Jump to content

Ξάνθη-ΑΕΚ (14η αγ.): 14/12, 20:00, ΕΡΤ Sports


stavros 9-11
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

32 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      2
    • Μπακάκης
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      3
    • Σβάρνας
      0
    • Γαλανόπουλος
      24
    • Κρστισιτς
      2
    • Μάνταλος
      0
    • Λιβάγια
      1
    • Ολιβέιρα
      0
    • Βέρντε
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γιακουμάκης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      17
    • Μέτριο
      3
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      12
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      2
    • Μπακάκης
      11
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      1
    • Σβάρνας
      4
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Κρστισιτς
      2
    • Μάνταλος
      9
    • Λιβάγια
      1
    • Ολιβέιρα
      1
    • Βέρντε
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γιακουμάκης
      1


Recommended Posts

Εγώ θεωρώ πως δεν ταιριάζει στην ομάδα όπως είναι δομημένη επιθετικός τύπου Ολιβέιρα. Η ομάδα χρειάζεται περισσότερο false 9 παίχτη μπροστά και γενικά θεωρώ πως η απόκτηση του (ΟΚ αλλά όχι και τίποτα τρομερό κατά τα άλλα ποδοσφαιριστή) Ολιβέιρα ήταν άλλη μια χωρίς ποδοσφαιρική λογική κίνηση του καλοκαιριού.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Kάνεις λάθος. Χρειάζεται και τέτοιος επιθετικός αλλά μια χαρά είναι ο Ολιβέϊρα. Ο κάθε Αραούχο είχε πολλά νεκρά διαστήματα και στις δύο θητείες του στην ΑΕΚ, υπήρχαν αγώνες π.χ. όλοι με τον Ολυμπιακό εκτός από έναν που δεν έπαιξε καλά. Στον ένα τελικό κυπέλλου άφαντος κλπ ενω και τα γκόλ δεν ήταν πολλά.Ο Ολιβέϊρα κάνει την αντίπαλη άμυνα να τον αισθάνεται ακόμα και όταν είναι αποκομμένος. Στο Καραϊσκάκη με παλικαριά έκανε τις δύο ψευτο-ευκαιρίες που οδήγησαν όμως σε κόρνερ και ο μόνος που στο πρώτο ημίχρονο απασχολούσε τον Ολυμπιακό. Ο Πόνσε ήταν φοβερός περιοχίστας και δεινός σκόρερ.

Αμφότεροι χωρίς το μπρίο του κάθε Αραούχο και την αντίστοιχη ταχύτητα.

False 9 χρειαζεται ως πασπαρτού σε συνεργασία με τον κάθε Ολιβέϊρα ή κάθε Λιβάγια αντίστοιχα. Αν αποκτηθεί και δεν έχεις τον Πόνσε, τον Ολιβέϊρα κ.ο.κ. κάνεις μία τρύπα στο νερό.

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Εγώ θεωρώ πως δεν ταιριάζει στην ομάδα όπως είναι δομημένη επιθετικός τύπου Ολιβέιρα. Η ομάδα χρειάζεται περισσότερο false 9 παίχτη μπροστά και γενικά θεωρώ πως η απόκτηση του (ΟΚ αλλά όχι και τίποτα τρομερό κατά τα άλλα ποδοσφαιριστή) Ολιβέιρα ήταν άλλη μια χωρίς ποδοσφαιρική λογική κίνηση του καλοκαιριού.

οντως δεν ειχε λογικη,

φτιαχναμε ομαδα που παιζει κατοχη,

και πηραμε επιθετικο που ειναι ο ορισμος,

του ταχυδυναμικου επιθετικου για αντεπιθεση.

Αλλα οπως και ο Μπεργκ που στην υπολοιπη καριερα του δεν ηταν γκολτζης και εδω εβαζε 15-20-25 γκολ,

καπως ετσι νομιζω θα βγει και ο Ολιβειρα.

Ειναι τουλαχιστον ενα κλικ πιο πανω στα παντα απο τον μεσο ποδοσφαιριστη Σουπερλιγκ.

Ηδη εχει κανει την πιο παραγωγικη σεζον της καριερας του οσον αφορα τα γκολ,

και ποτε δεν ηταν γκολτζης.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Ολιβέιρα τις λίγες φορές που πήρε χθες την μπάλα έκανε σωστα πραγματα, σούταρε εντός εστίας από απόσταση κλπ ενώ συμμετείχε σωστα στην φάση του γκολ.

Εχουμε ακριβώς 3 χρονια σερί που έχουμε σεντερ φορακλες (Αραουχο, Πόνσε, Ολιβέιρα) και καθόμαστε και τους κριτικάρουμε λες και μας χάλασαν επειδή αξίζουμε Σουάρεζ ή Ιμπραιμοβιτς. Ομιλούμε ισως για την μοναδική θέση της ενδεκάδας που δεν πρέπει να έχουμε παράπονο ή τελος πάντων πρέπει να έχουμε το μικρότερο θέμα.

Ας κοιταξουμε λοιπόν σιγα σιγά πώς θα αναβαθμίσουμε αλλες θέσεις, που εν έτη 2020 θα βλέπουμε ακόμα τον Μπακακη και τον Σβάρνα κι ας τον αφησουμε τον Ολιβέιρα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kostas21 said:

κάνουμε γήπεδο 30αρι με το ζόρι με κάτι σεντόνια για οροφή 

Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου 

Link to comment
Share on other sites

Ο Μελισσανίδης φάνηκε μέσα στο καλοκαίρι του 2018 ότι ούτε μπορεί, ούτε σκαμπάζει,  ούτε καίγεται. Βροντοφώναξε ότι κατα λαθος πήρε πρωτάθλημα.
 

Καλα το έλεγε ο Χαμπος, κατασκευαστής γηπεδου. Και μαλιστα με την πολύ σοβαρή βοήθεια των ταμείων της ομάδας.

Δυστυχως οσο δεν βρίσκεται εναλλακτική δύσκολα θα ορθοποδήσουμε πάλι, χάθηκε το timing, τοτε, για λίγα λεφτα. Γιατί είναι αδιανόητα κακός σε αυτό που κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αξιοπερίεργο πως βλέπει τον Ολιβέιρα ο καθένας. Για μένα είναι 9άρι με καλύτερη τεχνική κατάρτιση από τον μέσο όρο ενός εννιαριού και γι' αυτό μπορεί να κολλήσει σε όλα τα συστήματα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Καλά ο ΠΑΟΚ σιγά μην φτιάξει γήπεδο, ενώ ο βάζελος θα δούμε όταν, εάν και εφόσον (απείρως πιθανότερο).

Από εκεί και πέρα η ΑΕΚ την τελευταία 5ετία μου θυμίζει την ιστορία της Scarlett Johansson στο "What Goes Around...Comes Around" του Timberlake.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Kostas21 said:

Καζαντζιδισμος. Κ είμαστε όλοι μια παρέα, να πάμε να φάμε γιαουρτλου κ άμα δεν έχει έξτρα καρέκλα να μας φέρουν ένα τελάρο να καθίσουμε. 

?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, SpiRos said:

Είναι αξιοπερίεργο πως βλέπει τον Ολιβέιρα ο καθένας. Για μένα είναι 9άρι με καλύτερη τεχνική κατάρτιση από τον μέσο όρο ενός εννιαριού και γι' αυτό μπορεί να κολλήσει σε όλα τα συστήματα.

Εγώ τον παίχτη δεν τον θεωρώ κάτι ιδιαίτερο πάντως, ΟΚ θα την κάνει την δουλειά του αλλά γνκ δεν με τρελαίνει κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Είδαμε πέρσι με τον Πόνσε που ήταν το κλασσικό φορ περιοχής ότι ο μάρκο δυσκολεύουν γιατί χρειάζεται ο επιθετικός να είναι κοντά του ώστε να κανει συνεργασίες όπως και με το Πέτρο διαφορετικά αχρηστεύεται άρα ο Ολιβέιρα νομίζω είναι ο ιδανικός περνενερ του μάρκο γιατί και πιέζει και ψάχνει συνεργασίες και μπαίνει περιοχή και με ένα καλό χαφ και ένα γρήγορο πλαϊνό επιθετικό και καλά μπακ η ομάδα δεν θα είχε αντίπαλο. 

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πρέπει να κρατήσεις έναν εκ των Λιβάγια, Ολιβέιρα και Μάνταλο (ιδανικά τον Λιβάγια) και να φέρεις άλλους δύο που να ταιριάζουν με αυτόν που θα κρατήσεις.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Εγώ τον παίχτη δεν τον θεωρώ κάτι ιδιαίτερο πάντως, ΟΚ θα την κάνει την δουλειά του αλλά γνκ δεν με τρελαίνει κιόλας.

Από τη στιγμή που ο πρόεδρος τσιγκουνεευται να φέρει σοαρες Κέιν και λέβα τότε εγώ είμαι οκ. Τώρα χωρίς πλάκα νομίζω ότι ειναι το ταβάνι για επιθετικό σε αυτήν την ΑΕΚ. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Κανονικά πρέπει να κρατήσεις έναν εκ των Λιβάγια, Ολιβέιρα και Μάνταλο (ιδανικά τον Λιβάγια) και να φέρεις άλλους δύο που να ταιριάζουν με αυτόν που θα κρατήσεις.

Δεν πιστεύω ότι έχει οποιαδήποτε σχέση ο Ολιβέιρα με τους άλλους δύο. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AG21 said:

Από τη στιγμή που ο πρόεδρος τσιγκουνεευται να φέρει σοαρες Κέιν και λέβα τότε εγώ είμαι οκ. Τώρα χωρίς πλάκα νομίζω ότι ειναι το ταβάνι για επιθετικό σε αυτήν την ΑΕΚ. 

Δεν θέλουμε τέτοιου είδους παίχτη αλλά

Thierry-Henry-.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kostas21 said:

Όταν χτίσουν σε καμία 5ετια γήπεδα ο μποακ κ ο άλλος στον βοτανικό κ θα λέμε αμάν τότε να δεις τι αβυσσαλέα θα είναι η διαφορά. Φυσικά εκείνη την 5ετια θα είναι η τελευταία ευκαιρία του κλαμπ να κάνει το γαμημενο άλμα κ να κυιραχησει στην 2η θέση προσπερνώντας τον βαζελο. 

Είχε όλη την ευκαιρία 5 χρόνια τώρα. Δεν ήθελε πολλά. Ανανεώσεις κ επένδυση των χρημάτων που κέρδισε σε ροστερ. Έστω στο μισθολόγιο. Αντίθετα έχασε 3 κύπελλα σερί από τον ποακ, κύπελλα που θα την κάνανε να προσπεράσει τον βαζελο σε τροπαια τουλάχιστον στα κύπελλα. Κ τα χάσαμε από τον Ιβάν. Με κάτω τα χέρια. Χωρίς κιχ. 

Παντως και ο βαζελος με το παο αλαιβ του 30 κατι θελει να φτιαξει.

Μονο οι βουλγαροι θα φτιαξουν 41926 ? οταν στα καλυτερα χρονια της ιστοριας τους η τουμπιτσα εχει κενα.

Α και οι γαβροι με τα 6 εκατομμυρια τους εχουν τριαντατριαρι.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω. Κριτικάρουμε τους φορ, την μονη θέση που 3 χρονια στην σειρά έχεις σοβαρούς παίκτες. Έλεος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποφερουμε απο φορ στην ΑΕΚ υποφερουμε απο μεσους που θα τσουλισουν την μπαλα στους φορ. Το προτζεκτ Μανταλος δεν βγηκε. Καιρος να αλλαξει 

Link to comment
Share on other sites

Χαφ θες, εξτρεμ θες, πλάγιους μπακ θες, στοπερ θες και συζηταμε για τους φορ αν ταιριάζουν. 

Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι ο Καρέρα εκτός των πλάγιων μπακ που τους έκοψε το πλάτος και τους έφερε να κάνουν καθετη κίνηση πιο κεντρικα απέξω από την περιοχή πρέπει να έδωσε και σε άλλους εντολές αλλαξοντας το τρόπο παιχνιδιού τους όπως στα Χαφ και στην 3αδα μπροστά και η παίκτες το ακολούθησαν υποδείγματα. Χαρακτηριστικό είναι ότι στο γκολ οι παίκτες είναι ιδανικά παρατεταμένη εντός και εκτός περιοχές καλύπτοντας κάθε σημείο και πνιγοντας τον αντίπαλο χωρίς να κουτουλανε μεταξυ τους και να δημιουργούν υπερφόρτωση σε συγκεκριμένα σημεία . Ολιβειρα βρίσκεται στο πέναλτι λίγο πιο μπροστά ο μάρκο αριστερο δοκάρι ο μανταλος δεξι δοκάρι, Χουλτ εντός περιοχής αριστερα και μπακακη στα όρια της περιοχής περίπου γωνίες πιο κεντρικά λίγο έξω από την περιοχή Σέρβος γαλανό που σκόραρε μπαίνοντας και ο βερντε δεξιά αρκετα εντός περιοχής και είχαμε 5 παικτες εντός περιοχές ( όλι μάρκο μανταλος Χουλτ βερντε) και άλλους 3 στα όρια της περιοχής ( μπακακης γαλανό σερβος) σύνολο 8 και μόνο τους δύο στόπερ που ήταν ψηλά και το τέρμα εκτός. Δεν νομίζω ότι έγινε τυχαία αυτό το πνηξιμο. 

 

Link to comment
Share on other sites

30αρι με σεντόνια δεν επιτρέπει ενδυνάμωση της ομάδας, ενώ αν ήταν 35αρι με βαριά σίδερα από πάνω θα έφερνε αυτό που θέλαμε. Ο Ιβάν που μας πήρε τα κυπελλα, παίζει σε 29αρι που σπάνια γεμίζει. Ο Βαγγελας σε 33αρι που είναι μεγάλη δύναμη της ομάδας. 

Να πάμε και στη Γιουβέντους; 40αρι, μικρό για την εμβέλεια της, αλλά γεμίζει συνέχεια. Βέβαια αυτό δεν έχει σεντόνια, ενώ αν δούμε της Μπαγερν, έχει κουβερλι. 

Link to comment
Share on other sites

Μια σωστή ομάδα ξεκινάει από τον άξονα. Έχεις άσο Μπάρκα, δεκάρι Λιβαγια, φορ τον Ολιβέιρα. Θες μια στοπεραρα δίπλα στον Βρανιες του 17, ένα εξάρι ψηλό και ένα οχταρι που να έχει τα νούμερα του Κατσουράνη σε γκολ και ασίστ και έγινες. 3 παίχτες είναι αυτοί. Τα υπόλοιπα τα βρίσκεις σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που πρεπει να μας απασχολει αυτη τη στιγμη ειναι το πως θα εχουμε περισσοτερο κοσμο με αστερα και χαποελ τα υπολοιπα ειναι λογια και τα πολλα λογια ειναι φτωχια.

Σε 5 ολοι εξω.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

αν πιστευεις οτι λεω πραγματα εκτος πραγματικοτητας, κ το μελλον φανταζει ομορφο, πες μου κ μενα. Εκτος αν πρεπει να σπαμε σαμπανιες για το παρον μας κ το μελλον μας.

Απολαυσε μια ωραια κυριακη εδω στο ελλαντα εχει ηλιο μετα απο καιρο και δευτερα ξαναμιζεριαζουμε δεν χανομαστε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×