Jump to content

TV Series - connoisseurs only 📺


The Magician
 Share

Recommended Posts

Homeland γαμάειμο 4ος κύκλος.

 

Επανέρχομαι στο Homeland, δεν θα μπω σε λεπτομέρειες για να μην τη χαλάσω σε κάποιον που δεν έχει δει ακόμα, ήμουνα πολύ περίεργος πως θα συνεχιστεί μετά το τέλος του τρίτου κύκλου, και πρέπει να πω ότι ο τέταρτος είναι μακράν ο πιο γαμάτος. Ωραίο σενάριο, ωραίοι χαρακτήρες, ωραία ηθοποιία, με τον Quinn να έχει τα πρωτία για μένα.

Link to comment
Share on other sites

οκ.... Τελειωνω το ΣΙΛΝΤ που εγραψε ο Μακρος και πιανουμε Χομλαντ.

βλεπω και το the strain, καλο αλλα για να το λεει μαπα ο Μομπστερ περιμενω να κρινω στο τελος.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο crossover επεισόδιο πάντως με Φλας και Arrow.

 

Όπου να σαι ο Ζάστρος θα μας μπανάρει xD

Link to comment
Share on other sites

δε πολυγουσταρα Φλας, να φυγει ο κυριος να μη ξαναεμφανιστει.

τελειωσα το Στρειν (μου αρεσε) και εχω και το ΣΙΛΝΤ το 10ο.

μετα πιανω Deadwood.

Link to comment
Share on other sites

ο Φλας επίτηδες τον κάνανε έτσι ρε. ΦΛώρος στην αρχή να μην ξέρει να χρησιμοποιά τις δυνάμεις του κτλ...

 

Άρροου βλέπεις;

Link to comment
Share on other sites

δε πολυγουσταρα Φλας, να φυγει ο κυριος να μη ξαναεμφανιστει.

τελειωσα το Στρειν (μου αρεσε) και εχω και το ΣΙΛΝΤ το 10ο.

μετα πιανω Deadwood.

 

πολυ δυνατο το deadwood..ευτυχως π μου το θυμισες, το ειχα ξεχάσει ουτε που ξέρω γιατί ,στη δεύτερη σεζόν

Link to comment
Share on other sites

Ξεθαβω το θρεντ για να πω οτι προσφατα ειδα κατα λαθος σχεδον τελευταια επεισοδια How I Met Your Mother, σειρα της οποιας υπηρξα μεγιστος φαν για καμια 4-5 σεζον.

 

Να δηλωσω καπου εδω οτι αν ημουν 10 χρονια μικροτερος αυτη τη στιγμη θα ετοιμαζα γραμμα με ζωγραφισμενες πουτσες και αρχιδια για να στειλω στο σεναριογραφω. Το τελος του Battlestar galactica Μοιαζει υψηλη τεχνη μπροστα σε αυτο το πραγμα που ειδα.

Link to comment
Share on other sites

Το τελος του Battlestar galactica Μοιαζει υψηλη τεχνη μπροστα σε αυτο το πραγμα που ειδα.

 

Και γαμώ τα τέλη μωρή. Τι καβλοσειρά (εκτός των fillers) ήταν αυτή.

 

4853887293_28c424f688.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πολλά μπράβο στα παληκάρια του homeland, που μπόρεσαν να κρατήσουν τοσο ψηλά τη σειρά, μετά από όσα έχουν γίνει.

Προσωπικά δε περίμενα ότι θα με ξανακρατήσει.

(Δε μπορούμε και να μιλησουμε μήπως και βγεί κανα σπόιλερ...)

Ζαστρε, βγήκε νέο (χριστουγιεννιάτικο) επεισόδιο Black Mirror (δεν το δα ακομα...)

Link to comment
Share on other sites

Το είδα το Black Mirror, αλλά θέλω να σταθώ στο Homeland και την ξενέρα που έφαγα με το season finale. Η σειρά μας κάβλωσε και το τελευταίο επεισόδιο ήταν σαν να βλέπεις Greys Anatomy.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα το Black Mirror, αλλά θέλω να σταθώ στο Homeland και την ξενέρα που έφαγα με το season finale. Η σειρά μας κάβλωσε και το τελευταίο επεισόδιο ήταν σαν να βλέπεις Greys Anatomy.

 

Μόλις μπήκα να το γράψω. Έλεος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλό το Person of Interest, με αρεσε παρα πολύ και το Newsroom.

 

Στο οποιο μας πεταξανε μια "σεζον" εξι επεισοδιων με happy end εντελως κοντρα στη ροη της σειρας. Παντα πρεπει να χαλανε στο τελος μια ωραια ιστορια οι Αμερικανοι διοτι δεν γινεται αλλιως. Τη σειρα τη λατρεψα, εκπληκτικος Τζεφ Ντανιελς και καστ που δενεσαι απο το πρωτο σηζον. Μεχρι που ηρθε το τελευταιο επεισοδιο και επρεπε με το ζορι να βγει δακρυ στη μεση Αμερικανιδα. Κλασσικες πουστιες του Σορκιν...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×