Jump to content

Aπόγονοι του στόλου ​🖕


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

6 hours ago, AlexKR21 said:

Αρα δεν μας παιρνει να σνομπάρουμε τίποτα

Είναι ιστορική οποιαδήποτε πρόκριση στην 8αδα ακόμα και της 3ης διοργανωσης της ΟΥΕΦΑ. Και αν γίνει κανά κουφό και το κατακτήσει κάποια ελληνική ομάδα, θα πρόκειται για ΤΕΡΑΣΤΙΑ επιτυχία και ασφαλώς τη μεγαλύτερη της ιστορία της, με διαφορά. Προσωπικά αν μου δώσεις να επιλέξω μεταξύ κόνφερενς ή 5 σερί πρωταθλημάτων, θα επιλέξω χαλαρα το 1ο.

Εδώ ολόκληρη Ρόμα το σήκωσε και έκανε σαν τρελή, με τον Μουρίνιο να λέει ότι είναι το σπουδαιότερο τρόπαιο που πήρε επειδή έκανε τόσο ευτυχισμένο τόσο κόσμο, θα το σνομπάρουμε εμείς;

Αν το πάρεις είναι άλλη η ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ σε 3 συμμετοχες εκεί έχει δύο προκρίσεις στους 8 .

Ιστορική επιτυχία δεν είναι .όταν η μεγαλύτερη ομάδα που αποκλείεις είναι η Μακάμπι η Ζάγκρεμπ.

Ο γαύρος για να φτάσει εκεί . απέκλεισε μια ομάδα από την Σερβία που δεν θυμάμαι το όνομα της .και την Μακάμπι σε ουδέτερη έδρα λόγω πολέμου....ομάδες που αν παίζαμε πρόκριματικα και χάναμε θα κραζαμε μέχρι και τα σημαιάκια του κόρνερ .

Αν αυτό είναι καμία τεράστια επιτυχία τι να πω .μάλλον δεν έχω ιδέα από ποδόσφαιρο .μια πρόκριση στους 8 του europa είναι μεγαλύτερη διάκριση από έναν τελικό Κόνφερενς.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βλέποντας τις ομάδες στους 8 δεν ειναι καθόλου απίθανο να γίνει η ζημιά και ουτε να το σκέφτομαι δεν θέλω. 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το επίπεδο της διοργάνωσης φαίνεται από το ότι είναι ταυτόχρονα δύο ελληνικές ομάδες στους 8!

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, parakmiakos said:

Πάντως βλέποντας τις ομάδες στους 8 δεν ειναι καθόλου απίθανο να γίνει η ζημιά και ουτε να το σκέφτομαι δεν θέλω. 

Asta na pane sto diaolo...  

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η τελευταία φορά που θυμάμαι εμείς να βάζουμε 6 γκολ σε ευρωπαϊκό ματς ήταν σε χρόνια που κάποιοι εδώ μέσα ήσασταν αγέννητοι, απέναντι στην.... Τορπέντο Κουταϊσι. Ξέχωρα από πορείες, τελικούς κλπ και μόνο η έκταση του σκορ είναι εντυπωσιακή

Link to comment
Share on other sites

Για να έχουμε και μια εικόνα για να την κλήρωση (βάση transfermarkt)

 

Aston Villa : 646.2 m

Fiorentina : 248.4m

Lille : 221m

Fenerbahce : 202.2m

Club Brugge : 125.4m

Olympiacos : 110.7m

Paok:72.9m

Victoria Plzn :2 8.5m

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ως εδώ ήταν καλά. Χάρηκαν όσο μπόρεσαν, αλλά στα προημιτελικά έχει stop. Και επιστροφή στις λουτσες των playoff 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Navas said:

Πάντως το επίπεδο της διοργάνωσης φαίνεται από το ότι είναι ταυτόχρονα δύο ελληνικές ομάδες στους 8!

 

Πρώτη φορά συμβαίνει αυτό δεν θυμάμαι να έχει ξανασυμβεί ποτέ, σκέψου να συμμετείχαν και οι 4 ελληνικές ομαδες στην διοργάνωση.

Ε πόσο απίθανο είναι να παει έστω η μία ψηλά στην διοργάνωση;

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, stavros 9-11 said:

Πάντως η τελευταία φορά που θυμάμαι εμείς να βάζουμε 6 γκολ σε ευρωπαϊκό ματς ήταν σε χρόνια που κάποιοι εδώ μέσα ήσασταν αγέννητοι, απέναντι στην.... Τορπέντο Κουταϊσι. Ξέχωρα από πορείες, τελικούς κλπ και μόνο η έκταση του σκορ είναι εντυπωσιακή

97/2001 που παίζαμε κι εμεις  συχνά  με διαφορα καφενεία κάναμε αρκετά  τέτοια σκορ. Εντος βέβαια, αλλα από την άλλη δεν είχαμε ξευτιλιστεί στα πρώτα ματς.

http://oneloveaek.blogspot.com/2011/08/blog-post_02.html?m=1

 

Μην ψαρώνετε, ο ιδιος γαυρος που έχασε πριν λιγες μερες στο Καραϊσκάκη με κάτω τα χέρια από την αρμάδα του ΠΔΦΛ είναι, δεν προέκυψε κάτι στο ενδιάμεσο.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Man Of Faith said:

Πρώτη φορά συμβαίνει αυτό δεν θυμάμαι να έχει ξανασυμβεί ποτέ, σκέψου να συμμετείχαν και οι 4 ελληνικές ομαδες στην διοργάνωση.

Ε πόσο απίθανο είναι να παει έστω η μία ψηλά στην διοργάνωση;

Όχι δεν είναι απίθανο. Και ούτε μία από αυτές τις δύο είναι πρωταθλήτρια ή έστω η πιο δυνατή ομάδα της χώρας.

Η διοργάνωση μου θυμίζει λίγο το κυπελλούχων, όπου μπορούσες να φτάσεις στους 8 με αντιπάλους Ντιναμπουργκ και Σιον, όμως μετά σφίγγανε τα γάλατα γιατί περίμεναν η Μπαρτσελονα και η Παρί. Εδώ δεν ξέρω πότε γίνεται να δυσκολέψει η διοργάνωση με τις ομάδες που υπάρχουν.

Για να μην μηδενίζω όλα αυτά που κάνανε, όντως ήταν μεγάλο πράγμα ότι έφτασαν ως τους 8. Όπως θα ήταν και μεγάλη αποτυχία αν αποκλείονται.

Προφανώς και θα θέλαμε να ήταν και η ΑΕΚ σε αυτή τη φάση. Δε νομίζω να αργήσει να γίνει κιόλας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stavros 9-11 said:

Πάντως η τελευταία φορά που θυμάμαι εμείς να βάζουμε 6 γκολ σε ευρωπαϊκό ματς ήταν σε χρόνια που κάποιοι εδώ μέσα ήσασταν αγέννητοι, απέναντι στην.... Τορπέντο Κουταϊσι. Ξέχωρα από πορείες, τελικούς κλπ και μόνο η έκταση του σκορ είναι εντυπωσιακή

Γκρεβενμαχερ Λουξεμβούργου με Σάντος. Ήμουν μέσα. Διέκοψα τις διακοπές. Εγώ και άλλοι 3 - 4.000. :D

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goku21 said:

Αν το πάρεις είναι άλλη η ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ σε 3 συμμετοχες εκεί έχει δύο προκρίσεις στους 8 .

Ιστορική επιτυχία δεν είναι .όταν η μεγαλύτερη ομάδα που αποκλείεις είναι η Μακάμπι η Ζάγκρεμπ.

Ο γαύρος για να φτάσει εκεί . απέκλεισε μια ομάδα από την Σερβία που δεν θυμάμαι το όνομα της .και την Μακάμπι σε ουδέτερη έδρα λόγω πολέμου....ομάδες που αν παίζαμε πρόκριματικα και χάναμε θα κραζαμε μέχρι και τα σημαιάκια του κόρνερ .

Αν αυτό είναι καμία τεράστια επιτυχία τι να πω .μάλλον δεν έχω ιδέα από ποδόσφαιρο .μια πρόκριση στους 8 του europa είναι μεγαλύτερη διάκριση από έναν τελικό Κόνφερενς.

Ιστορικη επιτυχια ειναι κατι το οποιο πετυχαινεις 1η φορα η εχεις πετυχει ελαχιστες φορες στο παρελθον.

Ο ΠΑΟΚ ειναι η 3η φορα στην ιστορια του που φτανει στους 8 ευρωπαικης διοργανωσης. Οποτε προφανως και ειναι κατι ιστορικο γι αυτον το να ειναι εκει. Συνολικα πριν το σημερινο, μονο 13 φορες ελληνικη ομαδα ειχε φτασει στα προημιτελικα οποιασδηποτε διοργανωσης. Πρωτη φορα νομιζω εχουμε 2 ομαδες στα προημιτελικα. 

Αν ειναι ευκολα ολα αυτα ας τα κανουμε καθε χρονο να αρχισουν να θεωρουνται ρουτινα. Σημερα που μιλαμε παντως δεν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Man Of Faith said:

Πρώτη φορά συμβαίνει αυτό δεν θυμάμαι να έχει ξανασυμβεί ποτέ, σκέψου να συμμετείχαν και οι 4 ελληνικές ομαδες στην διοργάνωση.

Ε πόσο απίθανο είναι να παει έστω η μία ψηλά στην διοργάνωση;

Πλεον σταματαει το συστημα υποβιβασμου σε κατωτερη διοργανωση στη φαση των ομιλων οποτε ειναι δυσκολο να το δουμε αυτο

Link to comment
Share on other sites

Το sportal πριν κάτι μέρες είχε ανεβάσει αυτό. Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να ισχύει. 

Στην χειρότερη περίπτωση που ελληνική ομάδα φτάσει στον τελικό δεν νομίζω να συνεναίσει η αστυνομία.

417525044_970325217936787_2595360666675539875_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πωπωωωω μαλάκες...η ώρα είναι μόνο 11.15 και ήδη δεν τη παλεύω καθόλου στη δουλειά...μας έχουν ζαλίσει τα παπάρια απ το πρωί οι οπαδοί του θρήνου, λες και έκαναν κάνα τρεμπλ ξέρω γω.

Όλη τη χρονιά έκλαιγαν με μαύρο δάκρυ..."δεν βλεπόμαστε, τι χάλια είναι αυτά, ντροπή, εγώ δεν ασχολούμαι με μπάλα πια, μόνο μπάσκετ, γεμίζουμε τις τσέπες των ατζέντηδων, μεντιλίμπαρ είσαι λίγος, φύγε" κτλ....και προχθές που έφαγαν φάπα από τα ναζίδια μέσα στο σπιτάκι τους πάλι τα ίδια έλεγαν. Και σήμερα ξαφνικά, έγιναν γκαλάκτικος επειδή διέλυσαν το μεγαθήριααχαχαχα του Ισραήλ στη διοργάνωση που μέχρι προχθές τη σνόμπαραν ως ιντερτοτο γιατί ο θρήνος είναι μόνο για να παίζει τσαμπιονς λιγκ και κάτι τέτοια μας έλεγαν.

Η δε γυναίκα μου που είχε πάει κάπου για μια δουλειά πριν λίγο, μου λέει ότι άκουσε έναν που έλεγε στο φίλο του ότι σηκώθηκε λέει 1 ώρα το πρωί από την Ανάβυσσο (!), άφησε τη γυναίκα και το παιδί του σπίτι, για να πάει να γιορτάσει με τους άλλους τους βλαμμένους στο Πασαλιμάνι και σήμερα λέει πήγε στη δουλειά και είναι κομμάτια αλλά άξιζε....

Ρε πάμε καλά ρε;;;; Αυτοί τώρα στα αλήθεια πιστεύουν ότι στις 31 Μαρτίου και γενικότερα στα πλει οφς θα ρίχνουν αβέρτα φάπες δεξιά-αριστέρα λόγω του χθεσινού;; Οι άνθρωποι είναι κλόουν!

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, makisg said:

Πωπωωωω μαλάκες...η ώρα είναι μόνο 11.15 και ήδη δεν τη παλεύω καθόλου στη δουλειά...μας έχουν ζαλίσει τα παπάρια απ το πρωί οι οπαδοί του θρήνου, λες και έκαναν κάνα τρεμπλ ξέρω γω.

Όλη τη χρονιά έκλαιγαν με μαύρο δάκρυ..."δεν βλεπόμαστε, τι χάλια είναι αυτά, ντροπή, εγώ δεν ασχολούμαι με μπάλα πια, μόνο μπάσκετ, γεμίζουμε τις τσέπες των ατζέντηδων, μεντιλίμπαρ είσαι λίγος, φύγε" κτλ....και προχθές που έφαγαν φάπα από τα ναζίδια μέσα στο σπιτάκι τους πάλι τα ίδια έλεγαν. Και σήμερα ξαφνικά, έγιναν γκαλάκτικος επειδή διέλυσαν το μεγαθήριααχαχαχα του Ισραήλ στη διοργάνωση που μέχρι προχθές τη σνόμπαραν ως ιντερτοτο γιατί ο θρήνος είναι μόνο για να παίζει τσαμπιονς λιγκ και κάτι τέτοια μας έλεγαν.

Η δε γυναίκα μου που είχε πάει κάπου για μια δουλειά πριν λίγο, μου λέει ότι άκουσε έναν που έλεγε στο φίλο του ότι σηκώθηκε λέει 1 ώρα το πρωί από την Ανάβυσσο (!), άφησε τη γυναίκα και το παιδί του σπίτι, για να πάει να γιορτάσει με τους άλλους τους βλαμμένους στο Πασαλιμάνι και σήμερα λέει πήγε στη δουλειά και είναι κομμάτια αλλά άξιζε....

Ρε πάμε καλά ρε;;;; Αυτοί τώρα στα αλήθεια πιστεύουν ότι στις 31 Μαρτίου και γενικότερα στα πλει οφς θα ρίχνουν αβέρτα φάπες δεξιά-αριστέρα λόγω του χθεσινού;; Οι άνθρωποι είναι κλόουν!

Αυτή η νοοτροπία της βλαχοαλαζονειας είναι ότι καλύτερο για εμάς να ξέρεις 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Λευτέρης Πέκινπας said:

Αυτή η νοοτροπία της βλαχοαλαζονειας είναι ότι καλύτερο για εμάς να ξέρεις 

Όταν τους πετυχαίνουμε στα πατώματα τους ανασταίνουμε. Άντε να δούμε τώρα που θα έρθουν με την μύτη ψηλά

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, AlexKR21 said:

Ιστορικη επιτυχια ειναι κατι το οποιο πετυχαινεις 1η φορα η εχεις πετυχει ελαχιστες φορες στο παρελθον.

Ο ΠΑΟΚ ειναι η 3η φορα στην ιστορια του που φτανει στους 8 ευρωπαικης διοργανωσης. Οποτε προφανως και ειναι κατι ιστορικο γι αυτον το να ειναι εκει. Συνολικα πριν το σημερινο, μονο 13 φορες ελληνικη ομαδα ειχε φτασει στα προημιτελικα οποιασδηποτε διοργανωσης. Πρωτη φορα νομιζω εχουμε 2 ομαδες στα προημιτελικα. 

Αν ειναι ευκολα ολα αυτα ας τα κανουμε καθε χρονο να αρχισουν να θεωρουνται ρουτινα. Σημερα που μιλαμε παντως δεν ειναι.

Ma δεν υπήρχε παλιά το Κόνφερενς .πιθανόν σε δύο χρόνια να μην υπάρχει πάλι ....

Σου απάντησα σε αυτό που λες .ο ΠΑΟΚ σε 3 χρονιές έχει πάει στους 8 2 φορές .αποκλειστικέ από την Μ;ρσειγ την πρώτη αξιόλογη ομάδα που βρήκε μπροστά του .φέτος θα δούμε .

Είναι προσβολή και τελείως βλακεία να βάζεις στην ίδια πρόταση ξερά έχουν πάει στους 8 ευρωπαϊκής διοργάνωσης .

Συγκρίνετε δηλαδή η πορεία του βαζελου στο τσλ .με το φετινό?επειδή είναι στους 8‽η της ΑΕΚ στο ουεφα με το φετινό?είναι ισοπέδωση της τότε προσπάθειας να το λες αυτό ...του χρόνου μπορεί η ΟΥΕΦΑ να φτιάξει και μια διοργάνωση να πηγαίνει ο Άρης στους 8 δεν είναι το ίδιο .

Δηλαδή κάπου έλεος .απέκλεισαν την τσβολα τσομπολα και την Μακάμπι Τελ α βιβ σε κοινή έδρα...ομάδες με το 1|3 του μπάτζετ του γαύρου η της ΑΕΚ ....

Link to comment
Share on other sites

Ο μοναδικός λόγος που το συζητάμε είναι επειδή καταφέρανε να φάνε 4 στο πρώτο ματς στο σπίτι τους από ομάδα με μπάτζετ ατρόμητου και να κάνουνε την εύκολη πρόκριση ροντέο. Αλλιώς κανένας νορμάλ άνθρωπος δεν θα πανηγύριζε το ότι περάσανε αυτό τον αντίπαλο, ούτε καν οι ίδιοι, θα το βλέπανε ως αγγαρεία που περάσανε για να πάνε στα καλά. Έχουνε και οι τεσσάρες τη γλύκα τους.

 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Evolve said:

Ο μοναδικός λόγος που το συζητάμε είναι επειδή καταφέρανε να φάνε 4 στο πρώτο ματς στο σπίτι τους από ομάδα με μπάτζετ ατρόμητου και να κάνουνε την εύκολη πρόκριση ροντέο. Αλλιώς κανένας νορμάλ άνθρωπος δεν θα πανηγύριζε το ότι περάσανε αυτό τον αντίπαλο, ούτε καν οι ίδιοι, θα το βλέπανε ως αγγαρεία που περάσανε για να πάνε στα καλά. Έχουνε και οι τεσσάρες τη γλύκα τους.

 

μπηκα να γραψω ακριβως αυτο γιατι μας τα εχουν κανει τσουρεκια οι κλασικοι πανηγυρτζηδες (καθε ομαδας).

 

μην το κουραζουμε.

αλλη κουβεντα αν οι ελληνικες ομαδες εχουν αναγκη την διακριση στο κονφερενς κλπ κλπ κι αλλη τι εκαναν αυτοι χθες.,

ουτε οι αλλοι πανω καναν τιποτα ιδιαιτερο, η ομαδα που απεκλεισαν ειναι  η μιση απο αυτη που αποκλεισαμε εμεις.

 

οποιος θελει να καταλαβει, καταλαβαινει.  οποιος εχει μυρωδια απο τοπι, επισης καταλαβαινει τι βλεπει.

 

αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Με φενερμπαχτσε

Link to comment
Share on other sites

Ε αν περάσουν όλους αυτούς να πα να γαμηθει

Link to comment
Share on other sites

  • amd locked this topic
  • amd unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×