Jump to content

Zorya Luhansk - A.E.K. (EUL / Όμιλος G-3η αγ.): 05/11, 22:00, CosmoteSport 2


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοϊλέδη  

35 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Ινσούα
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      10
    • Σβάρνας
      0
    • Κρστίσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      1
    • Μάνταλος
      5
    • Τάνκοβιτς
      9
    • Λιβάγια
      9
    • Σαμπανάτζοβιτς
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μπότος
      1
  2. 2. Κόουτσινγκ Κολονέλο

    • Καλό
      28
    • Μέτριο
      1
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      6
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      10
    • Ινσούα
      7
    • Βασιλαντωνόπουλος
      2
    • Νεντελτσιάρου
      9
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      7
    • Κρστίσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Σαμπανάτζοβιτς
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μπότος
      0


Recommended Posts

Πολύ μεγάλη νίκη,σκεφτόμουνα πότε ήταν η τελευταία φορά που κερδίσαμε τόσο εύκολα σε όμιλο εκτός εδρας και ειλικρινά δεν θυμάμαι.Μπραβο σε όλους.

Κρατάω την εικόνα με λιβαγια τανκοβιτς μάνταλο μπροστά και περιμένω και Γκαρσία μαζί τους.Θα δούμε ωραία πράγματα.

Τσιγκρινσκι φοβερός να τον κρατήσουμε για όσο γουστάρει να παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Ο φουκαράς ο Τσιγκρίσκυ ήθελε έναν σοβαρό αμυντικό δίπλα του να του καλύπτει τις αθλητικές αδυναμίες και να του δίνει ανάσες... και με τους γκασμάδες που του φορέσαν για παρτενέρ αναγκάζεται να τρέχει επι τρία για να καλύπτει και τις μαλακίες τους...  με συγκίνησε σήμερα...

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, teo21 said:

Πολύ μεγάλη νίκη,σκεφτόμουνα πότε ήταν η τελευταία φορά που κερδίσαμε τόσο εύκολα σε όμιλο εκτός εδρας και ειλικρινά δεν θυμάμαι.Μπραβο σε όλους.

Κρατάω την εικόνα με λιβαγια τανκοβιτς μάνταλο μπροστά και περιμένω και Γκαρσία μαζί τους.Θα δούμε ωραία πράγματα.

Τσιγκρινσκι φοβερός να τον κρατήσουμε για όσο γουστάρει να παίζει.

Χάιντουκ-ΑΕΚ 1-3 ίσως?

Link to comment
Share on other sites

Θα το σκεφτώ πολύ κάποια στιγμή για να ψηφίσω τον Ινσούα για Σοιλέδη, γιατί στην τελική ο Άρης κάποια αλφα μπάλα την ήξερε....

Link to comment
Share on other sites

Ευρωπαικη εκτος εδρας ευρεια νίκη, έχει πάντα αξία.

Μπραβο σε όλους.

Αυτός ο Ινσουα, και όταν απλά περπατάει δε φαίνεται να το κάνει σωστα.

Εχει και τα χέρια κάπως περίεργα, λες και κράταγε 2 καρπούζια που του έχουν φύγει αλλά δεν το χει καταλάβει.

Παμε Αρη να γουσταρουμε τωρα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ήδη ρολάρει.

Η ομάδα μετα τη διακοπή θα έχει ρυθμό στα παιχνίδια πρωτόγνωρο για τα δεδομένα μας.

Ο Μάνταλος όντως πολύ ανεβάσμένος τέλευταία. 3 λόγοι. Θέση. Φυσική κατάσταση. Ψυχολόγος 😎

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos featured and unfeatured this topic

Μπραβο για τη σημερινή νίκη. Η αλήθεια είναι ότι σήμερα είχαμε και την τύχη που μας έλειψε τις άλλες φορές. Στο πρώτο γκολ η μπάλα μπαίνει στα δίχτυα μετά από 2 κόντρες, του Λιβαγια πάνω στον αμυντικό και του Τανκοβιτς πάνω στο στόπερ. Στο τέταρτο γκολ ο ορισμός της καραμπόλας. 
 

Κραταω το γεγονός ότι τα διαστήματα του πρέσινγκ αυξάνονται σταδιακά, τη διάθεση της ομάδας και ιδίως του Μάνταλου να βοηθήσει στην άμυνα, τη βελτίωση στις φάσεις από τα πλαγιά, τον ομαδικό πανηγυρισμό σε όλα τα γκολ και την κίνηση του Μάνταλου με τη φανέλα του Λιβαγια. 
 

Δεν μου άρεσε η τρύπα μπροστά από τα στόπερ για άλλο ένα παιχνίδι, μια θέση στην οποία λειπει πολύ ένα καθαρό εξάρι, οι δηλώσεις του Λιβαγια στο τέλος για κακη προετοιμασία και η συμπεριφορά των πιτσιρικάδων όταν μπήκαν αλλαγή. Δεν ξέρω για ποιο λόγο δεν έτρεχαν σαν σκύλιασμενοι τα 10-15 λεπτά που τους δόθηκαν. Ισως επειδή το ματς είχε καθαρίσει; Κακη νοοτροπία, το να μην μασας σίδερα όταν εχεις να απαοδειξεις πράγματα. 
 

Το θέμα με το εξάρι μπορεί να βελτιωθεί όταν επιστρέψουν Σιμοες, Σιμανσκι, Γαλανόπουλος. Μας λείπουν πολύ οι λύσεις εκεί, αν και εγώ πιστεύω ότι θέλει παίχτη αναφοράς εκεί. Αυτό που δεν φαίνεται να λύνεται είναι το πρόβλημα στο κεφάλι του Λιβαγια ακόμα και σε μια τέτοια μέρα 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Skepastos said:

η συμπεριφορά των πιτσιρικάδων όταν μπήκαν αλλαγή. Δεν ξέρω για ποιο λόγο δεν έτρεχαν σαν σκύλιασμενοι τα 10-15 λεπτά που τους δόθηκαν. Ισως επειδή το ματς είχε καθαρίσει; Κακη νοοτροπία, το να μην μασας σίδερα όταν εχεις να απαοδειξεις πράγματα. 
 

ΜΙλαμε για πολυ κακη αντιμετωπιση και συμπεριφορα. Ακομα και η προσπαθεια του Μποτου να κανει το εξεζητημενο και οχι το απλο με εκνευρισε. κατι λαθος τους μαθαινουν στο Σπατο. Ας φυγουν δανεικοι να φανε την κλωτσια τους 

Link to comment
Share on other sites

Ο Λιβαγια δεν ειπε αυτο αδερφε, καμια σχεση.

Τον ρωτησε ο δημοσιογραφος αν εχουν επηρεαστει, οπως ολες οι ομαδες, απο την ελλειψη κανονικης προετοιμασιας. Απαντησε οτι ολες οι ομαδες χρειαστηκε να τα κανουν ολα γρηγορα φετος λογω κορονοιου και ολοι ειναι καπως επηρεασμενοι.

Υπαρχει το βιντεο.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vargas21 said:

ΜΙλαμε για πολυ κακη αντιμετωπιση και συμπεριφορα. Ακομα και η προσπαθεια του Μποτου να κανει το εξεζητημενο και οχι το απλο με εκνευρισε. κατι λαθος τους μαθαινουν στο Σπατο. Ας φυγουν δανεικοι να φανε την κλωτσια τους 

Άρα άμα το ειδε και άλλος σημαινει ότι δεν είμαι προκατειλημμένος 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, moukie said:

Ο Λιβαγια δεν ειπε αυτο αδερφε, καμια σχεση.

Τον ρωτησε ο δημοσιογραφος αν εχουν επηρεαστει, οπως ολες οι ομαδες, απο την ελλειψη κανονικης προετοιμασιας. Απαντησε οτι ολες οι ομαδες χρειαστηκε να τα κανουν ολα γρηγορα φετος λογω κορονοιου και ολοι ειναι καπως επηρεασμενοι.

Υπαρχει το βιντεο.

Αν το είπε έτσι πασο. Όπως διάβασα τις δηλώσεις του στα σάιτ δεν το κατάλαβα πάντως 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Skepastos said:

Άρα άμα το ειδε και άλλος σημαινει ότι δεν είμαι προκατειλημμένος 

Οχι ουτε εμενα μου αρεσαν

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα υπαρχει και το εντελως ακραιο σεναριο να αποκλειστουμε ακομα και αν φτασουμε τους 12 βαθμους.Οκ υπαρχει 0,0000000000001% να συμβει αυτο αλλα ποτε δεν ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο επίτευγμα χθες δεν είναι η άνετη νίκη , οι βαθμοί κλπ αλλά ότι γλιτώσαμε τα πρωτοσέλιδα "τα βρήκε Zorya η ΑΕΚ στην Ουκρανία". Είναι τόσο μη ΑΕΚ αυτό .

Link to comment
Share on other sites

το 20-21 μπαίνουμε ομίλους με 3 βαθμούς , πήγαμε 2 εχθές άρα με την επόμενη νίκη θα ανεβάσουμε τη βαθμολογία μας ( με ισοπαλία όχι )

τώρα είμαστε 68 ( ξεκινήσαμε 90φεύγα τη χρονιά) μαζί με αλκμαρ φενερ και πάνω απο πολλές ομάδες όπως μπάοκ . Δεν πολυκινδυνεύουμε να πέσουμε άρα απο εδώ και πέρα λογικά κληρώσεις μόνο ισχυρούς . Θα το σιγουράρουμε αν ανεβούμε και άλλο . 

Χρειαζόμαστε άμεσα μια καλή χρονιά γιατί σε 2 χρόνια χάνουμε το 9 του 17/18

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AG21 said:

το 20-21 μπαίνουμε ομίλους με 3 βαθμούς , πήγαμε 2 εχθές άρα με την επόμενη νίκη θα ανεβάσουμε τη βαθμολογία μας ( με ισοπαλία όχι )

τώρα είμαστε 68 ( ξεκινήσαμε 90φεύγα τη χρονιά) μαζί με αλκμαρ φενερ και πάνω απο πολλές ομάδες όπως μπάοκ . Δεν πολυκινδυνεύουμε να πέσουμε άρα απο εδώ και πέρα λογικά κληρώσεις μόνο ισχυρούς . Θα το σιγουράρουμε αν ανεβούμε και άλλο . 

Χρειαζόμαστε άμεσα μια καλή χρονιά γιατί σε 2 χρόνια χάνουμε το 9 του 17/18

Αν δεν κανω λαθος δεν εχει και πολυ σημασια αφου θα παιζουμε στο Γιουροπα 2, οπου ουτως ή αλλως θα ημασταν στους ισχυρους εκει.

Για να κερδισουμε κατι απο αυτο που λες θα πρεπει η Ελλαδα να ειναι στην 15η θεση και πανω. Εκτος αν βγαινουμε εμεις πρωταθλητες καθε χρονο και παιρνουμε το μοναδικο καλο εισιτηριο.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Aussie said:

Αν δεν κανω λαθος δεν εχει και πολυ σημασια αφου θα παιζουμε στο Γιουροπα 2, οπου ουτως ή αλλως θα ημασταν στους ισχυρους εκει.

Για να κερδισουμε κατι απο αυτο που λες θα πρεπει η Ελλαδα να ειναι στην 15η θεση και πανω. Εκτος αν βγαινουμε εμεις πρωταθλητες καθε χρονο και παιρνουμε το μοναδικο καλο εισιτηριο.

Δεν ξέρω αν προλαβαίνουν φέτος τη 15 θέση λίγο δυσκολο με 5+νίκες ακόμα από όλους να περάσουμε Κύπρο αλλά του χρόνου φαίνεται πολλή πιθανό ώστε να πηγαίνουμε στο κανονικό γιουροπα και όχι των φτωχών. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Δεν ξέρω αν προλαβαίνουν φέτος τη 15 θέση λίγο δυσκολο με 5+νίκες ακόμα από όλους να περάσουμε Κύπρο αλλά του χρόνου φαίνεται πολλή πιθανό ώστε να πηγαίνουμε στο κανονικό γιουροπα και όχι των φτωχών. 

Αρα μιλαμε για τις κληρωσεις της σεζον 2022/2023.

Το Γιουροπα 2 γνωριζουμε εαν δινει τους ιδιους βαθμους ή λιγοτερους; Αν δινει τους ιδιους τοτε ειναι μεγαλη ευκαιρια να κανεις καλη πορεια εκει και να ανεβεις στην καταταξη και σαν χωρα και σαν ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξυ θεωρω οτι οι ψηφοι για το χθεσινο ματς στο poll Σοιλεδη, ειναι μια μικρογραφια της ποιοτητας της φετινης ΑΕΚ:

απο την μεση και πισω εχουν ψηφιστει ολοι πλην Τσιγκρινσκι κι απο την μεση και μπροστα κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη οικονομική ανάσα να πάρουμε 1 εκατομμύριο με δύο νίκες επί των Ουκρανων τι να λέμε... 

Αν πάρεις και τη Μπραγκα η παρουσία είναι 100% επιτυχημένη περάσεις δε περάσεις. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
49 minutes ago, Aussie said:

 

Το Γιουροπα 2 γνωριζουμε εαν δινει τους ιδιους βαθμους ή λιγοτερους; Αν δινει τους ιδιους τοτε ειναι μεγαλη ευκαιρια να κανεις καλη πορεια εκει και να ανεβεις στην καταταξη και σαν χωρα και σαν ομαδα.

Είχα ρωτήσει κι εγώ το ίδιο πριν μερικές μέρες αλλά δεν πήρα απάντηση. 

Αν γνωρίζει κάποιος ας μας ενημερώσει.

Πάντως δεν πιστεύω να δίνει τους ίδιους βαθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν δίνει τους ίδιους βαθμούς αλλά πάλι είναι ευκαιρία αφού αν παίζαμε τσου λου μάλλον  θα μαζευμανε 0 βαθμούς, ενώ τώρα μπορούμε και 9.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, fighter21 said:

Είχα ρωτήσει κι εγώ το ίδιο πριν μερικές μέρες αλλά δεν πήρα απάντηση. 

Αν γνωρίζει κάποιος ας μας ενημερώσει.

Πάντως δεν πιστεύω να δίνει τους ίδιους βαθμούς.

Πιθανών ούτε η ουεφαμαφια να έχει ξεκαθαρίσει . Εγώ δεν αποκλείω το να πάρει παράταση το conference league με όλα αυτα που γίνονται ( δεν ξέρω αλλα λογικό που ακούγεται ) .  

Link to comment
Share on other sites

Γενικά χαμηλό επίπεδο οι άλλοι αλλά η νίκη είναι νικη. Καλή εμφάνιση από το πρώτο λεπτό με διάθεση και σχετικά καλή χημεία. Δεν μου αρέσαν  οι αμυντικοί πέρα του Ουκρανού που ήταν σημείο αναφοράς. Επίσης είναι για λύπηση να βλέπεις 2 πλαγιά μπακ με τόσο χαμηλή ποιότητα. Ινσουα για εμένα απογοήτευση μέχρι τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

Ενθουσιασμένος εχθές ο μεγάλος με την εμφάνιση μας,  κάλεσε τον Δημητριάδη στα αποδυτήρια και του είπε να μεταφέρει τα συγχαρητήρια του σε όλους.

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked and unlocked this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×