Jump to content

Braga - A.E.K. (EUL / Όμιλος G-1η αγ.): 22/10, 22:00, CosmoteSport 2


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοϊλέδη  

37 members have voted

  1. 1. M.V,P,

    • Τσιντώτας
      7
    • Λόπες
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Νεντελτσιάρου
      5
    • Τσιγκρίνσκι
      8
    • Σβάρνας
      0
    • Κρστίσιτς
      12
    • Σάκχοφ
      2
    • Ολιβέιρα
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λιβάγια
      1
    • Τάνκοβιτς
      1
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      8
    • Κακό
      24
    • Φυσιολογικό
      3
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Λόπες
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      1
    • Νεντελτσιάρου
      1
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Κρστίσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Ολιβέιρα
      19
    • Μάνταλος
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λιβάγια
      16
    • Τάνκοβιτς
      0


Recommended Posts

Όμορφα και ωραία στην κόντρα θα πάρουμε το Χ2.

Δεν έχουμε να χάσουμε κάτι, ίσα ίσα. Μια ήττα εκτός στην Πορτογαλία την πρώτη αγωνιστική είναι και μες το πρόγραμμα και ανώδυνη ακόμα, μια επιτυχία όμως μπορεί να θέσει τις βάσεις για την πρόκριση.

 

... ΣΕ ΕΥΡΩΠΗ ΚΙ ΑΜΕΡΙΚΗ, ΚΑΙ ΑΦΡΙΚΗ!

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

  • George_D pinned this topic

To πιο κομβικό παιχνίδι της χρονιάς. 

Με ήττα ίσως τελειώσει κι η χρονιά πριν καν αρχίσει. 

Με Χ θα έχεις ενδιαφέρον για κανα μήνα ακόμα. 

Πάρα πολύ απαισιόδοξος. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρώ κομβικό παιχνίδι το εκτός με μπράγκα άλλα το εκτός με γιάννενα και απογορευτικό να χάσουμε βαθμούς εκεί αρα θα κοιτάξει να έχει φρέσκους παίκτες εκεί -και χρονικά είναι κοντά και τα δύο είναι πολλή δύσκολα και έρχεται ξανα δύσκολο παιχνίδι την πέμπτη - εκτος φυσικά τα χαφ που μπορεί να βάλει παίκτες που να τους βοηθούν  . Φυσικά στη πορτογαλία πρέπει να παίξουμε έξυπνα με αντεπιθέσεις μπάς και τσιμπίσουμε τπτ εκεί . 

Στα στόπερ λογικά θα έχουμε εκεί διαχείριση και θα βγεί εκτός ο τσιγκρίσκι και θα μπεί ο σβάρνας με παρτενερ μάλλον το ντεντε . ( ΣΒΑΡΝΑΣ ΝΤΕΝΤΕ)

Η 3άδα στο κέντρο κλειδωμένη αφου δεν υπάρχουν άλλοι ( ΜΑΝΤΑΛΟΣ ΣΑΤΧΟΦ ΚΡΙΣΤΙΣΙΤΣ)  

Επίθεση λογικά ξεκινάει καρίμ παλι με αλλαγή ολιβέιρα και μπορεί το αντίστροφο με γιάννενα . 

Ακρά άμυνας αριστερα όποιος είναι διαθέσιμος απο λόπες ινσούα και δεξιά προτιμώ βασιλαντωνόπουλο άλλα βλέπω και παουλίνιο με βασιλαντωνόπουλο μπροστά 

Στα άκρα της επίθεσης πιστεύω ότι θα επιλέξει να ξεκινήσει αριστερά τανκοβιτς στην πορτογαλία και μάρκο ( έπαιξε 90λεπτά) αλλαγή και το αντίστροφο γιάννενα 

Στο άλλο άκρο θεωρώ ότι θα πάει με βασιλαντωνόπουλο στη μπράγα και μαχαίρα στα γιάννενα εκτός αν γίνει αυτό απο αριστέρα ( λόπες μπροστά και άλλη πλευρά οι πάνω ) 

11άδα με επιφυλάξεις 

 

......................................ΤΣΙΝΤΩΝΑΣ

ΠΑΟΥΛΙΝΙΟ.....ΣΒΑΡΝΑΣ.....ΝΤΕΝΤΕ.....ΙΝΣΟΥΑ/ΛΟΠΕΣ

.........................................ΚΡΙΣΤΙΣΙΤΣ

...............................ΣΑΤΧΩΦ.......ΜΑΝΤΑΛΟΣ

ΒΑΣΙΛΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟ......ΚΑΡΙΜ.......ΤΑΝΚΟΒΙΤΣ

για να δούμε 11αδα γιάννενα

......................................ΤΣΙΝΤΩΝΑΣ

ΜΠΑΚΑΚΗΣ/ΒΑΣΙΛΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ.....ΤΣΙΓΚΡΙΣΚΙ.....ΣΒΑΡΝΑΣ/ΧΝΙΝΤ .....ΙΝΣΟΥΑ/ΛΟΠΕΣ

.........................................ΚΡΙΣΤΙΣΙΤΣ

...............................ΣΑΤΧΩΦ.......ΜΑΝΤΑΛΟΣ

ΜΑΧΑΙΡΑ..................ΟΛΙΒΕΙΡΑ................................ΜΑΡΚΟ

 

Link to comment
Share on other sites

Mε Μπράγκα είναι κομβικής σημασίας αγώνας γιατί ο μελλοντικός πρωταθλητισμός περνάει από την ευρωπαϊκή παρουσία τόσο λόγω βαθμών, όσο ένεκαι και χρημάτων και ενδεχομένως κάποιων πωλήσεων με υπεραξία έστω και κάπως μικρή.

Και στο Κόνφερνες να πάει η ΑΕΚ λογικά οι βαθμοί παίζουν ρόλο για την κατάταξη και σε αυτό και στην επάνοδο.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, AG21 said:

Δεν θεωρώ κομβικό παιχνίδι το εκτός με μπράγκα άλλα το εκτός με γιάννενα και απογορευτικό να χάσουμε βαθμούς εκεί αρα θα κοιτάξει να έχει φρέσκους παίκτες εκεί

.................

δεξιά προτιμώ βασιλαντωνόπουλο άλλα βλέπω και παουλίνιο με βασιλαντωνόπουλο μπροστά 

 

Στο 1ο συμφωνω κι εγώ.

Στο 2ο θυμιζω ότι ο Παουλίνιο δεν είναι δηλωμένος Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, nikos said:

Στο 1ο συμφωνω κι εγώ.

Στο 2ο θυμιζω ότι ο Παουλίνιο δεν είναι δηλωμένος Ευρώπη.

ok άρα έκλεισε και αυτή η θέση με βασιλαντωνόπουλο και εξηγεί γιατί ξεκίνησε παουλίνιο τη κυριακή . 

......................................ΤΣΙΝΤΩΝΑΣ

ΒΑΣΙΛΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟ.....ΣΒΑΡΝΑΣ.....ΝΤΕΝΤΕ.....ΙΝΣΟΥΑ/ΛΟΠΕΣ

.........................................ΚΡΙΣΤΙΣΙΤΣ

...............................ΣΑΤΧΩΦ.......ΜΑΝΤΑΛΟΣ

......................ΜΑΧΑΙΡΑΣ......ΚΑΡΙΜ.......ΤΑΝΚΟΒΙΤΣ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν περιμένω ιδιαίτερα ορθολογική 11άδα, θυμάμαι και τις παλαβές 11άδες που κατέβαζε ο Μανόλο στο Γιουρόπα, έχουμε κι απανωτά ματς, δε θα μου κανει εντύπωση αν δω βασικό Σάμπα, Μπότο και Ραντόγια.

Link to comment
Share on other sites

τότε ήταν στόχος το πρωτάθλημα και το ροστερ αρκετά μικρότερο και προσπαθούσε να κάνει διαχείριση ο μανόλο και σε Ελλάδα και σε ευρώπη . Πήγε να βάλει γιαννουτσο αριστερο στόπερ και βινίσιους αριστερό μπάκ μετά τη ριέκα αν θυμάμαι καλά και ακόμα έχουμε ασχημες μνήμες τι έγινε . Τώρα θεωρητικά το ρόστερ ειναι πιο πλήρες και οι εναλλακτικές έχουν καλύτερη ποιότητα άλλα έχουμε και τους τραυματισμούς . Λογικά θα κάνει ροτέισον παντού ( λόπες βασιλαντωνόπουλο έπαξαν μισό ημίχρονο  , τανκοβιτς καρίμ το ίδιο , μάνταλος δεν έπαιξε , στόπερ θα βάλει φρέσκο σβάρνα ) εντός απο τους μέσους που μόνο με ρίσκο σάμπα μπορεί να φρεσκάρει 11άδα . 

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά πιστεύω οτι η ΑΕΚ θα τα πάει καλυτερα φέτος στην Ευρώπη σε σχέση με την Ελλάδα. Δεδομένου οτι δύσκολα θα διεκδικήσεις πρωτάθλημα το προτιμω. Μακάρι να επαναλαμβανόταν χρονιά Μανόλο

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Skepastos said:

 Δεδομένου οτι δύσκολα θα διεκδικήσεις πρωτάθλημα το προτιμω. 

Για μένα δεν υπάρχει αφήνεις το ένα για το άλλο. Πας 100% και για τα δύο, άλλωστε και η χρονιά του Μανόλο που ανέφερες, το απέδειξε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiRos said:

Για μένα δεν υπάρχει αφήνεις το ένα για το άλλο. Πας 100% και για τα δύο, άλλωστε και η χρονιά του Μανόλο που ανέφερες, το απέδειξε αυτό.

Οχι δεν λεω να αφήσεις κάτι, πως να το πω; Θα είμαι καλά και μια μια σωστή πορεία στην Ευρώπη και ας μην πάρουμε πρωτάθλημα πάλι φέτος. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πωωω με γειώσανε άχημα. Που να μην ήτανε φίλοι και γνωστοί οι μισοί στο κανάλι που δείχνει Γιουρόπα εδώ σε μας, ρίξανε άκυρο στο Μπράγκα-ΑΕΚ και μου δώσανε υπόσχεση για μετάδοση στα ματς με την Λέστερ. Άντε τώρα να βρεις καλό λινκ, είχα καλομάθει τον τελευταίο καιρό που τα έβλεπα στην τηλεόραση. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Hoffman21 said:

Ψαξου με sportzone. ειναι εφαρμογη και δεν κολλαει ποτε..

Εγώ που βλέπω παντα με sport zone  έχει παιχνιδια που μου έβγαλε την πιστη . Αλλά γενικά ειναι αξιόπιστο 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Vargas21 said:

Εγώ που βλέπω παντα με sport zone  έχει παιχνιδια που μου έβγαλε την πιστη . Αλλά γενικά ειναι αξιόπιστο 

Και εγω τελευταία έχω βογγήξει. Πολύ κόλλημα ξαφνικά

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα ξεκινήσουν σε 4-3-3 οι Τσιντώτας, Βασιλαντωνόπουλος, Ινσουα (Λόπες), Σβάρνας, Τσιγκρινσκι (Νεντελτσιαρου), Κρστιτσιτς, Σακχοφ, Μάνταλος, Λιβαγια (Τανκοβιτς), Τανκοβιτς (Μαχαίρας), Ολιβειρα

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω πως υπαρχει λογος να μεινει εκτος ο Ανσαριφαρντ. Πρεπει να του δωσει φανελα βασικου ο Καρερα, αφου ειναι σε καλη φορμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ ότι έχει κι αυτος κάποια θέματα φυσικής κατάστασης, επαιξε περισσότερα λεπτα προχθες (είχε κι ένα χτύπημα στο πλευρό) και επισης θεωρω ακόμα πιο σημαντικό να τον έχουμε βασικό στα Γιάννενα.

Θα τον έβαζα αλλαγή μεθαύριο και βασικό με ΠΑΣ και πιθανως έτσι να το σκεφτεί και ο Καρερα.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σωστο και αυτο που λες, αν οντως εχει θεματα φυσικης καταστασης πρεπει να του γινει διαχειριση. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×