Jump to content

Ν.Β.Α. 🇺🇸


Recommended Posts

παμε για τελικο Μαϊαμι - Σπερς, οπως ολα δειχνουν. Καλοι, χρυσοι οι Πεϊσερς, αλλα θα γινει το 4-2...

 

Στους τελικους εννοειται πως ειμαστε με Σαν Αντονιο aka να μην παρει και αλλο δαχτυλιδι ο Τζεϊμς. Οσα χρονια θυμαμαι τον εαυτο μου, απο μικρο παιδακι, αυτοι οι Σπερς το ιδιο σοβαρη και σταθερη ομαδα. Παρκερ στον Ντανκαν, pick n roll, alley oop, και καλαθι... Γκρεγκ Ποποβιτς εχει στον παγκο βεβαια...

 

ας τελειωσει με το καλο η χρονια και μετα θα γραψουμε για τις ομαδες και τους παιχτες που κερδισαν τις εντυπωσεις, απογοητευσαν κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Τζωρτζ και Χιμπερτ πραγματοποιουν εξαιρετικες εμφανισεις στη σειρα και γενικοτερα στα p.o. Δειχνει αρκετα καλο συνολο η Ιντιανα, αλλα δεν εχει λυσεις στον παγκο. απο την αλλη, το Μαιαμι ειναι ο Τζειμς. Μονος του και οι υπολοιποι. Ο Γουειντ παιζει τραυματιας, ο Μπος ειναι ανεκδοτο και οι λοιποι ειναι ρολιστες. Δε ξερω τι θα ειναι πιο αδικο, να μεινει εξω ο Λεμπρον ο οποιος ειναι μια ομαδα μονος του χωρις ουσιαστικες βοηθειες ή οι Πεισερς που εχουν κανει καταπληκτικη σεζον.

Link to comment
Share on other sites

Μάνου θρησκεία 21... κατά τα άλλα ψόφος στον Πόποβιτς και το Σαν Αντόνιο.

 

Κάποτε έγραφα για Ιντιάνα και χλέβαζε ο Ζαρατούστρας. Έγραφα για Μέμφις έκραζε ο Ζαρατούστρας. Λοιπόν γατάκια από του χρόνου Κλίβελαντ και Γουάσινγκτον.

 

 

Οι Χιτ μπορούν. Αλλά έχουν αρχήσει να θυμήζουν καβαλίερς με Λεμπρόν. Ο Γουέιντ και ο Μπος είναι έξω από τα νερά τους.

 

 

Πάντως το πρωτάθλημα αυτό σημαδεύτηκε από τραυματισμούς. Σε όλες τις καλές ομάδες.

 

Αλλά το ζήτημα στο ΝΒΑ είναι ένα...

 

ΜΠΟΡΕΙΣ... ΑΝΤΕΧΕΙΣ;

Link to comment
Share on other sites

απεναντι στους Σπερς, ΑΥΤΟΙ οι Χιτ δε νομιζω να εχουν τυχη παντως... και ποιος Σποεστρα μπροστα στον Ποποβιτς... ο ορισμος της σταθεροτητας το Σαν Αντονιο, χρονια τωρα. αν το παρει ο Τζειμς, θα ειναι μεγαλος μαγκας, γιατι θα το παρει μονος του. ουτε big three ουτε τιποτα...

 

για του χρονου, ας περιμενουμε το draft και να βρουμε καμια λιστα με τους free agent.

Link to comment
Share on other sites

απεναντι στους Σπερς, ΑΥΤΟΙ οι Χιτ δε νομιζω να εχουν τυχη παντως... και ποιος Σποεστρα μπροστα στον Ποποβιτς... ο ορισμος της σταθεροτητας το Σαν Αντονιο, χρονια τωρα. αν το παρει ο Τζειμς, θα ειναι μεγαλος μαγκας, γιατι θα το παρει μονος του. ουτε big three ουτε τιποτα...

 

για του χρονου, ας περιμενουμε το draft και να βρουμε καμια λιστα με τους free agent.

 

Δεν είναι μόνος του ο Σπόελστρα. Έχει Πατ Ράϊλι σαπόρτ. Οπότε δεν έχουν να φοβηθούν πολλά.

 

Πάντως εάν γίνει αυτός ο τελικός θα δούμε μπάσκετ που δεν είδαμε στην ρέγκιουλαρ που απέφυγαν να παρατάξουν πλήρη ρόστερ και οι δυο ομάδες (μια το Σαν Αντόνιο και μια το ΜαΪάμι)

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Ρε Hades , που ειδες παλικαρι μου να κανει alley oop το Σαν Αντονιο ;

 

Μιλαμε για την πλεον "αντιθεαματικη" ομαδα στο ΝΒΑ. Στον 3ο -νομιζω- παιχνιδι με το Μεμφις εγιναν συνολο 3 καρφωματα λεμε :P.

 

Οσο αφορα τους Χιτ ,πιστευω οτι ευκολα ή δυσκολα σημερα το βραδυ θα καταφερουν να περασουν την πολυ δυνατη Ιντιανα.

 

Απο εκει και περα , αν στους τελικους συνεχισουν Wade-Bosh να ειναι σε τοσο τραγικη κατασταση , δεν νομιζω οτι θα εχουμε καμια τυχη.

 

Θα επανελθω με περισσοτερο σχολιασμο καποια στιγμη που θα εχω χρονο.

 

 

Υ.Γ : Οντως οι φετινοι τραυματισμοι σε key players ηταν πολλοι και σημαντικοι. Τα play offs μεχρι τωρα αν εξαιρεσουμε ελαχιστα ματς ηταν για τον πεοντα.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που ηθελα να θιξω Γιωργη ειναι η σταθεροτητα και η ομοιογενεια που εχει αυτη η ομαδα, χρονια τωρα. Και ειναι εργο Ποποβιτς, περα για περα. Συμφωνουμε οτι δεν παιζουν θεαματικο μπασκετ, αυτο προφανως ειναι στα μειον για οσους βλεπουν nba προσδοκωντας θεαματικα καλαθια, καρφωματα κτλ. Ο σκοπος ομως αγιαζει τα μεσα και δε μπορει να τους πει και κανεις τιποτα, οσο θα παιζουν στους τελικους και θα σηκωνουν κουπες.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος τα γαμεί το nba όταν εχεις δει μπαράζ ανόδου απο β' εθνική με τις γριές?

 

ματσαρα ολκης, απο τη μαλακια μας βεβαια θα το χαναμε ενω βρεθηκαμε 15 ποντους μπροστα στο σκορ, 5' πριν το τελος. αντε και σε 1 χρονο επιστροφη στην Α1.

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος που μπορεί να έχει δει πιο πολύ nba από εμένα φέτος όλη τη χρονιά είναι ο σιμμονς του γκραντλαντ.το τελευταίο δίμηνο είμαι με κάταγμα αστραγάλου, όλη μέρα μέσα ακίνητος και με δυσκολία στον ύπνο,έχω δει τα πάντα από πλέι οφ.ντουάιτ ρόμπα γαμιέσαι!!

με τόσο πεθαμένους γουειντ κ μπος ο τίτλος πάει στον ποπ άνετα

 

πραγματικα τώρα, δε ντρεπεσαι μ αυτα που γραφεις?

Link to comment
Share on other sites

το πηρε πανω του ο Τζειμς τα ξημερωματα (με αρκετη βοηθεια αυτη τη φορα απο Γουειντ) και το Μαιαμι ειναι στους τελικους... πολλα λαθη οι Πεισερς στο πρωτο ημιχρονο και με τον George να μη βαζει ποντο στο 2ο ημιχρονο δε μπορεις να ελπιζεις σε τιποτα. οπως και να 'χει κλεινει μια φοβερη χρονια γι'αυτους.

Link to comment
Share on other sites

Μα τι Σκουντής αυτός ο Γκρέκος :)

Έλεγε ότι υποστηρίζει Ιντιάνα σε εποχές προτού καν ντραφτάρουνε τον Paul George - με βασικό 4άρι τον 'κουπάτο' ρούκι Hansborough και μια ομάδα με τελειωμένο κόουτς να κρέμεται από τα ζαρωμένα @@ του Danny Granger. Χειρότεροι και από την Ατλάντα "του" Τζο Τζόνσον. Από τότε η ομάδα έστριψε 179 μοίρες, εκτός της απίστευτης επιλογής και εξέλιξης του George ήρθαν με εντελώς αναπάντεχα trades και οι George Hill / David West, άλλαξαν προπονητή και πήγαν σε έναν νεαρό καβλωτήρα ο οποίος βέβαια -θέλοντας να πάει ψηλά- είχε τον Hansborough βλέπει το παρκέ με κυάλια. Μέχρι και τον Darren Collison σκότωσαν πέρισυ στη ψύχρα για έναν αναπληρωματικό σέντερ. Πανικός.

 

Και τώρα λέει 'δικαιώνεται' για την επιλογή Ιντιάνας του 2009 - αφού έχει ήδη πηδήσει ο ποντικός στο καράβι του Ντένβερ και του Κουφού xD

 

 

Άντε να βγει και ο Άμπρα να μας πει πως 'πάντα το έλεγε ότι ο Μαρκ Γκασόλ θα γίνει μεγάλος παίχτης' :derisive:

Link to comment
Share on other sites

Άντε να βγει και ο Άμπρα να μας πει πως 'πάντα το έλεγε ότι ο Μαρκ Γκασόλ θα γίνει μεγάλος παίχτης' :derisive:

 

Γιατί, έγινε αυτός μεγάλος παίχτης και δεν το πήρα χαμπάρι; :no:

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Σπυρο , μαλλον θα ειρωνευεσαι αλλα να σου θυμισω οτι πηρε το βραβειο του αμυντικου της χρονιας φετος. (Κατα την -οχι και πολυ αντικειμενικη -γνωμη μου θα επρεπε να το παρει και αυτο ο James) .

 

Εγω που δεν τον ειχα καθολου σε υποληψη , τα τελευταια 2 χρονια με εχει διαψευσει και με εχει εντυπωσιασει.

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Οσο αναφορα το χθεσινο ματς, κριθηκε οπως σωστα εγραψε ο Hades στα πολλα turnovers του πρωτου ημιχρονου απο πλευρας Ιντιανα και στην -επιτελους- καθοριστικη συμβολη του Wade.

 

Νομιζω βεβαια πως το μυστικο σε αυτην την σειρα ηταν αυτο που εκαναν χτες wade-bron. Δηλαδη "attack the rim" και φορτωμα με φαουλ απο νωρις του Hibbert. Επισης καθοριστικη η τακτικη στην αμυνα που πλεον ο Λεμπρον εμεινε πανω στον George και κανανε παγιδες στον Hibbert.

 

3/3 σε τελικους το Μαιαμι :D Lets Go Heat :D

Link to comment
Share on other sites

Μα τι Σκουντής αυτός ο Γκρέκος :)

Έλεγε ότι υποστηρίζει Ιντιάνα σε εποχές προτού καν ντραφτάρουνε τον Paul George - με βασικό 4άρι τον 'κουπάτο' ρούκι Hansborough και μια ομάδα με τελειωμένο κόουτς να κρέμεται από τα ζαρωμένα @@ του Danny Granger. Χειρότεροι και από την Ατλάντα "του" Τζο Τζόνσον. Από τότε η ομάδα έστριψε 179 μοίρες, εκτός της απίστευτης επιλογής και εξέλιξης του George ήρθαν με εντελώς αναπάντεχα trades και οι George Hill / David West, άλλαξαν προπονητή και πήγαν σε έναν νεαρό καβλωτήρα ο οποίος βέβαια -θέλοντας να πάει ψηλά- είχε τον Hansborough βλέπει το παρκέ με κυάλια. Μέχρι και τον Darren Collison σκότωσαν πέρισυ στη ψύχρα για έναν αναπληρωματικό σέντερ. Πανικός.

 

Και τώρα λέει 'δικαιώνεται' για την επιλογή Ιντιάνας του 2009 - αφού έχει ήδη πηδήσει ο ποντικός στο καράβι του Ντένβερ και του Κουφού xD

 

 

Άντε να βγει και ο Άμπρα να μας πει πως 'πάντα το έλεγε ότι ο Μαρκ Γκασόλ θα γίνει μεγάλος παίχτης' :derisive:

 

Πάντα πίστευα στον Mark.:fuck:

Link to comment
Share on other sites

Σπυρο , μαλλον θα ειρωνευεσαι αλλα να σου θυμισω οτι πηρε το βραβειο του αμυντικου της χρονιας φετος. (Κατα την -οχι και πολυ αντικειμενικη -γνωμη μου θα επρεπε να το παρει και αυτο ο James) .

 

Εγω που δεν τον ειχα καθολου σε υποληψη , τα τελευταια 2 χρονια με εχει διαψευσει και με εχει εντυπωσιασει.

 

Δεν ειρωνεύομαι. :) Δεν είναι μεγάλος παίχτης και το ότι πήρε αυτό το βραβείο, είναι το ανέκδοτο της χρονιάς.

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Σπυρο , συμφωνω πως δεν του αξιζε το βραβειου του καλυτερου αμυντικου.

 

Συμφωνω επισης πως δεν προκειται γι αυτο που λεμε "μεγαλος παιχτης".

 

Αλλα κατα την γνωμη μου -εγω που μεχρι πριν λιγα χρονια εκανα το αστειακι "-Τι δουλεια κανεις ; - Ειμαι αδερφος του Pau"- πιστευω οτι ειναι οριακα ενας all star παικτης.

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Hades παιδι μου , ας ειναι οτι χρονια θελει.

 

Τι ειμαι ; Η ρουλα κορομηλα να μην θελω να παντρευτω δισεκτο ετος ;

 

Ας δουμε ωραιους τελικους και ας το παρει ο καλυτερος- δηλαδη εμεις :D.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×