Jump to content

Ρόστερ 2020-21


AG21
 Share

Recommended Posts

58 minutes ago, nikos said:

Λεω ΑΝ πραγματι θεωρει εαυτόν αδικημένο ή να φέρει πρόταση ή να λύσει συμβόλαιο χωρίς αποζημίωση αφού αυτος εχει το πρόβλημα (γίνεται στάνταρντ). Κι εφοσον το θελουμε κι εμεις βέβαια (κοινη συναινέσει δλδ) για να μην χρεωνόμαστε το συμβόλαιο του και να τον έχουμε στον πάγο, ώστε να αδειάσει χωρος για το μπατζετ και να φέρεις άλλον.

υγ. Αν εννοείς ότι δώσαμε και λεφτα, σωστό κι αυτό βεβαια. Κανονικά χαμένος θα βγεις αν δεν φέρει τουλάχιστον τα ίδια.

 

ναι, αυτο εννοω. Δώσαμε ενα ποσό στη σφαξιέν, αν τον αφήσουμε λευτερο χωρις ν απαρουμε φράγκο, παλι χαμένοι είμαστε και οικονομικά αλλα και τι μηνυμα περνάει εξω αν με 2 δηλώσεις μανατζερ καποιος μένει ελευθερος.

Παντως δεν νομιζω να γίνει τιποτα από όλα αυτά. Αν ειχαμε συγχρονη διοικηση θα του χαμε βρει εναν καινούριο μανατζερ του ανθρωπου.

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα και μερικές μέρες πριν, να φέρει πρόταση ικανοποιητική και πούλο, όχι έτσι σκέτο. Και ο Γενάρης κοντά είναι για αλλαγή. Αν δεν ξέρει επαγγελματίας αθλητής πως να προσαρμοστεί σε ένα σύνολο, όταν μάλιστα έχει παίξει πολλά ματς βασικός, τότε όσο και να τον χαϊδεύεις δεν πρόκειται να στρώσει ποτέ. 

Link to comment
Share on other sites

Σέντερ μπακ  παιχνίδια/σύνολο αποστολή  χρόνος

Σβάρνας 10/11  819'

Ρουμάνος 7/7 630'

Ντιμίτρι 7/8 577'

χνίντ 6/12 429'

Αυτό που βλέπουμε ότι προτιμάει για βασικούς τους σβάρνα , ρουμάνο , ντιμίτρι  με το ρουμάνο να έχει το απόλυτο σε διαθέσιμος παιχνίδια με 90λεπτα , ο σβάρνας και ο ντιμίτρι και αυτοί συνήθως παίζουν ενώ ο χνίντ ενώ έχει αρκετά λεπτά και αν συνεχίσει με το ίδιο ρυθμό ( λίγο δύσκολο ) θα πλησιάσει και ίσως ξεπεράσει και τα 1500΄παρολα αυτά φαίνεται ότι κάθεται πάγκο συχνά ενώ ήταν στην αποστολή σε περισσότερα παιχνίδια .

Νομίζω ότι έχει πάρει λίγο το μήνημα ότι είναι τέταρτη επιλογή και ίσως γι'αυτο όλη η φασαρία . 

Εν το μεταξύ έχει παίξει 429' και ο τάνκοβιτς έχει 352'  , μαχαίρας 282' , μπακάκης 139' , 

Πέρσι είχε ο ίδιος 1486'  και μόλις φέτος παίζει ποδόσφαιρο στην Ευρώπη . 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συζηταμε οτι δεν δικαιουται να γκρινιαζει, ειδικα τοσο νωρις, και το λεω εγω που γενικα τον εχω παρει και με θετικο ματι. Γιατι αλλοι τον θεωρουν και κριαρι βεβαια (θα δειξει).

 

Πρεπει να δοθει λυση ή με εξαφανιση μανατζερ ή με προταση, αν πανε να το κρυψουν κατω απο το χαλακι αφηνοντας το να αιωρειται πιστευω οτι θα το ξαναβρουμε μπροστα μας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

«Μόνο ΑΕΚ» και κίτρινες καρδιές πριν λίγο από τον Τυνήσιο Ταμτάκο στο Ινσταγκραμ. Μικρέ πουλαρε τον μάνατζερ και θα αγαπηθεις

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Skepastos said:

«Μόνο ΑΕΚ» και κίτρινες καρδιές πριν λίγο από τον Τυνήσιο Ταμτάκο στο Ινσταγκραμ. Μικρέ πουλαρε τον μάνατζερ αλλιωςθα γαμηθεις

Το διορθωσα λιγο... 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα χρονο θα βαρέσει τατου τη μπόμπα της R και θα φύγει με μεταγραφή στη Μπριζ. Τα υπόλοιπα είναι ιστορία που επαναλαμβανεται. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Με την ανανέωση του Μάρκο φαίνεται ότι το καλοκαίρι δεν θα έχουμε κάποιο βασικό παίκτη που θα κινδυνεύουμε να χάσουμε ελεύθερο ( Αλμπάνης δεν νομίζω να μας ενδιαφέρει πλέον 

2021.png

και άρα θα πρέπει να κοιτάξουμε τα συμβόλαια που θα λήγουν το 2022 άλλα τότε όλοι θα είναι άνω των 30 - 32 άρα όχι δύσκολες ανανέωσης αν θέλουμε και δεν χρειάζεται να βιαστούμε ( συμβόλαια καρδιάς ) 

2022.png

και ίσως χρειάζεται να κοιτάξουμε πιο πολλή αυτούς του 2023  που έχουν χαμηλά συμβόλαια ( Μαχαίρας ? Λάτσι ? )

2023.png

Link to comment
Share on other sites

αρα ο Μάρκο ήταν ίσως η πιο δύσκολη ανανέωση της 3ετίας λόγο ηλικίας και επίδραση στην ομάδα . 

Link to comment
Share on other sites

Αμυντικά χαφ

Σιμόες

Γαλανόπουλος: Έτσι κι αλλιώς περιορισμένων δυνατοτήτων, ήταν και 1 χρόνο έξω

Σιμάνσκι: Κάτι είδες και τον ερωτεύτηκες, τον παζάρεψες, οι άλλοι περιέργως έπεσαν πολύ εύκολα στις απαιτήσεις τους, τελικά πρόβλημα στον αχίλλειο που το ήξερες και το υποτίμησες ενώ είναι το χειρότερο σημείο για να έχει πρόβλημα κάποιος ποδοσφαιριστής

 

Ακραία μπακ: Έχεις 5 ακραία μπακ, εκ των οποίων νομίζω ότι είναι γενικώς αποδεκτό ότι κανένας δεν είναι άξιος λόγου. Στο σύγχρονο ποδόσφαιρο όπου πρόκειται για νευραλγικές θέσεις, εσύ εχεις μείνει στην δεκαετία του 90. Όποιος μένει πίσω, αφανίζεται. Δεν είπαμε να έχεις τον Τρεντ Αλεξάντερ Άρνολντ και τον Άντριου Ρόμπερτσον, προς θεού, αλλά δεν μπορείς και να παρουσιάζεις αυτούς τους ποδοσφαιριστές που δεν μπορούν να κάνουν τίποτε από αυτά που απαιτούνται στο σύγχρονο ποδόσφαιρο έστω και στο πιο μικρό επίπεδο.

 

Επιτελικό χαφ: Μάνταλος και μετά το χάος. Αν σου λείψει ένας συγκεκριμένος ποδοσφαιριστής, καλύτερα να μην κατέβεις στο γήπεδο.

 

Σέντερ φορ: Ένας Πορτογάλος σε πλήρη αδιαφορία και ένας τίμιος που παίρνει 400k ευρώ, τον έφερες για αναπληρωματικό και τώρα η μισή σου σεζόν στηρίζεται πάνω του.

 

ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΤΗΤΑ. SANOS

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Epitaph21 said:

Αμυντικά χαφ

Σιμόες

Γαλανόπουλος: Έτσι κι αλλιώς περιορισμένων δυνατοτήτων, ήταν και 1 χρόνο έξω

Σιμάνσκι: Κάτι είδες και τον ερωτεύτηκες, τον παζάρεψες, οι άλλοι περιέργως έπεσαν πολύ εύκολα στις απαιτήσεις τους, τελικά πρόβλημα στον αχίλλειο που το ήξερες και το υποτίμησες ενώ είναι το χειρότερο σημείο για να έχει πρόβλημα κάποιος ποδοσφαιριστής

 

Ακραία μπακ: Έχεις 5 ακραία μπακ, εκ των οποίων νομίζω ότι είναι γενικώς αποδεκτό ότι κανένας δεν είναι άξιος λόγου. Στο σύγχρονο ποδόσφαιρο όπου πρόκειται για νευραλγικές θέσεις, εσύ εχεις μείνει στην δεκαετία του 90. Όποιος μένει πίσω, αφανίζεται. Δεν είπαμε να έχεις τον Τρεντ Αλεξάντερ Άρνολντ και τον Άντριου Ρόμπερτσον, προς θεού, αλλά δεν μπορείς και να παρουσιάζεις αυτούς τους ποδοσφαιριστές που δεν μπορούν να κάνουν τίποτε από αυτά που απαιτούνται στο σύγχρονο ποδόσφαιρο έστω και στο πιο μικρό επίπεδο.

 

Επιτελικό χαφ: Μάνταλος και μετά το χάος. Αν σου λείψει ένας συγκεκριμένος ποδοσφαιριστής, καλύτερα να μην κατέβεις στο γήπεδο.

 

Σέντερ φορ: Ένας Πορτογάλος σε πλήρη αδιαφορία και ένας τίμιος που παίρνει 400k ευρώ, τον έφερες για αναπληρωματικό και τώρα η μισή σου σεζόν στηρίζεται πάνω του.

 

ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΤΗΤΑ. SANOS

και άφησες εξω τα στόπερ... 

Link to comment
Share on other sites

Ναί γιατί θέλω να δώ λίγο παραπάνω Νεντελτσιάρου και Χνιντ και σε αντίθεση με τους περισσότερους θεωρώ τους ακραίους μπακ σημαντικότερους στο σύγχρονο ποδόσφαιρο. Και τα δικά μας ακραία μπακ είναι σε πολύ χειρότερο επίπεδο από τα στόπερ μας. Δείτε το θαύμα της Λίβερπουλ που βασικά έχει δημιουργία μόνο από τα ακραία μπακ αλλά και όχι μόνο: ο Μουρίνιο στην προηγούμενη μεταγραφική περίοδο αγόρασε ακραία μπακ (Ντόχερτι και Ρεγκιγιόν) και κανένα στοπερ παρόλο που έχασε τον Φερτόχεν. Σίγουρα, δεν μπορείς να συγκρίνεις τον εαυτό σου με τους γίγαντες του εξωτερικού, όμως δεν μπορείς να ΑΓΝΟΕΙΣ ΕΝΤΕΛΩΣ τις ποδοσφαιρικές τάσεις.

Όχι ότι είμαστε ok στα στόπερ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Σε 13 ματς μεχρι τωρα φετος, ο Λιβαγια δεν εχει ξεχωρισει σε κανενα για να πεις, να ενας παικτης να του δωσω ενα εκατομμυριο.Τι παλευουμε να τον ανανεωσουμε δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ αυτός ο Λιβαγια μου θυμίζει κάτι τυπους στη δουλειά που ξεκινάνε καυλωμένοι και μετά από δυο χρόνια το παιζουν διευθυντές. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Epitaph21 said:

Αμυντικά χαφ

Σιμόες

Γαλανόπουλος: Έτσι κι αλλιώς περιορισμένων δυνατοτήτων, ήταν και 1 χρόνο έξω

Σιμάνσκι: Κάτι είδες και τον ερωτεύτηκες, τον παζάρεψες, οι άλλοι περιέργως έπεσαν πολύ εύκολα στις απαιτήσεις τους, τελικά πρόβλημα στον αχίλλειο που το ήξερες και το υποτίμησες ενώ είναι το χειρότερο σημείο για να έχει πρόβλημα κάποιος ποδοσφαιριστής

 

Ακραία μπακ: Έχεις 5 ακραία μπακ, εκ των οποίων νομίζω ότι είναι γενικώς αποδεκτό ότι κανένας δεν είναι άξιος λόγου. Στο σύγχρονο ποδόσφαιρο όπου πρόκειται για νευραλγικές θέσεις, εσύ εχεις μείνει στην δεκαετία του 90. Όποιος μένει πίσω, αφανίζεται. Δεν είπαμε να έχεις τον Τρεντ Αλεξάντερ Άρνολντ και τον Άντριου Ρόμπερτσον, προς θεού, αλλά δεν μπορείς και να παρουσιάζεις αυτούς τους ποδοσφαιριστές που δεν μπορούν να κάνουν τίποτε από αυτά που απαιτούνται στο σύγχρονο ποδόσφαιρο έστω και στο πιο μικρό επίπεδο.

 

Επιτελικό χαφ: Μάνταλος και μετά το χάος. Αν σου λείψει ένας συγκεκριμένος ποδοσφαιριστής, καλύτερα να μην κατέβεις στο γήπεδο.

 

Σέντερ φορ: Ένας Πορτογάλος σε πλήρη αδιαφορία και ένας τίμιος που παίρνει 400k ευρώ, τον έφερες για αναπληρωματικό και τώρα η μισή σου σεζόν στηρίζεται πάνω του.

 

ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΤΗΤΑ. SANOS

Δεν νομιζω να ριξανε τις απαιτήσεις τους για Σιμανσκι οι αλλοι. Αλλα ακ8μα και να γινε, σιγουρα δεν έγινε ευκολα, αυτό το σιριαλ κρατησε απειρο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Geologos said:

Δεν νομιζω να ριξανε τις απαιτήσεις τους για Σιμανσκι οι αλλοι. Αλλα ακ8μα και να γινε, σιγουρα δεν έγινε ευκολα, αυτό το σιριαλ κρατησε απειρο καιρο.

Νομίζω ήταν 1.5εκ η οψιόν (δηλαδή ακριβώς το ποσό με το οποίο τον είχε αγορασει η Γκροζνι που ήθελε να τον ξεφορτωθεί) και εμείς δώσαμε τελικά 1.2εκ. Θα μου πεις μόνο 300χιλ κάτω από την οψιόν το deal, αλλά έπεσαν και είχαν χασουρα για παίκτη που είχες ερωτευτεί (δεν ξέρω για ποιο λόγο, μην με ρωτάτε).

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Epitaph21 said:

Νομίζω ήταν 1.5εκ η οψιόν (δηλαδή ακριβώς το ποσό με το οποίο τον είχε αγορασει η Γκροζνι που ήθελε να τον ξεφορτωθεί) και εμείς δώσαμε τελικά 1.2εκ. Θα μου πεις μόνο 300χιλ κάτω από την οψιόν το deal, αλλά έπεσαν και είχαν χασουρα για παίκτη που είχες ερωτευτεί (δεν ξέρω για ποιο λόγο, μην με ρωτάτε).

1.5 συνολικά ήταν η συμφωνια καποιο ποσο δώσαμε για να τον παρουμε δανεικο και το υπολοιπο ήταν η οψιον αγορας. Δεν το χω ακριβώς μπροστά μου τωρα αλλά 300 δε γλιτωσαμε και σίγουρα δεν υποχώρησαν εύκολα στον οποιο σκόντο κάνανε, η μεταγραφη του Σιμανσκι μπήκε στην τελική ευθεία 100000 φορές.

Με βαση τα ρεπορτάζ πάντα και χωρίς inside info, δεν προκύπτει αυτό που λες για τον Σιμάνσκι, και χωρις καμιά διαθεση υποστήριξης στην ΠΑΕ.

Link to comment
Share on other sites

O άλλος βγαίνει βόλτα και γράφει στους συμπατριώτες του για τις ομορφιές της Ελλάδας και δείτε τι φοράει ..

 

128304994_2702954003352808_2816191996086

 

                                        Πλάκα κάνει ή είναι παλαβό  ;

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις για τον ΜΙΧΑΛΗ τον ΜΠΑΚΑΚΗ

 

1) πού ειναι οι κουνοδαχτηλακηδες οι αρδ κατι τετοιοες μερες? αυτοι που μολις καταφερει να κανει ενα καλο κοντρολ μας μαλωνουν οτι τον αδικουμε?

 

2) ποσοι μανατζερ παικτων εχουν να φτιαξουν βιντεακια με τους παικτες τους να ξευτιλιζουν τον Μπακακη? ποσοι να εχουν μαζευτει τοσα χρονια? Και οχι, δεν τον ξευτυλιζουν μονο οι Γκαλενο των ευρωπαικων ομαδων, τον ξευτυλιζουν και οι Μπισεσβαρ και Ρατζελοβιτς αυτου του κοσμου. Βασικα τον ξευτυλιζει οποιοσδηποτε ξερει λιγη μπαλα και τον βρει μπροστα του. αυτα για το αμυντικο κομματι, στο επιθετικο καλυτερα να μην συζηταμε καν.

 

Μιχαλακη, αν δεν σε διωχνουν ΦΥΓΕ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, nikos said:

2 ερωτησεις για τον ΜΙΧΑΛΗ τον ΜΠΑΚΑΚΗ

 

1) πού ειναι οι κουνοδαχτηλακηδες οι αρδ κατι τετοιοες μερες? αυτοι που μολις καταφερει να κανει ενα καλο κοντρολ μας μαλωνουν οτι τον αδικουμε?

 

2) ποσοι μανατζερ παικτων εχουν να φτιαξουν βιντεακια με τους παικτες τους να ξευτιλιζουν τον Μπακακη? ποσοι να εχουν μαζευτει τοσα χρονια? Και οχι, δεν τον ξευτυλιζουν μονο οι Γκαλενο των ευρωπαικων ομαδων, τον ξευτυλιζουν και οι Μπισεσβαρ και Ρατζελοβιτς αυτου του κοσμου. Βασικα τον ξευτυλιζει οποιοσδηποτε ξερει λιγη μπαλα και τον βρει μπροστα του. αυτα για το αμυντικο κομματι, στο επιθετικο καλυτερα να μην συζηταμε καν.

 

Μιχαλακη, αν δεν σε διωχνουν ΦΥΓΕ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.

Η Ωρα σημερα γραφει αμυνα για κλαματα και εχει φωτο του Χνιντ, γραφει και για Μπακακη δεν λεω αλλα πρεπει να το ψαξεις.Απο εκει να καταλαβεις 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×