Jump to content

Τένις


SpiRos
 Share

Recommended Posts

Just now, bitter3011 said:

αλκατραζ τιγρης ΑΕΚ 

342976195_787515786004102_1549815621236508360_n.jpg

Οπου τον βρει τον Τσιτσια τον πεταλωνει ο Αλκαραθ  ο Αεκτζης

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γνωμη μου και μακαρι να διαψευστω, αλλα ο Τσιτσιπας αποδιδει στο Ρολαν Γκαρος επειδη παιζει χωρις αγχος - θα αντιμετωπισει τον Αλκαραθ στους 8 και το ξερει. Οταν τα παιχνιδια γινονται κρισιμα ή ειναι βατος ο δρομος για τον τελικο γινεται το choke. Περιμενω λοιπον ανετο 3-0 για τον Αλκαραθ στο μεταξυ τους, γιατι αυτες ειναι οι καταστασεις που ο Στεφανος αδυνατει να διαχειριστει. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, steluckyy said:

Γνωμη μου και μακαρι να διαψευστω, αλλα ο Τσιτσιπας αποδιδει στο Ρολαν Γκαρος επειδη παιζει χωρις αγχος - θα αντιμετωπισει τον Αλκαραθ στους 8 και το ξερει. Οταν τα παιχνιδια γινονται κρισιμα ή ειναι βατος ο δρομος για τον τελικο γινεται το choke. Περιμενω λοιπον ανετο 3-0 για τον Αλκαραθ στο μεταξυ τους, γιατι αυτες ειναι οι καταστασεις που ο Στεφανος αδυνατει να διαχειριστει. 

Αν μπορέσεις να βρει λυση στα dropshot του Αλκαραθ μονο τοτε θα έχει ελπίδες αλλιώς το 3-0 είναι δεδομενο. Φάνηκε και στην Βαρκελώνη, ότι το στυλ παιχνιδιού του Αλκαραθ δεν τον βολεύει καθόλου 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ο μικρός. Δεν έχω ξαναδεί τόσο έτοιμο αθλητή, σε οποιοδήποτε άθλημα, σωματικά και ψυχολογικά από τόσο μικρή ηλικία. Από τα 19 του παίζει σε top επίπεδο και δείχνει ότι θα αφήσει ιστορία, αρκεί φυσικά να παραμείνει υγιής. Ο μοναδικός που δεν βαριέσαι στιγμή να παρακολουθείς.

Μεγάλη η διαφορά ποιότητας με τον Τσιτσιπά και νομίζω πως ο μοναδικός που μπορεί να τον κοντράρει είναι ο Τζόκοβιτς. Παραθέτω και τα highlights από την περσινή τους αναμέτρηση όπου τον κέρδισε με 1-2.

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, steluckyy said:

Γνωμη μου και μακαρι να διαψευστω, αλλα ο Τσιτσιπας αποδιδει στο Ρολαν Γκαρος επειδη παιζει χωρις αγχος - θα αντιμετωπισει τον Αλκαραθ στους 8 και το ξερει. Οταν τα παιχνιδια γινονται κρισιμα ή ειναι βατος ο δρομος για τον τελικο γινεται το choke. Περιμενω λοιπον ανετο 3-0 για τον Αλκαραθ στο μεταξυ τους, γιατι αυτες ειναι οι καταστασεις που ο Στεφανος αδυνατει να διαχειριστει. 

Ο Στέφανος αποδίδει καλά στο RG γιατί είναι παίχτης τοπ 10 εδώ και κάτι αιώνες, γιατί έχει παίξει τελικό RG, γιατί κάνει ένα καλό τουρνουά (και) φέτος. Δεν ξέρω γιατί είναι choke του Τσιτσιπά και δεν είναι του Medvedev, του Alcaraz που έχασε στην Ρώμη από Νο 100+, του Αuger-Aliassime, του Rublev, του Sinner κοκ. Έτσι είναι το τένις. Δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο ο Τσιτσιπάς, παιχταράς είναι όπως και όλοι οι άλλοι. Φαβορί ο Alcaraz αύριο και βλέπουμε. Αν περάσει ξέρω, θα ήταν επειδή δεν είχε άγχος...  

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, SpiRos said:

Ο Στέφανος αποδίδει καλά στο RG γιατί είναι παίχτης τοπ 10 εδώ και κάτι αιώνες, γιατί έχει παίξει τελικό RG, γιατί κάνει ένα καλό τουρνουά (και) φέτος. Δεν ξέρω γιατί είναι choke του Τσιτσιπά και δεν είναι του Medvedev, του Alcaraz που έχασε στην Ρώμη από Νο 100+, του Αuger-Aliassime, του Rublev, του Sinner κοκ. Έτσι είναι το τένις. Δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο ο Τσιτσιπάς, παιχταράς είναι όπως και όλοι οι άλλοι. Φαβορί ο Alcaraz αύριο και βλέπουμε. Αν περάσει ξέρω, θα ήταν επειδή δεν είχε άγχος...  

Σπυρακλα εγω θα επιμεινω οτι αν απογαλακτισθει και αποκτησει τεχνικο τημ εκτος οικογενειας θα γινει καλυτερος με οτι αυτο συνεπαγεται..

Ακομα βριζει τη μαμα εν μεσω γκεημ επειδη του δινει συμβουλες στα Ρωσικά..

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Σπυρακλα εγω θα επιμεινω οτι αν απογαλακτισθει και αποκτησει τεχνικο τημ εκτος οικογενειας θα γινει καλυτερος με οτι αυτο συνεπαγεται..

Ακομα βριζει τη μαμα εν μεσω γκεημ επειδη του δινει συμβουλες στα Ρωσικά..

Ναι, άλλο θέμα αυτό. Καλά της έκανε εκεί.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τσιτσιπάς🥶: " Ένα πράγμα που θα αποφύγω στο μέλλον είναι τα χάπια μελατονίνης και τον ύπνο πριν από τα ματς...''😵

 

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς έφυγε ο Δημάτος και σταμάτησε τα κάθε τρεις και λίγο ποσταρίσματα απο το λογαριασμό της παε για συγχαρίκια στο Στέφανο.

Ευτυχώς έτσι κι αλλιώς δλδ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Aneta stous 16 o Stef me 2 paixnidia se 3 meres.

Efkairia megalh na perasei stous 8 avrio. Ektos ean tholosei to myalo tou pali.

Foveroi asoi sta servis kai orea anevasmata.

Magikh prokrish me ton Marey exthes ektos edras. To gyrise.

Mhpos tou kanei kalo to mouni h Ispanida.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, felman said:

Mhpos tou kanei kalo to mouni h Ispanida.

Διαβαζα το ποστ και ετοιμαζομουν για απαντηση με το τελευταιο .. 

Λογικα ναι , του καθαριζει το μυαλο απο μπαμπα & μαμα ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν περίμενα τίποτα στο γρασίδι από τον Στέφανο, αλλά έδειξε ωραία πράματα, πολυδιάστατο τένις με τον Σκωτσέζο. Για να δούμε, σήμερα κατά τις 2.30 ευκαιρεία να περάσει στους 8 ενάντια στον φιλότιμο Γιούμπανκς.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, SpiRos said:

Δεν περίμενα τίποτα στο γρασίδι από τον Στέφανο, αλλά έδειξε ωραία πράματα, πολυδιάστατο τένις με τον Σκωτσέζο. Για να δούμε, σήμερα κατά τις 2.30 ευκαιρεία να περάσει στους 8 ενάντια στον φιλότιμο Γιούμπανκς.

Για πες γνωμη για τα περι γκομενας Σπυρο...λες να τουφτιαξε το μυαλο΄?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Για πες γνωμη για τα περι γκομενας Σπυρο...λες να τουφτιαξε το μυαλο΄?

Πάντα δίκοπο μαχαίρι είναι, Η Μπαντόσα πάντως έπαιξε χάλια με την Κόστιουκ και παραιτήθηκε στο δεύτερο σετ, τραυματισμός υποτίθεται... 

Link to comment
Share on other sites

Αυτη να χανει οσο θελει... εχει ο Στεφανος ματζουνια να τη γειάνει ..

Ο Στεφανος να νικαει και ολοι οι αλλοι...

μπιπ-μπιπ..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SpiRos said:

Τονεματιάσαμε

αυτο μπηκα να ποσταρω...

κατι θελει-κατι θελει αυτο το παιδι ....για να απογειωθει.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

αυτο μπηκα να ποσταρω...

κατι θελει-κατι θελει αυτο το παιδι ....για να απογειωθει.

Μυαλό θέλει αλλά που να το βρει...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×