Jump to content

ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ 🇬🇷


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

Βασικά δεν ξέρω πόσα εννοείται από αυτά που λέτε αλλά γενικά ήταν ένα πολύ καλό και ιδιαίτερο αποτέλεσμα το χθεσινό.

Προφανώς δεν κάνεις ανατροπή ούτε γλυτώνεις με Χ από το Νο2 της παγκόσμιας κατάταξης αν δεν έχεις τύχη αλλά αυτό που μπορούσε η Εθνική απέναντι σε τέτοιον αντίπαλο το έπαιξε καλά.

Εννοείται ότι ώρα ήθελαν ανέβαζαν και κατέβαζαν ρυθμό οι Γάλλοι, εννοείται ότι αν για οποιονδήποτε λόγο ήθελαν αποτέλεσμα θα το έπαιρναν όπως και εννοείται ότι αν είχαν 2' ακόμα θα είχε λήξει 2-3.

Σε λίγα χρόνια κανείς δεν θα θυμάται την φάση με την γραμμή αν πέρασε αλλά ότι ήρθε μια πλήρης Γαλλία με όλα τα αστέρια και έληξε Χ μέσα στην Αγιά Σοφιά.

Τέλος δεν υπάρχει σύγκριση της παλαιάς Εθνικής με την τωρινή άσχετα αν το φορμάτ είναι τέτοιο που σε λίγο το Λουξεμβούργο θα παίζει Euro. Στην μεσαία προς κάτω κατάσταση η Ελλάδα είναι ομάδα για τέτοιες διοργανώσεις.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, MITSAKLAS said:

Κατέβασαν 2-3 ταχύτητες αυτοί, πλανήσαμε το καπάκι στον Μπουλέκο εμείς και τσιμπήσαμε 5-6 άλογα, βαριότανε και ο Μεγαλοδύναμος , Cc@felman, και ήρθε τιμητικότατο Χ το οποίο χρειάζεται για τα πλέυ-οφ. 

Ean kerdizane tha phgenane noumero 1 sthn katataksh meta to 14-0. Eixe kefia o megalodynamos epses.

Les na htane mesa o symathitis tou Nounou h Bilia pou milage Gallika?🤣

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, felman said:

 

Les na htane mesa o symathitis tou Nounou h Bilia pou milage Gallika?🤣

Λογικά θα είχε πολλούς γαλλομαθεις χθες.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Λογικά θα είχε πολλούς γαλλομαθεις χθες.

Oloi oi Gallomatheis ths dekaetias tou 80 eixane sexy kathightries mono o Nounos eixe antra kathigith. Ginia kai atyxia. Kai anti na kanei appreciate thn Gallikh Kouzina mas kanei kyrigmata gia ta Gemista.

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι γαλλογεννημένος, προτιμώ την ελληνική κουζίνα πάντως. Δεν ξέρω τι λέει ο @Tsosmiγια αυτό το ζήτημα., 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Εγώ που είμαι γαλλογεννημένος, προτιμώ την ελληνική κουζίνα πάντως. Δεν ξέρω τι λέει ο @Tsosmiγια αυτό το ζήτημα., 

Ιταλική γιατί είναι κάπου στη μέση .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Tsosmi said:

Ιταλική γιατί είναι κάπου στη μέση .

Ναι, γαμει η ιταλική, αλλά πιστεύω περισσότερο αυτή που θα βρεις στην ίδια τη Ιταλία και όχι το κλασικό "πίτσα, καρμπονάρα, μπολονεζ" που βρίσκεις παντού. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ναι, γαμει η ιταλική, αλλά πιστεύω περισσότερο αυτή που θα βρεις στην ίδια τη Ιταλία και όχι το κλασικό "πίτσα, καρμπονάρα, μπολονεζ" που βρίσκεις παντού. 

Ναι ,ναι ξεκάθαρα. Αυτή την "γνήσια " ιταλική εννοώ 

Link to comment
Share on other sites

On 11/22/2023 at 9:48 AM, MITSAKLAS said:

Κατέβασαν 2-3 ταχύτητες αυτοί, πλανήσαμε το καπάκι στον Μπουλέκο εμείς και τσιμπήσαμε 5-6 άλογα, βαριότανε και ο Μεγαλοδύναμος , Cc@felman, και ήρθε τιμητικότατο Χ το οποίο χρειάζεται για τα πλέυ-οφ. 

Θεωρώ ότι ο πιο δύσκολος αντίπαλος είναι μια μεγάλη ομάδα που σε αντιμετωπίζει χωρίς αγχος. Αν αυτοί ήθελαν το παιχνίδι δεν μπορείς να ξέρεις το πως θα αντιδρούσαν αμα στράβωνε..

μια και δυο είναι που σου κάνει το 0-1, 2-1, δεν μπαίνει η κωλόμπαλα και στραβώνεις με τους συμπαίκτες σου.. μετά και με το κοράκι.. και τελικά γίνεται η γκέλα??

Ναι είναι ομαδάρα οι Γάλλοι αλλά σε τέτοια ματς παίζει μόνο το ταλέντο τους που είναι απύθμενο. Στα τουρνουά που παίζει και η ψυχούλα σου μπάλα, ξεχωρίζει η ήρα απ το στάρι.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kami said:

Θεωρώ ότι ο πιο δύσκολος αντίπαλος είναι μια μεγάλη ομάδα που σε αντιμετωπίζει χωρίς αγχος. Αν αυτοί ήθελαν το παιχνίδι δεν μπορείς να ξέρεις το πως θα αντιδρούσαν αμα στράβωνε..

μια και δυο είναι που σου κάνει το 0-1, 2-1, δεν μπαίνει η κωλόμπαλα και στραβώνεις με τους συμπαίκτες σου.. μετά και με το κοράκι.. και τελικά γίνεται η γκέλα??

Ναι είναι ομαδάρα οι Γάλλοι αλλά σε τέτοια ματς παίζει μόνο το ταλέντο τους που είναι απύθμενο. Στα τουρνουά που παίζει και η ψυχούλα σου μπάλα, ξεχωρίζει η ήρα απ το στάρι.

Ε και στα τουρνουα εδώ και 8 χρόνια δεν τα πανε και ασχημα, ασχετως αν σηκώσαν μονο μια κουπα

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Geologos said:

Ε και στα τουρνουα εδώ και 8 χρόνια δεν τα πανε και ασχημα, ασχετως αν σηκώσαν μονο μια κουπα

Μια χαρά τα πάνε, όμως πιστεύω ότι αυτή η αίσθηση ότι αν πατήσουν το γκάζι μας έλιωσαν, βγήκε εν μέρει απο ενέργειες που έκαναν μεσα στην χαλαρότητα του συγκεκριμένου ματς.

Δεν πείθομαι ότι μπορούν να μας παίξουν τόσο αεράτα σε νοκ άουτ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kami said:

Μια χαρά τα πάνε, όμως πιστεύω ότι αυτή η αίσθηση ότι αν πατήσουν το γκάζι μας έλιωσαν, βγήκε εν μέρει απο ενέργειες που έκαναν μεσα στην χαλαρότητα του συγκεκριμένου ματς.

Δεν πείθομαι ότι μπορούν να μας παίξουν τόσο αεράτα σε νοκ άουτ

Καταλαβαινω τι λες, αλλα δυσκολο να επαληθευθει απο τη στιγμή που εμεις 8  χρόνια δεν εχουμε μυρισει τιποτα απο νοκαουτ και η επιτυχία μας ειναι αμφιβολη απεναντι σε γεωργια καζακσταν και λουξεμβούργο.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ανοίγει το πέταλο της 21 πρώτη φορά για τον αγώνα με Καζακστάν.

Link to comment
Share on other sites

Τι αντιπαθέστατη ομάδα που έχουμε. Νίκη στην αρμάδα του Καζακστάν 

Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενη ενδεκάδα από τον πογετ πάμε για την πρόκριση 

Link to comment
Share on other sites

Εικόνα
Αφηνω αυτο εδω,. ειχε πονακια στους κοιλιακους

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται περιεργο που βλεπω την Εθνικη να παιζει με καποιον στοχο, και οχι για την χαρα της συμμετοχης.

 

Απο ποτε εχει να γινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nuc1924 said:

Μου φαινεται περιεργο που βλεπω την Εθνικη να παιζει με καποιον στοχο, και οχι για την χαρα της συμμετοχης.

 

Απο ποτε εχει να γινει αυτο?

10 χρόνια μετά διεκδικεί κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Kourbelis vasikos.....pou paizei daneikos se kapoia geitonia ths Konstantinoupolis thn Kargumruk...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×