Jump to content

Έργο Υπογειοποίησης τμήματος της οδού Πατριάρχου Κωνσταντίνου


Recommended Posts

Ευρώπη Κοσμίδη (από fb)

Σήμερα στη 1 το μεσημέρι, στα γραφεία κα της περιφέρειας Αττικής, μία υπόσχεση του περιφερειάρχη Giorgos Patoulis γίνεται πράξη!
Υπογράφονται τα έργα της υπογειοποίησης στη Νέα Φιλαδέλφεια, δίπλα από την «Αγιά Σοφιά». Η νέα Περιφερειακή αρχή είχε υποσχεθεί να ξεκινήσει η υπογειοποίηση το συντομότερο δυνατό.
Πρόκειται για ένα έργο που συνδέεται άμεσα με την ολοκλήρωση της γηπέδου της «Αγιά Σοφιάς», αλλά και ιδιαίτερα σημαντικό για την κυκλοφοριακή ανακούφιση του δήμου Νέας Φιλαδέλφειας - Χαλκηδόνας.
#evropistinattiki #neaarxiattiki

Link to comment
Share on other sites

 

4 minutes ago, nikos said:

εντωμεταξυ αμφιβαλλω αν ο Μελισσανιδης εχει οποιονδηποτε επισημο ρολο να βρισκεται στις υπογραφες.

 

 

Είναι μέτοχος στη δικέφαλος α.ε. ίσως είναι στο μόνο που έχει επίσημο ρόλο .

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

 

Είναι μέτοχος στη δικέφαλος α.ε. ίσως είναι στο μόνο που έχει επίσημο ρόλο .

Δεν έχει καμια σχέση η Δικέφαλος ή η ΑΕΚ με τις σημερινές υπογραφές, εξ όσων γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Δεν έχει καμια σχέση η Δικέφαλος ή η ΑΕΚ με τις σημερινές υπογραφές, εξ όσων γνωρίζω.

Εντάξει μεταξύ μας η υπογειοποίηση είναι η ράμπα εισόδου στο πάρκιγκ αφού έχουμε τις μπούκες για να μην επιβαρύνονται οι γύρο δρόμοι και να είναι πιο λειτουργικό το γήπεδο αφού δεν έχει χώρο να έρχονται αλλιώς τα πούλμαν ή χώρος πάρκιγκ περιξ . Θα βοηθήσει φυσικά και την περιοχή άλλα δεν νομίζω ότι θα γινόταν χωρίς το γήπεδο άρα έχει άμεση σχέση . 

Link to comment
Share on other sites

Άλλο εννοώ. Ότι στην Ελλαδαρα ο καθενας κάνει ο,τι γουστάρει. ?

Το point μου για να γίνω κατανοητός είναι ότι σήμερα υπογράφει ο Περιφερειάρχης με την Ιντρακακατ (αυτόν τον μουσάτο δίπλα), για ένα δημόσιο εργο (δρόμο) είτε αυτό αφορά το γήπεδο της ΑΕΚ είτε όχι.

Ουδεμια σχέση έχουν όλοι αυτοί που μαζεύτηκαν οι δικοί μας. Αυτή είναι η εκτίμηση μου εξ όσων γνωρίζω.

κατα πάσα πιθανότητα η παρουσία τιγρη βόλευε για τις κάμερες και την μια πλευρά και την άλλη, να μας υπενθυμίσουν και οι 2 πλευρές τι κάνουν για μας.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, nikos said:

εντωμεταξυ αμφιβαλλω αν ο Μελισσανιδης εχει οποιονδηποτε επισημο ρολο  να βρισκεται στις υπογραφες.

 

 

θελει να πικαρει τον χοντρο. :D Σαν να του λεει "δες κανω δουλειες με αυτον που σκοτωνεσαι"

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μας αρεσει εμας στην ΑΕΚ η παρελθοντολογια (ντεμης, τιγρης, βατραχος κτλ) να ανοιξω ενα τοπικ και για τον Στρατο? Και αυτος καταφερνει να δηλωνει παρων μετα απο τοσες δεκαετιες πλεον.. ?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nikos said:

Άλλο εννοώ. Ότι στην Ελλαδαρα ο καθενας κάνει ο,τι γουστάρει. ?

Το point μου για να γίνω κατανοητός είναι ότι σήμερα υπογράφει ο Περιφερειάρχης με την Ιντρακακατ (αυτόν τον μουσάτο δίπλα), για ένα δημόσιο εργο (δρόμο) είτε αυτό αφορά το γήπεδο της ΑΕΚ είτε όχι.

Ουδεμια σχέση έχουν όλοι αυτοί που μαζεύτηκαν οι δικοί μας. Αυτή είναι η εκτίμηση μου εξ όσων γνωρίζω.

κατα πάσα πιθανότητα η παρουσία τιγρη βόλευε για τις κάμερες και την μια πλευρά και την άλλη, να μας υπενθυμίσουν και οι 2 πλευρές τι κάνουν για μας.

 

Σωστό το ποιντ αφου η παρουσία τους είναι καθαρά γλάστρας αλλα προφανως θέλουν να το κάνουν πιο επίσημο και να το βαρύνουν για το ποσο σημαντικό ( που όντως είναι αφού χωρίς υπογειοποιηση δεν λειτουργεί ) είναι για το γήπεδο . Ωραία η ιστορία πόσο βοηθάει η υπογειοποίηση τη ΝΦ και όντως έχει περάσει επικοινωνιακά στο κόσμο αλλα μεταξύ μας απλά την έκαναν σαν ένα τρικ για να χωρέσουν το γήπεδο στο μικρό οικόπεδο και απο τη στιγμή που είναι δημόσιες δρόμος βόλευε και λόγο χρηματοδότησης άλλα και να γίνει μια ωραία πλάτεια μπροστά και να μην πνιγεί το γήπεδο. 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, George_D said:

Μιας και μας αρεσει εμας στην ΑΕΚ η παρελθοντολογια (ντεμης, τιγρης, βατραχος κτλ) να ανοιξω ενα τοπικ και για τον Στρατο? Και αυτος καταφερνει να δηλωνει παρων μετα απο τοσες δεκαετιες πλεον.. ?

Αυτό είναι το πιο απίστευτο που συμβαίνει, πραγματικά δλδ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nikos said:

Είναι σαν να φτιάχνουν τον δρόμο έξω από το σπιτι μου και να πάω στις υπογραφές ?

Άμα είχε και υπόγεια μπούκα στο πάρκιγκ μου ώστε να μην χαλάσω τη πρόσοψη εγώ θα πήγαινα . :P 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AG21 said:

Άμα είχε και υπόγεια μπούκα στο πάρκιγκ μου ώστε να μην χαλάσω τη πρόσοψη εγώ θα πήγαινα . :P 

κι εγω θα πηγαινα. αν μαλιστα με καλουσαν, που αυτο εγινε προφανεστατα.

Link to comment
Share on other sites

για να ειμαι δικαιος με τα παραπανω,  υπαρχει κι αυτο που ηταν σοβαροτατος λογος να τους καλεσουν εκει περα

 

 

Η ενημέρωση της ΠΑΕ ΑΕΚ: 

Μία ακόμα μεγάλη στιγμή σε έναν δύσκολο και ανηφορικό δρόμο πενταετίας. Ενα ακόμα υψηλό εμπόδιο που αφήνουμε πίσω μας!

Μία μεγάλη υπογραφή από τον Περιφερειάρχη Αττικής, κ. Γιώργο Πατούλη και τον εκπρόσωπο της αναδόχου εταιρίας του έργου, κ. Δημήτρη Κούτρα, στο έργο της Υπογειοποίησης που συνδέεται άμεσα με τη λειτουργία του γηπέδου μας αλλά αποτελεί και έργο πνοής για την πόλη της Νέας Φιλαδέλφειας.

Η προτελευταία υπογραφή στην προτελευταία σύμβαση στο δρόμο προς την ολοκλήρωση του μεγάλου μας ονείρου. Η ιστορική δικαίωση για όσους πίστεψαν και δικαιώθηκαν με την ΑΕΚ να πρωτοπορεί έχοντας χρηματοδοτήσει όλες τις απαραίτητες μελέτες ενός δημόσιου έργου, προκειμένου να φτάσουμε στη σημερινή ημέρα και βεβαίως τον Περιφερειάρχη Αττικής να εμφανίζεται υπερήφανος για την πλήρη τήρηση όλων των δεσμεύσεων που ανέλαβε απέναντι στο μεγάλο έργο.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nikos said:

Είναι σαν να φτιάχνουν τον δρόμο έξω από το σπιτι μου και να πάω στις υπογραφές ?

Σαν να  φτιάχνουν υπόγειο δρόμο που να έχει είσοδο έξοδο στο πάρκινγκ του σπιτιού σου και επειδή πιέζες να γίνει έτσι, να πας και στις υπογραφές, να πουλήσεις μούρη στην τοπική κοινωνία. Ντον κορλεονε που έβαλε τον δήμαρχο, να το κάνει έτσι, για να εξυπηρετήσει το σπίτι του, φάση :)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Σαν να  φτιάχνουν υπόγειο δρόμο που να έχει είσοδο έξοδο στο πάρκινγκ του σπιτιού σου και επειδή πιέζες να γίνει έτσι, να πας και στις υπογραφές, να πουλήσεις μούρη στην τοπική κοινωνία. Ντον κορλεονε που πίεζε τον δήμαρχο, να γίνει έτσι, για να εξυπηρετήσει το σπίτι του, φάση :)

Έτσι. Βέβαια χρηματοδότησαν την μελέτη, όπως εγραψα παραπανω, για να ειμεθα δίκαιοι. Είχε δλδ λογική τουλαχιστον να προσκληθούν να κάνουν λίγο το κομματι τους.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό από τον εκπρόσωπο της Ιντρακάτ σημερα

Ρωτήθηκε γι’ αυτό ο κ. Κούτρας, τονίζοντας πως πρόκειται για ένα μεγάλο έργο, πως οι εργασίες θα «τρέξουν» και πως… χοντρικά (θα υπάρξει σκάψιμο εδάφους κι άλλα πολλά τεχνικά θέματα στο έργο) μπορεί να χρειαστούν μέχρι και 14 μήνες (ο χρόνος σε αυτή τη φάση είναι υποθετικός και εννοείται πως θα τελειώνει νωρίτερα) για την παράδοση του έργου. Με απλά λόγια κι εφόσον πάνε όλα καλά υπάρχει η πεποίθηση και από την Ιντρακάτ πως τουλάχιστον μέχρι τις αρχές του καλοκαιριού του 2021 όλα θα έχουν τελειώσει με την υπογειοποίηση. Εννοείται πως θα γίνουν μεγάλες προσπάθειες να παραδοθεί το έργο νωρίτερα. Αυτά θα ξεκαθαρίζουν κατά το διάστημα των εργασιών.

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ε, βασικα το θέμα πλέον είναι να ξεκινήσουμε όλη την σεζόν 21/22.

Και μέχρι τοτε να κάνει μια προσπάθεια ο μεγάλος να γίνει άνθρωπος στο αγωνιστικό (ή ιδανικά να βρει κανέναν άλλον).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×