Jump to content

Recommended Posts

Ένοχη για το στημένο παιχνίδι με την Καρπάτι είναι η Μέταλιστ, σύμφωνα με σημερινή απόφαση του ΚΑΣ για το ματς που έγινε την περίοδο 2007-2008. Το ΚΑΣ δεν την αποβάλλει από το θεσμό των κυπέλλων της ΟΥΕΦΑ, όμως της αφαιρεί 3 βαθμούς και την τρίτη θέση τις περιόδου εκείνης, ακυρώνοντας την αρχική ποινή των μείον εννέα βαθμών της Ουκρανικής Ομοσπονδίας.

Τον τελικό λόγο, για την τιμωρία και αποβολή από το Τσάμπιονς Λιγκ, τον έχει η ΟΥΕΦΑ...

 

Το αθλητικό δικαστήριο κάνει λόγο για παρατυπίες στη διαδικασία της υπόθεσης από την Ουκρανική Ομοσπονδία, κι επιπλέον, επιβάλλει πρόστιμο 25.000 δολαρίων στους Ουκρανούς.

 

Επίσης, μια πειθαρχική ποινή για αποχή από κάθε ποδοσφαιρική δραστηριότητα για περίοδο 5 ετών και πρόστιμο 10.000 δολαρίων, με αναστολή, όμως, επιβλήθηκε στον αθλητικό διευθυντή του συλλόγου, Yevgueniy Krasnikov.

 

Όπως αναφέρεται στην ανακοίνωση της Μέταλιστ «Δικηγόροι του συλλόγου αναλύουν την απόφαση αυτή, η οποία αποτελείται από περίπου 250 σελίδες, κι εξετάζουν το ενδεχόμενο προσφυγής στο Ανώτατο Δικαστήριο της Ελβετίας.

 

FC Metalist θα ενημερώσει την UEFA για την δικαστική απόφαση.

 

Σεβόμαστε την απόφαση του Δικαστηρίου της Λωζάννης».

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Σαββίδης: "Σημαντικότερο ρόλο παίζει η άποψη του προπονητή και σήμερα αν μου έλεγε πως πρέπει να κινηθούμε για τον Ροναλντίνιο, αν και είναι αργά τώρα, εγώ θα προσπαθούσα να αγωνιστώ. Δεν χρειάζεται πάντως ο Ροναλντίνιο τώρα".

 

 

xD Κλειστε του το στομα επιτελους,φτανει με τον ροναλντινιο,δεν προκειται να ερθει ποτε των ποτων.:bye: Aμαν πια με τη μαλακια του σαββιδη xD

Link to comment
Share on other sites

Σαββίδης: "Σημαντικότερο ρόλο παίζει η άποψη του προπονητή και σήμερα αν μου έλεγε πως πρέπει να κινηθούμε για τον Ροναλντίνιο, αν και είναι αργά τώρα, εγώ θα προσπαθούσα να αγωνιστώ. Δεν χρειάζεται πάντως ο Ροναλντίνιο τώρα".

 

 

xd Κλειστε του το στομα επιτελους,φτανει με τον ροναλντινιο,δεν προκειται να ερθει ποτε των ποτων.:bye: Aμαν πια με τη μαλακια του σαββιδη xd

 

eιναι νομιζω εμφανες οτι για να φερεις το Ροναλντινιο σε μια ομαδα του διαμετρηματος του παοκ ειναι απαραιτητη η συμφωνη γνωμη του προπονητη. Τι ντεν καταλαβαινετε?

Link to comment
Share on other sites

Guest dikoudis63
πλακωθηκαν στις μαπες ο Κατσε με τον Λορενς και το πνιξανε οι κολκες εδω πανω

 

Τι να πούνε ρε φίλε; Ποιος ο Τρέγιας; Τι να σου πει; Πάλι παπάρια παίρνουμε; Και οι μεν και οι δε σκουλήκια είναι, για τις γριές δεν συζητώ, για γέλια.

Link to comment
Share on other sites

Guest dikoudis63
Πολλοι, ενας εξ αυτων ημουν κι εγω, περιμεναμε οτι φετος ο Σαββιδης "θα τα δειξει". Για πολλους λογους με σημαντικοτερο οτι ΑΕΚ-ΠΑΟ ειναι εκτος παιχνιδιου και επι της ουσιας εμεινε το διπολο Βορρας-Νοτος.

Μεχρι κι ο Βαγγελης το πιστεψε κι αντι να το παει οπως περσι, εκανε και μεταγραφες εκτος απο πωλησεις. Τελικα ο Σαββιδης αποδεικνυεται πολυλογας και πολυ πιο λιγος απ οτι παρουσιαστηκε. Κι οχι μονο στα του ΠΑΟΚ, αλλα και στις δουλειες που ζητησε απο το κρατος. Οι μεταγραφες και η ομαδα του Σαββιδη, ειναι επιπεδου Γοντικα και Αλαφουζου. Εχει μαζεψει ενα συρφετο ΠΑΟΚαρχων και ουσιαστικα κουμαντο κανει ακομα ο Βασιλης ο Γκαγκατσης παραγοντικα. Ειναι σαν να εφερνε ο Μελισσανιδης το Γιδοπουλο ξερω γω στην ΑΕΚ και να εκανε δηλωσεις για κουπα Τσαμπιονς Ληγκ. Πολλοι περιμεναν να τον "μετρησουν" το Ρωσο φετος το καλοκαιρι, για μενα μετρηθηκε ηδη. Και παικτη να φερει τωρα, δεν μου λεει απολυτως τιποτα γιατι το πουλακι πεταξε. Οταν μπουκαρε πχ ο Βαγγελης, εκανε 10 μεταγραφες και εδωσε ενα ξερο δεκαρικο. Και εφερε και προπονητη. Ο Σαββιδης εφερε μονο προπονητη και σταματησε εκει. Και δεν το εκανε βασει πλανου, αλλα εντελως τυχαια οπως αποδεικνυεται απο τις εξελιξεις.

 

Και δε μιλαμε για τιποτα τρομερες κινησεις... Το Σισοκο να ειχε παρει να τον εχει στη θεση του Γεωργιαδη, το Σιλντεφελντ να κρατουσε για πισω και το Τζιμπουρ να επαιρνε που ζητησε 1μιση καθαρα, αυτη τη στιγμη και τη Μεταλιστ θα ειχε παιξει στα ισα και επικοινωνιακα θα ηταν κερδισμενος. Αντι αυτων ομως, πηγε και μαζεψε εναν Ισπανο της δευτερης κατηγοριας που δεν ειναι καν επιπεδου Σαρριεγκι και Καλα, εναν "κομμενο" απο τη Μπενφικα Β και εναν Ισπανο που επαιζε στην Καρπατι και ηθελε να φερει ο Βρυζας πριν 2 χρονια. Νετσιντ, Σπυροπουλο και σια δε σχολιαζω καν. Δεν υπαρχει λογος.

 

Σε τελικη αναλυση, ειχαν ιστορικη ευκαιρια να ανεβουν επιπεδο και να παγιωθουν στο ελληνικο ποδοσφαιρο σαν 2η δυναμη εστω για μια 5ετια. Και να τσιμπησουν και καμια κουπα αν επενδυε ο Ρωσος. Και τελικα θα καταληξουν να κανουν χουλιαμα με τα Αρειανα και να μιλανε παλι για αφεντικα της πολης και τα γνωστα γραφικα. Θλιβερο μεγεθος. Κοιτουσες εχτες το 6αρι και το 8αρι τους και σκεπτοσουν οτι η ΑΕΚ του ερασιτεχνικου εχει Κορδερο και Ανακογλου και αυτοι παιζουν με το Τζιολη και το Λαζαρ. Δηλαδη ποια η διαφορα; Ο αλλος ρε παιδι μου εφερε και μια τριπλετα μπροστα, εχει να σου παρουσιασει κατι. Τουτος εδω εχει φερει καποιον Λουκας για το δικο του "Σαβιολα". Και φυσιολογικοτατα γελαει ο κοσμος.

 

Δεν έχεις άδικο αλλά εγώ για το Μελισσανίδη είμαι το ίδιο επιφυλακτικός όσο και για τον Σαββίδη. Μόνο που ο δεύτερος έχει ήδη χώσει 15 μύρια και γλίτωσε την ομάδα του από το ρεζιλίκι ενώ ο δικό μας μας έριξε στα τάρταρα και μετά αποφάσισε να μπει μέσα στην πίτα (χωρίς μέχρι στιγμής να έχει βάλει λεφτά για ζάχαρη).

Link to comment
Share on other sites

Guest dikoudis63

Παίδες θα γούσταρα φιλικό μαζί τους. Και να τους ξεσκίζαμε έστω και 1,2-0 (ξέσκισμα είναι αν αναλογιστούμε την κατάσταση). Για να βάλουμε κάποια πράγματα στην θέση τους για τους γαύρους του βορρά. Προήλθαν από την ΑΕΚ Θεσσαλονίκης. Όμως εκείνη την εποχή στην Θεσσαλονίκη υπήρχε και ο Άρης (και ο Ηρακλής βέβαια) ο οποίος είχε ήδη τις κίτρινες - μαύρες φανέλες όπως η ΑΕΚ. Επειδή όμως η δικιά μας η ΑΕΚ η original (!) είχε κατέβει Αθήνα από το 1924 (κέντρο ελληνικού πολιτισμού, πρωτεύουσα της Ελλάδας = πρωτευσουσιάνοι του Βυζαντίου) είχε καταλάβει το χρώμα εδώ. Εκεί όμως είχε μείνει, στην Θεσσαλονίκη δηλαδή και έπαιξε φιλικό ο Άρης με τον μπαοκ για το χρώμα. Ο ρούλης κέρδισε 4-0 και κατέλαβε το κίτρινο μαυρο ενώ ο μπαοκ παρέμεινε με το ασπρόμαυρο. Μετά έκανε τα γνωστά με τον δικέφαλο (ο οποίος δεν είναι ο βυζαντινός - εκκλησιαστικός). Μάλιστα, για όσους δεν ξέρουν τότε ο μπαοκ ήταν περίγελος στα τοπικά πρωταθλήματα.

 

Για να εξηγούμαστε όμως ακόμα καλύτερα όπως η ΑΕΚ έτσι και ο μπαοκ είναι ομάδα Κωνσταντινοπολιτών και μόνο (κάποιοι πόντιοι και στους δυο συλλόγους αποτελούν εξαιρέσεις). Δεν είναι ομάδες χαμένων πατρίδων ούτε του Πόντου μας αρέσει είτε όχι. Συγκεκριμένα ο μπαοκ είναι Πολίτες Θεσσαλονικείς και μόνο (!) όπως γράφει το καταστατικό τους ενώ εμείς μόνο Πολίτες και Αθηναίοι (όπως γράφει το καταστατικό μας). Δεν ήμαστε ομάδες πατρίδων μόνο μιας Πατρίδας, της Πόλης, της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης. Ομάδες τέτοιων πατρίδων υπάρχουν και άλλες, Ιωνικός, Νέα Ιωνία, Καλλιθέα, Καλαμαριά κλπ κλπ κλπ.

 

Εγώ υποστηρίζω μια ομάδα λόγο καταγωγής όχι λόγο τίτλων. Παράδειγμα είμαι Αθηναίος με γιαγιά - προγιαγιά από Πόλη. Η μόνη ομάδα που θα μπορούσα να στηρίξω ήταν η ΑΕΚ και τοπικά άλλες δυο η Καλλιθέα (γιατί εκεί μεγάλωσα) και η Καλαμάτα (λόγο καταγωγής από μαμά).

 

Τώρα το πως έγινε ο μπαοκ και εμείς κατά καιρούς ομάδα Σμύρνης κλπ δεν το γνωρίζω. Το ξέρω ότι σε κάποιους μπορεί να τους χαλάσει αυτό είτε είναι από άλλες πόλεις όμως γιατί τότε εξαρχής δεν υποστήριζαν ομάδες της πόλης τους π.χ. πόντιος από Θεσσαλονίκη, Εύοσμο ή Απόλλωνα. Θεσσαλονικός νταν Άρη ή ακόμα καλύτερα Ηρακλή. Λαρισαίος τη Λάρισα. Θέλω να πάω στο γήπεδο, όπου και αν παίζουμε και να ακούω και συνθήματα για την καταγωγή μας. Για την πόλη μας και για την άλλη πόλη μας την πρωτεύουσα του Βυζαντίου, του ελληνορωμαίκού κράτους.

Link to comment
Share on other sites

Πιο πιθανο ειναι βεβαια να φαμε 6αρα και τσαμπα λεζαντα στο φιλικο με τον παοκ και μετα να αρχισουμε ξανα τα πως ΘΑ τους γαμαμε σε 2 χρονια. Η αναλυση σου στην πρωτη παραγραφο ειναι επιεικως απλοικη και μοιαζει με απαντηση σε κατι αντιστοιχες αηδιες που λενε αυτοι για τις συνθηκες ιδρυσης των 2 ομαδων. Θα πρεπει καποια στιγμη να γινει κατανοητο το εντελως προφανες οτι καμια ΑΕΚ δεν κατεβηκε Αθηνα (αυτοι οι ηλιθιοι λενε επακριβως οτι κατεβηκαμε Αθηνα για να ειμαστε κοντα στα κεντρα αποφασεων) και κανενας παοκ δεν εμεινε Θεσσαλονικη. Το τελευταιο πραγμα που απασχολουσε τους προσφυγες του '22-'23 ηταν η μελλοντικη ποδοσφαιρικη πορεια των συλλογων που θα δημιουργουσαν. Για αρχη, ελαχιστοι επελεξαν οι ιδιοι τον τοπο της μελλοντικης διαμονης τους. Πηγαν καθαρα οπου τους εστειλε το κρατος (εκει που ειχε χωρο, εκει που χρειαζοταν ενισχυση ελληνικου πληθυσμου, εκει που βολευε πολιτικα τη βενιζελικη παραταξη).

 

Οσοι ηρθαν στην Αθηνα (Μικρασιατες, Ποντιοι, Πολιτες) συσπειρωθηκαν γυρω απο τα εκει σωματεια και τελικα απορροφηθηκαν σε μεγαλο βαθμο απο την ΑΕΚ που ηταν το μακραν πιο επιτυχημενο απο αυτα. Οσοι πηγαν στη Θεσσαλονικη συσπειρωθηκαν γυρω απο τον παοκ, ο οποιος προοδευτικα μεγαλωσε και αυτος σε σχεση με τους 2 συμπολιτες του. Δε χρειαζεται να γινομαστε Αγγελιδιδες και να αρχιζουμε τις ιστοριες για τα χρωματα και τους γνησιους Δικεφαλους και τις λοιπες αρλουμπες (λεω εγω). Κανεις κι ενα δομικο λαθος εδω εκει που μιλας για πρωτευουσιανους της Αθηνας και Βυζαντιο αλλα βαριεμαι να το αναλυσω αυτο.

 

Γενικα φαινεται να αντιμετωπιζεις την επιλογη ομαδας ως στρατηγικη κινηση (ομαδα της Πολης, της προσφυγιας, της Σμυρνης, του Βολου και της Κατερινης, αρκουδες λεω εγω), πραγμα που δεν αντικατροπτριζει σε καμια περιπτωση την πραγματικοτητα για το 100% των 6χρονων αυτου του κοσμου

Link to comment
Share on other sites

Guest dikoudis63
Πιο πιθανο ειναι βεβαια να φαμε 6αρα και τσαμπα λεζαντα στο φιλικο με τον παοκ και μετα να αρχισουμε ξανα τα πως ΘΑ τους γαμαμε σε 2 χρονια. Η αναλυση σου στην πρωτη παραγραφο ειναι επιεικως απλοικη και μοιαζει με απαντηση σε κατι αντιστοιχες αηδιες που λενε αυτοι για τις συνθηκες ιδρυσης των 2 ομαδων. Θα πρεπει καποια στιγμη να γινει κατανοητο το εντελως προφανες οτι καμια ΑΕΚ δεν κατεβηκε Αθηνα (αυτοι οι ηλιθιοι λενε επακριβως οτι κατεβηκαμε Αθηνα για να ειμαστε κοντα στα κεντρα αποφασεων) και κανενας παοκ δεν εμεινε Θεσσαλονικη. Το τελευταιο πραγμα που απασχολουσε τους προσφυγες του '22-'23 ηταν η μελλοντικη ποδοσφαιρικη πορεια των συλλογων που θα δημιουργουσαν. Για αρχη, ελαχιστοι επελεξαν οι ιδιοι τον τοπο της μελλοντικης διαμονης τους. Πηγαν καθαρα οπου τους εστειλε το κρατος (εκει που ειχε χωρο, εκει που χρειαζοταν ενισχυση ελληνικου πληθυσμου, εκει που βολευε πολιτικα τη βενιζελικη παραταξη).

 

Οσοι ηρθαν στην Αθηνα (Μικρασιατες, Ποντιοι, Πολιτες) συσπειρωθηκαν γυρω απο τα εκει σωματεια και τελικα απορροφηθηκαν σε μεγαλο βαθμο απο την ΑΕΚ που ηταν το μακραν πιο επιτυχημενο απο αυτα. Οσοι πηγαν στη Θεσσαλονικη συσπειρωθηκαν γυρω απο τον παοκ, ο οποιος προοδευτικα μεγαλωσε και αυτος σε σχεση με τους 2 συμπολιτες του. Δε χρειαζεται να γινομαστε Αγγελιδιδες και να αρχιζουμε τις ιστοριες για τα χρωματα και τους γνησιους Δικεφαλους και τις λοιπες αρλουμπες (λεω εγω). Κανεις κι ενα δομικο λαθος εδω εκει που μιλας για πρωτευουσιανους της Αθηνας και Βυζαντιο αλλα βαριεμαι να το αναλυσω αυτο.

 

Γενικα φαινεται να αντιμετωπιζεις την επιλογη ομαδας ως στρατηγικη κινηση (ομαδα της Πολης, της προσφυγιας, της Σμυρνης, του Βολου και της Κατερινης, αρκουδες λεω εγω), πραγμα που δεν αντικατροπτριζει σε καμια περιπτωση την πραγματικοτητα για το 100% των 6χρονων αυτου του κοσμου

 

Φίλε δεν ξέρω μπορεί να είσαι από την Σαλόνικα και να μην σου αρέσουν αυτά. Λάθος ομάδα διάλεξες τότε. Δεν με νοιάζει τι ομάδα διαλέγουν τα 6χρονα. Εγώ δεν είμαι ολυμπιακός γιατί δεν είμαι από τον Πειραιά. Αν ήμουν φυσικά θα ήμουν και περήφανος, μην κρυβόμαστε. Για μένα την ομάδα την κρίνει μόνο η περιοχή, όπως γίνεται σε όλο τον κόσμο (οκ ναι και στην Αγγλία υπάρχουν άτομα από το Newcastle που είναι Manchester τι σημαίνει όμως αυτό; Τίποτα).

 

Δομικό λάθος γιατί; Γιατί ότι οι άνθρωποι ορθός επέλεξαν την περιοχή που θα τους βοηθούσε στο να ανδρωθούν ξανά; Δηλαδή που να πήγαιναν στην Εβραϊκή - Βουλγαρική Θεσσαλονίκη της εποχής; Αρχικά φυσικά εκεί πήγαν όπως και στην Θράκη με την ανταλλαγή των πληθυσμών, μετά όμως αναγκάστηκαν να αφομοιωθούν και να κοιτάξουν τι θα κάνουν με το μέλλον τους. Τα χρώματα δεν είναι αρλούμπες είναι η ιστορία των συλλόγων. Όλες οι ομάδες έχουν χρώματα για κάποιο σκοπό όχι για στυλιστικούς λόγους. Αυτά τα χρώματα συμβολίζουν κάτι στην κάθε ομάδα. Σε εμάς το Βυζάντιο. Στον μπαοκ, τις 'χαμένες πατρίδες'. Ναι είναι ομάδες Πολιτών όχι Σμύρνης και είμαι κάθετος σε αυτό. Εάν εσύ είσαι από την Σμύρνη μπορούσες να γίνεις Πανιώνιος ξέρεις όμως γιατί δεν έγινες (υποθετικά πάντα έτσι) γιατί προτίμησες την ΑΕΚ των τίτλων. Εγώ επέλεξα την ΑΕΚ για καταγωγή όχι για τίτλους, όπως και οι περισσότεροι φαντάζομαι.

 

Ε ναι ρε φίλε, στρατηγική κίνηση είναι. Το να είσαι μια ομάδα σημαίνει πως την στηρίζει πάντα και ότι να γίνει σε όποια κατηγορία και αν παίζει. Εσύ δεν ξέρω πως επέλεξες ομάδα. Όσον για αυτούς που ήρθαν αρχικά στην Αθήνα, δεν συσπειρώθηκαν όλοι, οι ποδοσφαιριστές και οι παράγοντες που ήρθαν συσπειρώθηκαν και όχι σε άλλους συλλόγους σε έναν, στο βάζελο. Αυτοί που έμειναν πιστοί δημιούργησαν την ΑΕΚ.

 

Εξάρα; Από ποιον από το τσίρκο του Σαββίδη; με τους Κάτσε και τους μάτσε. Κάτσε καλά σε παρακαλώ. Και για να μάθεις κιόλας λίγο εξάρες ρίχνουμε εμείς στον μπαοκ. Αυτός μια τριάρα έριξε πρόπερσι και άλλη μία το 80. Εμείς στις 4-5-6αρα τον έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Xωρίς να θέλω να μπω σε σύγκριση των 2 σωματείων, αυτή τη στιγμή ο μπαουγκ σε καθαρά ποδοσφαιρική αξία είναι μεγαλύτερο μέγεθος από μας. Αν δεν εκμεταλλευτούν την κατάσταση του 13-14 με νεκρό βάζελο και εμάς, για να πάρουν ΕΣΤΩ ένα κύπελλο αυτοί και το 3540μχ θα μετράνε 2 πρωταθλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Guest dikoudis63
Xωρίς να θέλω να μπω σε σύγκριση των 2 σωματείων, αυτή τη στιγμή ο μπαουγκ σε καθαρά ποδοσφαιρική αξία είναι μεγαλύτερο μέγεθος από μας. Αν δεν εκμεταλλευτούν την κατάσταση του 13-14 με νεκρό βάζελο και εμάς, για να πάρουν ΕΣΤΩ ένα κύπελλο αυτοί και το 3540μχ θα μετράνε 2 πρωταθλήματα.

 

Συμφωνώ και το έχω γράψει και εγώ πιο πάνω αυτό. Φίλε πάντως για τον βάζελο μην τον λες νεκρό. Θυμίσουμε ότι τον μπαοκ τον έχει σε ιστορία και σε σταστική (εντάξει δεν παίζουν ρόλο οι αριθμοί όμως τις τελευταίες χρονιές που ο μπαοκ είχε αντικειμενικά ισοδύναμη ομάδα όλο τριάρες έτρωγε από τον ζέλο και έπαιζε με κάτω τα χέρια.

Edited by dikoudis63
Link to comment
Share on other sites

Guest dikoudis63

Ναι οκ, αλλά όμως δεν ξέρω εγώ πάντως θέλω να στηρίζω ομάδες τις περιοχής μου. Είναι δεσμός, με την ιστορία και την αγάπη για την περιοχή σου.

Link to comment
Share on other sites

Κανενας δεσμος. Ποτε δεν εκλαψα, ποτε δεν ταξιδεψα, ποτε δεν εκανα αδερφικες φιλιες για χαρη και εξ' αιτιας καμιας αλλης ομαδας. Οσα με δενουν με την ΑΕΚ, δεν θα μου τα προσφερει καμια τοπικη κωλοπετινιτσα ποτε και για κανεναν λογο.

Link to comment
Share on other sites

Guest dikoudis63

Τι να κάνουμε ρε παίδες; Εμείς ήμαστε τυχεροί που έχουμε εδώ την ΑΕΚΑΡΑ μας. Τώρα για εσάς εκτός Αθηνών τι να σας πω. Περαστικά σας. :P

 

EDIT: Τρέμη πρόσεξε αυτά που λες. Τι πίπες; Μόνο στην Ελλάδα, Σερβία και Βουγλαρία υποστηρίζουν τις ομάδες της πρωτεούσας (το τονίζω πρωτεούσας).

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις κοντα την ειχαμε... Τα 1000 χλμ ειναι πολυ λιγα να μας χωρισουν και τετοια εξτρεμιστικα...

 

Η μαγεια της ΑΕΚ σε Μακεδονια-Θρακη δεν μπορει να γινει αντιληπτη από τους κατω σε καμια περιπτωση. Η τριτη ομαδα των Αθηνων να χτυπαει σε Θρακη και επιλεγμενα μερη της μακεδονιας τον παοκ στα ισια, αυτο ειναι μαγεια.

Link to comment
Share on other sites

Κανενας δεσμος. Ποτε δεν εκλαψα, ποτε δεν ταξιδεψα, ποτε δεν εκανα αδερφικες φιλιες για χαρη και εξ' αιτιας καμιας αλλης ομαδας. Οσα με δενουν με την ΑΕΚ, δεν θα μου τα προσφερει καμια τοπικη κωλοπετινιτσα ποτε και για κανεναν λογο.

 

Συγκινητικος χρηστης.

Link to comment
Share on other sites

Guest dikoudis63

Άσε ρε που έχουμε φάμε 6 από τον μπαοκ. μία έχουμε φάει το 81-82 στο Κύπελλο. Και αυτό διότι είχαν την ομάδα - ντόπα της εποχής με την Λάρισα. Τι λέμε τώρα. Σιγά τα αυγά. Τις πεντάρες που έχουν φάει αυτοί από εμάς περνάμε τα δάκτυλα των ποδιών και χεριών τους.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×