Jump to content

Recommended Posts

Είναι σε καλό φεγγάρι θα φανεί πόσο θα διαρκέσει τώρα που έχουν τρία καρπούζια σε μια μασχάλη και αρχίζουν να ζορίζουν τα ματς

 

Έχουν καλό υλικό μπροστά πίσω αν τους πιέσεις μαζεύουν γκολ

Link to comment
Share on other sites

mia klotsia sthn karotida tou biseswar k giname

Θελω να κατεβουν με πιστη για το διπλο.

Να τους περιμενει ο μπαμπας Μανολο οπως τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω εκει θα ξεκινησει το ξεφουσκωμα μεχρι τα πλευ οφς οπου αποκλειεται να ειναι οπως τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κατεβουν με πιστη για το διπλο.

Να τους περιμενει ο μπαμπας Μανολο οπως τοτε.

ego apeuxomai mh xasoume kana teliko ap autous...
Link to comment
Share on other sites

Εχουνε 12/13 αν δεν κανω λαθος. Ειναι τρομερο σερι, απιθανο σερι για ομαδα ? ΑΟΚ.

 

Υπαρχει βεβαια το ματς με Σεριφ παλι και καπακι η Σαλκε που θα δειξουν παρα πολλα.

 

Ειναι καταπληκτικος παικτης ο Τσιμιροτ (που δεν επαιξε σημερα), απιστευτος χαφ. Επανηλθε ομως ο Κατσε δηλαδη εχουν λυσεις.

 

Επισης ο ? ριγιοβιτς εχει κανει ηδη 3 γκολ και δεν εχει καλα καλα προσαρμοστει, δηλαδη το παιδι δειχνει οτι το ματωνει αν και εχασε ενα τετ α τετ σημερα που φορ κλασης στο κανει γκολ με κλειστα ματια. Εξακολουθω να πιστευω οτι δεν ειναι ο φορ μεγαλης κλασης, δεν ειναι καν Μπεργκ, δεν ειναι Ιντεγε.

 

? εριμενω να τους δω με ομαδα που τρεχει πραγματικα οπως η Σαλκε. Ο ? ΑΟΚ εχει φρεσκαδα και επιβαλλεται επειδη οι ελληνικες ομαδες δεν εχουν ρυθμο και πονταρουν πολυ στις διακοπες της ροης και στο φυγοπονο ποδοσφαιρο. Να τον δουμε με κανονικη ομαδα επιπεδου και θα εχουμε καλυτερη αποψη. Το τελευταιο δειγμα με καλες ομαδες (στη Φλωρεντια και στο Καραϊσκακης) ηταν θαυμασιος, στη Λεωφορο ηταν για υπνο και "σαντιστικος".

 

Για να δουμε, εχει ενδιαφερον φετος η ομαδα του πρωην μπαμπα και ισως ακομα πατριου (και σε λιγο μακρινου θειου λεω εγω).

Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚ: 22 τελικοι ---> 15 κυπελλα

? ΑΟΚ: 17 τελικοι ---> 4 Κυπελλα

Τι να πω, αμα καταφερουν να παμε τελικο και σταθουν απεναντι σε ΑΕΚ, ? ΑΟ και ΟΣΦ? και οχι μονο δεν φανε πανω απο 2 γκολ αλλα το σηκωσουν κιολας εγω παραδινομαι.

Μιλαμε τωρα για ματς do or die ας πουμε, ΟΑΚΑ, 65,000 λαος στην κερκιδα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

apo autous? poious na perasoun dld autoi gia na pane teliko? emas? ton gavro? ton zela? etsi opws einai to program, duskolaki na perasoun teliko.

Με χειροτερη ομαδα εχουνε αποκλεισει το Βαγγελη. Μην τους υποτιμας τοσο.

Ολα ανοικτα ειναι στο κυπελλο, ειναι τετοιο το τουρνουα που επιτρεπει τα παντα.

Το θεμα ειναι οτι εχουνε 6 σερι διπλά, δηλαδη χτιζουνε προσωπικοτητα κερδανε εκτος, φτιαχνουνε μεταλλο.

Και επειδη αυτη τη φορα εχουνε λεφτα και υπαρχει οριζοντας βελτιωσης, θελουνε πολλη προσοχη και ενα τρομερο σοκ α-λα 0-1 με Δελλα το 11 που τους πεθανες στην κυριολεξια.

Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚ: 22 τελικοι ---> 15 κυπελλα

? ΑΟΚ: 17 τελικοι ---> 4 Κυπελλα

Τι να πω, αμα καταφερουν να παμε τελικο και σταθουν απεναντι σε ΑΕΚ, ? ΑΟ και ΟΣΦ? και οχι μονο δεν φανε πανω απο 2 γκολ αλλα το σηκωσουν κιολας εγω παραδινομαι.

Μιλαμε τωρα για ματς do or die ας πουμε, ΟΑΚΑ, 65,000 λαος στην κερκιδα κτλ.

Επρεπε να εχουνε τα διπλασια Κυπελλα. Και 1-2 πρωταθληματα ακομα. Τοςυ πηδηξε ο γαυρος τη δεκαετια του 70 και μετα που και καλα θα ηταν οι επομενοι, πεσανε πανω στην ΑΕΚ του Μπαρλου και ουσιαστικα διελυσαν. Εκει πηγε να κανει το μπουστ ο ? ΑΟΚ, τη δεκαετια του 70. Και αντι να παει μπροστα, πηγε 20 χρονια πισω. Το πρωταθλημα του 85 συγκυριακο ητανε παροτι ειχανε πολυ καλη ομαδα.

 

Εγω τον σεβομαι τον ? ΑΟΚ, ειδικα τον ? ΑΟΚ του 70. Μου εχουν πει πραγματα, εχω ψαξει, εχω διαβασει. Τρομερη ομαδα, με τσαμπουκα και ωραιο ποδοσφαιρο με εδρα καμινι. Δεν ειναι τυχαιο οτι εκαναν και την καλυτεηρ πορεια της ιστοριας τους στην Ευρωπη τοτε. Και παιχταραδες, ολοι βορειοελλαδιτες. Σεβασμος σε εκεινη την ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚ: 22 τελικοι ---> 15 κυπελλα

? ΑΟΚ: 17 τελικοι ---> 4 Κυπελλα

Τι να πω, αμα καταφερουν να παμε τελικο και σταθουν απεναντι σε ΑΕΚ, ? ΑΟ και ΟΣΦ? και οχι μονο δεν φανε πανω απο 2 γκολ αλλα το σηκωσουν κιολας εγω παραδινομαι.

Μιλαμε τωρα για ματς do or die ας πουμε, ΟΑΚΑ, 65,000 λαος στην κερκιδα κτλ.

re mlk g istoria k fanela dn milao. leo an ginei tha exafanisto
Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚ: 22 τελικοι ---> 15 κυπελλα

? ΑΟΚ: 17 τελικοι ---> 4 Κυπελλα

Τι να πω, αμα καταφερουν να παμε τελικο και σταθουν απεναντι σε ΑΕΚ, ? ΑΟ και ΟΣΦ? και οχι μονο δεν φανε πανω απο 2 γκολ αλλα το σηκωσουν κιολας εγω παραδινομαι.

Μιλαμε τωρα για ματς do or die ας πουμε, ΟΑΚΑ, 65,000 λαος στην κερκιδα κτλ.

Καλά παίξαν τους 16 από τους 17 τελικούς στην Αθήνα, με εξαιρεση αυτον της τουμπας με τα σκουλήκια το 2003.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να εχουνε τα διπλασια Κυπελλα. Και 1-2 πρωταθληματα ακομα. Τοςυ πηδηξε ο γαυρος τη δεκαετια του 70 και μετα που και καλα θα ηταν οι επομενοι, πεσανε πανω στην ΑΕΚ του Μπαρλου και ουσιαστικα διελυσαν. Εκει πηγε να κανει το μπουστ ο ? ΑΟΚ, τη δεκαετια του 70. Και αντι να παει μπροστα, πηγε 20 χρονια πισω. Το πρωταθλημα του 85 συγκυριακο ητανε παροτι ειχανε πολυ καλη ομαδα.

 

Εγω τον σεβομαι τον ? ΑΟΚ, ειδικα τον ? ΑΟΚ του 70. Μου εχουν πει πραγματα, εχω ψαξει, εχω διαβασει. Τρομερη ομαδα, με τσαμπουκα και ωραιο ποδοσφαιρο με εδρα καμινι. Δεν ειναι τυχαιο οτι εκαναν και την καλυτεηρ πορεια της ιστοριας τους στην Ευρωπη τοτε. Και παιχταραδες, ολοι βορειοελλαδιτες. Σεβασμος σε εκεινη την ομαδα.

Τι να σου πω, εγω που ειμαι γεννημενος το '89 αυτα του '70 μου φαινονται προϊστορικα.

? ερισσοτερο μεγεθος θεωρω ως συλλογο τον Αρη ας πουμε (δεν κανω πλακα) γιατι ειναι πιο κοντα χρονικα τα χρονια που ταν δυνατος στο μπασκετ.

Κατα τα λοιπα κανενας σεβασμος (προσωπικη αποψη παντα) σε μια ομαδα και εναν λαο που εχει ολα τα στραβα των γαυρων χωρις να χουν και τις κουπες τους.

Αγωνιστικα καθαρα, στην καλυτερη τους πενταετια εδω και 30 χρονια που ετυχε να ναι η χειροτερη δικη μας, σηκωσαμε 2 κουπες και αυτοι καμια.

Ενταξει φετος εχουν κανει σερι δυνατο.

Οπως σερι δυνατο καναμε και εμεις περσι με ? ογιετ τετοια εποχη.

Να τους δουμε.

? αντως ολο αυτο τον πανικο, με την αρμαδα του Βλανταν που σκορπαει τρομο οπου περνα δεν την δεχομαι.

Και επειδη τον εχω δει σε καποια παιχνιδια, ειναι οντως καλη ομαδα (αλλα σε τρελη φορμα) που ομως πισω της κανει πλακα και ο Μανιας στην Τουμπα.

Για να μην πιασω πως κερδισαν εμας φετος εκει.

Link to comment
Share on other sites

Ενα 4-0 στο ΟΑΚΑ πανω που χτιζουν μεταλλο εκτος εδρας ειναι ικανο σοκ Ματζισαν;

 

:D

Δεν λεει κατι το εντος. Εκει μεσα ειναι η σωστη κηδεια. Να κληρωθεις πχ παλι μαζι τους στο Κυπελλο, να ερθουν να παρουν 1-1 εδω και μετα να ανεβεις επανω να κερδισεις 0-2 στο ρελαντι. Εκει πεθαινουνε αυτοι, οταν πιστευουν οτι αλλαξανε επιπεδο και προσγειωνονται ανωμαλα.

 

Pote les? otan phgan teliko kai arpaksan ntorti ? Ti na upotimhsw? Afou den einai gia dipla mats, h omada den exei fanela, kai oute apoluth poiothta gia na se riksoun sto kanavatso. Edw phgame toumpa fetos kai ftusan aima na paroun apotelesma. Ta idia k persi. Den mporoun, exoun kompla. An allazan faneles kai vazane fanela Atromhtou, 8a legame pwpw o Atromitos estrwse, alla ok as paiksei mazi mas na gelasoume.

Ti metallo na ftiaksoun re Zastro. 10 xronia auta leme, oti ftiaxnoun metalo. Ta idia legame kai epi Anastasiadh pou petaksan eksw thn Arsenal, ta idia pantelaki mou ta idia pantelh mou. Den xtizeis metalo me nikes ektos edras. 8es koupes. Pou exoun parei. Kai sta 80s. Ok. Meta 8es sunexeia. Astamathth. Na xtiseis megalh edra. E ma paei o Mporobhlos kai ton kanei koudouni kai ton pairnei me th psuxh sto stoma...

Κωστα για πρωτη φορα υπαρχει διοικηση/ιδιοκτησια δυνατη. Με Αγγελο ειχανε πρωτοδικεια, μετα Γουμενους, Μπατατουδηδες, Ζαγορακηδες και τα ρεστα.

Ο Σαββιδης ειναι μεν μαλαξ αλλα και ξοδευει και καπου το παει το καραβι. Και φετος ειναι η πρωτη σεζον που ξεκινησανε χωρις μεγαλοστομιες και "παμε για πρωταθλημα". παμε να φτιαξουμε ομαδα ειπε ο Σαββιδης και αυτο κανουνε. Βαλε κατω να δεις οτι εχουνε μεγαλωσει τα τελευταια χρονια, εχουνε παει και εχουνε κανει διπλα με Τοτεναμ Ντορτμουντ, Φιορε, προκριθηκανε με Φενερ στην παρατα, εχουνε κανει πραγματα που δεν υπηρχαν στην ιστορια τους. Και στο πρωταθλημα εχουνε προοδευσει βγαινουν πολυ συχνοτερα πλεον 2οι, δεν ειναι ο περιγελος της κοινωνιας αλλων εποχων. Υπαρχει προοδος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

e kala kai h AEK tous epaize sto OAKA, kai sthn Agglia tous paizoun sto Wembley. Dld ok. K na paizeis teliko kupello sthn edra sou, paei poly.

Εναν παιξαν στην εδρα τους, με τον αρη. Δεν ειναι μονο το ΟΑΚΑ, που ειναι και σαν ουδετερο, ακομα και τελικους με γαυρο στο καραισκακη και με βαζελο στη λεωφορο εχουν παιξει. Σε καθε περιπτωση δεν ειπα καν οτι ηταν "αδικια" απλα οτι ηταν πιο δυσκολα για αυτους να παρουν τελικο στην Αθηνα απο αθηναικη ομαδα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Καλά παίξαν τους 16 από τους 17 τελικούς στην Αθήνα, με εξαιρεση αυτον της τουμπας με τα σκουλήκια το 2003.

Το οτι επαιξαν Αθηνα τι σχεση εχει;

50-50 ειναι τα τικετς.

Link to comment
Share on other sites

Μαλάκες μπαίνει ο άλλος μέσα δύο παιχνίδια και το καρφώνει στην πρώτη επαφή. 

Ούτε ο Μέσι δεν το κάνει αυτό. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

e ola ginontai re mlk sth mpala ok. Kai na xaseis teliko den egine k tpt. Dld o zelas exase kupello apo Niwnio kai Larsa. Apo ton Antsoue re mlk.

k meis xasame apo nionio

aplos exo kontra me pollous edo k tha exafanisto.tha pao sto xorio g kana mhma.oute internet oute tv

Link to comment
Share on other sites

ασχολουμαστε με την ομαδα με τις 4 κουπες που δεν εχει κουνησει σεντονι ποτε 

 

ΗΜΑΡΤΟΝ

Link to comment
Share on other sites

Το οτι επαιξαν Αθηνα τι σχεση εχει;

50-50 ειναι τα τικετς.

Καλά οκ, εσυ θυμασαι μονο τελικους με καθοδο 20 χιλιαδων οπαδων και αντιστοιχο κοσμο απο τους αθηναιους και νομιζεις οτι παντα ετσι ηταν

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μαλάκες μπαίνει ο άλλος μέσα δύο παιχνίδια και το καρφώνει στην πρώτη επαφή. 

Ούτε ο Μέσι δεν το κάνει αυτό.

 

Και ο Αλμειδα και ο Αραουχο το εκαναν αλλα σε ενα ματς :P

Link to comment
Share on other sites

ασχολουμαστε με την ομαδα με τις 4 κουπες που δεν εχει κουνησει σεντονι ποτε 

 

ΗΜΑΡΤΟΝ

Οντως. Γιατι υπάρχει το τοπικ τότε;;

Link to comment
Share on other sites

ασχολουμαστε με την ομαδα με τις 4 κουπες που δεν εχει κουνησει σεντονι ποτε 

 

ΗΜΑΡΤΟΝ

ego to kano gt exo logo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×