Jump to content
Στήριξε την ΑΕΚ Read more... ×
Sign in to follow this  
George_D

ΑΕΚ-Προμηθέας Πατρών (5ος Ημιτελικός): 07/06, 19:30, CosmoteSport 4

Recommended Posts

Οταν ολοι λεγανε Μακη για παε εγω ελεγα να αφησετε το Μακη ησυχο μια χαρα ειναι στο μπασκετακι αρα σας τα ελεγα και εγω παρτε τα αρχιδια μου.

Το μονο που λειπει ειναι να βρουμε καποιον στο αντρικο βολευ και ο αλεξιου να ασχολειται με ολα τα υπολοιπα και αν τελειωσουν ποτε οι κατασκευες και τα 4 αθληματα αποκτησουν μονιμες εδρες θα ειμαστε πολυ καλα σαν Συλλογος και θα μπορουμε να αφοσιωθουμε στο αγωνιστικο.

12 hours ago, Vagos21 said:

Δεν ξέρω αν παίζει θέμα με τις πληρωμές. Διάθεση έβλεπα, τρόπο και σύστημα ομως δεν έβλεπα. 

Δεν το είδα το χθεσινό, αλλά γενικά τους τελευταίους 2 μήνες αυτό έβλεπα κι εγώ.

13 hours ago, George_D said:

Και η περσινή ομάδα πάντως ήταν στο ίδιο μοτίβο. Ενδιαφερον βασικά για την Ευρώπη και μετά για το κύπελλο μόνο. Για το πρωτάθλημα οι ξένοι διαλεγαν ματς ενώ είχαμε και πολλές ηττες από μικρομεσαιους

Δεν διάλεγαν μόνο οι ξένοι, αλλά και οι έλληνες και γενικά με εντολή Μάκη ήταν δεύτερης μοίρας το πρωτάθλημα, όλο το μελέ ήταν η Ευρώπη.

Δεν ξερω τι γινεται με τις πληρωμες παντως αν θελαν να τελειωνουν για να πανε διακοπες και ο θιοντορ να παντρευτει μαλακια κανανε γιατι τωρα με περιστερι μπορει να παει στα 5.

Χτες ειχαν διαθεση αλλα ηταν χεσμενοι γιατι ΕΠΡΕΠΕ να περασουν το ποσο χεσμενοι ηταν φανηκε απο τις βολες.

Αν ΔΕΝ έχω σε υπόληψη τους Έλληνες προπονητές στο ποδόσφαιρο ΜΙΑ, τους Έλληνες προπονητές μπάσκετ ΔΕΝ τους έχω σε υπόληψη ΔΕΚΑ.

Μιλάω για αυτή τη ... νουβέλ βαγκ με Μπαρτζώκες, Παπαθεοδώρου, Ιτούδηδες, Σφαιρόπουλους και το κακό συναπάντημα.

Παλιότερα υπήρχανε Έλληνες προπονητές με κύρος και γνώση.

Οι σημερινοί είναι όλοι δημιουργήματα των μανατζαραίων και του "νάχαμε να λέγαμε". Άκαπνοι στρατηγοί σε πόλεμο.

Άνθρωποι με ΜΗΔΕΝ παραστάσεις από μπάσκετ υψηλού επιπέδου. Πήγανε σε τρία σεμινάρια στο Γιούσα, κωλογλείψανε και από έναν μεγάλο ξένο προπονητή ντεμέκ "παιδιά του" και αποκτήσανε ύφος τριανταπέντε Ρισελιέ. Μάθανε μπάσκετ από το ίντερνετ και το γιουτιούμπ.

Τα έχουμε ξαναπεί και για μπάσκετ και για μπάλα. Άμα θες να κάνεις ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ θες προπονητή που να εμπνέει σεβασμό στους παίκτες σου. Στους ΜΕΓΑΛΟΥΣ παίκτες σου. Και για να γίνει αυτό πρέπει ο προπονητής να περπατάει και να χαράζουνε αυλάκι από κάτω τα καμπανέλια του.

Άμα πάρεις καναν Παπαθεοδώρου δύο τινά παίζουν. Ή θα επανδρώσεις την ομάδα με Παπαντωνίου, Κατσιβέληδες και Καββαδάδες* που θα χαμηλώνουν τα μάτια όταν θα τους μιλάει και εμείς θα το πάρουμε απόφαση ότι θα παίζουμε για να ΜΗΝ υποβιβαστούμε ή θα πάρεις παικταράδες που θα κυκλοφοράνε με τη μαλαπέρδα έξω να κρέμεται όταν θα κάνει τακτική ο "Παπαθεοδώρου". Στα ντουζένια τους θα του αμολάνε και καμιά σφαλιάρα έτσι για το σέβας. Ή χαμένος ή χαμένος δηλαδή ...

Ξένος προπονητής ΜΕ αρχίδια + Παικταράδες = Λ-Ε-Φ-Τ-Α. Με αυτή την εξίσωση φτιάχνονται οι ομαδάρες. Αλλιώς, Μάκης Γιατράς και Προμηθέας Δεσμώτης ....

Μάκη (όχι Γαλάτσι), τι λέει ? Όλα καλά ? Στο σπίτι ? Υγεία και καλή καρδιά νάχουμε και τα δέοντα στην κυρά ....

*Άντε και τον υιό Σάκοτα που από αγαθομουνίαση κοιτάζει ΠΑΝΤΑ χαμηλά. Το βρωμόχερο, βρωμόχερο αλλά στο "αρχηγιλίκι" μου θυμίζει μια ανοργασμική δεκαεξάρα με σπυριά που είχα συμμαθήτρια στο Λύκειο και κάθε τρεις και λίγο λιποθύμαγε από την ... ένταση και την πίεση των στιγμών. Ξαφνικό διαγώνισμα ? Πάρτην κάτω τη Μαριάννα ! Υποψία σεισμού (είχε πολλά τέτοια το '81) ? Τάβλα η Μαριάννα ! Τελειώσανε οι τυρόπιτες στο κυλικείο ? Με την κολόνια στα ρουθούνια να την συνεφέρουνε τη Μαριάννα !

Νονε σωστα ολα αυτα που λες πες μας τωρα και το ευκολο που θα βρουμε τα λεφτα για να κανουμε αυτα που λες...

Συμφωνω μακρια απο παπαθεωδορου ας δωσουμε ευκαιρια σε λυκογιαννη που ριχνει και κανα μπινελικι.

Ξενος και παικταραδες οταν μπορουμε αν μπορεσουμε.

Επισης ελληνας προπονητης στη μπαλα δεν υπαρχει.

Ειναι αστεια και μονο η συγκριση με αυτους του μπασκετ που δεν ξερω αν εχουν μαθει απο γιουτιουμπ αλλα οτι τους εξαγουμε κατι δειχνει.

Και σιγα τους κορυφαιους ευρωπαιους προπονητες...

Στυλιανοπουλε άσε τους παλαίμαχους και κανόνισε για guest star τη Κρεμλίδου στην επόμενη ΚΜΜΜ και θα δεις τι απαρτία θα εχουμε

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this