Jump to content

Braga - A.E.K. (EUL / Όμιλος G-1η αγ.): 22/10, 22:00, CosmoteSport 2


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοϊλέδη  

37 members have voted

  1. 1. M.V,P,

    • Τσιντώτας
      7
    • Λόπες
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Νεντελτσιάρου
      5
    • Τσιγκρίνσκι
      8
    • Σβάρνας
      0
    • Κρστίσιτς
      12
    • Σάκχοφ
      2
    • Ολιβέιρα
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λιβάγια
      1
    • Τάνκοβιτς
      1
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      8
    • Κακό
      24
    • Φυσιολογικό
      3
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Λόπες
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      1
    • Νεντελτσιάρου
      1
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Κρστίσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Ολιβέιρα
      19
    • Μάνταλος
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λιβάγια
      16
    • Τάνκοβιτς
      0


Recommended Posts

6 minutes ago, theo said:

Διαφωνω με την στοχοποιηση λιβαγια για μια μαλακια, οκ τεραστια. Ο κοουτς και οι επιλογες του κοστιζουν συνεχως. Ας το παρει λιγο αλλιως κι αυτος κ ο γυμναστης του, ο θα πεταει η ομαδα σε λιγο καιρο

Μαλακία με κλωτσοπατινάδα ενώ πέρασες τσουλου

Μαλακία πέρυσι που το 0-φεύγα με το βάζελο έγινε ψωλιά

Μαλακία φέτος

 

Μπορεί να έχω ξεχάσει και κάποια αλλά νισάφι πόσες ακόμα?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Macross said:

Μαλακία με κλωτσοπατινάδα ενώ πέρασες τσουλου

Μαλακία πέρυσι που το 0-φεύγα με το βάζελο έγινε ψωλιά

Μαλακία φέτος

 

Μπορεί να έχω ξεχάσει και κάποια αλλά νισάφι πόσες ακόμα?

Ελα ρε μαν, ολα καλα καταρχην?

Βαλε τωρα τις μαλακιες ολου του ροστερ, και ειδικα τουκοουτς που τους επιλεγει κιολας

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
1 minute ago, theo said:

Ελα ρε μαν, ολα καλα καταρχην?

Βαλε τωρα τις μαλακιες ολου του ροστερ, και ειδικα τουκοουτς που τους επιλεγει κιολας

Δηλαδη ρε συ Τεο, εσυ τα βλεπεις ολα καλα με Λιβαγια, θεωρεις οτι παιζει για την ομαδα;
Ειναι εικονα αυτη η χθεσινη, να χανει 2 φορες τη μπαλα και να τρωμε γκολ (και τις 2 φορες) και να καθεται ξαπλα στο χορταρι να κοιταει;
Αν δεν τιμωρηθουν αυτες οι συμπεριφορες τι παραδειγμα θα παρουν οι πιτσιρικαδες που υποτιθεται επενδυσες για την "επομενη μερα";
Η ομαδα με τους ιδιους παιχτες εβγαλε αρρωστια με Μαρινο,Καρντοσο και τωρα Καρερα.. Εχεις σκεφτει μηπως η ευθηνη καπου βαραινει τα καλοπαιδα;
 

Link to comment
Share on other sites

Η επαναλαμβανόμενη λουπα είναι η εξής

 

Αλλάζεις προπονητή , οι παίχτες κάνουν νέα αρχή και μαζί τους η ομάδα . Δυο τρεις μήνες έχεις ηρεμία γιατί είναι περίοδος προσαρμογής και πάντα τα βαριά χαρτιά είναι κάπως βολεμενα και βασικοι. Μετά από αυτό διάστημα μόλις ο προπονητής πάει να κάνει τα δικά του αρχίζουν τα προβλήματα από συγκεκριμένα άτομα.

μπακακης 

λιβαγια 

μανταλος 

ολιβειρα ( εσχάτως ) 

και ίσως κάποιοι άλλοι με Άβαντες .

Ο Καρερα δεν είναι φυσικά ο τέλειος αλλά κάπου καταλαβαίνω πως υπάρχει δομικό πρόβλημα στη λειτουργία της ομάδας και με αυτό μοτίβο ποτέ δεν θα κάνεις ομάδα .

 

Ο Λιβαγια δείχνει νοοτροπία του στυλ. 

δεν παίρνω τα λεφτά που θέλω , δεν παίζω όπως θέλω και όσο θέλω, στα αρχιδια μου. 

ΑΝ διώξεις το Καρερα επιβραβεύεις αυτό το στυλ και ομάδα δεν θα κάνεις ποτέ. 

ο Γαύρος είναι μαλακας που έκοψε το βήχα στο φουρτουνη ? 

εσχατως να θυμίσω ότι ξεκίνησαν αυτό το στυλ και οι Βου με τα βαριά χαρτιά και τους παίχτες που θέλουν να είναι πάνω από την ομάδα

φυσικα δεν έχω καμμιά αμφιβολία πως από τη Κυριακή θα ψάχνουμε προπονητή 

 

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Hoffman21 said:

Δηλαδη ρε συ Τεο, εσυ τα βλεπεις ολα καλα με Λιβαγια, θεωρεις οτι παιζει για την ομαδα;
Ειναι εικονα αυτη η χθεσινη, να χανει 2 φορες τη μπαλα και να τρωμε γκολ (και τις 2 φορες) και να καθεται ξαπλα στο χορταρι να κοιταει;
Αν δεν τιμωρηθουν αυτες οι συμπεριφορες τι παραδειγμα θα παρουν οι πιτσιρικαδες που υποτιθεται επενδυσες για την "επομενη μερα";
Η ομαδα με τους ιδιους παιχτες εβγαλε αρρωστια με Μαρινο,Καρντοσο και τωρα Καρερα.. Εχεις σκεφτει μηπως η ευθηνη καπου βαραινει τα καλοπαιδα;
 

Σαφεστατα πρεπει να 'πληρωσει' για το χθεσινο κ ακριβα κιολας. Ο καρερα δεν με πειθει καθολου, και τα υπολοιπα καλοπαιδα ειναι συνηθως οι πρωτες κ βασικες επιλογες του. 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Macross said:

Μαλακία με κλωτσοπατινάδα ενώ πέρασες τσουλου

Μαλακία πέρυσι που το 0-φεύγα με το βάζελο έγινε ψωλιά

Μαλακία φέτος

 

Μπορεί να έχω ξεχάσει και κάποια αλλά νισάφι πόσες ακόμα?

εκτος απο τα 2 γκολ που εφτιαξε χθες, εφτιαξε κι αυτο του τελικου.

 

γενικα επι Καρερα χρησιμευει και ως δεκαρι του αντιπαλου.

 

απο μενα στο καλο και με 800 φερε αλλον.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ να φαγωθει απο ποιον ο μανταλος κ ο ολιβ , εδω βγαζουν 90λ με καρερα, οπως και ο σβαρνας κ βγαινει ο τζιζους

Link to comment
Share on other sites

Αρκετές,πάντως,ευκαιρίες για εκτός έδρας παιχνίδι και προϋποθέσεις ευκαιριών.

Απο την άλλη δεχτήκαμε και μεις μπόλικες.Χαρακτηριστική η φάση στο 37 που κατεβαίνει ο άλλος απο το κέντρο και χώνεται αναμεσα σε Τσίγκρι και τον άλλο σέντρε μπακ και καταφέρνει να το χάσει.Ποιος είπαμε πως ακολουθούσε εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον που ταυτοχρονα με την κουβεντα για το αν κανει ο καρερα, γινεται και η κουβεντα για το ποσο καλο εκανε στο γαβρο που εμεινε ο μαρτινς οταν δεν τα πηγαινε και ακριβως υπεροχα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, aris2168 said:

Ενδιαφερον που ταυτοχρονα με την κουβεντα για το αν κανει ο καρερα, γινεται και η κουβεντα για το ποσο καλο εκανε στο γαβρο που εμεινε ο μαρτινς οταν δεν τα πηγαινε και ακριβως υπεροχα.

Καλά εδώ συζητάμε για το Χ-Ψ ότι δεν κάνει για την Α.Ε.Κ. , σε σοβαρούς να πάμε μάλλον θα λένε "δε μου κάνει η Α.Ε.Κ.".

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Επισης, για να παμε και στα σημαντικα, βλέποντας τους λιγους Μπαργοφανς με τις μασκες, σκεφτομουν πως αν επιτρεψουν κι εδω κοσμο στο γηπεδο, θα ισχυει ταυτοχρονα υποχρεωτική χρηση μασκας και απαγορευση fullface γιατι αλλοιωνει τα χαρακτηριστικα?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Vargas21 said:

Στην Ερα ακουστηκε οτι Λιβάγια ζήτησε 1,3Μ και Ο Νέλσον 1,5Μ  . Κάποιοι νομίζουν ότι παιζουν στην Πρεμιερ 

O Ολιβέιρα ούτε στη Σαουδική Αραβία δεν πρόκειται να βρει 1,5 εκατομμύριο, ο Λιβάγια μπορεί να τα βρει στην Τουρκία που θυμούνται ακόμα την περσινή παιχνιδάρα που έκανε απεναντι στο καφενείο που παίζαμε και δεν θυμάμαι το όνομά του.Στο καλό και οι δύο. Λιβάγια 700-800 και στον Ολιβέρια 500-550 το πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ok, ο Βαλκανιος ως μέγας γροθος δικαιούται να ζητάει την Πούλια και τον Αυγερινό, (εχει το ακαταλόγιστο μερικές φορές ) ο Ναλιτζης με ποια ιδιότητα ζητάει το ηλιακό σύστημα; 

Link to comment
Share on other sites

Συζητάμε τώρα για στήριξη σε προπονητή που έβγαλε Καρίμ και αφήσε Ολιβέιρα σε όλο το παιχνίδι.

Οκ. 

Παραδίνομαι.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, aris2168 said:

Ενδιαφερον που ταυτοχρονα με την κουβεντα για το αν κανει ο καρερα, γινεται και η κουβεντα για το ποσο καλο εκανε στο γαβρο που εμεινε ο μαρτινς οταν δεν τα πηγαινε και ακριβως υπεροχα.

Εννοείται ο Καρέρα, την πίστωση, την στήριξη και την ευκαιρία του τις πήρε με την παραμονή του το καλοκαίρι στην ομάδα, εφ' όσον κάτι είδαν σε αυτόν οι ιθύνοντες (σικ)...

Οι γαύροι όταν ανέλαβε ο Μάρτινς άρχισαν σιγά-σιγά να βλέπουν κάτι. Είδαν μια ομάδα μαχητική που πήρε, μέχρι να αποκτήσει αυτοπεποίθηση, νίκες στα τελευταία λεπτά, πολλές με ανατροπή, κατόπιν άρχισαν να βλέπουν μπαλίτσα και γκολ και σιγά-σιγά μια ομάδα που τουλάχιστον χαίρονταν να την βλέπουν. 

Ναι, φάγανε τις πάστες τους με τον ΟΦΗ, με την ισοφάριση με εμάς στο ΟΑΚΑ στο 89' κ.α. αλλά η ομάδα τους βελτιωνόταν παιχνίδι με το παιχνίδι. 

Επίσης είχε μια διοίκηση που όποτε χρειάστηκε τον στήριξε όπως μετά τον αποκλεισμό από το κύπελλο, ή το 3-1 στην Τούμπα και συνέχισε να τον στηρίζει ακόμα και όταν πριμαντόνες όπως ο Φορτούνης έβαλαν το εγώ πάνω από την ομάδα. 

Τώρα τι απ' όλα αυτά συμβαίνει στην ΑΕΚ, άλλα τα έχουμε δει (τραγικό αγωνιστικό χάλι), άλλα μένει να τα δούμε (έμπρακτη στήριξη του Ιταλού). 

Το σημαντικότερο όμως είναι και θα επιμένω να το λέω μέχρι του αντιθέτου, ότι ο Ιταλός αντί να βοηθά την κατάσταση του, την κάνει χειρότερη. 

Link to comment
Share on other sites

Το ενδεχόμενο να μας πήρε χαμπάρι ο Ιταλός κ να θέλει να φύγει με ελαφρά κ  με αποζημίωση το έχουμε ως πιθανότητα;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gybe21 said:

Το ενδεχόμενο να μας πήρε χαμπάρι ο Ιταλός κ να θέλει να φύγει με ελαφρά κ  με αποζημίωση το έχουμε ως πιθανότητα;

40 χρονια στον χωρο του ποδοσφαιρου δεν εχει δειξει πως κοροιδευει παντως.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

40 χρονια στον χωρο του ποδοσφαιρου δεν εχει δειξει πως κοροιδευει παντως.

Δεκτό, αλλά εδώ έχει να κάνει με οργανισμό ΑΕΚ .

Εμείς είμεθα μια κατηγορία από μόνοι μας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως επειδή ξέρω με τι νοπανα έχει να κάνει, είμαι με τον κοουτς, τουλάχιστον μέχρι τα Χριστούγεννα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hoffman21 said:

Εγώ πάντως επειδή ξέρω με τι νοπανα έχει να κάνει, είμαι με τον κοουτς, τουλάχιστον μέχρι τα Χριστούγεννα..

Εγω μεχρι το τελος της σεζον να κρινουμε συνολικα τα παντα μεταξυ των οποιων και την προετοιμασια.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

να πούμε εδώ ότι ο λιβαγια χθες ήταν ο πιο μαλακά από όλους. αλλά στο δεύτερο γκολ χάνει την μπάλα πάνω από το κέντρο(φυσιολογικά οκ) και δεν κόβει κανένας τον παίχτη της μπραγκα. στο 3 0 χάνει την μπάλα ο λιβαγια στο κέντρο και όλη η ομάδα είναι σκορποχωρη... αυτό είναι ευθηνη προπονητή και των τραγικων αμυντικών που έχουμε. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Bukowski said:

Εγω μεχρι το τελος της σεζον να κρινουμε συνολικα τα παντα μεταξυ των οποιων και την προετοιμασια.

Θα φέρουν τον Δεκεμβρη Γεναρη καναν παπαριδη παλαιμαχο και θα λένε κοιτα τρεξιματα που βγαζει τώρα η ομαδα τι προπονηταρας ειναι αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Καρέρα: Πρέπει να δουλέψουμε και να βελτιωθούμε στην κατοχή και στη δημιουργία φάσεων.

 

mobster21:Και ένα χρόνο τί κάνεις ρε αδελφέ?

Link to comment
Share on other sites

Να μην δούμε αν υπάρχει κάτι καλύτερο. Όχι. Να μείνουμε με τον Καρέρα.

Και αυτή η προετοιμασία που θα ΓΑΜΑΕΙ η ομάδα σε λίγο καιρό θα μας επιστρέψει τους βαθμούς που έχουμε χάσει λόγω των απουσιών και της άθλιας εικόνας?

Ή η εικόνα αρέσει τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προπονητή που αποφάσισε χθες να βγάλει τον Ιρανό για να αφήσει τον Πορτογάλο, μόνο με συμπάθεια τον κοιτάζω πλέον.

Εύχομαι και ελπίζω ολόψυχα να βλέπετε όλοι σας κάτι που εγώ δεν βλέπω σε αυτόν.

Ειλικρινά.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×