Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ #2


nikos
 Share

Recommended Posts

3 minutes ago, billy21 said:

Τσιντώντας στον Ατρόμητο.

Θα τον βρει εκει και ο Τζαβελας?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Araujo21 said:

Θα τον βρει εκει και ο Τζαβελας?

O Τζαβέλας διακοπάρει στα Παρίσια. Να μπει ο Αύγουστος πρώτα κ μετά.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Navas said:

Ο Μαλαδενης προπονητής στην Ξάνθη.

Δεν αφανίστηκε αυτό το σίχαμα; (η Ξάνθη) 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να έρθει κάνα νέο από τις Ισπανιες μοιράζομαι μαζί σας ότι είδα πολύ πρόσφατα Παναγιώτη Λαγό να κάνει τον οδηγό VIP transfer, και οι συνάδελφοι του μου είπαν ότι βρίσκεται σε αυτή την θέση επειδή λόγο τζόγου δεν έμεινε € στην τσέπη. Παρεμπιπτόντως είναι ακόμη και πολύ νεαρός μόλις 37.

  • Sad 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Agent HAF said:

Μέχρι να έρθει κάνα νέο από τις Ισπανιες μοιράζομαι μαζί σας ότι είδα πολύ πρόσφατα Παναγιώτη Λαγό να κάνει τον οδηγό VIP transfer, και οι συνάδελφοι του μου είπαν ότι βρίσκεται σε αυτή την θέση επειδή λόγο τζόγου δεν έμεινε € στην τσέπη. Παρεμπιπτόντως είναι ακόμη και πολύ νεαρός μόλις 37.

Εμενα ετυχε να μου φερει τα κειας περυσι ενας κουριερ παναγιωτης βλαχος, χαφ λεει επαιζε στην ΑΕΚ. Τωρα τι και πως δεν ξερω, ειχε και ενα τατουαζ στο αριστερο χερι με R και Δικεφαλο. Ο πατερας μου επαθε κριση μεσης ηλικιας οταν του το ειπα, μου ελεγε πως γινεται να μην τον ξερω και αλλα τετοια.

Παρενεργειες του να εχεις μεγαλωσει με τριαδα στα χαφ Κορδερο, Γροντη και Μανταλαινα. Σεβας στην νεα γενια. Πρωτη αφισα στο δωματιο Χρηστος Αραβιδης με τον πανηγυρισμο μπροστα στην θυρα Λ-εφτα σε εκεινο το ηρωικο 1-1 μεσα στο τηγανι.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Sad 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Το δα πριν λίγο. Περαστικά στον Νίκο Χρηστιδη, που υποβλήθηκε σε εγχείρηση καρδιάς 

 

FB_IMG_1688155628665.jpg

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε με και δείτε το !!!

Υπάρχουν στιγμές που θα αλλάξετε νεφρό από το γέλιο.

 

Link to comment
Share on other sites

Ο ΟΦΗ ήρθε σε προφορική συμφωνία με τον Βασίλη Λαμπρόπουλο, για να ενισχύσει το κέντρο της άμυνας.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Araujo21 said:

Ο ΟΦΗ ήρθε σε προφορική συμφωνία με τον Βασίλη Λαμπρόπουλο, για να ενισχύσει το κέντρο της άμυνας.

Ο ΟΦΗ φαίνεται ενδιαφέρον πρότζεκτ με Νταμπραουσκάς και ακόμη εμπνέει μια κάποια υγεία σαν οργανισμός. Κάθε επιτυχία στον ανοιχτομάτη Λαμπρόπουλο, όση μπάλα ήξερε τόση έπεζε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα αν γραφτηκε καπου, αλλά ο Χριστοδουλοπουλος εκανε χωρισ κανέναν λόγο προκλητικές δηλώσεις αυτές τις μερες. Ξερω κακως του δίνω αξια και δεν θέλω καν να τις βάλω, απλά για οσους είχαν δευτερες σκέψεις μηπως αδικήθηκε το αγόρι από την ΠΑΕ τοτε κλπ καλο ειναι να καταλάβουν για τι ειδους καγκουρα μιλαμε.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με την απόφαση/στάση του Μελισσανίδη και το νομικό σκέλος, ο Χριστοδουλόπουλος όταν υπέγραψε ΗΞΕΡΕ τι υπέγραψε και προφανώς συναινούσε. Από τις συνεντεύξεις του φάνηκε ότι το μόνο που μετρούσε ήταν τα χρήματα. Αυτό ήταν το ένα σκέλος.

Το ότι είχε μεγάλη συνεισφορά σε σχέση με την αμοιβή του είναι γεγονός, αλλά φαντάζομαι ότι το χειρίστηκε λάθος και αντίστοιχα ο "σκληρός Μελ" τότε δεν "μασούσε" όπως είχαμε δει και σε άλλες περιπτώσεις (Κάιπερς, Σουηδό -εκεί "γλύκανε" πιθανόν όταν κατάλαβε ότι δεν ήταν οικονομικό το θέμα-Μπάκα-Λαμπρό-Σιμόες κλπ). Το μόνο κίνητρο να το χειριστεί η ΠΑΕ διαφορετικά θα ήταν το καλό της ομάδας (αν και όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα μάλλον σε καλό βγήκε -μην με παρεξηγήσετε είναι ωμή προσέγγιση αλλά σε καμμιά περίπτωση χαιρέκακη)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όλο ήταν λάθος του χριστοδουλοπουλου. Δεν γίνεται πριν τελειώσει η σεζόν να πηγαίνεις στο πρόεδρο και να λες έχω πρόταση από γαυρο και άμα θέλεις να κάτσω δώσε τα ίδια και μάλιστα ενώ υπήρχε το +1 και τον είχαν δάσκαλεψει οι γαυροι σχετικά με το πρόβλημα που υπήρχε ( λόγο τυπικών λόγων με τη μετά χρονολόγηση).  Ήταν unfair και πραγματικά δεν ξέρω πως θα μπορούσε να το χειριστεί. Καμία σχέση με σιμοες Λάμπρο και μπάκα που ήταν όλο λάθος του προέδρου και ευτυχώς το διόρθωσε μετά. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσοι θα κάναν την επιλογή να είναι "ηθικά" σωστοί και θα τηρούσαν τον όρο για +ένα χρόνο, χωρίς να είναι στην πράξη υποχρεωμένοι να το κάνουν, όταν άλλη ομάδα τους πρόσφερε πολλά παραπάνω για να τον αθετησουν. Απλά οι δήθεν "αντικειμενικες" δηλώσεις του περί μεγαλύτερης ομάδας που είναι ο ολυμπιακός, δείχνουν εμπάθεια και μικροτητα. 

Link to comment
Share on other sites

Όλοι το τηρούν απλά στη συγκεκριμένη περίπτωση υπήρχε νομικό κενό κάτι που το έψαξε ο γαυρος για να μας τρυπήσει  . Ηθικά από τη στιγμή που το υπόγραψε είναι σαν να το περνει πίσω για να εκβιασει την ομάδα για περισσότερα και δεν πιάνω το ηθικό ότι έγινε εργαλείο τρυπηματος του γαυρου και μάλιστα όταν ήταν μέλος της ομάδας πριν τη διεκδίκηση τίτλων . Θα μπορούσε να τα πάρει αν το πήγαινε διαφορετικά όσο όχι με αυτό τον άκομψο τρόπο. Τελικά δεν δικαιώθηκε γιαυτην την επιλογή του όπως έδειξε η ιστορία γιαυτό και βγάζει αυτό το κόμπλεξ. 

Link to comment
Share on other sites

Άλλο το ηθικό και άλλο το νομικό. Από την στιγμή που υπήρχε νομικό κενό, σημαίνει ότι στην πράξη δεν ήταν αναγκασμένος να το τηρήσει και ο μόνος λόγος να το κάνει θα ηταν ηθικός. Ο τίγρης  δεν ήθελε να πιαστεί κορόιδο και να του τα δώσει, η φάλαινα ήθελε να του τα δώσει για σπάσιμο στον τίγρη, οποτε ο Λάζαρος κοίταξε το οικονομικό του συμφέρον. Αγωνιστικά δεν δικαιώθηκε, αλλά μάζεψε κάποια χρήματα που δεν θα έβρισκε στην ΑΕΚ. Και η ζωή συνεχίζεται. Δεν είναι και μπαεβιτς για να ασχολούμαστε χρόνια μετά με την φυγή του. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AG21 said:

Όλοι το τηρούν απλά στη συγκεκριμένη περίπτωση υπήρχε νομικό κενό κάτι που το έψαξε ο γαυρος για να μας τρυπήσει  . Ηθικά από τη στιγμή που το υπόγραψε είναι σαν να το περνει πίσω για να εκβιασει την ομάδα για περισσότερα και δεν πιάνω το ηθικό ότι έγινε εργαλείο τρυπηματος του γαυρου και μάλιστα όταν ήταν μέλος της ομάδας πριν τη διεκδίκηση τίτλων . Θα μπορούσε να τα πάρει αν το πήγαινε διαφορετικά όσο όχι με αυτό τον άκομψο τρόπο. Τελικά δεν δικαιώθηκε γιαυτην την επιλογή του όπως έδειξε η ιστορία γιαυτό και βγάζει αυτό το κόμπλεξ. 

Πάντως εγώ του το δίνω ότι μέχρι το τέλος της σεζόν έδινε πάντα το 100% και μάλιστα ήταν και κομβικότατος παρότι είχε συμφωνήσει με τον γαύρο.

Επίσης, δεν θα το λεγα ότι δεν δικαιώθηκε που πήγε στον γαύρο. Και τα λεφτά που ήθελε πήρε και ιστορία έγραψε ότι έγινε ο πρώτος που πήγε και στους 4 μεγάλους και πήρε και νταμπλ με τον γαύρο έστω και αν είχε μικρή συμμετοχή. Με μας η ιστορία έδειξε ότι δύσκολα θα πετύχαινε κάτι παραπάνω είτε αγωνιστικά είτε οικονομικά.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

. Δεν είναι και μπαεβιτς για να ασχολούμαστε χρόνια μετά με την φυγή του. 

Όντως απλά έγραψα για να βάλω κάποια πράγματα στη θέση τουε όπως τα θεωρώ εγώ. Πραγματικά ούτε τοτε με ένοιαξε ούτε τώρα ότι είπε. Εντελώς αδιάφορος γιατι πλέον είναι ασημαντος και τον έχουν ξεχάσει και οι πέτρες. Έζησε την απόλυτη δόξα όσο ήταν στην ΑΕΚ και από τότε μπορεί να είναι πλουσιότερος αλλά αν ρωτήσεις κάνα πιτσιρικά ποιος είναι θα σου απαντήσει κανας πρεζάκιας έτσι όπως είναι κόκκαλο. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nikos said:

Δεν είδα αν γραφτηκε καπου, αλλά ο Χριστοδουλοπουλος εκανε χωρισ κανέναν λόγο προκλητικές δηλώσεις αυτές τις μερες. Ξερω κακως του δίνω αξια και δεν θέλω καν να τις βάλω, απλά για οσους είχαν δευτερες σκέψεις μηπως αδικήθηκε το αγόρι από την ΠΑΕ τοτε κλπ καλο ειναι να καταλάβουν για τι ειδους καγκουρα μιλαμε.

Αν δεις την συνεντευξη του, αυτό το "ο ολυμπιακός έχει περισσοτερο κόσμο και τίτλους, άρα είναι μεγαλύτερη ομάδα από την ΑΕΚ", το λέει μόνο και μόνο για να "εξυπηρετήσει" το αφήγημα ότι πάντα στην καριέρα του πήγαινε σε "κάτι" καλύτερο.

Αμέσως μετά το "μαζεύει' και λέει "αν απαξιώσω την ΑΕΚ, θα είναι σαν να απαξιώνω την καριέρα μου".

https://www.sport24.gr/videos/originals/o-lazaros-christodoylopoylos-sti-game-night-late.10108215.html

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Νονός said:

Αν δεις την συνεντευξη του, αυτό το "ο ολυμπιακός έχει περισσοτερο κόσμο και τίτλους, άρα είναι μεγαλύτερη ομάδα από την ΑΕΚ", το λέει μόνο και μόνο για να "εξυπηρετήσει" το αφήγημα ότι πάντα στην καριέρα του πήγαινε σε "κάτι" καλύτερο.

Αμέσως μετά το "μαζεύει' και λέει "αν απαξιώσω την ΑΕΚ, θα είναι σαν να απαξιώνω την καριέρα μου".

https://www.sport24.gr/videos/originals/o-lazaros-christodoylopoylos-sti-game-night-late.10108215.html

Ακριβώς αυτό. Το κάνει για να εξυπηρέτηση το αφήγημα που πιστεύει και ο ίδιος γιατί καμιά φορά είναι δύσκολο να αντιμετώπισης της πραγματικότητα και τη κάτω βόλτα που πήρε η καριέρα του από εκείνη την επιλογή.  Εγώ λέω ότι έχασε και οικονομικά εκτός από ποδοσφαιρικά γιατί θα έβρισκε καλύτερα συμβόλαια αν έμενε στην ΑΕΚ δύο χρόνια από αυτά που βρήκε όταν έφυγε τελειωμένος ποδοσφαιρικά από το γαυρο. 

Όπως και έχει καλός έφυγε τότε γιατί θα έμενε χρόνια και θα τον τρώγαμε στη μαπα λόγο της μυθικής εκείνης χρονιάς ενώ έτσι τον γλιτώσαμε. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Λάζαρος εκείνη τη σεζόν μας έδωσε κάμποσα χαιλαιτ (Ριέκα, γαύρο, Κούγια, κλπ) και προσωπικά με κράτησαν στα χρόνια που ακολούθησαν. 24 χρόνια ήταν πολλά και δεν θα μπορούσα να τον απαξιώσω. Είχε τεράστια προσφορά, και σίγουρα είχε ρόλο και στα αποδυτήρια. Και σπιρτάδα είχε, και άποψη, και δέθηκε με τον κόσμο, παρά τα μουτράκια που ξεκίνησε να κάνει όταν τον έβγαζε ο Μανόλο στο 70'.

Από εκεί και πέρα, για τις απόψεις τα χει πει καλύτερα ο Χάρι Κάλαχαν. Το μέλλον του κοιτάζει, και κάθε ξύπνιος ποδοσφαιριστής ρίχνει τα δίχτυα του στην ομάδα που είναι πιο μπουρδέλο για να πιάσει κάνα πόστο μετά τη λήξη της καριέρας του. Ε το μεγαλύτερο μπουρδέλο, που λέει και το σύνθημα, αυτή τη στιγμή* το χουν στο λιμάνι. Βέβαια εκεί θα τον ξυρίσουν, θα τον κουρέψουν, και θα χάσει και το ικαριώτικο ζεν look.

Τον ευχαριστούμε, κι όταν σηκώσει ο Αλμέιδα την ευρωκουπα ας ανασκευάσει για τα μεγέθη των ομάδων. Δεν είναι ότι θα έρθει πίσω, αλλά τουλάχιστον θα καταλάβει ό,τι κακώς έφυγε τότε κι αγουρογερασε.

 

*Συγγνώμη, αγαπημένο σύνθημα. Πάντα είναι το μεγαλύτερο μπουρδέλο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Yossarian said:

Ο Λάζαρος εκείνη τη σεζόν μας έδωσε κάμποσα χαιλαιτ (Ριέκα, γαύρο, Κούγια, κλπ) και προσωπικά με κράτησαν στα χρόνια που ακολούθησαν. 24 χρόνια ήταν πολλά και δεν θα μπορούσα να τον απαξιώσω. Είχε τεράστια προσφορά, και σίγουρα είχε ρόλο και στα αποδυτήρια. Και σπιρτάδα είχε, και άποψη, και δέθηκε με τον κόσμο, παρά τα μουτράκια που ξεκίνησε να κάνει όταν τον έβγαζε ο Μανόλο στο 70'.

Από εκεί και πέρα, για τις απόψεις τα χει πει καλύτερα ο Χάρι Κάλαχαν. Το μέλλον του κοιτάζει, και κάθε ξύπνιος ποδοσφαιριστής ρίχνει τα δίχτυα του στην ομάδα που είναι πιο μπουρδέλο για να πιάσει κάνα πόστο μετά τη λήξη της καριέρας του. Ε το μεγαλύτερο μπουρδέλο, που λέει και το σύνθημα, αυτή τη στιγμή* το χουν στο λιμάνι. Βέβαια εκεί θα τον ξυρίσουν, θα τον κουρέψουν, και θα χάσει και το ικαριώτικο ζεν look.

Τον ευχαριστούμε, κι όταν σηκώσει ο Αλμέιδα την ευρωκουπα ας ανασκευάσει για τα μεγέθη των ομάδων. Δεν είναι ότι θα έρθει πίσω, αλλά τουλάχιστον θα καταλάβει ό,τι κακώς έφυγε τότε κι αγουρογερασε.

 

*Συγγνώμη, αγαπημένο σύνθημα. Πάντα είναι το μεγαλύτερο μπουρδέλο.

 

Μου θύμησες αυτό

image.thumb.jpeg.fb450e9800528f4b548effe2e7085ade.jpeg

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AG21 said:

Ακριβώς αυτό. Το κάνει για να εξυπηρέτηση το αφήγημα που πιστεύει και ο ίδιος

Και μάλιστα πρόκειται για αφήγημα που ούτε καν σκέφτηκε ο ίδιος αλλά είναι "δημιούργημα" της Σουλούκου, στην οποία αναφέρεται και στην συνέντευξη.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×