Jump to content

Τελικά θα ειδοποιήσει;


Recommended Posts

στανταρακι ειναι.

Εγω ξερω οτι 1000% ο επομενος προεδρας που θα ερθει κ θα σαρωσει θα ειναι ο Ντεμης. Δευτερα παρουσια-καρμινα μπουρανα-μπαρουτοκαπνισμενος-λοκ στοκ κ τετοια.

 

+ καλές σχέσεις με Σαμπίντι

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Φετο δεν εχει ουτε γκρανκασες,ουτε ειπε μαμα στα 20,ενας νηφαλιος δημητρης,εχει αποδεχτει σιωπηλα την ηττα του στο παρασκηνιο,σκια του εαυτου του και κουρασμενος,ταλαιπωρημενος,με πολλα κιλα παραπανω,εχει μεινει με τον μπαρμπαθωμα παρεα και τιποτε αλλο.

Link to comment
Share on other sites

στανταρακι ειναι.

Εγω ξερω οτι 1000% ο επομενος προεδρας που θα ερθει κ θα σαρωσει θα ειναι ο Ντεμης. Δευτερα παρουσια-καρμινα μπουρανα-μπαρουτοκαπνισμενος-λοκ στοκ κ τετοια.

 

Ο Ντέμης είναι ότι πρέπει για να εκτοξεύσει την ομάδα μετά τον Μελισσανίδη.

Είναι τεχνοκράτης, έχει καλή γνώση της οικονομικής πραγματικότητας και γενικά κατέχει το επιχειρείν όσο λίγοι όπως έχει φανεί (προσωπικά, Eleven, ΑΕΚ).

Καλώς να ορίσει.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το 2 διαφωνώ.

Μια χαρά χωράνε Μαρινάκης, Σαββίδης και Μελισσανίδης μακάρι να έμπαιναν και άλλοι δυνατοί παίχτες αλλού.

Αυτό σε κανονικό πρωταθλημα. Στην Ελλάδα το ποδόσφαιρο για όλους αυτούς είναι ένα μέσο να ξεπλένουν, να βγάζουν λεφτά ή να υποστηρίζουν άλλες δουλειές τους. Όλα τα παραπάνω προϋποθέτουν κυριαρχία έναντι των άλλων, συνεπώς δε χωράνε και οι 3

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο (θέλω να) πιστεύω πως σύντομα θα καταλάβουν πως η λύση είναι να μεγαλώσει η πίτα.

Νέα γήπεδα (Καραϊσκάκης, Αγιά Σοφιά στα σκαριά, Νέα Τούμπα μακάρι να προχωρήσει) δείχνουν πως μάλλον προς την σωστή κατεύθυνση κινούμαστε έστω και με καθυστέρηση δεκαετιών.

Άντε να βρει μια άκρη και ο Βάζελος (προσωπικά δεν το βλέπω) μπας και συνέλθει λίγο το πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο (θέλω να) πιστεύω πως σύντομα θα καταλάβουν πως η λύση είναι να μεγαλώσει η πίτα.

Νέα γήπεδα (Καραϊσκάκης, Αγιά Σοφιά στα σκαριά, Νέα Τούμπα μακάρι να προχωρήσει) δείχνουν πως μάλλον προς την σωστή κατεύθυνση κινούμαστε έστω και με καθυστέρηση δεκαετιών.

Άντε να βρει μια άκρη και ο Βάζελος (προσωπικά δεν το βλέπω) μπας και συνέλθει λίγο το πράγμα.

Συμφωνώ για βαζελο, η Τούμπα θέλω να γκρεμιστεί και να μη ξανασηκωθεί ποτέ. Δεν προσφέρει τίποτε ο ΠΑΟΚ στο ελληνικό ποδόσφαιρο, μακάρι να είναι για πάντα υπόθεση της πρωτεύουσας το θέμα

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε αυτό το θέμα είμαι λίγο gay και θα ήθελα να φτιάξουν γήπεδα γενικά όσο το δυνατό περισσότεροι μπας και γίνουμε λίγο (ή έστω νιώσουμε) άνθρωποι.

Οπότε καλώς να φτιάξει ο παοκ γήπεδο. Και πάλι πίθηκοι θα είναι οι Βούλγαροι, αλλά καλύτερα να είναι πίθηκοι με γήπεδο παρά χωρίς.

Γνώμη μου.

 

ΥΓ: Ένα παπάρι θα φτιάξει ο παοκ βέβαια, σαν το υπερσύγχρονο προπονητικό που ενώ του έκαναν όλες τις χάρες έμεινε μακέτα. Ούτως ή άλλως θεωρώ πως το Καυτανζόγλειο έχουν βάλει στο μάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ο Ντέμης είναι ότι πρέπει για να εκτοξεύσει την ομάδα μετά τον Μελισσανίδη.

Είναι τεχνοκράτης, έχει καλή γνώση της οικονομικής πραγματικότητας και γενικά κατέχει το επιχειρείν όσο λίγοι όπως έχει φανεί (προσωπικά, Eleven, ΑΕΚ).

Καλώς να ορίσει.

Καλως να ορισει...συμφωνω

Τα χρηματα για να αγορασει το πακετο ΠΑΕ ΑΕΚ και ο,τι συμπεριλαμβανει αυτο που θα τα βρει;;

Link to comment
Share on other sites

Καλως να ορισει...συμφωνω

Τα χρηματα για να αγορασει το πακετο ΠΑΕ ΑΕΚ και ο,τι συμπεριλαμβανει αυτο που θα τα βρει;;

 

Υποθέτω πως ο Κώστας εννοεί πως ο επόμενος ιδιοκτήτης της ΠΑΕ θα βάλει μπροστά τον Ντέμη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα φύγει όταν τελειώσει το γήπεδο.

Πάντως αν το φτιάξει είναι ο κορυφαίος παράγοντας στην ιστορία της ΑΕΚ και έχει γερό claim να πάρει το όνομά του το γήπεδο μετά από κάποιες δεκαετίες.

 

Χρόνια πολλά, να χαίρεται το όνομά του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα φύγει όταν τελειώσει το γήπεδο.

Πάντως αν το φτιάξει είναι ο κορυφαίος παράγοντας στην ιστορία της ΑΕΚ και έχει γερό claim να πάρει το όνομά του το γήπεδο μετά από κάποιες δεκαετίες.

 

Χρόνια πολλά, να χαίρεται το όνομά του.

 

Εντάξει ήδη είναι συνολικά 9 χρόνια (1992-1995, 1998-1999, 2013-2018) and counting στην ΑΕΚ διοικητικά και επί των ημερών του έχουμε σηκώσει 4 Πρωταθλήματα και ένα Κύπελλο αν δεν κάνω λάθος ενώ έχει παίξει 2 από τις 5 φορές της στο CL. Αν σε αυτά προσθέσουμε και το γήπεδο που σηκώνεται ε νομίζω δύσκολα θα τον ξεπεράσει κάποιος αλλά ακόμα και αν αυτό συμβεί θα μιλάμε για αλλαγή στατους κβο στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Κορυφαίος δεν νομίζω ότι είναι, ο Μπάρλος είναι αξεπέραστος γιατί αυτός μας έβαλε ουσιαστικά πλάι στους μεγάλους (Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός) ενώ έδωσε στο club και ευρωπαϊκή αίγλη όχι μόνο λόγω της πορείας αλλά λόγω των προσωπικοτήτων διεθνούς φήμης που έφερε στον σύλλογο. Μακάρι να πετύχει κάτι ανάλογο και ο Μελισσανίδης στην Ευρώπη (προσωπικά το αποκλείω να τα καταφέρει).
 
Ο Μελισσανίδης στα της ΑΕΚ μπορεί να κριθεί για τα όσα (πολλά καλά) έχει προσφέρει όσο εμπλέκεται ενεργά με αυτή και για τα όσα (πολλά άσχημα) έχει προκαλέσει όσο είναι εκτός αυτής. Θεωρώ όμως πως για τα άσχημα ευθύνη έχουν κυρίως όσοι τότε είχαν τα κόζα, αφού αν ήταν σοβαροί δεν θα έβρισκε αφορμές αυτός. Θετικό το πρόσημο λοιπόν προφανώς και χρόνια του πολλά. Αυτό βέβαια δεν αναιρεί το γεγονός ότι είναι κάβουρας και μια τραγωδία και μισή κατά τα λοιπά.
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η μεγάλη επιτυχία μας πέρσι ήταν ότι φθείραμε και τους δύο , ο μέν χοντρός έτρωγε ,και ακόμα τρώει παρόλο τα στεγανά στα μμε, κράξιμο για την αμπαλωσίνη και τις επιλογές του σε προπονητές και παίκτες του και ο άλλος έφαγε φθορά με το τσίριζα και το μπιστόλι άλλα και οι δύο το γύρισαν τούμπα . ο γαύρος έχτισε επικοινωνιακά σε μια νέα δυνατή ομάδα που θέλει χρόνο άλλα έχει προοπτική , χαχαχα, και παίζει μπαλάρα , χαχαχαχα, ο αλλος γαύρος του βορρά έχτισε το προφίλ του χαιβάν με τη πώληση των τσιγάρων , την αγορά του ε και το χρήμα που έχει και όλη λιγουρεύονται, το ψέμα για τη μπάρτσα της Ελλάδας , τη στροφή στα πολιτικά που πήγε με το ρεύμα και το γήπεδο  κ.α. και όλη τη φθορά τη τρώει ασταμάτητα ο δικός μας απο το καλοκαίρι και με δική του ευθύνη είτε για τις μεταγραφές , είτε με το θωμά , είτε με τη aegean είτε για το ένα είτε με το άλλο . Έπικοινωνιακά ελέγχει μόνο το 365 αντε και 1-2 ακόμα ΑΕΚτζιδικά σαιτ και όλοι οι άλλοι είναι απέναντι . Όλα αυτά θα μπορούσε να τα έγραφε στα @@ άν είχε ρίξει λίγο χρήμα στην ομάδα με 1-2 ονόματα με ουσία και θα ήταν καβάλα στο άλογο τώρα . Λεφτά που πιθανών να τα έπερνες πίσω μέσα σε 1-2 μήνες με το να αποφεύγαμε κάποιες ήττες  .τελοσπάντων ότι έγινε έγινε άλλα όπως πάει θέλει πολλή δουλειά και όχι μόνο να το φέρει στα ίσια . 

Link to comment
Share on other sites

α) Ο Μελ ηταν προεδρος 1992-93, 94-95. Σαν προεδρος 1(ενα) πρωταθλημα. Σαν μετοχος 2. Μαζι με το πρωταθλημα κ κυπελλο προσφατως, παει στα 3 σαν μετοχος κ 1 κυπελλο σαν μετοχος. Σαν προεδρος νοτ, εχουμε μεινει στο 1 πρωταθλημα.

 

β) Ο Μπαρλος ΔΕΝ μας εβαλε διπλα ....στους μεγαλους. Η ΑΕΚ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΗ οταν την πηρε ο Μπαρλος. Ειχε ΗΔΗ 5 πρωταθληματα κ 7 κυπελλα. Οταν ανελαβε ο Μπαρλος η ΑΕΚ ειχε 5 πρωταθληματα, ο βαζελος 12, κ ο γαυρος 20. Ο ζμπαουγκ 1. Ο Μπαρλος καταφερε για πρωτη φορα στην ιστορια μας να παρει 2 πρωταθληματα back 2 back, κ το νταμπλ. Μαζι μ αυτα η Σκεπαστη, το κλειστο μπασκετ, κ η Ευρωπαικη καταξιωση που ομοια της μοναχα ο βαζελος εχει καταφερει.

 

γ) ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ 1500000 γηπεδα να κανει, ΠΟΤΕ ο Μελισσανιδης να πιασει τον Λουκα Μπαρλο σε ονομα μετα την πεσαδα. Η μηδενικη σωτηρια του κλαμπ οταν αυτο ειχε αναγκη, δεν εξιλεωνεται με ΚΑΝΕΝΑΝ τροπο. (θα ελεγα με Ευρωπαικο, αλλα κανεις δε προκειται να πιστεψει οτι θα κανει κατι τετοιο ο Μελισσανιδης)...

 

Αυτα με τα καβουρια κλπ τα βλεπω βερεσε. Δεν ηταν αναγκη να ερθει ο Μελ τωρα για να το παρουμε χαμπαρι, το χαμε νοιωσει απο τα 90ς οταν καναμε νο1 μεταγραφη τον Τιμουρι απο την μεγαλονησο. 

Πάνω κατω συμφωνω, ειδικα οτι ο τιγρης δεν θα φτασει τον Μπαρλο και οτι ημασταν παντα μεγαλη ομαδα.

Λεπτομερειες αλλα οταν ανελαβε ο Μπαρλος ο παοκ δεν ειχε παρει πρωταθλημα, ενω με τον Λουκα η ΑΕΚ πηρε για πρωτη φορα μεταπολεμικα  και οχι στην ιστορια της νταμπλ και δυο συνεχομενα. 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να σηκωθεί το γήπεδο μπορεί να έχει καβαλήσει και τα 75. Προσπάθησε για τη τελευταία μεγάλη μπλόφα, δεν του έκατσε ακριβώς, γιατί άλλο να μπαίνεις σε meeting και να ψάχνεις να βρεις κάποιον που να ρίχνει τα γαλλικά σε Γάλλους και άλλους να θέλεις να κάτι που να καταχωρηθεί ως η 9ατη Συμφωνία των μπλοφών, να το πω όσο πιο ανώδυνα μπορώ. Για τους γνωστούς λόγους έχει "συνταξιοδοτηθεί" και κάνει το χόμπι του. Έχοντας το προνόμιο να έχει γεννηθεί στην Ελλάδα έχει καθαρίσει την μπουγάδα με τον ένα ή άλλο τρόπο στα εντός. Με τους ξένοι είναι λίγο διαφορετικά. Η πρώτη του κουβέντα περιλάμβανε τον αριθμό 3. Μετά το ξανασκέφτηκε οπότε πιστεύω ότι και εκεί με τον ένα αλλά κυρίως τον άλλο τρόπο θα βρει την άκρη.Άλλωστε η θρασύτητα δεν του έλειψε ποτέ και οι έξω θέλουν συγκεκριμένα πράγματα από αυτόν, πράγματα που μάλλον δεν θα μάθουμε ποτέ. Θα πονέσει αρκετά, αλλά θα τη βρει την άκρη και κεί. Υπό Κ.Σ, θα λέγαμε άλλα, αλλά έλα ζούμε σε μια εποχή που χιονίζει τον Ιούλιο και κάνουμε μακροβούτια το Γενάρη. Έχει ένα θέμα, οικογενειακό που τον τρώει, ίσως το μοναδικό που κάμπτει τη θρασύτητα του., γιατί κατά τα άλλα, πραγματικά το πιστεύω ,Στα αρχίδια του και η ΑΕΚ και το γήπεδο και όλα. Στο σενάριο, του προτείνουν οι ξένοι να επιστρέψει μισή τυρόπιτα (κυριολεκτικώς) και να μονάσει ή μια τυρόπιτα (πάλι κυριολεκτικώς) και να συνεχίσουμε όπως είμαστε θα κάνει λιγότερο από ένα εκατομμυριοστό του δευτερολέπτου να αποφασίσει. Τουτέστιν αν είναι να γίνει Λούης για οποιοδήποτε λόγο η αφορμή για να γλιτώσει μισή τυρόπιτα μην περιμένετε και ανακοινώσεις

Μιλας με γριφους Γεροντα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο ο,τι εχω καταλαβει εχει κανει μλκιες με την aegean και τελικα και την εχασε με σχετικα λιγα λεφτα και εχει τραβηγματα. Καπως ετσι (νομιζω).

 

Του εχει μεινει η συμμετοχη στον οπαπ οπου βεβαια ειναι μικρομετοχος.

 

Γενικα μαλλον ειναι σε τρελα down σε σχεση με το παρελθον.

Link to comment
Share on other sites

Γουσταρει τρελά ο μελ να ασχολειται ο κοσμος μαζι του. Να ειναι στο επικεντρο.

Η ΑΕΚ του το χει προσφερει αυτο, απο το 92. Ο ιωνικος του το προσφερε παλιοτερα, μονο εντος των στενων οριων της νικαιας και του κορυδαλλου. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ εξηγεί κάποια πράγματα (disclaimer προφανώς δεν έχω ιδέα αν είναι σωστά ή αν υπάρχουν 500 άλλα):
https://seekingalpha.com/article/4180055-aegean-marine-the-tiger-leave-flesh-prey

 

Προφανώς αν παίζει κανένα ΠΜ με inside info για την ιστορία θα με ενδιέφερε να το λάβω.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×