμη κτλ

 

Μα 3-5-2 στο 2014 ρε Κόντε;

Άσε μας κουκλίτσα μου

Link to comment
Share on other sites

Η Γιουβέντους παίζει επί τρία χρόνια ακριβώς το ίδιο ποδόσφαιρο και το μόνο που αλλάζει είναι τα πρόσωπα. Δεν έχει εξελίξει και δεν έχει βελτιώσει τίποτα. Απλά αλλιώς παίζεις με Μάτρι μπροστά και αλλιώς με Γιορέντε. Την πρώτη χρονιά ο Κόντε έπαιξε σχεδόν μισό-μισό 4-3-3 και 3-5-2 και από πέρσι παίζει 80% 3-5-2 και τα υπόλοιπα ότι του κατέβει.

Το 3-5-2 που μόνο στην Ιταλία ευδοκιμεί, δε μπορείς να το παίξεις με τον γερασμένο πια Μπαρτζάλι, τον άμπαλο Μπονούτσι και τον ασταθή Κιελίνι. Ο μόνος που είναι μηχανάκι και το αντέχει είναι ο Λιχστάινερ δεξιά.

Πάμε παρακάτω.

Αν εμείς στην ΑΕΚ γκρινιάζουμε μια φορά με τους -ιτς γιατί αυτούς ξέρει το αφεντικό, στο Τορίνο πέρα από το Καμπιονάτο και όσους γράφουν τα ευρωπαϊκά πρωτοσέλιδα δεν πρέπει να γνωρίζουν κάτι άλλο. Μεταγραφές μετρίων διακριθέντων στο κάλτσιο, προπονητής καλόβολος που δεν γκρινιάζει και δουλεύει με ότι του φέρνουν και νοοτροπία κάλιο πρώτος στο χωρίο παρά δεύτερος στην πόλη.

Ο Κόντε είναι ένας προπονητής μετρίων δυνατοτήτων, δεν τολμά, δε ρισκάρει και δεν απαιτεί κάποια υπέρβαση για να κοιτάξει η ομάδα παραπάνω. Πιθανότατα μαζί του να συμφωνούν και οι Ανιέληδες γιατί μπορεί να θεωρούν ότι το να προσπαθείς να ρίξεις λεφτά σε αυτό το ιταλικό ποδόσφαιρο είναι σαν τα πετάς στο πηγάδι.

Αυτό όμως μέχρι του σημείου μια από τις πιο βαριές ευρωπαϊκές φανέλες να αποκλείεται ΑΝΕΤΑ στο γήπεδο της από την Μπενφίκα με μια μόλις κλασσική ευκαιρία απέχει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

εμπιστευομαι πατριδα στα της γιουβε.

παρατηρηση απο το χθεσινο ματς. αυτος ο κοτσιδας με το 4 της γιουβε (σαν τον αμανατιδη στο πιοφρεσκο του) ποσο αμπαλαεο ειναι? μα ποσο?? μιλαμε για καταντια να σαι γιουβε και να χεις αυτον σεντερμπακ.

Link to comment
Share on other sites

Μα 3-5-2 στο 2014 ρε Κόντε;

Άσε μας κουκλίτσα μου

 

τεραστιος κοντε. αυτος και ο αλεφαντος. xD

Link to comment
Share on other sites

εμπιστευομαι πατριδα στα της γιουβε.

παρατηρηση απο το χθεσινο ματς. αυτος ο κοτσιδας με το 4 της γιουβε (σαν τον αμανατιδη στο πιοφρεσκο του) ποσο αμπαλαεο ειναι? μα ποσο?? μιλαμε για καταντια να σαι γιουβε και να χεις αυτον σεντερμπακ.

 

o Κάσερες είναι. Μέτριος προς καλός σχετικά, αλλά ασταθής και χωρίς καθαρό μυαλό. Που να δεις και στον Ίσλα. Ο Γέας μοιάζει εξωγήινος μπροστά του.

Link to comment
Share on other sites

ρε εκλαψα χθες απο το πονο.

ειχα μεινει στη γιουβε του ντελπιερο και του νετβεντ.

Link to comment
Share on other sites

ρε εκλαψα χθες απο το πονο.

ειχα μεινει στη γιουβε του ντελπιερο και του νετβεντ.

 

Όταν πριν τρία χρόνια έκανε κυριολεκτικά αγωνιστικό restart η Γιούβε με Κόντε και Γιουβέντους Αρίνα, φαινόταν ότι σύντομα θα επέστρεφε στις κορυφαίες ομάδες της Ευρώπης. Αλλά τέτοιο βάλτωμα σε ομάδα δεν έχω ξαναματαδεί.

Link to comment
Share on other sites

ρε συ την παλευεις?

πραγματικα δλδ...

Διπλη ζωνη αμυνας ΠΑΛΙ, με deep lying DCs και counter attacks, και γραφεις για μπραβο και οτι δε μασησαν!?!?!! Και οτι ο Κοντε ειναι σαλτιμπαγκος!?!?!?!?!

Επος ρε μλκ, δεν πιανεσαι απο πουθενα.

 

στο πρωτο ημιχρονο, δεν ειδα κατι τετοιο που γραφεις. Λεωφορειο δεν εστησαν απο το πρωτο λεπτο... μετα το 60 και ειδικοτερα μετα και την αποβολη, τι θελεις να κανουν δηλαδη εσυ... γυρισανε πισω για να παρουν την προκριση. ελεος δηλαδη που συγκρινουμε το λεωφορειο του καρπουζα απο το 1 μεχρι το 90 πχ στο ματς με την Ατλετικο στην Ισπανια με το χθεσινο

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει επιθετικα χαφ ρε η Γιουβε. Οκ ωραιοι οι Πογκμπα και Πιρλο, αλλα θες και εναν Ζινταν ... Γιουβεντους ειμεθα. Δε μας φταιει ο Κοντε οκ.

 

Ε ναι δε φταιει ο Κοντε, αν οπου Κοντε χθες στον παγκο της Γιουβεντους ηταν ο Πεπ, αλλα θα εγραφες. Οταν αποκλειστουν τα πουλεν σου, δεν ειχαν χαφ... αυτο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου αρέσουν λεωφορεία σαν της Μπενφίκα χτες!

Εμένα μου αρέσουν Λεωφόροι σαν του γαύρου επί Σόλιντ (στο 1:10 κλαίω, ΣΣ: Η Ρόζενμποργκ εκείνη την χρονιά ήταν τελευταία ή προτελευταία στο φοβερό της πρωτάθλημα)

 

[video=youtube;uLyAniz_jTk]

Link to comment
Share on other sites

δεν αλλαζω ουτε τελεια σε αυτα που εγραψε ο Μητσακλας για Γιουβεντους και Κοντε. οπως τα γραφει... Το καλοκαιρι θελει βαθεια το χερι στην τσεπη αν θελει το κατι παραπανω στην Ευρωπη. Αλλα βλεπω να τη βγαζει παλι με τιποτα Τσερτσι και Ιμμομπιλε και με τους αλλους πεθαμενους πλην Ρομα και Ναπολι, να μην εχει θεμα εντος συνορων.

 

Μπενφικα - Σεβιγια και η πλακα ειναι πως εδω και ενα 3μηνο τουλαχιστον διαλαλω σε φιλους, γνωστους κλπ πως θα το σηκωσει η Σεβιγια το βρηκα 15 αποδοση και ακομα το παιζω :tomato:

Link to comment
Share on other sites

δεν αλλαζω ουτε τελεια σε αυτα που εγραψε ο Μητσακλας για Γιουβεντους και Κοντε. οπως τα γραφει...

 

Έχε υπόψη σου ότι μπορεί να γράφω και μαλακίες. xD

Απλά λέω τη γνώμη μου και όπως έχεις δει περισσότερο απ' όλες κράζω τις ομάδες που υποστηρίζω.

Δεν αρκούμαι να θεωρώ ότι με τον Φλάναγκαν είμαι καλυμμένος...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου αρέσουν λεωφορεία σαν της Μπενφίκα χτες!

Εμένα μου αρέσουν Λεωφόροι σαν του γαύρου επί Σόλιντ (στο 1:10 κλαίω, ΣΣ: Η Ρόζενμποργκ εκείνη την χρονιά ήταν τελευταία ή προτελευταία στο φοβερό της πρωτάθλημα)

 

[video=youtube;uLyAniz_jTk]

Το 2005 είχε βγει έβδομη (από 14), το 2006 πρώτη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από τη μια πλευρά οι looserοπορτογάλοι, Από την άλλη η Σεβίλλη που στο παρατσακ πέρασε.

Link to comment
Share on other sites

ο τζυμπ που ειναι πρωτος στις προβλεψεις και ονειρα, να μου δωσει σκορ να πονταρω

Link to comment
Share on other sites

ο τζυμπ που ειναι πρωτος στις προβλεψεις και ονειρα, να μου δωσει σκορ να πονταρω

 

+21

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να το σηκωσει η Μπενφικα γιατι της το χρωσταει ο Σεμπουε και ο ταπας.

Επισης σημερα παιζει χωρις 4 βασικους αποτι ακουσα στο μπι μπι σι σπορτς.Αδικια Σεπ Μπλατερζ.

Επισης ενας ακομα λογος ειναι οτι ο ελεεινος αργομιλητος σταρ Βασιλης Τσαρτας επαιζε στη Σεβιλλη

και οπου σταθει και οπου βρεθει κρυβει το γεγονος πως στη Σεβιλλη ειχε περασει ενα μισοφεγγαρο

και ο Μαρινακης ο Πετρος ο ισιομαλλης .

Να μη ξεχασουμε να σημειωσουμε

στα γρηγορα ετσι που μου σκανε

οτι αναμενουμε ως οργανισμος ΑΕΚ

και το μωρο του αετου της Μπενφικα .Εχει παιξει συμφωνια

με Μπενφικαζ προεδρο και θα παρει το αετοπουλο να το μεγαλωσει με μια οικολογικη οργανωση

ο Τιγρης .Αυτο ειναι που θα πεταει πριν απο καθε παιχνιδι μας στην Αγια Σοφια.

Αν το παρουν τα ντουμανια σκεπαστης να δουμε που θα καταληγει η πτηση βεβαια

αλλα αυτο δεν ειναι της παρουσης .

Να μη ξεχασω και τους παικτες μπασκετ της Μπενφικα τον Ροτσα και τον Χαβριλα

που παιζαν μια χρονια ευρωλιγκα και ειχαν σε καθε αγωνα 2/35 τριποντα ο καθενας τους.

 

Το κειμενακι γραφθηκε σε 3 λεπτα και διαβαζεται συνοδεια

ρουμιου αβανα κλουμπ

τσιγαρο μαρλμπορο λαιτς

και θετικης σκεψης για Λαζοβιτς .

Link to comment
Share on other sites

Να μην ξεχναμε και αποκλεισμο απο Σεβιλλη του Χουαντε Ραμος,ο οποιος μολις του κοψανε τα πειραματα για την ουσια που μολις ειχε περασει κλινικες δοκιμες,την διφωσφορικη αλογινη,μετατραπηκε απο νεο Μουρινιο σε παλιο Τεννε.

Ποτε δεν διεκδικησαμε τη δικαιωση για αυτο το ματς.

Θα μπορουσε να ειχε παει στο cas με παπακι ο Δημητρελος κρατωντας προστιμο στο χερι και στην μπλουζα να αναγραφεται:Και στις δικες παιζουμε καθαρα και τιμια.

Παρα μονο να λεμε οτι ο Φαμπιανο που πηδαγε στα 24 μετρα υψος κουτουλωντας στο Καλατραβα,αποτελουσε σχολειο για την νεα τοτε ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

μεμορις...

 

aek14z8uu.jpg

 

 

οποιος συμφορουμιτης απαντησει στα ρητορικα ερωτηματα

 

"τι λογο εχει η παρουσια του φυσεκη στην αφισα ?

ποιος στα αληθεια ηταν ο φυσεκης ? "

 

κερδιζει δωρεαν επισκεψη σε απογευματινο ιατρειο στυλιανοπουλου

για εξεταση προστατη , γυναικολογικο ελεγχο ,καθαρισμο δοντιων ,τριπλεξ ,εξεταση σπερματος,

τσαι , ποτακι , συμπαθεια ,πολιτικο κους-κους και συζητηση για τα τεκταινομενα στην ομαδα της καρδιας μας...

Έλα ρε ευκολάκι, ήταν το ανερχόμενο ταλέντο, ο επόμενος γκολκίπερ της εθνικής αλλά κάπου σκάλωσε η κουβέντα κι τον διώξαμε ένα καλοκαιράκι

:D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×