Jump to content

Aπόγονοι του στόλου ​🖕🌈


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

4 minutes ago, Man Of Faith said:

Λοιπόν τα πράγματα είναι απλά και ίσως είσαστε σε άρνηση και δεν θέλετε να το καταλάβετε.

Η ΑΕΚ είχε ένα αφηγημα ότι είναι η δεύτερη πιο πετυχημένη ελληνική ομάδα στην Ευρώπη, από χθες αυτό το επιχείρημα καταριφθηκε.

Στην τελική αυτό είχαμε να αντιπαραθεσουμε απέναντι τους γιατί στα πρωταθλήματα υστερούσαμε.

Αν εσάς δεν σας ενοχλει οκ, τότε απλά παίζουμε για την χαρά της συμμετοχής, να ξαναφερουμε τον Νρεμη πρόεδρο.

σοβαρα με ξεπερναει αυτη η λογικη δηλαδη εσυ οταν συνομιλουσες με γαυρους ελεγες οτι η ΑΕΚ ειναι η 2η πιο πετυχημενη ελληνικη ομαδα στην Ευρωπη?

Link to comment
Share on other sites

Με ένα Χ την Κυριακή κάπως θα αναζουπωσει ο μέσος ΑΕΚτζης. Με ήττα του γαύρου στον τελικό μέχρι και αιώνια καζούρα θα του κάνει. Δώστε και λίγη θετική ενέργεια και τα λέμε για αρχή σε 10 μέρες και οριστικά σε 20. Όλα τα σενάρια παίζουν 

Link to comment
Share on other sites

Το επικίνδυνο είναι ότι κάπως έτσι σκέφτονται αρκετοί. Να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε

Screenshot_1.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, amd said:

σοβαρα με ξεπερναει αυτη η λογικη δηλαδη εσυ οταν συνομιλουσες με γαυρους ελεγες οτι η ΑΕΚ ειναι η 2η πιο πετυχημενη ελληνικη ομαδα στην Ευρωπη?

Δηλαδή τι έπρεπε να τους πω, για τα xgoals;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει η ΑΕΚ δεν έχει αφήγημα την προσφυγιά , την πόλη , το γαμάτο τρελό κόσμο , τους παικταραδες που είχε διαχρονικά κΙ κάποιους τους έβαλε πυλώνες και μουσείο  , τις μπαλάρες που έχει παίξει και γράφτηκαν στην ιστορία  , τη ΝΦ με τα πέριξ και έχει την Ευρώπη οκ ... 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Antiviosis21 said:

Το επικίνδυνο είναι ότι κάπως έτσι σκέφτονται αρκετοί. Να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε

Screenshot_1.png

Θα το σηκώσουν λέει και ο Μίμης και ο Θωμας, αν είναι δυνατόν.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, amd said:

δεν με νοιαζει να κερδιζω κοσμο ρε αδερφε δεν ειμαι δημοσκοπος με ενδιαφερει να κερδιζει η ΑΕΚ να γουσταρω εγω ο γιος μου οι φιλοι μου το γηπεδο θα εχει κοσμο για οσο καιρο εχει κοσμο δεν θα ξεμεινει η ΑΕΚ απο κοσμο ουτε θα γινει 1η δυναμησ την Ελλαδα.

Οκ σε αυτό ο κάθε ένας έχει τα θέλω του.Εγω πχ θέλω η ΑΕΚ να γίνει η πρώτη δύναμη και το μέλλον της να είναι εξασφαλισμένο έχοντας κόσμο.

Μην γραφουμε ακραια πραγματα δεν σβηνει μια ομαδα σαν την ΑΕΚ και αποδειχτηκε αυτο περιτρανα το 2012 και το 2013 γραψτε οτι θελετε αλλα σε λογικα πλαισια 

Το 12-13 δεν έσβησες και δε θα έσβηνες δωθηκε η επόμενη μέρα πριν καν πέσουμε.Ισα ίσα γύρισες τους γαμησες και τους γαμας παρόλα αυτά επειδή τα πάντα είναι τα λεφτά στη μπάλα και υπάρχει μια ανομβρία στους επενδυτές δεν σημαίνει ότι δε μπορεί να ξαναβρεθείς στην ίδια θέση.Αποδειξη θα ξαναπώ είναι το μπάσκετ που ναι δεν είχαμε ποτέ μπασκετικό κόσμο αλλά οκ δεν υπάρχει ένας άνθρωπος να πονάει και να το πάρει πάνω του ξέρω γω.Μπορει αύριο να ισχύει το ίδιο και για τη μπάλα.

ΔΗΛΑΔΗ αν εχουμε τον θεο μας θα εξαρτατε το μελλον της ΑΕΚ απο τον αν ο γαυρος θα παρει το conference 

Όχι μόνο από το Κόνφερενς γενικά είναι ανταγωνισμός τι κάνεις σε σχέση με τους άλλους.

γαμω το σπιτι μου πριωνιατικα θα ανεβασουμε πιεση 

Ταβανιασε..

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Δηλαδή τι έπρεπε να τους πω, για τα xgoals;

δεν ξερω τι πρεπει να τους πεις ρε φιλε σιγουρα αν μιλησω εδω με γαυρους και τους πω ειμασταν η 2η πιο πετυχημενη ελληνικη ομαδα στην Ευρωπη θα ξεκαρδιστουν και οχι σημερα που εγιναν αυτοι η 2η πιο πετυχημενη αλλα και πριν.

μιλαμε για αστεια προταση το αντιλαμαβανεσαι 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Antiviosis21 said:

Το επικίνδυνο είναι ότι κάπως έτσι σκέφτονται αρκετοί. Να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε

Screenshot_1.png

Μαλακίες γράφει ο Σαντοριναιος και με λάθος τρόπο προσπαθεί να κατευνάσει την κρυάδα που νιώθουμε όλοι . 

Το πιο σωστό είναι αυτό που γράφτηκε παραπάνω . Shit happen και εμείς το έχουμε ζήσει πολλές φορές στο παρελθόν αυτό . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Εντάξει η ΑΕΚ δεν έχει αφήγημα την προσφυγιά , την πόλη , το γαμάτο τρελό κόσμο , τους παικταραδες που είχε διαχρονικά κΙ κάποιους τους έβαλε πυλώνες και μουσείο  , τις μπαλάρες που έχει παίξει και γράφτηκαν στην ιστορία  , τη ΝΦ με τα πέριξ και έχει την Ευρώπη οκ ... 

Δεν είμαι από προσφυγικη οικογένεια και όμως είμαι ΑΕΚ, οπότε δεν είναι ένα επιχείρημα που με εκφράζει ουτε θα το βάλω ως αντίλογο.Το σέβομαι αλλά μέχρι εκεί, δεν είναι πριβε κλαμπ η ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Θα το σηκώσουν λέει και ο Μίμης και ο Θωμας, αν είναι δυνατόν.

Θέλουν να μας στείλουν στο νοσοκομείο από πίεση τα υπαλληλάκια του γέρου. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sapitis said:

 

του γαμησες την μανα του quote και ψοφησε φτιαξτο να βγαλουμε ακρη 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, amd said:

δεν ξερω τι πρεπει να τους πεις ρε φιλε σιγουρα αν μιλησω εδω με γαυρους και τους πω ειμασταν η 2η πιο πετυχημενη ελληνικη ομαδα στην Ευρωπη θα ξεκαρδιστουν και οχι σημερα που εγιναν αυτοι η 2η πιο πετυχημενη αλλα και πριν.

μιλαμε για αστεια προταση το αντιλαμαβανεσαι 

Ε ναι να τους πούμε για το μουσείο και τα κερινα ομοιώματα, σιγουρα θα τους κοπούν τα γέλια.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Antiviosis21 said:

Θέλουν να μας στείλουν στο νοσοκομείο από πίεση τα υπαλληλάκια του γέρου. 

Μόνο ότι θα χαρούμε με την χαρά τους δεν διαβάσαμε ακομα.

Υπαρχει χρόνος ομως

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Man Of Faith said:

Δεν είμαι από προσφυγικη οικογένεια και όμως είμαι ΑΕΚ, οπότε δεν είναι ένα επιχείρημα που με εκφράζει ουτε θα το βάλω ως αντίλογο.Το σέβομαι αλλά μέχρι εκεί, δεν είναι πριβε κλαμπ η ΑΕΚ.

Γιατί πρέπει να είσαι από προσφυγική οικογένεια για να νιώσεις δέος για την εξωαγωνιστικη ιστορία που κουβαλάει η ΑΕΚ ? 

Δεν έχει καμία σχέση η καταγωγή 

Εδώ ο Ματίας είπε ότι η ΑΕΚ δεν είναι απλά μια ομάδα βάση της ιστορίας της . 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Ε ναι να τους πούμε για το μουσείο και τα κερινα ομοιώματα, σιγουρα θα τους κοπούν τα γέλια.

δεν ξερω ρε φιλε πες τους οτι θες δεν θα σου χαλασω εγω το αφηγημα που θα πεις ειναι αστειο ομως να λεω σε καποιον οτι ειμαστε η 2η πιο πετυχημενη ελληνικη ομαδα στην ευρωπη

ειναι αστειο απο ολες τις αποψεις 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Γιατί πρέπει να είσαι από προσφυγική οικογένεια για να νιώσεις δέος για την εξωαγωνιστικη στορία που κουβαλάει η ΑΕΚ ? 

Εδώ ο Ματίας είπε ότι η ΑΕΚ δεν είναι απλά μια ομάδα βάση της ιστορίας της . 

Ναι το ακούω, εκεί θα μείνουμε ομως;

Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

δεν ξερω ρε φιλε πες τους οτι θες δεν θα σου χαλασω εγω το αφηγημα που θα πεις ειναι αστειο ομως να λεω σε καποιον οτι ειμαστε η 2η πιο πετυχημενη ελληνικη ομαδα στην ευρωπη

ειναι αστειο απο ολες τις αποψεις 

Ενταξει απλά σε έναν ημιτελικό ουεφα πήγαμε αποκλείοντας ομαδαρες, δεν έγινε και τίποτα, πέρασαν και τόσα χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Man Of Faith said:

Ναι το ακούω, εκεί θα μείνουμε ομως;

Πήραμε νταμπλ πέρσι και φέτος πάμε για το πρωτάθλημα .  Έχουμε γήπεδαρα και ομαδάρα  . Πώς μένουμε εκεί ? 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, amd said:

δεν με νοιαζει να κερδιζω κοσμο ρε αδερφε δεν ειμαι δημοσκοπος με ενδιαφερει να κερδιζει η ΑΕΚ να γουσταρω εγω ο γιος μου οι φιλοι μου το γηπεδο θα εχει κοσμο για οσο καιρο εχει κοσμο δεν θα ξεμεινει η ΑΕΚ απο κοσμο ουτε θα γινει 1η δυναμησ την Ελλαδα.

Μην γραφουμε ακραια πραγματα δεν σβηνει μια ομαδα σαν την ΑΕΚ και αποδειχτηκε αυτο περιτρανα το 2012 και το 2013 γραψτε οτι θελετε αλλα σε λογικα πλαισια 

 

ΔΗΛΑΔΗ αν εχουμε τον θεο μας θα εξαρτατε το μελλον της ΑΕΚ απο τον αν ο γαυρος θα παρει το conference 

γαμω το σπιτι μου πριωνιατικα θα ανεβασουμε πιεση 

δεν με νοιαζει να κερδιζω κοσμο ρε αδερφε δεν ειμαι δημοσκοπος με ενδιαφερει να κερδιζει η ΑΕΚ να γουσταρω εγω ο γιος μου οι φιλοι μου το γηπεδο θα εχει κοσμο για οσο καιρο εχει κοσμο δεν θα ξεμεινει η ΑΕΚ απο κοσμο ουτε θα γινει 1η δυναμησ την Ελλαδα.

 

Οκ σε αυτό ο κάθε ένας έχει τα θέλω του.Εγω πχ θέλω η ΑΕΚ να γίνει η πρώτη δύναμη και το μέλλον της να είναι εξασφαλισμένο έχοντας κόσμο.

 

Μην γραφουμε ακραια πραγματα δεν σβηνει μια ομαδα σαν την ΑΕΚ και αποδειχτηκε αυτο περιτρανα το 2012 και το 2013 γραψτε οτι θελετε αλλα σε λογικα πλαισια 

 

Το 12-13 δεν έσβησες και δε θα έσβηνες δωθηκε η επόμενη μέρα πριν καν πέσουμε.Ισα ίσα γύρισες τους γαμησες και τους γαμας παρόλα αυτά επειδή τα πάντα είναι τα λεφτά στη μπάλα και υπάρχει μια ανομβρία στους επενδυτές δεν σημαίνει ότι δε μπορεί να ξαναβρεθείς στην ίδια θέση.Αποδειξη θα ξαναπώ είναι το μπάσκετ που ναι δεν είχαμε ποτέ μπασκετικό κόσμο αλλά οκ δεν υπάρχει ένας άνθρωπος να πονάει και να το πάρει πάνω του ξέρω γω.Μπορει αύριο να ισχύει το ίδιο και για τη μπάλα.

 

ΔΗΛΑΔΗ αν εχουμε τον θεο μας θα εξαρτατε το μελλον της ΑΕΚ απο τον αν ο γαυρος θα παρει το conference 

 

Όχι μόνο από το Κόνφερενς γενικά είναι ανταγωνισμός τι κάνεις σε σχέση με τους άλλους.

 

γαμω το σπιτι μου πριωνιατικα θα ανεβασουμε πιεση 

 

Ταβανιασε..

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, amd said:

δεν με νοιαζει να κερδιζω κοσμο ρε αδερφε δεν ειμαι δημοσκοπος με ενδιαφερει να κερδιζει η ΑΕΚ να γουσταρω εγω ο γιος μου οι φιλοι μου το γηπεδο θα εχει κοσμο για οσο καιρο εχει κοσμο δεν θα ξεμεινει η ΑΕΚ απο κοσμο ουτε θα γινει 1η δυναμησ την Ελλαδα.

Μην γραφουμε ακραια πραγματα δεν σβηνει μια ομαδα σαν την ΑΕΚ και αποδειχτηκε αυτο περιτρανα το 2012 και το 2013 γραψτε οτι θελετε αλλα σε λογικα πλαισια 

 

ΔΗΛΑΔΗ αν εχουμε τον θεο μας θα εξαρτατε το μελλον της ΑΕΚ απο τον αν ο γαυρος θα παρει το conference 

γαμω το σπιτι μου πριωνιατικα θα ανεβασουμε πιεση 

Αυτό που γράφεις είναι περίπου σαν το "ΑΕΚ είσαι δεν πεφτεις"

Link to comment
Share on other sites

θα σου απαντησω απλα η ιστορια κυκλους κανει μια ομαδα θα ειναι στα πανω της μετα θα βρεθει στα κατω της διαχρονικα αυτο συμβαινει μονο επι γαυρικης χουντας αλλοιωθηκε η ιστορια 

η ΑΕΚ δεν μπορει να στησει χουντα και προσωπικα δεν θα ηθελα ποτε να στησει χουντα θελω να παιρνει αυτα που αξιζει οποιος ονειρευεται ΑΕΚτζηδικες χουντες να γυρισει πλευρο δεν θα γινει ποτε ουτε με τον μελισσανιδη ουτε με τον ΘΕΟ τον ιδιο να εχει τα κουμαντα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Αυτό που γράφεις είναι περίπου σαν το "ΑΕΚ είσαι δεν πεφτεις"

στο δικο σου μυαλο μπορει 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο θέμα να διαφωνούμε, το κρίμα είναι όταν μετά από 50 σελίδες ακόμα δεν καταλαβαίνει ο ένας τι λέει ο άλλος.

Χωρίς να εκπροσωπώ καμία "πλευρά", αφού καταρχάς δεν υπάρχουν μόνο δύο απόψεις αλλά πολύ περισσότερες:

Ήθελα να περάσει ο γαύρος τελικό; Όχι. Θέλω να το πάρει; Όχι. Θα προτιμούσα να είναι ο τελικός σε άλλο γήπεδο; Ναι. Πιστεύω ότι σε κάποιο βαθμό θα του δώσει ώθηση οπαδικά; Ναι. 

Ταυτόχρονα:

Θεωρώ σημαντική επιτυχία ενδεχόμενη κατάκτηση του μίλκο; Όχι. Βλέπω να νοιάζονται τα 7 παιδιά+ανίψια μου (9 έως 16 ετών) με τα οποία βλέπουμε ΑΕΚ παρέα; Από ελάχιστα ως καθόλου. Στο 3-2 του μπάουγκ είδα μέχρι και κόκκινα μάτια, χθες μόνο χαβαλέ. Με νοιάζει τι θα λένε οι γαύροι στη δουλειά; Μα καθόλου όμως, πιο πολύ στα παπάρια μου δεν χωράει, και ειδικά οι γαύροι (σε αντίθεση πχ με βάζελους) αυτό δεν το διαχειρίζονται. (είχα διαβάσει κάπου κάποτε μια γαμάτη έκφραση: condemning through faint praise - καταδίκη μέσω χλιαρής επιδοκιμασίας).

Και πιο σημαντικό από όλα:

Ακόμα και αν με ένοιαζε (όπως φαίνεται να νοιάζει κάποιους και δικαίωμα τους), θα καθόμουν να πιάσω τη μίρλα και με τη μίρλα μου να προσθέσω αξία στον ΓΑΥΡΟ, από όλες τις ομάδες; Ειλικρινά, δεν μπορώ να σκεφτώ ένα πράγμα στο οποίο εξυπηρετεί όλο αυτό. Αν ας πούμε σχηματικά ότι το θετικό είναι η συναισθηματική αποφόρτιση και το αρνητικό το ότι από μόνοι μας χτίζουμε το αφήγημα των άλλων, το μοναδικό ερώτημα είναι: αξίζει ρε σεις; Δεν μπορείτε να βρείτε άλλον τρόπο να αποφορτιστείτε λίγο;

Ξεκαθαρίζω ότι είναι τελείως άλλο πράγμα η ψύχραιμη κουβέντα, που έχει και κάποιο νόημα για κάποιους, και τελείως άλλο ο πόνος και η μίρλα. Εγώ μιλάω για το δεύτερο.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AG21 said:

Πήραμε νταμπλ πέρσι και φέτος πάμε για το πρωτάθλημα .  Έχουμε γήπεδαρα και ομαδάρα  . Πώς μένουμε εκεί ? 

Είπα κι εγώ, νόμιζα ότι απλά μας φτάνει το αφήγημα της προσφυγικης ομάδας.

Μάλλον χρειάζονται και οι επιτυχιες

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×