Jump to content

ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ 🇬🇷


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

3 minutes ago, felman said:

Eno oi ex CIS einai Real.

Οχι δεν είναι ρεαλ. Αλλά δεν πιστεύω ότι είμαστε καλύτεροι από τους γεωργιανους.

 

Link to comment
Share on other sites

Γιακουμάκης στα στημένα ορμάει σαν φιγούρα από γίγαντες του κατς. Μαζεύει φορά και όπου σκάσει. Ίνδαλμα λέει στο MLS. Κρίμα που δεν γεννήθηκα στην Αμερική.

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

Κρι κρι δεν με λες αλλα παιζω MLS 

παγκοσμια μερα ποιησης 

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, theo said:

Σχολιο νταμπιζας. Εκτος του οτι ειναι αμπαλος εχει κ ενα περιστατικο που κουβαλαει κ θελω να τονφτυσω στα μουτρα τον μαλακα

Ααα, γι’αυτό σε κάλεσα χαράματα. 😂😂😂

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Macross said:

2-0

Βάλτε άλλο ένα να πιάσουμε και το over 2.5

Ζεις, μωρή λουλού;

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Agent HAF said:

Γιακουμάκης στα στημένα ορμάει σαν φιγούρα από γίγαντες του κατς. Μαζεύει φορά και όπου σκάσει. Ίνδαλμα λέει στο MLS. Κρίμα που δεν γεννήθηκα στην Αμερική.

Κι εγώ που γεννήθηκα, τι κατάλαβα, κύριε ΧΑΦμο; 👀

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, felman said:

Tsimikas exei vapsei thn kotsida kai thn exei kanei 'permanent' @Hades@Hades @MITSAKLAS. O karavlaxos apo tis Serres.

Όταν γυρίσει στο χωριό και τον ταράξουν τα κουνούπια θα βάζει Αουτάν και στην κοτσίδα.

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Όταν γυρίσει στο χωριό και τον ταράξουν τα κουνούπια θα βάζει Αουτάν και στην κοτσίδα.

Stamata. Klaio

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ασμοδαίος said:

Κι εγώ που γεννήθηκα, τι κατάλαβα, κύριε ΧΑΦμο; 👀

Τι να σου πω βρε φίλε. Αν την κλωτσούσες λίγο και δεν δοκίμασες mls (αυτό του πριν 40 χρόνια που ήταν ακόμα πιο δράμα όχι το τωρινό) τι να πω. Είσαι και φυσιογνωμία Αλέξη Λάλα εσύ θα έπιανες σίγουρα με τέτοια προσωπικότητα.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξαν τα καρεκλακια και έβγαλαν και τα αυτοκόλλητα στο πέταλο?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SlobodanNugatinovic said:

Έφτιαξαν τα καρεκλακια και έβγαλαν και τα αυτοκόλλητα στο πέταλο?

Ναι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SlobodanNugatinovic said:

Έφτιαξαν τα καρεκλακια και έβγαλαν και τα αυτοκόλλητα στο πέταλο?

Ναι, για να κολλήσουν τα καινούργια.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Ασμοδαίος said:

Κι εγώ που γεννήθηκα, τι κατάλαβα, κύριε ΧΑΦμο; 👀

Δεν είναι Αμερική κει δώθε.

Link to comment
Share on other sites

Απο τις 13 ωρες στην Αθήνα αποφάσισα να παω να δω την εθνική. Οχι τίποτα, πιο πολυ για το αετό πήγα, εχω μια-δυο παρατηρήσεις:

Το μπαρ στην 2 ειναι ερασιτεχνικό το λιγότερο, μιλάμε για ουρές οχι μαλακιες, στο ημίχρονο δεν είχε μείνει τίποτα, νερο - ice tea και μπύρα και αμα γουστάρεις. Ταυτόχρονα αντι να βάζουν καμοια μπύρα να υπάρχει ετοιμη την εβαζαν ανα παραγγελία... Ρε παιδιά, οταν εχεις 50 ατομα να περιμένουν, βαζεις να υπάρχουν και να δίνεις... 

Μιλαμε για τραγωδία να μπεις γήπεδο, η ουρα στην 2 ειχε φτασει κιλικιας να πούμε... Εμπαινε κοσμος στο ματς 15 λεπτα μετα την έναρξη. Φυσικά εδω φταίει και λιγο ο ελληναρας που αποφάσισε να παει γήπεδο τελευταία στιγμή επειδή ειναι εθνική, με υφακι: και τι θα δω πριν την σεντρα? 

 

Τρίτον και πιο σημαντικό για εμένα: Έχεις παιδάκια, αλλοθρησκους και ποδοσφαιριστές άλλων που ήρθαν στο γηπεδο σου, γιατι να μην παίξεις  light show στο ημίχρονο? Γιατι να εχεις σβηστές τις οθόνες μεταξύ των δύο διαζωματων? Γιατι να μην τους ΚΑΥΛΩΣΕΙΣ ολους οπως καυλωνουμε εμεις καθε αγωνιστική? 

ΥΓ. Μπορω να ομολογήσω οτι το χάρηκα που ειχε μια υγιής ατμόσφαιρα φιλάθλων προς Κωσταντελια, Ροτα, Μασουρα, Ιωαννιδη, Μπακασετα. Το αξίζουν να ειναι αγαπητοί απο Έλληνες. Επαγγελματίες Έλληνες ποδοσφαιριστές ειναι. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Iniochos said:

ΥΓ. Μπορω να ομολογήσω οτι το χάρηκα που ειχε μια υγιής ατμόσφαιρα φιλάθλων προς Κωσταντελια, Ροτα, Μασουρα, Ιωαννιδη, Μπακασετα. Το αξίζουν να ειναι αγαπητοί απο Έλληνες. Επαγγελματίες Έλληνες ποδοσφαιριστές ειναι. 

Μια που το ανέφερες, η αποψινή συμπεριφορά του μικτού Αθηναικού κοινού έναντι του Κωσταντέλια, είναι η κρυστάλινη απάντηση στο γιατί πρέπει να βγάλουμε καλούς Ελληνες παίκτες.

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ του Ματίας αυτήν την Εθνική με κέντρο Κουρμπέλη, Μάνταλο, Μπακασέτα, Πέλκα θα την έκανε να χρειάζεται 10 αλλαγές στο 60. Παρόλα αυτά η Εθνική δείχνει ένα σοβαρότατο πρόσωπο και κάθε πορεία προς διοργάνωση που είναι αξιοπρεπής μας ανεβάζει επίπεδο και ρίχνει και κάμποσο την τοξικότητα, το ματς με Γεωργία θα είναι σαφώς ντέρμπι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω οτι με ισοπαλια εχομεν παράτα ή και πεναλτυ ?

Να διαλογιστω πως θα σταματησει ο Πογε τον Κβαρατσχελια ?...μαν/του/μαν-2πλό μαρκαρισμα - ζιου/ζιτσου - τσεκουρι/Κορμπέλι..???

Link to comment
Share on other sites

καπου ειδα - καποιος ειπε mvp ο ΜπΟ/κασετας ?🤓

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Iniochos said:

Απο τις 13 ωρες στην Αθήνα αποφάσισα να παω να δω την εθνική. Οχι τίποτα, πιο πολυ για το αετό πήγα, εχω μια-δυο παρατηρήσεις:

Το μπαρ στην 2 ειναι ερασιτεχνικό το λιγότερο, μιλάμε για ουρές οχι μαλακιες, στο ημίχρονο δεν είχε μείνει τίποτα, νερο - ice tea και μπύρα και αμα γουστάρεις. Ταυτόχρονα αντι να βάζουν καμοια μπύρα να υπάρχει ετοιμη την εβαζαν ανα παραγγελία... Ρε παιδιά, οταν εχεις 50 ατομα να περιμένουν, βαζεις να υπάρχουν και να δίνεις... 

Μιλαμε για τραγωδία να μπεις γήπεδο, η ουρα στην 2 ειχε φτασει κιλικιας να πούμε... Εμπαινε κοσμος στο ματς 15 λεπτα μετα την έναρξη. Φυσικά εδω φταίει και λιγο ο ελληναρας που αποφάσισε να παει γήπεδο τελευταία στιγμή επειδή ειναι εθνική, με υφακι: και τι θα δω πριν την σεντρα? 

 

Τρίτον και πιο σημαντικό για εμένα: Έχεις παιδάκια, αλλοθρησκους και ποδοσφαιριστές άλλων που ήρθαν στο γηπεδο σου, γιατι να μην παίξεις  light show στο ημίχρονο? Γιατι να εχεις σβηστές τις οθόνες μεταξύ των δύο διαζωματων? Γιατι να μην τους ΚΑΥΛΩΣΕΙΣ ολους οπως καυλωνουμε εμεις καθε αγωνιστική? 

ΥΓ. Μπορω να ομολογήσω οτι το χάρηκα που ειχε μια υγιής ατμόσφαιρα φιλάθλων προς Κωσταντελια, Ροτα, Μασουρα, Ιωαννιδη, Μπακασετα. Το αξίζουν να ειναι αγαπητοί απο Έλληνες. Επαγγελματίες Έλληνες ποδοσφαιριστές ειναι. 

Δε νομίζω ότι η ΑΕΚ μπλέκεται με οποιονδήποτε τρόπο σε όλο αυτό, εξάλλου έχει γίνει σαφές και από την ΕΠΟ ότι τους αγώνες τους διοργανώνει η ίδια, όχι η ΑΕΚ. Η ΑΕΚ με λίγα λόγια παραχωρεί στην ΕΠΟ το γήπεδο, φαντάζομαι ότι μέσα στο πακέτο έτυχε να είναι κι ο Ευλογητός στο μικρόφωνο και κάπου εκεί τελειώνει η παρουσία και ο ρόλος της. Φαντάζομαι ότι αν ο γιος του τίγρη ψήνονταν να κάνει φωτορυθμικά και πρόγραμμα όπως κάνει στην ΑΕΚ, ε θα έκανε γιατί είναι γιος του τίγρη αλλά μάλλον δεν ψήνεται και η ΕΠΟ δεν φρόντισε.

Στα άλλα που λες, αν και είμαι εναντίον της χρήσης του γηπέδου απο την εθνική και γενικά δεν υποστήριξα ποτέ την εθνική, συμφωνώ ότι η ατμόσφαιρα στο γήπεδο μας πρέπει να είναι φιλική προς την ομάδα και τους παίχτες της, δεν θα γίνουμε κομπλεξικοι σαν τους πάνω, η χωριατιλα δεν είναι λύση σε καμία περίπτωση. Οι αγώνες πρέπει να είναι ευχάριστοι για όσους πάνε, απλά να μην τολμήσει κανένας να σκεφτεί να βγάλει καμιά καταδρομική σελφι με σήμα άλλης ομάδας, εκεί καλώς φοβούνται αλλά ως εκεί. Οι μη φανατικοί οπαδοί και φίλαθλοι των άλλων ομάδων, μόνο κέρδος είναι να έχουν καλή εικόνα για το γήπεδο ακόμα κι αν κυριαρχεί μέσα τους ο φθόνος. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Iniochos said:

... γιατι να μην παίξεις  light show στο ημίχρονο? Γιατι να εχεις σβηστές τις οθόνες μεταξύ των δύο διαζωματων?

Κάνε μας τη χάρη ρε μάστορα. Θα μας μάθεις τη δουλειά μας ? Ήρθαμε εμείς να σου πούμε πως θα κουμαντάρεις τα ντεντένια ?

Αυτά που λες δεν θέλουνε απλώς "ρεύμα" για να δουλέψουνε, παίρνουνε έναν υποσταθΗμό της ΔΕΗ και τονΕ στέλνουνε με αναρρωτική για κανα τριήμερο να συνέλθει, να πούμε.

Νοικοκυραίοι είμαστε, όχι μπρούκληδες να τα σκορπάμε δώθε κείθε.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρότι αυστηρά ηλικιακά δεν είμαι μπούμερ, είμαι όμως μπούμερ στην καρδιά, θα πω ότι τα φωτορυθμικά δεν με τρελαίνουν και τα ρίμπον με ενοχλούν. Από την άλλη, απαγορεύσαμε τους πυρσούς, άμα κόψουμε και τα ρίμπον στο τέλος θα μας μείνουν μόνο εκείνα τα καπελάκια που τραβάς το κορδόνι και χτυπάνε παλαμάκια.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Evolve said:

 θα μας μείνουν μόνο εκείνα τα καπελάκια που τραβάς το κορδόνι και χτυπάνε παλαμάκια.

Δεν βλέπουν οι από πίσω, οπότε άκυρο κι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×