Jump to content

Aπόγονοι του στόλου ​🖕🌈


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

2 minutes ago, AlexKR21 said:

Το καλυτερο μακραν απο αποψη ανταγωνισμου, προιοντος, θεαματος, μαρκετινγκ, οργανωσης

Οι καλυτερες ομαδες ειναι στην Ισπανια

Μάρκετινγκ σίγουρα. Το ανταγωνισμός είναι ανάλογα με τα φεγγάρια του το κάθε πρωτάθλημα, οργάνωση άριστη, αλλά το ίδιο άριστη και στην Μπουντεσλίγκα και με καλύτερες κερκίδες. Τα άλλα είναι υποκειμενικά.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο ανταγωνισμός φαίνεται και από τον αριθμό των ομάδων που έχουν κατακτήσει πρωτάθλημα, πχ την τελευταία δεκαετία ή τον αριθμό των ομάδων που έχουν βγει Ευρώπη. Βέβαια και αυτά μπορεί να ξεγελάνε, μετράει και η βαθμολογική απόσταση του πρώτου από τους επόμενους. Μπορεί μια ομάδα να έχει 5 συνεχόμενα πρωταθλήματα και να τα έχει πάρει όλα με πολύ μικρή βαθμολογική  διαφορά. 

Link to comment
Share on other sites

Γαύρικες ανησυχίες. Δεν φοβάται επειδή τους έχουν αδικήσει οι Γερμανοί διαιτητές   αλλά επειδή κανείς τους δεν τους έχει ευνοήσει. 

image.png.8bf862cf8c2faefab0623ab67d9bc6d1.png

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

Μυστήριος διαιτητής τους σφυράει. Είναι αυτός με την τριγωνική αλλαγή στον τελικό ΑΕΚ μπαοκ το 19, τότε τον είχε φέρει ο Περέιρα. (Δείτε εδώ). Ήταν στο σκάνδαλο Χοιζερ πριν καμιά εικοσαετία στην Γερμανία, πρέπει κάποια στιγμή να είχε μιλήσει εναντίον του κι ο Μπελινγκχαμ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι σφάξιμο στο γόνατο 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά ο ρεπόρτερ της ομάδας σχολίασε, μετά από σχετική ερώτηση, τον ορισμό του Γερμανού διαιτητή Φέλιξ Τσβάιερ, είπε πως οι ελληνικές ομάδες έχουν μαζί του τραγικά αποτελέσματα και κάλεσε τον Χρήστο Ρομπόλη να ρωτήσει τους ρεπόρτερ του Παναθηναϊκού για το καλοκαιρινό Μπράγκα-Παναθηναϊκός, για τα προκριματικά του Champions League, όταν στο 16’ είχε δώσει ένα κωμικό πέναλτι και τον ενημέρωσαν από το VAR και το πήρε πίσω.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SpiRos said:

Μάρκετινγκ σίγουρα. Το ανταγωνισμός είναι ανάλογα με τα φεγγάρια του το κάθε πρωτάθλημα, οργάνωση άριστη, αλλά το ίδιο άριστη και στην Μπουντεσλίγκα και με καλύτερες κερκίδες. Τα άλλα είναι υποκειμενικά.

Ποιος ανταγωνισμός; Πάνε για 6 σε 7 χρόνια οι Άραβες με τις 115 κατηγορίες. Μάρκετινγκ και γλώσσα είναι τα βασικά όπλα όπως και λεφτά από οποιαδήποτε πηγή (παλιότερα Ρωσία, μετά πετροδόλλαρα κλπ). Και παρόλα αυτά οι Ισπανοί τους πάνε πίπα κώλο εμπλοκή.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Skepastos said:

Μακάρι σφάξιμο στο γόνατο 

Το θέμα είναι ότι ξέρουμε ποιος έχει το know how.

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2024 at 5:20 PM, AlexKR21 said:

Και ποιος σου είπε εσένα ότι θα σε ρωτάμε προτού γράψουμε το οτιδήποτε εδώ μέσα;

Κάποιοι πονάνε με την πορεία του γαύρου, κάποιοι το αντιμετωπίζουν αδιάφορα και κάποιοι μπορεί και να τον υποστηρίζουν κιόλας. Δικαίωμά τους το πώς θα νιώθουν, δικαίωμά τους και το τι θέλουν να γίνει. Στην τελική αν εγώ χαλιέμαι με κάτι, κακό στον εαυτό μου κάνω και σε κανέναν άλλον

Αν νιώθεις ότι το φόρουμ σε... κονταίνει, είσαι ελεύθερος να μην συμμετάσχεις σε αυτό

Φίλε μου, εγώ δεν αναφέρθηκα προσωπικά σε κανέναν και η αλήθεια είναι ότι ούτε ξέρω να σου πω ποιος ακριβώς χρήστης έχει γράψει ποια ακριβώς άποψη αν με ρωτήσεις. Εγώ εξέφρεσα αόριστα και απρόσωπα την οργή μου απέναντι σε ένα κλίμα που σερνόταν επί μέρες σε αυτό εδώ το τόπικ και που (είναι η άποψη μου, έτσι;) όταν αυτά γράφονται δημόσια ξεπερνάει αρκετά "το κακό που κάνει ο καθένας στον εαυτό του". Το ξεπερνάει κατά πολύ. Άποψη μου, την οποία πιστεύω απόλυτα, όμως δεν έγινε νόμος επειδή το είπα εγώ (και είναι αστειότητα όταν γράφω "σβήστε ρε μλκς αυτά που γράφετε" να θεωρούν κάποιοι ότι απευθύνομαι στους αντμιν να τους τα σβήσουν). Που ακριβώς γίνεται η σύνδεση μεταξύ του να μην γουστάρω κάτι και του να πρέπει άρα να με ρωτάτε πριν το γράψετε;

Εγώ γράφω αόριστα και απρόσωπα γιατί με νοιάζει η άποψη και όχι αυτός που την είπε, αν και επί προσωπικού βέβαια ισχύει πάντα ότι, αν με σπρώξουν θα σπρώξω.

Στην ουσία όμως επειδή αυτά όλα στον γραπτό λόγο δεν είναι εμφανή, και με δεύτερη ανάγνωση, εσύ δικαίως μπορεί να πήρες προσωπικά αυτά που έγραψα, και επειδή δεν είχα τέτοια πρόθεση ειδικά απέναντι σε σοβαρά και μετρημένα άτομα όπως είσαι εσύ, θα σου πω: my foul.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2024 at 4:33 PM, Duck_Season said:

Ο Άρης Σπηλιωτόπουλος του ΚουΜου.  Δεν είχαμε , τον εντάξαμε στο επικοινωνιακό επιτελείο . Τι έγινε Chief δεν πήγε καλά το δέσιμο  της γαρδούμπας και είπες να μας γαμήσεις τα σώψυχα με μανιφέστα ? 
Δεν σβήναμε πόστ παλιότερα,  που δεν ήμασταν και μια ωραία ατμόσφαιρα,, πόστ που μας έκοψαν καλημέρες με φίλους και θα κάνουμε φασίνα σήμερα προς χάρη θυμιατών  ένθεν και εντεύθεν ?

 

Link to comment
Share on other sites

Ηθοποιαρα και πολύ καλιεργημενος άνθρωπος. 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Κι όπως σου είπα  Άρη Σπιλιοτοπουλε (ή δεν το είπα, όχι ότι έχει πολύ σημασία) ποστ δεν κουρευονται. Το πολύ πολύ να κουρευτείς εσύ. Δεν είναι φιλόξενος ο χώρος του Κουμου,  ούτε Ελβετοψυχος να ψηφίζει ο λαός τι θα γράφουμε και τι δεν θα γράφουμε. Αν ντρέπεσαι να γράφεις σε φόρουμ που δεν σε αντιπροσωπεύουν αρον την  ip σου και περιπάτει.

Link to comment
Share on other sites

Φανφάρα δεν έχεις καταλάβει τίποτα και συνεχίζεις να γράφεις σαν να έχεις καταλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα αποτυχημένο σούβλισμα,  που θα το πληρωσει το φόρουμ.  Αποτελεί παράδοση 

Link to comment
Share on other sites

Να αυτα δεν μπορω, διαφωνιες και τσακωμους απο το Σαφχαουζεν. Ριξτε κανα μπινελικι ρε μαλακες να το ευχαριστηθουμε ολοι, τα μισα δεν τα καταλαβαινουμε καν.

  • Hahaha 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panther-21- said:

Να αυτα δεν μπορω, διαφωνιες και τσακωμους απο το Σαφχαουζεν. Ριξτε κανα μπινελικι ρε μαλακες να το ευχαριστηθουμε ολοι, τα μισα δεν τα καταλαβαινουμε καν.

Γίναμε λόρδοι τελικά στο ΚΜ ... 

Χωστε κάνα μπινελικι τοξικής αρρενωπότητας . Έτσι μου έρχεται να τσιγλκισω τον @nedved21  στα πολιτικά . 

Link to comment
Share on other sites

Βλέπετε μόνο το ένα χέρι που πληκτρολογεί ακίνδυνες πίπες εδώ μέσα ενώ το άλλο που δεν βλέπετε την ίδια στιγμή σιδερώνει στάμπα "Μπακαούκας" στα μπλουζάκια μας

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό που σκέφτονται οι περισσότεροι απόγονοί είναι το 7ο του τρακη 

Link to comment
Share on other sites

Εάν δείτε φάτσες Αστονβιλεων που κυκλοφορούν στο Χ και που έχουν έρθει Αθήνα για το αυριανό ματς θα λυγισετε. Κάτι μπουληδες που μένουν ακόμα με την μαμά τους ή στην καλύτερη είναι υπάλληλοι δήμου Μπέρμιγχαμ που έχουν έρθει εδώ για το τρίπτυχο ήλιος/souvlaki/mouzaka 

Από αυτούς περιμένουμε να το γυρίσουν αύριο; Λίγο ψυχή ρε faggets γαμω τα άπαντα του Έμερι και του Βίλα παρκ

  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, panther-21- said:

Να αυτα δεν μπορω, διαφωνιες και τσακωμους απο το Σαφχαουζεν. Ριξτε κανα μπινελικι ρε μαλακες να το ευχαριστηθουμε ολοι, τα μισα δεν τα καταλαβαινουμε καν.

 

Οπότε,  περιμένεις το πρωί να ανανεώσεις το τικετο και είναι 2  Ινστα μπροστά σου και η μια εξ αυτών  επιθυμει να εκδώσει μια προσωποποιημενη. Χαουέβερ,  απαιτεί από την σειρά να αγανταρει μέχρι να λήξει ο καλλωπισμός της. Οι προηγούμενοι από εμένα γαμπροί της Ευτυχίας κάνουν τουμπεκί. Μην δει ο μπακουρας αδεσποτη πουτανα. Οταν παίρνω χαμπάρι, τις πλησιάζω και με ζαναξικη καλμα (και να φανταστείς δεν είχα κατεβάσει ουτε μισαδακι ) είπα στην σαρακοστιανη ινστατσουλ  να πάρει το πεπόνι που έχει διπλοπαρκαρει  και  να συντομεύει,  γαμω την πρεμιέρα τους.  Επ ακριβώς.  Μεχρι βα γουγκλαρουν είχα ήδη ανανεώσει.  Στο βαγόνι η ΔΥ της ημέρας ,κάθεται απέναντι και με υφάκι μητρώο εφορίας Καρδαμύλης με ρωτάει γιατί δεν είναι κατεβασμένο το παράθυρο.  Την ρώτησα,  αν της φαίνομαι για room service και στο καπάκι αν πιστευει στην Παναγία.  Εκανε λάθος και απάντησε . Μετα την έξοδο,ω στο βιραζ το σύνηθες τουριστικό προϊόν του Κουλη και ενώ είμαι  στην τελική ευθεία έχω  ένα χίπις με μια κορδέλα να την τοποθετεί  λέγοντας μου να κάνεω το γύρο γιατί έχουν πρόβα για το γύρισμα. Ουτε παρακαλώ,  ούτε διαολος μαύρος. Εννοείται ότι δαγκώνεις την κορδέλα, του λες ενα τζεισμποντικο "Μοιάζω να ενδιαφέρομαι " και στην συριζεα(έτσι έμοιαζε,  τι να πω ψέματα?) βοηθό (μαλλον) σκηνοθέτη που ήρθε  με το πανίσχυρο βιμ ,την ρωτάς αν θες να σφυρίξεις,  και σε 15 λεπτά να μαζευτούν 100 νοματαιοι και να τραγουδούν "Φορτσα ΑΕΚαρα, γαμησε τους την κωλαρα".
Θα μπορούσα να καθαρίσω με Παναγίτσες και Χριστους,  αφενός δεν είναι το στυλ μου, αφετέρου κάτι που πιάνει ο άλλος ότι είναι βρισιά,  αλλά δεν την καταλαβαίνει,  τον κάνει να νιώθει μεγαλύτερο σκουπιδι 

  • Hahaha 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agent HAF said:

Εάν δείτε φάτσες Αστονβιλεων που κυκλοφορούν στο Χ και που έχουν έρθει Αθήνα για το αυριανό ματς θα λυγισετε. Κάτι μπουληδες που μένουν ακόμα με την μαμά τους ή στην καλύτερη είναι υπάλληλοι δήμου Μπέρμιγχαμ που έχουν έρθει εδώ για το τρίπτυχο ήλιος/souvlaki/mouzaka 

Από αυτούς περιμένουμε να το γυρίσουν αύριο; Λίγο ψυχή ρε faggets γαμω τα άπαντα του Έμερι και του Βίλα παρκ

Δεν ειναι σαν του δημου πειραια;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στην Γ Εθνική ο Ολυμπιακός Β. Από κοντά και ο Παναθηναϊκός καθώς η Παναχαϊκή θέλει μια νίκη στα επόμενα 3 δικά της ματς να σωθεί.

Δύσκολα θα ακούσουμε γ'αυτό, θα θαφτεί από το κύκλωμα των ΜΜΕ που ελέγχουν και πέφτει και μαζί με το αυριανό ματς.

Σαφέστατα μια ξεφτίλα τεράστιων διαστάσεων καθώς έχουν παίκτες που τους ετοιμάζουν για την πρώτη ομάδα και μερικοί παίρνουν και λεφτά που κοστίζουν όσο μια άλλη ομάδα Β Εθνικής.

Μέχρι και παίκτες από την μεγάλη ομάδα επιστράτευσαν και δεν τα κατάφεραν να σωθούν.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Agent HAF said:

Έπεσε στην Γ Εθνική ο Ολυμπιακός Β. Από κοντά και ο Παναθηναϊκός καθώς η Παναχαϊκή θέλει μια νίκη στα επόμενα 3 δικά της ματς να σωθεί.

Δύσκολα θα ακούσουμε γ'αυτό, θα θαφτεί από το κύκλωμα των ΜΜΕ που ελέγχουν και πέφτει και μαζί με το αυριανό ματς.

Σαφέστατα μια ξεφτίλα τεράστιων διαστάσεων καθώς έχουν παίκτες που τους ετοιμάζουν για την πρώτη ομάδα και μερικοί παίρνουν και λεφτά που κοστίζουν όσο μια άλλη ομάδα Β Εθνικής.

Μέχρι και παίκτες από την μεγάλη ομάδα επιστράτευσαν και δεν τα κατάφεραν να σωθούν.

Επικοινωνία φίλε μου, αν πήγαιναν σε κάνα τελικού έβδομης διαλογής ομαδικού αθλήματος θα το ακούγαμε και θα το διαβάζαμε για μέρες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agent HAF said:

 

Σαφέστατα μια ξεφτίλα τεράστιων διαστάσεων καθώς έχουν παίκτες που τους ετοιμάζουν για την πρώτη ομάδα και μερικοί παίρνουν και λεφτά που κοστίζουν όσο μια άλλη ομάδα Β Εθνικής.

 

Υπερβολικος ο χαρακτηρισμος "ξεφτιλα τεραστιων διαστασεων"

Οπως και υπερβολικα ηταν οσα γραφτηκαν τη μερα που το σηκωσαν για την πορεια της Κ-19 τους στη Youth League

Γενικα αποψη μου ειναι οτι οι β' ομαδες πρεπει να κρινονται απο το ποσους ετοιμους παικτες προωθησαν στην 1η ομαδα και οχι απο τα αποτελεσματα 

Πχ για να παω και στην ΑΕΚ, αν σε 1-2 χρονια δεν υπαρχουν εστω 1-2 παικτες ετοιμοι να σταθουν στην 1η ομαδα, να τα βρασω τα πλει οφ που παιξαμε φετος

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×