Jump to content

TV Series - connoisseurs only 📺


Recommended Posts

2 hours ago, Man Of Faith said:

Πριν λίγες μέρες τελείωσα το Better Call Saul, συνδυαστικά με Breaking Bad και την ταινία El Camino από τα καλύτερα πράγματα που έχουν γραφτεί για την τηλεόραση.

9/10 

EL camino μάπα

Better call saul > breaking bad 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hades said:

EL camino μάπα

 

Ολοκληρωσε την ιστορία του Τζεσι και ήταν σε καλό επίπεδο σαν ταινία, δεν το λες και μαπα.

 

1 hour ago, Hades said:

 

Better call saul > breaking bad 

Πιθανοτατα ισχύει αυτό που λες.Η Kim ίσως ο κορυφαίος χαρακτήρας στο σύμπαν του Γκιλιγκαν, νομίζω πως έχει το καλύτερο arc ή έστω κοντά σε Saul και Walter.Επισης μεγάλη συμπαθεια σε Howard.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το night agent απο μενα 2/10 ,  και πολυ του ειναι, σορρυ κιολας, δεν εχει τελειωμο η κατηφορα του νετφλιξ τελευταια, δεν θυμαμαι καν που το αφησα

 

Line of duty (τοπ σειρα) , το call ειναι αλλη φαση

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, theo said:

Το night agent απο μενα 2/10 ,  και πολυ του ειναι, σορρυ κιολας, δεν εχει τελειωμο η κατηφορα του νετφλιξ τελευταια, δεν θυμαμαι καν που το αφησα

 

Line of duty (τοπ σειρα) , το call ειναι αλλη φαση

σωστος

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2023 at 2:19 AM, Toni Black said:

Last of us, αν κ δεν το χω με τα video games κ πολυ περισσοτερο με τις μεταφορες τους στην τιβι, οπως δεν το χω κ με τα ζομπι, πρωτο επεισοδιο δυνατο! 

το video game πολυ δυνατο, ειδικα το part 2. για τη σειρα ακουγονται καλα λογια, δυστυχως ειμαι σε μια κατασταση που μονο νετφλιξ βλεπω... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
3 hours ago, SpiRos said:

Μέτρια τα πρώτα 3 επεισόδια της νέας σεζόν του Black Mirror. 

Το 3ο ψυχοπλάκωμα μωρε.

Καλύτερα πάει απο την προηγούμενη σεζόν, αλλα ψιλορηχά νερα σε σχέση με το παρελθόν

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Silo, 8/10

https://www.imdb.com/title/tt14688458/


Αρκετά ενδιαφέρον σειρά, θα ήθελα να εξελίσσεται λίγο πιο γρήγορα το story, ωστόσο και πάλι δε χάνεις το ενδιαφέρον.

Θυμίζει λίγο «The 100». Προτείνεται άνετα σε όσους είναι λάτρεις της κατηγορίας Sci-Fi.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ghosts of Beirut.

Βαριέμαι τελευταία πολύ να βλέπω κάτι αλλά την είδα όλη με τη μία χθες. 

Παρόμοιο ύφος και στυλ με Fauda, Tehran, spy.

4 επεισόδια κάτι λιγότερο από 4 ώρες. Σε σχέση με τις προαναφερθεισες τη βάζω 4η αλλά μαρεσε κι αυτή πολύ. 

7.6/10

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zaxos said:

Ghosts of Beirut.

Βαριέμαι τελευταία πολύ να βλέπω κάτι αλλά την είδα όλη με τη μία χθες. 

Παρόμοιο ύφος και στυλ με Fauda, Tehran, spy.

4 επεισόδια κάτι λιγότερο από 4 ώρες. Σε σχέση με τις προαναφερθεισες τη βάζω 4η αλλά μαρεσε κι αυτή πολύ. 

7.6/10

μπηκε στη λιστα..

Link to comment
Share on other sites

On 6/21/2023 at 5:33 PM, SpiRos said:

Είδα και τα δύο τελευταία, ακόμα χειρότερα, δυστυχώς ανάξια για την κληρονομιά του BM.

Είμαι στο τελευταίο, το οποίο ξεκίνησα, μπήκα στο κλίμα αλλά το διέκοψα για να το συνεχίσω μόλις επιστρέψω σαλουνγκα 

Γενικότερα και εγώ περίμενα το κάτι παραπάνω, το επεισόδιο με τους αστροναύτες μου άρεσε περισσότερο 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×