Jump to content

Aπόγονοι του στόλου ​🖕🌈


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

μπαμπά πάρε μου ένα παγωτό τσιχλόφουσκα και μία φανέλα μπουντραγκένιο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nea makri neo afm said:

μπαμπά πάρε μου ένα παγωτό τσιχλόφουσκα και μία φανέλα μπουντραγκένιο

Φανέλα κάποιου γουτουμπερ θα πάρεις πριν πάρεις ποδοσφαιριστή ..trust me . 

Link to comment
Share on other sites

τσούμπερ και πινέδα ζήτησε και πήρε και τούρτα με τη φάτσα ματίας ρε, όχι javou και τσουλφά,δεν ξέρω πώς έφτασε εδώ η κουβέντα, βρισκόμαστε σε κανονική άρνηση.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, amd said:

Εκεί έξω λοιπόν υπάρχουν πολλά περισσότερα 10 χρόνα και 11χρονα που υποστηρίζουν σιτυ παρι Λίβερπουλ και ρεαλ καινοχι ΑΕΚ και γαύρο και δεν αντιλαμβάνεσαι ότι είναι ντεμοντε να υποστηρίζεις ελληνική ομάδα 

Για να μην πάω μακριά, ο γιος μου που είναι κανονικός ΑΕΚτζης και σχεδόν ήταν να βάλει τα κλάσματα όταν μας έβαλε το 3-2, ο ΠΑΟΚ (μαλάκα Αθανασιαδη δεν κοιμάμαι καλά πάνω από μια βδομάδα από τα νεύρα μου) πιο πολύ καιγόταν να αποκλείσει η Bayern τη Ρεάλκαι στεναχωρέθηκε στο τελος πάρα αν θα πάει ο γαύρος στον τελικό ... ήθελε να περάσει η βίλα αλλά δεν έδειχνε τόσο ενδιαφέρον.  

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται κάθε τι που παράγει ευφορία μπορεί να επηρεάσει ένα παιδάκι. Είτε πρωτάθλημα, είτε ευρωπαϊκή κούπα, είτε ένα ωραίο γήπεδο, με τα μουσεία του, τις δράσεις για τους μικρούς φίλους και αλλά τόσα που τα σνομπάρουμε. Για αυτό είναι κρίσιμο η ΑΕΚ να πάρει την κούπα. Για να υπάρχει αντίλογος, αντίδραση, μια σχετική ισορροπία. Το να αποφύγουμε να έρθουν στο γήπεδο με ότι αυτό συνεπάγεται πάει δεν το γλιτώσαμε αλλά δεν πέρναγε και από το χέρι μας. Στόχος είναι να μην το σηκώσουν και ταυτόχρονα να πάρουμε το πρωτάθλημα. Αντιστρέφεται η ψυχολογία εν ριπή οφθαλμού. Μέχρι τότε υπομονή και ηρεμία σε ολους 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, AG21 said:

Φανέλα κάποιου γουτουμπερ θα πάρεις πριν πάρεις ποδοσφαιριστή ..trust me . 

H της Μπάμ fc!!!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά θιασώτες της αγέλης λειτουργούν προσθετικα . Έλα μωρέ με το τσουλου των τσικό, το φ4 στο μπάσκετ,  το ελ κλασικό στο ελληνικό,  βάλε και το πόλο ξέρωγω (Δεν έχω ιδέα τι κάνουν,  αλλά ήμασταν οι πρώτοι που φωταγωγησαμε την πόλη όταν πήραμε το μιλκο καπ του χάντμπολ.  Και έρχεται καπάκι και ένας ευρωπαϊκός τελικός, τον οποίο διοργανώνει η ΟΥΕΦΑ,  όχι η ένωση Ελλήνων κυνηγών. Σαν πολλά δεν μαζεύονται έτσι? Αν πιάσουμε τα προϊόντα βεντουρι υπάρχει υπερπροσφορα στα τοπικ του ποδοσφαίρου. Στο μεταξύ,  πάμε στο τηγάνι για το πρωτάθλημα το οποίο δεν πιστεύει κανείς από τον οργανισμό. Γιατι αν το πίστευε θα έκανε αγαντα τα γιορτινά και θα έκανες τα 100 χρονια σου με το κατσαρολι . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρουμε το πρωτάθλημα, (πόσο μάλλον αν το πάρουμε με εμφατικό πέρασμα από το μπουρδέλο τους) για το δικό μου ψυχισμό όλα καλά... μέχρι και έτοιμο πακέτο καζούρας τους έχω για την ημέρα του τελικού...

Στο ενδεχόμενο να έρθει ο γαύρος ως πρωταθλητής για τον τελικό στη ΝΦ... και την ίδια ώρα να διαβάζω στα "ρεπορταζ" της ΑΕΚ για το αερόστατο που επισκεφτηκε το δομοκό και για τη σκληρή προετοιμασία που κάνει ο Τσιλούλης στη Μύκονο... μέχρι και το σενάριο της μόνιμης μετανάστευσης αφήνω ανοιχτό...

  • Δικεφαλάκι 2
  • Sad 1
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ασχολειται η νεα γεννια με ελληνικες ομαδες. Στα 10 γουσταρουν πρεμιερ κ λιγκα και στα 15 τα βαριουνται κ θελουν να πανε πεταλο. Και ο δικος μου βαριοταν να δει ολοκληρο ματς ΑΕΚ πριν 5 χρονια και τωρα καθεται διπλα μου κ φρικαρουμε παρεα ενω απλα ενημερωνεται για τσαμπιονς κλπ για την καζουρα με φιλους

Πολυ κακο σεναριο αυτο του γαυρου φετος μπαλα μπασκετ κ19, και θεωρω οτι επηρεαζει πολλα απ αυτα που αναφερετε μερικοι , ελπιζω να σταματησει εδω και να ισιωσει η χρονια, αρχης γενομενης απο νικη πρωταθλημα της ΑΕΚ στο τηγανι

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kami said:

H της Μπάμ fc!!!

Α γεια σου .... Έτσι έχει ονομάσει την ομάδα του ο μικρος σε κάτι που κάνει στο fifa και όταν τον ρώτησα έμαθα την ιστορία. Ούτε που το ήξερα το θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

Πελάδο, μόνο διπλό-πούτσα στο τηγάνι. Κι ας μην κοιμηθείς ως τότε. 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, theo said:

Μια χαρα ασχολειται η νεα γεννια με ελληνικες ομαδες. Στα 10 γουσταρουν πρεμιερ κ λιγκα και στα 15 τα βαριουνται κ θελουν να πανε πεταλο. Και ο δικος μου βαριοταν να δει ολοκληρο ματς ΑΕΚ πριν 5 χρονια και τωρα καθεται διπλα μου κ φρικαρουμε παρεα ενω απλα ενημερωνεται για τσαμπιονς κλπ για την καζουρα με φιλους

Πολυ κακο σεναριο αυτο του γαυρου φετος μπαλα μπασκετ κ19, και θεωρω οτι επηρεαζει πολλα απ αυτα που αναφερετε μερικοι , ελπιζω να σταματησει εδω και να ισιωσει η χρονια, αρχης γενομενης απο νικη πρωταθλημα της ΑΕΚ στο τηγανι

Τα δικα μας παιδια δεν ειναι κριτηριο γιατι 1ον εχουν αρρωστους πατεραδες δεν ειμαστε φιλαθλοι 2ον οτι και να γινει αν ασχοληθουν ΑΕΚ θα γινουν αφορα αυτοςυ που δεν ειναι hardcore αυτων τα παιδια δεν θα γινουν ποτε γηπεδικοι μπορει να δηλωνουν συμπαθεια σε καποια ελληνικη ομαδα αλλα πιο πολυ θα καιγονται για την εκαστοτε Ρεαλ η Σιτυ 

Οπως λεει ο νικος ο γιος μου που πλεον θεωρειται γηπεδικος χθες δεν ειδε καν το ματς ειχε βαλει στο app και εβλεπε το leverkusen - roma και οταν του ειπα οτι ο γαυρος προκριθηκε ειπε α οκ 

ενιγουει η κουβεντα ξεφυγε ο καθενας ας το διαχειριστει οπως νομιζει 

 

@stavros 9-11 εισαι αδερφος σαγαπαω σαν αδερφο μου πραγματικα 

Link to comment
Share on other sites

@amd ναι ρε οκ, ενα παραδειγμα ειπα κι εγω. Αλλα βλεπω κ ανηψια κλπ που δεν ασχολουνταν , τωρα μεγαλωσαν κ τραβιουνται. Κ φαντασου πιο μικρος οταν ηταν ελεγα να μην γινει αρρωστακι , ειναι και τρεντ τωρα να ασχολεισαι σ αυτες τις ηλικιες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα πω τη μαλακια μου κ πεστε να με φατε

Ετσι κ η αστυνομια δωσει οκ για τη διεξαγωγη του τελικου, θα πρεπει να τελειωνουμε με την απαγορευση μετακινησης οπαδων στο πρωταθλημα κ τους τελικους με μαθητες. Ειναι το μονο κερδος που μπορουμε να χουμε ως οπαδοι. Αλλα επειδη στο μπουρδελο που ζουμε δεν προκειται ν αλλαξει τιποτα, μακαρι οριστικη ολοκληρωτικη διαλυση της 7 στον τελικο

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, theo said:

@amd ναι ρε οκ, ενα παραδειγμα ειπα κι εγω. Αλλα βλεπω κ ανηψια κλπ που δεν ασχολουνταν , τωρα μεγαλωσαν κ τραβιουνται. Κ φαντασου πιο μικρος οταν ηταν ελεγα να μην γινει αρρωστακι , ειναι και τρεντ τωρα να ασχολεισαι σ αυτες τις ηλικιες.

εχω 4 ανιψια  ηλικιες απο 12 εως 17, τα 3 με πατεραδες γαυρους και το 1 με ΑΕΚτζη αμα τους ρωτησεις τι ομαδα ειναι θα σου πουνε 3 γαυρος και 1 ΑΕΚ δεν εχουν ασχοληθει ποτε πανω απο 3 λεπτα με ελληνικες ομαδες και οι 4 βλεπουν αγγλια και ξοδευουν ολα τα λεφτα τους σε φανελες κασκολ κτλπ.

οπως ισως καποιοι ξερουν εχω μαγαζι με σταμπες και custom πραγματα τωρα το ΠΑΣΧΑ φτιαχναμε custom λαμπαδες απο τις 500 ποδοσφαιρικες λαμπαδες που δωσαμε ελληνικες ομαδες ηταν οι 30 με 40 ολες οι αλλες ηταν ronaldo, mbpappe, haaland, messi και οτι αλλο θες. Τα ιδια νουμερα παιζουν σε κουπες και παγουρια 

3 στα 4 παιδια που μπαινουν μεσα στο μαγαζι ζητανε φανελα η merch απο ξενη ομαδα.

δεν λεω οτι ολοι ειναι ετσι η οτι καποια στιγμη δεν μπορει να ασχοληθουν με ελληνικη ομαδα λεω οτι το 2024 με τα ερεθισματα και το exposure που τρωνε στο ξενο ποδοσφαιρο και στα social media αυτοι που ασχολουνται τελικα σταθερα και γινονται οπαδοι και οχι απλοι φιλαθλοι θα γινουν ειτε η ΑΕΚ παρει το πρωταθλημα ειτε οχι 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο μεγάλος δεν ασχολείται αλλά οκ δεν είναι κριτήριο γιατί ασχολείται με την υπολογιστές και τεχνολογία φανατικά και πιο πολλή ενδιαφέρων έχει για γουτουμπερ παρά για Πινέδα και ταουμπερ . 

Ο μικρός γεννήθηκε με προδιαγραφές οπαδού σε όλα του .  Ξέρω τη μοίρα του την βλέπω δυστιχως σαν ταινία στο πέταλο αν και προσπαθήσω να το αποφύγει γιατί θα το χρεωθώ στο τέλος εγώ με την τρέλα μου με την ΑΕΚ . 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ότι είναι να γίνει, θα γίνει. Δεν αλλάζει.

3 στόχοι σου μένουν πλέον:

1) να πηδηξεις τον γαυρο μέσα στο σπιτάκι του... Να τελειώσει το γελοίο αφήγημα ότι έγιναν ξαφνικά γκαλάκτικος επειδή είχαν τύχη και κέρδισαν κάτι άθλιες ξένες ομάδες.

2) να τους πεθάνουμε στο πρεσινγκ και να βγούνε όλοι τους με θλάσεις έτσι ώστε στον τελικό του κονφερενς να πάνε αποδεκατισμένοι μπας και χάσουν.

3) να σηκώσουμε πρωτάθλημα και μετά  (όπως είπαν και άλλοι) να κάνουμε σαν οργανισμός έναν πολύ σοβαρό απολογισμό και να σοβαρευτούμε έτσι ώστε να μην γίνουν τα ίδια λάθη/εγκλήματα. Ο Πελαδο να ανεβάσει τις μεταγραφικές απαιτήσεις του στο Θεό και ο γέρος ας είναι έτοιμος να χώσει πολύ χρήμα για ενδεκαδάτους. Του χρόνου οφείλουμε να κάνουμε καλύτερη πορεία στην Ευρώπη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, makisg said:

 Του χρόνου οφείλουμε να κάνουμε καλύτερη πορεία στην Ευρώπη.

αν εχεις τις ιδιες κληρωσεις την ιδια πορεια θα κανεις 

Link to comment
Share on other sites

Και η Φενέρ με την Βίλα μία χαρά όνομα έχουν πάντως,πρέπει να φύγουμε από αυτό με τις κληρώσεις οπωσδήποτε, αν μέτραγαν τόσο πολύ ρε παιδιά ας περνάγαμε την Άντβερπ να είχαμε και την χαρά,πρέπει να κόψουμε οπωσδήποτε τα άλλοθι και τις δικαιολογίες.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, amd said:

αν εχεις τις ιδιες κληρωσεις την ιδια πορεια θα κανεις 

Ε ναι ρε. Γαμηθηκαμε φέτος. Ο γαύρος με ενάμιση καλά παιχνίδια πήγε τελικό 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, tzav said:

Αν πάρουμε το πρωτάθλημα, (πόσο μάλλον αν το πάρουμε με εμφατικό πέρασμα από το μπουρδέλο τους) για το δικό μου ψυχισμό όλα καλά... μέχρι και έτοιμο πακέτο καζούρας τους έχω για την ημέρα του τελικού...

Στο ενδεχόμενο να έρθει ο γαύρος ως πρωταθλητής για τον τελικό στη ΝΦ... και την ίδια ώρα να διαβάζω στα "ρεπορταζ" της ΑΕΚ για το αερόστατο που επισκεφτηκε το δομοκό και για τη σκληρή προετοιμασία που κάνει ο Τσιλούλης στη Μύκονο... μέχρι και το σενάριο της μόνιμης μετανάστευσης αφήνω ανοιχτό...

Και που θα πας? Οσο μακρυα και να φύγεις δεν γλιτώνεις.

15 minutes ago, Toni Black said:

Εγω θα πω τη μαλακια μου κ πεστε να με φατε

Ετσι κ η αστυνομια δωσει οκ για τη διεξαγωγη του τελικου, θα πρεπει να τελειωνουμε με την απαγορευση μετακινησης οπαδων στο πρωταθλημα κ τους τελικους με μαθητες. Ειναι το μονο κερδος που μπορουμε να χουμε ως οπαδοι. Αλλα επειδη στο μπουρδελο που ζουμε δεν προκειται ν αλλαξει τιποτα, μακαρι οριστικη ολοκληρωτικη διαλυση της 7 στον τελικο

 

Χθες μετα το 68ο ποστ για το πως θα μας μαγαρισουν οι γαβροι το γηπεδο ωιμε ωιμε, σκεφτόμουν πως ένα γήπεδο, υπο νορμαλ καταστάσεις όχι το μπουρδέλο που ειμαστε εμεις, είναι η έδρα μιας ομαδας αλλα χτίζεται για να φιλοξενει θεωρητικα και όλους τους οπαδους ως φιλοξενουμενους.

Επισης το γήπεδο το χτιζεις με 70 100 χρόνια οριζοντα.

Ε τι στο πουτσο 1 αιωνα θα κρατησει η απαγορευση μετακινησεων? Καποια στιγμή θα ερθουν και αυτοι και ολοι οι πουτανας γιοι.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ας κάνουμε ρε παιδί μου μια ευρωπαϊκή νίκη στην έδρα μας, δεν γίνεται να μας φταίνε οι κληρώσεις πάντα

Το φετινό Αγιαξ πχ τον βρήκες στη χειρότερη φάση του.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×