Jump to content

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

επι της ευκαιριας να πουμε και χρονια πολλα στο μεγαλυτερο φορ που περασε ποτε απο την κιτρινομαυρη ιστορια

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΓΑΝΤΑ ΧΡΥΣΑΝΘΕ

 

58ff9d5e7ea06e04a4f3ecb149533f6a_67682.jpg

 

κλαίω

 

αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααχαχα

αααααααχαχα

Link to comment
Share on other sites

Πριν φυγει ο Χρυσανθος πρεπει να μας δωσει την τριτη μαγικη του στιγμη.

Χρυσανθε,σε πιστευουμε.

Link to comment
Share on other sites

Που στον πούτσο μπορεί να είναι η μπάλα;

 

εντελώς αλλού

 

η πλακα είναι οτι αν ανοιγε η φωτο πιο πολυ, μπορεί να φαινόμασταν με αμιντι στο πλάνο να κρατάμε τις κοιλιές μας απο τα γέλια

 

κλαίω

 

αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααχαχα

αααααααχαχα

Link to comment
Share on other sites

επι της ευκαιριας να πουμε και χρονια πολλα στο μεγαλυτερο φορ που περασε ποτε απο την κιτρινομαυρη ιστορια

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΓΑΝΤΑ ΧΡΥΣΑΝΘΕ

 

Οχι ρε φιλε... Εικοσπενταρισε το μαυρο βελος;

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε χρηστο

 

γιορταζει το παιδι ΧΡΥΣΑΝΘΟΥ και ΔΑΡΕΙΑΣ μαρτυρων σημερα

 

μαρτυρας κανονικος

Link to comment
Share on other sites

επι της ευκαιριας να πουμε και χρονια πολλα στο μεγαλυτερο φορ που περασε ποτε απο την κιτρινομαυρη ιστορια

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΓΑΝΤΑ ΧΡΥΣΑΝΘΕ

 

58ff9d5e7ea06e04a4f3ecb149533f6a_67682.jpg

 

Φωτογραφια-εργο τεχνης κυριολεκτικα.

Link to comment
Share on other sites

επι της ευκαιριας να πουμε και χρονια πολλα στο μεγαλυτερο φορ που περασε ποτε απο την κιτρινομαυρη ιστορια

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΓΑΝΤΑ ΧΡΥΣΑΝΘΕ

 

58ff9d5e7ea06e04a4f3ecb149533f6a_67682.jpg

 

ela re to paidi xoreue

Breakdance3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που ειδα Σεμπουε στο αρθρο. Το μονο που θυμαμαι απο αυτον τον παικτη ειναι οτι πηραμε επειδη σε ενα παιχνιδι με τη Ξανθη που επαιζε, ειχε κανει ενα σουτ με τακουνακι

Link to comment
Share on other sites

Εγω θυμαμαι ενα ματς στην Ξανθη που ειχαμε Σεμπουε και με πηγε ο ΜΠΑΜΠΑΣ με το ζορι (ντρεπομουνα, βαριομουνα) στο πουλμαν της ΑΕΚ μετα τον αγωνα (κλαρινο, νομιζω ητταν 2-0 ή 2-1) να παρω υπογραφες σ'ενα υπεροχο ημερολογιο που πηραμε στο ημιχρονο (Ντουσαν στο φερετρο να τον ραινουν με Κωλοκοτρωνηδες και φωτο Ντεμη-Τοχουρογλου ''Σε βλεπει ο Τορουφογλου και τρεμει''). Ολη η ομαδα ηταν συνοφρυωμενη εκτος απ'το γλυκο Κελβιν που μοστραρε τα κατασπρα δοντια του βγαζοντας απειρες φωτογραφιες με το Ενωσιτικο κοινο της Θρακης που διψουσε για ΣΕΜΠΟΥΕ.

 

Ανεβηκα στο πουλμαν. Μπαινοντας στα δεξια καθοταν ο Τονι. Σκεφτικος και καταστεναχωρημενος. Μου χαμογελασε, μου χαιδεψε το κεφαλι και υπεγραψε. Μετα ειδα το Θειο του Ανιψιου ορθιο μπροστα μου.Ειχε την κλασσικη ξυνισμενη φατσα Εκανα μεταβολη κι εφυγα στο δευτερολεπτο.

 

Το ημερολογιο το εχασα. Αν το εβρισκα σημερα θα το αγοραζα.

Link to comment
Share on other sites

Με το που μπήκα στο πολύβατο, ήθελα να γράψω για αυτήν την εξαιρετικά ευχάριστη επέτειο.:drinks:

 

Χρόνια πολλά Ντέμη και Κέλβιν.

Link to comment
Share on other sites

Κοιμήθηκα αρκετά καλά τη νύχτα, ξύπνησα ξεκούραστος με καλή διάθεση θα έλεγα. Πήγα στον γιατρό να μου γράψει τα φάρμακά μου που μου είχαν τελειώσει, ένοιωσα ξαλαφρωμένος που τακτοποίησα κι αυτή την εκκρεμότητα, γιατί μου την σπάνε κάτι τέτοιες δουλειές.

Ξέχασα να σα πω και για το πιάτο γίγαντες που έφαγα πριν, γάμησαν. Δεν είχα φέτα βέβαια, αλλά εντάξει, κι έτσι έγραψαν.

Παώ να πάρω τον προαστιακό να μπω στην πόλη, ο καιρός είναι ηλιόλουστος, η πρώτη μέρα μετά από μήνες που δεν πήρα μπουφάν μαζί μου. Ο ήλιος ζεσταίνει πλέον. Που λέτε παίρνω το κάτι σαν μετρό/ηλεκτρικό και πάω να κάνω προπόνηση στο σνούκερ πριν τη δουλειά.

Πολύ όμορφη η Βουδαπέστη με τις αχτίδες του ηλίου να παίζουν στα νερά του Δούναβη και τις γκόμενες να αρχίζουν να φοράνε πιο ελαφριά ρούχα αποκαλύπτοντας τις καμπύλες τους.

Τα πήγα περίφημα στην προπόνηση, χαμόγελο μέχρι τ' αυτιά. Σκέφτομαι τι να κάνω, γιατί την άλλη εβδομάδα το ΣΚ έχω τουρνουά στο σνούκερ, αλλά παράλληλα έχει κάνει πρόγραμμα ο αδερφός μου για το ίδιο ΣΚ, να πάμε σε σφαγή γουρουνιού, επαρχία. Οικογενειακό πρόγραμμα και καλά με την αρραβωνιαστικιά του και τις μανάδες. Όχι δεν καταναλώνουμε αλκοόλ σε τέτοιες περιπτώσεις, προς Θεού. Καταδικάζω.

Φτάνω στη δουλειά, όλα όμορφα κι ωραία, καλή ατμόσφαιρα, το βράδυ θα έχει και μπαλίτσα και ευρωλίγκες που θα μπορούμε να βλέπουμε (όταν έχουμε λίγο χρόνο να σηκώσουμε κεφάλι από τον υπολογιστή).

Σκέφτομαι ότι όταν τελειώσω κατά τις 11.30-12 θα πάω σπίτι, θα δω καμιά σειρά, θα ρίξω έναν καλό ύπνο και πάλι, αύριο μία από τα ίδια, έχοντας το βράδυ να γιορτάσουμε και τη γέννηση της κόρης πολύ αγαπημένου μου φίλου. (Καταδικάζω, ξέρετε τι.)

 

ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΩ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΣΤΟ ΚΟΥΜΟΥ και βλέπω επετείους και αναμνήσεις!!! ΡΕ ΔΕ ΓΑΜΙΟΣΤΕ ΟΛΟΙ ΛΕΩ ΕΓΩ! Μας καταστρέψατε! Βλέπω Γιουρόπα, διαβάζω ΚΜ και το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι η τελευταία φάση στην Μόσχα, και την ξαναζω λες και γίνεται τώρα.

Κάτσε να διαβάω και λίγο Ζαστρο να έρθω στα ίσα μου. Έπρεπε να πω στον γιατρό να μου γράψει αντικαταθληπτικά καλύτερα. Έστω να βρω κάτι ληγμένα στο συρτάρι και να τα φάω με συνοδεία ΜΕΤΑΞΑ και αντί για σειρά, να δω σε επανάληψη το βράδυ τη Λοκομοτίβ και τον Νατσούρα.

Μπαν ρε μουνιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Σπυρο,αντικαταθλιπτικα και σνουκερ ειναι ΤΡΟΜΕΡΟΣ συνδυασμος οπως μας διδαξε αλλωστε ο Ρονι ο Σαλιβαν.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ.Οσο περνανε τα χρονια τοσο πιο πολυ σ αγαπαω..

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΠΙΟ ΚΑΥΛΙΑΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ

ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

ΑΕΚ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ

ΑΕΚ ΑΕΚ ΓΑΜΗΣΕ ΤΟΥΣ ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και του χρόνου με το πρωταθλημα. 2 χρονια πριν ανταλλαζαμε ευχες και περιμεναμε τον θανατο. Ποτε ξανα τοση πικρα για κανεναν ΑΕΚτζη. Χρονια πολλα λοιπον στην ΑΕΚ και σε ολους μας.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Το "χρονια πολλα" μπορει και δεν ισχυει για την ΑΕΚ. Ισχυει ομως το "χρονια καλα"

με τιτλους κι επιτυχιες και ποτε ξανα να μη ζησει κανεις οπαδος της τα τελευταια 2-3 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Guest Alf21

μεχρι να καταληξουμε ολοι καποια στιγμη στο νησι του λοστ

και να περιμενουμε το τελευταιο επεισοδιο ωστε να καταλαβουμε οτι

αλλος πεθανε στο γκολ του μπορελι στο χαμενο πρωταθλημα,

αλλος πεθανε απο τις αναθυμιασεις απο τα καμενα λαστιχα

στη βιοκερπετ επι τσιγκοφ,

αλλος τα ελαχιστα κλασματα που χρειαστηκε να δει που θα καταληξει το πλασε με το γονατο του κοντου στη μοσχα,

αλλος στο φουντο του μπασκετ ,

αλλος στο ανεμισμα του τσουλουφιου του μπουγαιδη οταν εστελνε τη μπαλα στα δικτυα μας με τη θρακη,

αλλος στα φευγω-ερχομαι καθε φορα του πριγκιπα

και παει λεγοντας,και παει λεγοντας...

 

Απιστευτο ρε φιλε.. να σαι καλα μου φτιαξες το βραδυ:good2:

Link to comment
Share on other sites

Να σας το χαλάσω πάλι;

Σήμερα είναι η...άλλη επέτειος.

 

Τα δάκρυα, η λύπη, η δυστυχία και η στεναχώρια εκείνης της μέρας, δεν θα ξεχαστούν ποτέ όσο ζω.

Link to comment
Share on other sites

Να σας το χαλάσω πάλι;

Σήμερα είναι η...άλλη επέτειος.

 

Τα δάκρυα, η λύπη, η δυστυχία και η στεναχώρια εκείνης της μέρας, δεν θα ξεχαστούν ποτέ όσο ζω.

 

tι λε ρε φίλε?

 

Μια ολόκληρη μέρα ε?

 

πουβαδίζειοκόσμος21

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×