Jump to content

Futsal


Guest Cm punk
 Share

Recommended Posts

Guest Fadrhonc21

Η λέξη loser είναι βαθιά ριζωμένη στο DNA αυτής της φανέλας

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Ο τέρμας κάνει την διαφορά. Πώς γίνεται παντού να έχουμε άμπαλους τερματοφύλακες ένας Θεός ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

ΝΑΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗΔΕΣ ΒΑΖΕΛΟΙ. Χοντρούλη στο τέρμα σε αγαπάμε. ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπαίνει ο κόσμος μέσα έχει αρχίσει και μου τη δίνει.Είτε κερδάμε είτε χάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Fadrhonc21 said:

Η λέξη loser είναι βαθιά ριζωμένη στο DNA αυτής της φανέλας

Θα μπορούσες να παίξεις και σε διαφήμιση της STIMOROL

Link to comment
Share on other sites

Ένα τμήμα που ξεκίνησε το 2008 από την β εθνική, ως το πιο ρομαντικό της ερασιτεχνικής με παίκτες-οπαδούς, εφθασε να παρει πρωταθλημα. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ένα τμήμα που ξεκίνησε το 2008 από την β εθνική, ως το πιο ρομαντικό της ερασιτεχνικής με παίκτες-οπαδούς, εφθασε να παρει πρωταθλημα. 

Θα σε διορθώσω ,μάλλον θα προσθέσω κάτι που ίσως να μην το γνωρίζεις ..   "Ενα τμήμα που ξεκίνησε το 2008 με παίκτες αλλά και ΓΙΑΤΡΟ οπαδό έφθασε να πάρει πρωτάθλημα .." 

Τα πρώτα χρόνια της προσπάθειάς μας ήμουν ανελλιπώς κοντά στην ομάδα που σήμερα σήκωσε το πρωτάθλημα . Εννοείται άμισθος,εννοείται γιατί το ζητούσε η ΑΕΚ δηλαδή η ψυχή μου .

Θυμάμαι σε αγώνα μας έναν παρατηρητή της ομοσπονδίας να μου κάνει παρατήρηση γιατί χειροκροτούσα δυνατά όταν βάζαμε γκολ ..ή όταν οι 20 όλοι και όλοι στην κερκίδα μας τραγουδούσαν θυμάμαι να ακολουθώ τον ρυθμό ..και γω να του απαντάω ότι από σπόντα βρέθηκα εδώ φίλε μου , κανονικά πρέπει να κάτσω απέναντι , είμαι ο 21ος .. Δε ξέρω αν καταλάβαινε τι του εξηγούσα πάντως με άφηνε να συνεχίσω αυτό που ένιωθα να κάνω .Μάλλον καταλάβαινε..

Λοιπόν αισθάνομαι διπλά υπερήφανος ..αρχικά ως μέλος εκείνης της original παρέας που τρέχαμε τότε για το φούτσαλ ,παιδιά ΑΕΚαρα ένα κ ένα αυτά όσα ίδρυσαν το τμημα  που όταν με κάλεσαν να γίνω γρανάζι στην προσπάθεια τους γω πια εκανα όλες τις Δευτέρες μου το βράδυ να γράφουν πάντα δίπλα "ΑΕΚ Γέρακας μη βάλεις εφημερία .. " και μετά γιατί έβαλα λιθαράκι τότε στην αρχή να χαρεί πολύς κόσμος της ΑΕΚ 11 χρόνια μετά ,σήμερα 31/05/2019  που η ΑΕΚαρα μας γέμισε ασφυκτικά το κλειστό και εφθασε ψηλά .

Η παρέα μας έσπασε στο τέλος όπως κάθε τι στον μικροκόσμο της ΑΕΚ ,λεφτά χάσαμε αρκετοί .. αλλά σταρχιδια μας ..σήμερα η ΑΕΚ σήκωσε πρωτάθλημα στο αθληματάκι αυτό . Γώ και μόνο που ο ΑΕΚτζης σήμερα χαμογέλασε είμαι ευτυχισμένος . Κατι καταφέραμε τελικά αδερφέ  ..

 

FB_IMG_1559346394356.jpg

FB_IMG_1559346388324.jpg

FB_IMG_1559346383324.jpg

FB_IMG_1559346411063.jpg

FB_IMG_1559346374459.jpg

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

Ότι είναι η ΑΕΚ το οφείλει στην καψούρα του κόσμου της και μόνο...

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Stylianopoulos said:

Θα σε διορθώσω ,μάλλον θα προσθέσω κάτι που ίσως να μην το γνωρίζεις ..   "Ενα τμήμα που ξεκίνησε το 2008 με παίκτες αλλά και ΓΙΑΤΡΟ οπαδό έφθασε να πάρει πρωτάθλημα .." 

Τα πρώτα χρόνια της προσπάθειάς μας ήμουν ανελλιπώς κοντά στην ομάδα που σήμερα σήκωσε το πρωτάθλημα . Εννοείται άμισθος,εννοείται γιατί το ζητούσε η ΑΕΚ δηλαδή η ψυχή μου .

Θυμάμαι σε αγώνα μας έναν παρατηρητή της ομοσπονδίας να μου κάνει παρατήρηση γιατί χειροκροτούσα δυνατά όταν βάζαμε γκολ ..ή όταν οι 20 όλοι και όλοι στην κερκίδα μας τραγουδούσαν θυμάμαι να ακολουθώ τον ρυθμό ..και γω να του απαντάω ότι από σπόντα βρέθηκα εδώ φίλε μου , κανονικά πρέπει να κάτσω απέναντι , είμαι ο 21ος .. Δε ξέρω αν καταλάβαινε τι του εξηγούσα πάντως με άφηνε να συνεχίσω αυτό που ένιωθα να κάνω .Μάλλον καταλάβαινε..

Λοιπόν αισθάνομαι διπλά υπερήφανος ..αρχικά ως μέλος εκείνης της original παρέας που τρέχαμε τότε για το φούτσαλ ,παιδιά ΑΕΚαρα ένα κ ένα αυτά όσα ίδρυσαν το τμημα  που όταν με κάλεσαν να γίνω γρανάζι στην προσπάθεια τους γω πια εκανα όλες τις Δευτέρες μου το βράδυ να γράφουν πάντα δίπλα "ΑΕΚ Γέρακας μη βάλεις εφημερία .. " και μετά γιατί έβαλα λιθαράκι τότε στην αρχή να χαρεί πολύς κόσμος της ΑΕΚ 11 χρόνια μετά ,σήμερα 31/05/2019  που η ΑΕΚαρα μας γέμισε ασφυκτικά το κλειστό και εφθασε ψηλά .

Η παρέα μας έσπασε στο τέλος όπως κάθε τι στον μικροκόσμο της ΑΕΚ ,λεφτά χάσαμε αρκετοί .. αλλά σταρχιδια μας ..σήμερα η ΑΕΚ σήκωσε πρωτάθλημα στο αθληματάκι αυτό . Γώ και μόνο που ο ΑΕΚτζης σήμερα χαμογέλασε είμαι ευτυχισμένος . Κατι καταφέραμε τελικά αδερφέ  ..

 

FB_IMG_1559346394356.jpg

FB_IMG_1559346388324.jpg

FB_IMG_1559346383324.jpg

FB_IMG_1559346411063.jpg

FB_IMG_1559346374459.jpg

Εγώ πάλι ξανάρθα κοντά στην ορίτζιναλ μετά από χρόνια, μεσα από  αυτήν ομάδα,την οποία βοήθησα λίγο, τότε. Αλλά δεν γνώρισα τον γιατρό οπαδο, που θα τον γνώριζα αργότερα μέσω του ΚΜ. 

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Εγώ πάλι ξανάρθα κοντά στην ορίτζιναλ μετά από χρόνια τότε, μεσα από  αυτήν ομάδα,την οποία βοήθησα λίγο, τότε. Αλλά δεν γνώρισα τον γιατρό οπαδο, που θα τον γνώριζα αργότερα μέσω του ΚΜ. 

 

Άμα είναι να γίνει το κακό, θα γίνει.

Μπορεί να αργήσει λίγο, αλλά -δεν το γλυτώνεις- θα γίνει !!!

Link to comment
Share on other sites

Το κειμενο της οριτζιναλ πριν τον αγωνα, με φωτογραφιες απο το ξεκινημ του τμηματος.

Απόψε όλοι οι δρόμοι οδηγούν στο Καματερό, εκεί που η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ θα σηκώσει το πρώτο πρωτάθλημα της ιστορίας της ενάντια στον παναθηναϊκο !
Μετά το περσινό Κύπελλο, φέτος η ΑΕΚ στο futsal είναι έτοιμη να σηκώσει και το πρώτο πρωτάθλημα και ο κόσμος οφείλει να είναι εκεί να την βοηθήσει να το επιτύχει και να πανηγυρίσουμε όλοι μαζι.

Η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ δημιουργήθηκε το 2008 από μια παρέα φίλων της ORIGINAL. Σκοπός τότε ήταν να δημιουργηθεί μια Α.Ε.Κ της οποίας οι παίχτες που θα την απαρτίζουν θα είναι παράλληλα και οπαδοί της. Κάθε χρόνο γινόντουσαν δοκιμαστικά για ΑΕΚτζηδες ποδοσφαιριστές από όπου έβγαιναν οι παίκτες της ομάδας. Tο όραμά μας τότε ήταν να έχουμε μια ποδοσφαιρική ομάδα που θα έπαιζε καθαρά για την φανέλα, θα αγαπούσε παργματικά το σύλλογο και θα ήταν ένα με τον κόσμο. Μια ΑΕΚ ενάντια στο σύγχρονο ποδόσφαιρο του επαγγελματισμού και της εμπορευματοποίησης!

Στα χρόνια που πέρασαν η ρομαντική αυτή προσέγγιση εξασθένισε και η ομάδα πλεον λειτουργεί μέσω της ΠΑΕ.
Ωστόσο οι αρχές πάνω στις οποίες δημιουργήθηκε αυτή η ομάδα θέλουμε να πιστεύουμε ότι είναι ακόμα ζωντανές.

Κλειστό Καματερού, Θεοτόκου 9 και Ελευθερίας , 20:30. ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ , ΟΛΟΙ κοντά στην ΑΕΚ !

ΥΓ. Πηγή έμπνευσης και κίνητρο δημιουργίας αυτής της ομάδας ήταν ο Πάνος απο Ηλιούπολη, που φέτος συμπληρώνει 20 χρόνια μακριά μας. Όλες οι επιτυχίες της ομάδας είναι αφιερωμένες σ’ αυτόν.

 

 

 

 

image.png.e02d69f1e1c2b2aca760a2b0944e68b5.png

image.png.0cb7e6ff0cc6c249ba72f6dc5cb7ce9c.png

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους πρωταθλημα σε ενα ομαδικο Ερασιτεχνικο τμημα. Μπραβο ΜΑΓΚΕΣ για την φαπα στην βαζελα και για την κουπα!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Η ΑΕΚ και η Αθήνα επιλέχθηκαν να διοργανώσουν έναν από τους εννέα προκριματικούς ομίλους του Futsal Champions League. Ο “Δικέφαλος”, που κατέκτησε το Πρωτάθλημα Ελλάδος, έχει δικαίωμα συμμετοχής στα προκριματικά της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης και η πρόταση που κατατέθηκε από τους ανθρώπους της ΑΕΚ, σε συνεργασία με την ΠΕΠΠΣ, έγινε δεκτή.

Η κλήρωση της 4ης Ιουλίου 2019 θα κάνει ξεκάθαρο ποιες και πόσες ομάδες θα αγωνιστούν στην πρωτεύουσα της Ελλάδας που για πρώτη φορά θα φιλοξενήσει αγώνες του Futsal Champions League.

Έδρα των αγώνων θα είναι το Δαΐς, ενώ οι αναμετρήσεις θα διεξαχθούν το τετραήμερο 28-31 Αυγούστου. Στην επόμενη φάση προκρίνεται ο πρώτος του ομίλου, ενώ προκρίνονται και οι καλύτεροι δεύτεροι όλων των ομίλων.

Link to comment
Share on other sites

  • AG21 unpinned this topic
  • AG21 pinned this topic
  • AG21 featured and unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×