Jump to content

Ιδιοκτησιακό


Recommended Posts

9 minutes ago, Skepastos said:

Πλάκα κάνω ρε. Μεγαλώνουμε, λίγο η δουλειά, λίγο η καθημερινοτητα, λίγο ο κοβιντ, λίγο από όλα και χάνουμε την καυλαντα. Αυτά είναι τα ωραια

Θυμαμαι χαρακτηριστικα ομως, πρωτη λυκειου, μια συμμαθητρια συμπατριωτισσα του νεου μας ΤΔ, η Στελλα, υποστηριζε απο το διπλανο θρανιο εν ωρα μαθηματος οτι εχω... τυρογαριδακι παρα το υψος (φαση κοντος-ψωλαρας, ψηλος-μικροτσουτσουνος εμπειρη και καλα στα.... 16), εγω διαφωνουσα, αυτη επεμενε, οποτε αναγκαστηκα μολις γυρισε ο καθηγητης στον πινακα να τον πεταξω εξω ετσι οπως καθομασταν πισω πισω και εκανε τον καθηγητη να χεστει πανω του με το ουρλιαχτο της. Δεν υπονοω φυσικα οτι την τρομαξε το μεγεθος αν και θα μπορουσε, αλλα παιζει και να μην το περιμενε η να μην ειχε ξαναδει. Ο καθηγητης να ρωταει τι εγινε εκει, αυτη κατακοκκινη να λεει "τιποτα" εγω (καλος μαθητης, αριστος σαν τους κυβερνωντες μας) να φωναζω "αστοδιαλο μωρη μας πηγες απο καρδια".

Λογικα σημερα, 14 χρονια μετα, παιζει να εξομολογειται και αυτη την ιστορια σε σελιδες τυπου "Ναι εισαι μισογυνης" και "φεμινιστικα παραληρηματα" και απο κατω κατα εκατονταδες θα σχολιαζουν οτι ηταν σεξουαλικη παρενοχληση και τετοια.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Bukowski said:

Θυμαμαι χαρακτηριστικα ομως, πρωτη λυκειου, μια συμμαθητρια συμπατριωτισσα του νεου μας ΤΔ, η Στελλα, υποστηριζε απο το διπλανο θρανιο εν ωρα μαθηματος οτι εχω... τυρογαριδακι παρα το υψος (φαση κοντος-ψωλαρας, ψηλος-μικροτσουτσουνος εμπειρη και καλα στα.... 16), εγω διαφωνουσα, αυτη επεμενε, οποτε αναγκαστηκα μολις γυρισε ο καθηγητης στον πινακα να τον πεταξω εξω ετσι οπως καθομασταν πισω πισω και εκανε τον καθηγητη να χεστει πανω του με το ουρλιαχτο της. Δεν υπονοω φυσικα οτι την τρομαξε το μεγεθος αν και θα μπορουσε, αλλα παιζει και να μην το περιμενε η να μην ειχε ξαναδει. Ο καθηγητης να ρωταει τι εγινε εκει, αυτη κατακοκκινη να λεει "τιποτα" εγω (καλος μαθητης, αριστος σαν τους κυβερνωντες μας) να φωναζω "αστοδιαλο μωρη μας πηγες απο καρδια".

Λογικα σημερα, 14 χρονια μετα, παιζει να εξομολογειται και αυτη την ιστορια σε σελιδες τυπου "Ναι εισαι μισογυνης" και "φεμινιστικα παραληρηματα" και απο κατω κατα εκατονταδες θα σχολιαζουν οτι ηταν σεξουαλικη παρενοχληση και τετοια.

Χαχαχαχαχα. Έπος 

Link to comment
Share on other sites

Ας το πάρουμε λογικά. Για να αναλάβει την ΑΕΚ θα πρεπει

1. Να έχει καυλα/επιθυμια να ασχοληθεί με το ποδοσφαιρο

2. Να έχει δουλειές εδώ στην Ελλαδα

Δηλ θέλω να καταλήξω ότι δεν μπορεί κάποιος να διοικεί μια ομάδα από τη Ρωσία. Δείτε πχ τι συμβαίνει στον μπαοκ τους τελευταίους μήνες που ο σαββίδης είναι σαν να τους έχει παρατήσει, βρισκομενος εκτός Ελλάδας από τον περασμένο Μαρτιο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Προσωπικά εφαρμόζω άλλες τεχνικές. Ας πούμε την πλησιάζω, της λέω "καλά έ δεν έχω ξαναδεί τόσο όμορφη σαν εσένα" με κοιτάζει ξαφνιασμένη-αμήχανη και συνεχίζω βγάζοντας μια απόδειξη από φούρνο/καφέ/supermarket και της λέω "και να και η απόδειξη". Ή στο bar κάθομαι δίπλα της, της λέω μαλακίες, με γράφει συνήθως, συνεχίζω, με σνομπάρει, της λέω "αν δεν μου απαντήσεις δεν φεύγω", δεν μου απαντάει οπότε της λέω "ξέρω γιατί δεν μου απαντάς, δεν θες να φύγω". Και στις δύο περιπτώσεις είναι εντελώς απίθανο να μην... σπάσουν.

Μου θυμίζει πέσιμο Μουστακα στο ροζ γάτο 

"Ζέστη...κουφοβραση...λιοπυρι...καύσων"

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, George_D said:

Ας το πάρουμε λογικά. Για να αναλάβει την ΑΕΚ θα πρεπει

1. Να έχει καυλα/επιθυμια να ασχοληθεί με το ποδοσφαιρο

 2. Να έχει δουλειές εδώ στην Ελλαδα

Δηλ θέλω να καταλήξω ότι δεν μπορεί κάποιος να διοικεί μια ομάδα από τη Ρωσία. Δείτε πχ τι συμβαίνει στον μπαοκ τους τελευταίους μήνες που ο σαββίδης είναι σαν να τους έχει παρατήσει, βρισκομενος εκτός Ελλάδας από τον περασμένο Μαρτιο

off topic

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geologos said:

Μερακλής

XAXAXXAAAAAAAAAAAAAAAAA όχι ρε συ όχι....στην Δοϊράνης ήταν το Λύκειο που πήγαινα και όταν σχολάγαμε από το απογευματινό τμήμα, ειδικά τον χειμώνα που νύχτωνε νωρίς, είχε έντονη δραστηριότητα και ψωνιστήρια. Μετά λοιπόν από την εκπαίδευση εντός σχολικού κτιρίου, βλέπαμε τι γινόταν και στον έξω κόσμο μπροστά στα μάτια μας καθημερινά....για να μην μιλήσω για τους περιπάτους που μας πηγαίνανε Γυμνάσιο και Λύκειο στο πάλαι ποτέ Τροκαντερό που όλο το σχολείο πέρναγε δίπλα από τον ιππόδρομο και οι σταβλίτες και οι ιπποδρομιάκηδες την 'έπεφταν' στις φιλολόγους που συνόδευαν τα παιδιά, με κάπως- ας πούμε- γκροτέσκο τρόπο. Το Τροκαντερό τότε επίσης δεν ήταν όπως είναι τώρα κυριλέ...τότε παντού έβλεπες χρησιμοποιημένες σύριγγες, πεταμένες καπότες και μια φορά είχαμε πετύχει κι έναν πορνόγερο να την παίζει πίσω από κάτι βράχια...….Σε κάθε περίπτωση ό,τι πρέπει για τον επιμορφωτικό περίπατο ενός Γυμνασίου και Λυκείου..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Nestoridis21 said:

Δοϊράνης....

Όχι.

Η Δοϊράνης είναι πιο μέσα, η πρώτη παράλληλος της "Λεωφόρου της Αμαρτίας".

Ο παράδρομος είναι ο εφαπτόμενος στην Λεωφόρο.

Το βενζινάδικο της αστυνομίας, ο θερινός σινεμάΣ, το σκυλάδικο και μετέπειτα η ΝΔ, το ΜήντιαΜάρκτ και εσχάτως ο Μακέδος.

;)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Νονός said:

Όχι.

Η Δοϊράνης είναι πιο μέσα, η πρώτη παράλληλος της "Λεωφόρου της Αμαρτίας".

Ο παράδρομος είναι ο εφαπτόμενος στην Λεωφόρο.

Το βενζινάδικο της αστυνομίας, ο θερινός σινεμάΣ, το σκυλάδικο και μετέπειτα η ΝΔ, το ΜήντιαΜάρκτ και εσχάτως ο Μακέδος.

;)

Οκ...O παράδρομος με τις μπούκες των υπόγειων διαβάσεων της Συγγρού που οι πεζοί πηγαινοέρχονταν Καλλιθέα Νέα Σμύρνη. Τις νύχτες άλλος κόσμος. Φεύγαμε από χοροεσπερίδα Β Λυκείου στην Barbarella παρέα 3 άτομα κατά τις 05:00 και φτάνοντας από υπόγεια διάβαση στην Καλλιθέα πετυχαίνουμε τραβέλι να περιμένει στον παράδρομο την εκλεκτή πελατεία....Κάνει το λάθος ένας από τους 2 που ήταν μαζί μου, περνώντας από δίπλα να πεί...."Κοίτα ένα μαλάκα που ψωνίζεται.." Τι ήταν να το πεί; Βγαίνει έξω το νταβραντισμένο τραβέλι κ βγάζει απ' το πορτ μπαγκάζ μαδέρι φωνάζοντας και τρέχοντας με γόβα...ΕΛΑΤΕ ΕΔΩ ΡΕ ΜΟΥΝΑΚΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ.......εεεεε ακόμα τρέχω κι εγώ και οι άλλοι δύο...

Επίσης στην συμβολή Σκρά με Συγγρού είχε υπόγειο σκυλάδικο που μεσουρανούσε για 2 σεζόν ο Θέμης Αδαμαντίδης.

 

Καλτσίδη όταν έρθεις λοπόν που λέγαμε......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
On 5/12/2019 at 2:26 AM, stavros 9-11 said:

Νομίζω ότι αργά ή γρήγορα θα τεθεί θεμα.

Απόψε έχω την αίσθηση ότι για πρώτη φορά ο κόσμος ένιωσε ότι δεν τραβάει άλλο αυτή η ιστορία και για πρώτη φορά δίδεται η αίσθηση αμφισβήτησης του Μελισσανίδη από την πολύ μεγάλη πλειοψηφία του κόσμου.

Κουραστηκαμε, κουράστηκε και η ίδια η κούραση πλέον. Και κυρίως δεν υπάρχει πια κανένα όραμα. Το γήπεδο από μόνο του δεν αρκεί για να αποτελέσει όραμα.

Τίγρη σ' ευχαριστω θερμά για το γήπεδο, το γράφω με απόλυτη ειλικρίνεια. Ήρθε όμως η ώρα να πάρεις τον πουλο από την ΑΕΚ και να φροντίσεις την επόμενη μέρα της ομάδας. Είσαι λίγος, είσαι επικίνδυνος, γερασες, δεν έπιασε και η κομπίνα που ήθελες να κάνεις στα αμερικανα. Δεν είναι κακό, δεν είναι ντροπή και πάλι η ιστορία με θετικά γράμματα θα σε αναφέρει.

Κάνε όμως ένα καλό στην ΑΕΚ και βρες κάποιον να δώσεις την ομάδα. Φύγε. 

ΓΙΟΥΧΟΥ

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×