Jump to content

Poll της εβδομαδας (1) τερματοφυλακας


nikos
 Share

Καλυτερο τερμα  

40 members have voted

  1. 1. Καλυτερο τερμα

    • Ατματσιδης
      13
    • Σορρεντινο
      15
    • Σαχα
      2
    • Μηνου
      1
    • Οικονομοπουλος
      5
    • Αλλος
      3


Recommended Posts

Θα σας κανω/κανουμε κανενα pollακι πού και πού να ξυπνησουμε και λιγο εδω μεσα :D

 

Ξεκιναω με τον καλυτερο τερματοφυλακα που ειδαμε στην ΑΕΚ. Το poll ληγει σε μια βδομαδα.

 

Φυσικα σχολιαζουμε κιολας.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Ψηφιζω Οικονομοπουλο και Νικο ευχαριστω για το ενδιαφερον θεμα.

Ο Σπυρος Οικονομοπουλος εκτος του ποδοσφαιρικου του ταλεντου μου αρεσε παντα γιατι στα ματια μου

ηταν ηρωας σαν αυτον που ειχα ονειρευθει να ζησω πριν γινω φλωρος.

Ηταν ηρωας απο την γλυκια συμμορια .

Μια ταινια που για τον Στυλιανοπουλο και την παρεα του για μια περιοδο ειχε γινει ψυχωση.

Ηταν για μενα κατι μεταξυ Τακη Σπυριδακη και Μοσχου ,οχι μονο ενας παικτης της ΑΕΚ.

 

200px-S_Oikonomopoulos.jpg

 

22738.jpg

 

2b5c17a50895e4bf5ca2ec1ba67bb9c1_85363.jpg

 

Σπυρο Οικονομοπουλε μαζι σου μεγαλωσαμε .

 

Συγνωμη που δε ζησαμε ελευθερα .

Link to comment
Share on other sites

Να πω οτι Χρηστιδη κλπ δεν τους εβαλα γιατι ειναι για πολυ λιγους. Φυσικα ψηφιζεις αλλος σε αυτη την περιπτωση και αναφερεις το ονομα του στο post, οπως εκανε ο ReBo.

Link to comment
Share on other sites

Σορεντινο κι εγω.

 

Ρε στυλι, πως κολλησες τη γλυκεια συμμορια σε πολ για τερματοφυλακες...

Και πως μας εχει σημαδεψει αυτη η γαμωταινια...

Link to comment
Share on other sites

ατματζιδης μεχρι να κανει εγχειρηση στον ωμο ηταν κορυφη . γι αυτο και ψηφιζω τον ποντιο .

Link to comment
Share on other sites

Ηταν για μενα κατι μεταξυ Τακη Σπυριδακη και Μοσχου ,οχι μονο ενας παικτης της ΑΕΚ.

 

Γιατρε εισαι μεγαλος θεος

 

- Στο poll ψηφιζω "αλλος"

 

karagiannis-e1362521735291.jpg

Edited by Zastro
Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο που θυμάμαι τον Ατματζίδη πριν 10 χρόνια στην τούμπα και ενώ αγωνίζεται στον παοκ εναντίον μας, να βγαίνει για ζέσταμα και πριν κάνει οτιδήποτε άλλο, να έρχεται ως τη θύρα 8 και να ρίχνει μια γροθιά στην καρδιά του, ε δεν υπάρχει άλλη απάντηση. Στιγμές Ενωσίτικου μεγαλείου.

Δώστε μου πίσω τα νιάτα μου.

Link to comment
Share on other sites

οι καλυτεροι τερματφυλακες κρινονται σε βαθος χρονου θεωρω.

απο αυτη την αποψη και απο οσους εχω ζησει ο ατματζιδης ηταν μακραν πρωτος σε αυτη τη λιστα και ας τα τρωγε ορθιος στο τελος.

ενω ειδα αρκετους καλους και αρκετους κλοουν στην ΑΕΚ σε αυτη τη νευραλγικη θεση, αν επρεπε να πω εναν σε ψηφοφορια θα ηταν ο Γιωργος Γιαμαλης με βαση ο,τι εχω διαβασει και ακουσει που σταματησε τη μπαλα στα 26-27 αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι αν θα πρεπει να τον κρινουμε μονο στα καλα του Γιανναρε. Γιατι ετσι, για μια χρονιά πχ, βαζεις και τον Οικονομοπουλο.

 

Οποτε ειναι θεμα μεσου ορου αποδοσης για μενα. Δλδ να πεις οτι ´με βαση τον μ.ο. αποδοσης ολα τα χρονια που επαιξε , προτιμω τον ταδε ´.

 

Ετσι το βλεπω εγω..

 

Υγ.1 Το αλλο προβλημα σε τετοιες συγκρισεις βεβαια, ειναι οταν ο ενας παικτης εχει προσφερει επι πολλα χρονια και ο αλλος για 1-2 χρονια, αλλα οκ, τι να κανουμε...

Υγ.2 Ενα αλλο θεμα οτι καποους παικτες δεν τους εχουν προλαβει ολοι, ενω καποιους τους εχουν προλαβει ολοι.

Υγ.3 Δεν βαριεσαι, ενα pollακι ειναι στην τελικη ομως.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

ΑΡΝΟΥΜΑΙ να ψηφίσω σε ένδειξη διαμαρτυρίας για το "τσουβάλιασμα" στην επιλογή "Άλλος" του Θεολόγη Παπαδόπουλου.

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Εγω καθαρα απο θεμα skills θα ψηφιζα Σορεντινο.

 

Απο θεμα προσφορας θα ψηφιζα Λιακο.

 

Θα ψηφισω ομως Λιακο τελικα γιατι εχω μια τρελα με τους τερματαδες που παιζουν "παγκοτερμα" και εχουν την σπιρταδα και την ταχυτητα να καλυψουν βγαινοντας γρηγορα και την καθετη.

 

Λιακος it is.

Link to comment
Share on other sites

Aφού είδα απαντήσεις οι οποίες είχαν διαβολόγη παπαδόπουλο και καραγιάννη , διαμαρτύρομαι που στους "άλλους" τσουβαλιάζεται ο Φάνης Κοφινάς και θα ψηφίσω Σάχα...xD

Link to comment
Share on other sites

O Boύρας...

 

 

 

Εντάξει, το οτί σε 10 απαντήσεις έχουμε 15 διαφορετικές προτιμήσεις δείχνει το προφανές: οτί κανείς δεν ήταν πραγματικά ξεχωριστός...

 

Για τις γλυκιές αναμνήσεις μιας εποχής που πέρασε ανεπιστρεπτί ψηφίζω το Σπύρο...

 

 

ΥΓ. Ο 75χρονος πατέρας από το βάθος του σαλονιού έχει να προσθέσει οτί όλοι αυτοί μαζί κάνουν το ένα αρχίδι του Χρηστίδη...

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα με την σκεψη να ψηφισω Σορρεντινο.. Καλος κηπερ.

 

Γενικα ξεκινησα με την λογικη του μ.ο. αποδοσης, οπως εγραψα παραπανω.

 

Επειδη ομως τελικα συμφωνω 100% με το post του Κωστα (και του tzav), οτι η γλυκια αναμνηση εκεινης της χρονιας ειναι αξεπεραστη και το γεγονος οτι κυριως μαζι με τον Οκο μας εδωσαν πρωταθλημα (μιλαμε οτι την συγκεκριμενη χρονια παιζει να ηταν ο καλυτερος τερματοφυλακας στην Ευρωπη, εστω αν πριν και μετα απο αυτη δεν εκανε τπτ ιδιαιτερο), καταληγω σε Σπυρο Οικονομοπουλο.

 

Ο Ατματσος ψυχαρα, πολυ καλος αλλα και πολυ κακος καποιες χρονιες. Ο Μηνου απλα καλος. Ο Σαχα ηγετικος, αλλα και με λαθη.

 

Σπυρο σε ευχαριστω που ησουν εκ των βασικων συντελεστων που πορωθηκα αγωνιστικά με την ΑΕΚ.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Δεν μ' άρεσε κανένας ιδιαίτερα. Καλύτερος ήταν μάλλον ο Σορεντίνο. Ψηφίζω κι εγώ τον Πόντιο όμως από άποψη προσφοράς. Ήρωες ήταν ο Κολοκοτρώνης και ο Καραισκάκης κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα Σάχα γιατί πιστεύω από άποψη ταλέντου ήταν ο καλύτερος αλλά ασταθής..

Το ματς που θυμάμαι από Σάχα ήταν με τον βάζελο στο κύπελλο και θυμάμαι χαρακτηριστικά από το 60 έως στο τέλος κράτησε την ομάδα. Έκοψε 3 4 τετ α τετ του Σισσέ, όταν οι άλλοι λιποθυμούσαν από τον φόβο τους από αυτόν ξεκινούσε η πρώτη πάσα. Δεν ξέρω γιατί μου έμεινε χαραγμένο στην μνήμη μου, μπορεί γιατί ήταν πολύ έντονο συναισθηματικά ματς:D

Link to comment
Share on other sites

Εγω καθαρα απο θεμα skills θα ψηφιζα Σορεντινο.

 

Απο θεμα προσφορας θα ψηφιζα Λιακο.

 

Θα ψηφισω ομως Λιακο τελικα γιατι εχω μια τρελα με τους τερματαδες που παιζουν "παγκοτερμα" και εχουν την σπιρταδα και την ταχυτητα να καλυψουν βγαινοντας γρηγορα και την καθετη.

 

Λιακος it is.

 

Giorgi, η επισήμως και διεθνώς αποδεκτή ορολογία ορίζει την θέση ως "μπακότερμα". Κάτι δηλαδή μεταξύ μπακ και τέρματος.

Το "παγκότερμα" που αναφέρεις θα μπορούσε να οριοθετεί μόνον τον τερματοφύλακα που μια είναι στην ενδεκάδα και μια στους αναπληρωματικούς.

 

xD

Link to comment
Share on other sites

ΑΡΝΟΥΜΑΙ να ψηφίσω σε ένδειξη διαμαρτυρίας για το "τσουβάλιασμα" στην επιλογή "Άλλος" του Θεολόγη Παπαδόπουλου.

 

Αυτος δεν ειχε κατηγορηθει για στημενας ματς?

Link to comment
Share on other sites

Μπαχαλο ειχε γινει με τον Θεολογη τοτε. Η αισθηση που εμεινε τελικα ηταν οτι ειχε δωροδοκηθει.

 

Ετσι κι αλλιως σαν τερμα ειχε καποια καλα αλλα στις εξοδους ηταν επικινδυνος.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×