Jump to content

ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΑ (Formula, Rally, 2-4 τροχοί γενικά)


Macross
 Share

Recommended Posts

τρεμω στην ιδεα του νεου Tucson, τι θα ετοιμασουν παλι σχεδιαστικα, παμε για φουτουριστικο χτηνος με ολες τις ανεσεις και φουλ εξοπλισμο, αλλα δε θα ειναι καλο γιατι θα εχει +0,5 καταναλωση πανω απο toyota κατα τον @CHⓇIS. εχουν ξεφυγει οι Κορεατες, κατι γερμανοιαπωνες δεν τους βλεπουν πλεον. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 12/28/2022 at 2:23 PM, Hades said:

τρεμω στην ιδεα του νεου Tucson, τι θα ετοιμασουν παλι σχεδιαστικα, παμε για φουτουριστικο χτηνος με ολες τις ανεσεις και φουλ εξοπλισμο, αλλα δε θα ειναι καλο γιατι θα εχει +0,5 καταναλωση πανω απο toyota κατα τον @CHⓇIS. εχουν ξεφυγει οι Κορεατες, κατι γερμανοιαπωνες δεν τους βλεπουν πλεον. 

@Hades svhse re mlk kana munhma

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Νομίζω την πήρε ο ANT1 στην Ελλάδα. Στέλνω στο pm link.

Αλόνσο έχει μπει κατακαυλωμένος λές και οδηγάει Ρενώ το 2005. Η Φερράρι φαίνεται να τραβάει στρατηγηκά τουλάχιστον κρίνοντας από τα double stacks και την κίνηση με την μαλακή γόμα στην αρχή. Φαίνεται ξεκάθαρη δυναμική κινητήρων από τις σχετικά σταθερές διαφορές που προέκυψαν πολύ νωρίς στον αγώνα. Είδομεν. Έχει μικρό spread το grid φέτος.

Για να ξηγίεμαι, δεν είμαι φερραρικός, είμαι λεκλερκικός

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Atlas21 said:

Νομίζω την πήρε ο ANT1 στην Ελλάδα. Στέλνω στο pm link.

Αλόνσο έχει μπει κατακαυλωμένος λές και οδηγάει Ρενώ το 2005. Η Φερράρι φαίνεται να τραβάει στρατηγηκά τουλάχιστον κρίνοντας από τα double stacks και την κίνηση με την μαλακή γόμα στην αρχή. Φαίνεται ξεκάθαρη δυναμική κινητήρων από τις σχετικά σταθερές διαφορές που προέκυψαν πολύ νωρίς στον αγώνα. Είδομεν. Έχει μικρό spread το grid φέτος.

Για να ξηγίεμαι, δεν είμαι φερραρικός, είμαι λεκλερκικός

Φερραρικος απο εποχης μπαμπα  Ζυλ Βιλνεβ..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Φερραρικος απο εποχης μπαμπα  Ζυλ Βιλνεβ..

Oδηγαρα. Όταν είχα πρωτοδιαβασει την ιστορία με αυτον και τον ομοσταυλο του τον περονι με είχαν πάρει τα ζουμια. Πιστεύω αν ολοκλήρωνε κανονικά την καριέρα του θα μιλάγαμε για θρύλο του αθλήματος.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Atlas21 said:

Oδηγαρα. Όταν είχα πρωτοδιαβασει την ιστορία με αυτον και τον ομοσυαυλι του τον περονι με είχαν πάρει τα ζουμια. Πιστεύω αν ολοκλήρωνε κανονικά την καριέρα του θα μιλάγαμε για θρύλο του αθλήματος.

Θυμαμαι εναν αγωνα του με μπροστινη αεροτομη σπασμενη πλαγιως και κρεμαμενη επι κλωστης που δεν σταματησε στα πιτ....και καποια στιγμη ξεκολαει απο την ανωση του αερα και την ταχθτητα και του περασε στο χιλιοστο απο την κουτρα του με κινδυνο αποκεφαλισμου...

ΧΑΜΠΑΡΙ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΤΟ ΤΕΡΑΣ..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω που λες @Hades τα πορμπαγκαζ σε κάτι passat variant και κάτι tiguan allspace να είναι 650-750 λίτρα και σε σκέφτομαι στην τουαλέτα με το auto triti... 

Την πήρες τη μπαγκαζιέρα τελικά; 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Zara said:

Βλέπω που λες @Hades τα πορμπαγκαζ σε κάτι passat variant και κάτι tiguan allspace να είναι 650-750 λίτρα και σε σκέφτομαι στην τουαλέτα με το auto triti... 

Την πήρες τη μπαγκαζιέρα τελικά; 

Παρτα με 2 χρονάκια εγγύηση και όταν θα σου μείνει το μοτέρ, βαλτο στο πορτμπαγκάζ!! 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Hades said:

455lt @Zara

Αν έχει 455lt τίμια, και όχι χωρίς πίσω καθίσματα κλπ, μαζί σου. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Zara said:

Αν έχει 455lt τίμια, και όχι χωρίς πίσω καθίσματα κλπ, μαζί σου. 

Να του πεις να σε γράψει και στο ΚΟΝΑ Κλάμπ Ελλάδας και να αδελφοποιηθεί με το ΚΟΝΑ Κλάμπ Ιτάλια.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Zara said:

Αν έχει 455lt τίμια, και όχι χωρίς πίσω καθίσματα κλπ, μαζί σου. 

Κοίταξε και τα lt είναι σχετικά, παίζει ρόλο η διαρρύθμιση του αποθηκευτικου χώρου. Εγώ έχω 374, τετραγωνισμενο, flat, τίμιο αλλά ήθελα και παραπάνω. Τόσο έχει και το chr και το vitara και το citroen c4 c cross που κοιτούσα. Μόνο puma και peugeot 2008 έχουν μεγαλύτερα. Αν πας ειδικά σε κανένα υβριδικό η ηλεκτρικό χάνεις περισσότερο χώρο λόγω μπαταρίας. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, MITSAKLAS said:

Να του πεις να σε γράψει και στο ΚΟΝΑ Κλάμπ Ελλάδας και να αδελφοποιηθεί με το ΚΟΝΑ Κλάμπ Ιτάλια.

 

FB_IMG_1678274365954.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Zara said:

Άδη ζαχαρώνεις Santa Fe? 

Όχι, δεν θα έπαιρνα αντίστοιχο αμάξωμα. Ούτε rav4, ούτε santa fe, ούτε κάτι ανάλογο από οποιαδήποτε μάρκα. Πολύ μεγάλο για αυτοκίνητο πόλης, πανάκριβο, τέλη κυκλοφορίας, θα καίει και τα άντερα του 

Πριν κλείσω το Kona σκεφτόμουν το Tucson, πρώτη έκδοση είχε 23500, ενώ και το νέο qashqai επίσης πρώτη έκδοση την είχαν 24200 αν θυμάμαι καλά. Με υπέρβαση θα τα έδινα αλλά έμεινα στο budget ~22.000. 

Αν τώρα κοιτούσα να πάρω αμάξι, με τις τιμές που ίσχυαν τότε, θα κοιτούσα ίσως και το Kia xceed 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×