Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #3 ​​​🐅🦀🦀


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Βαγγελας: Θα αγοράσω το Mega και θα κάνω πολιτικό παιχνίδι 

Ιβαν: Θα αγορασω άδεια καναλιού και θα προσπαθήσω να εδραιωθω σαν επιχειρηματίας στη χώρα 

Μελ: Θα φτιάξω κανάλι και θα παίζω κλαουνα από το πρωί μέχρι το βράδυ και ταινίες αδικίας 

Link to comment
Share on other sites

Του εκατσε καποτε μια ομαδσ πριν 25 χρονια λογω και διαφορετικων συνθηκων, που οι περισσοτεροι ειχαν τις προδιαγραφες να παιζουν και σημερα και νομιζει οτι μπορει να τα καταφερει τωρα με παικτες που δεν μπορουν ουτε σημερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
7 minutes ago, CHⓇIS said:

kai na arxisoun .poly amyna.dn einai AEK auto.AEK shmainei epithesh

k ante xana mana

 

Η αλλη επιλογη ειναι να περιμενουμε να ξεκουμπιστει ο Μελισσανιδης

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bukowski said:

Η αλλη επιλογη ειναι να περιμενουμε να ξεκουμπιστει ο Μελισσανιδης

Πήγα πριν να πάρω κάτι σουβλακια. Σουβλατζής ΑΕΚτζης. Δεν του είχα ξαναπιάσει την κουβέντα. Το τι έλεγε για τον «γύφτο» δεν λέγεται.

Σιγα την ειδηση θα μου πείτε. Απλά το λεω επειδή παραλίγο να πιστέψουμε ότι αυτά τα λενε μονο οι οπαδοί του νετ και ο πολυς κόσμος τον γουστάρει. Βασικα ξερω ελάχιστους προσωπικά που να μην τον βρίζουν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Μελισσανιδης εχει μια ευκαιρια να επιμεινει στο διδυμο Ιβιτς-Καρερα και να δικαιωθει καθαρα ποδοσφαιρικα και οχι μαγκικα και νικαιωτικα να ουμ. Ελπιζω να το κανει αν και δεν τρεφω ελπιδες.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, nikos said:

Πήγα πριν να πάρω κάτι σουβλακια. Σουβλατζής ΑΕΚτζης. Δεν του είχα ξαναπιάσει την κουβέντα. Το τι έλεγε για τον «γύφτο» δεν λέγεται.

Σιγα την ειδηση θα μου πείτε. Απλά το λεω επειδή παραλίγο να πιστέψουμε ότι αυτά τα λενε μονο οι οπαδοί του νετ και ο πολυς κόσμος τον γουστάρει. Βασικα ξερω ελάχιστους προσωπικά που να μην τον βρίζουν.

Καλώς ή κακώς εδώ και 2,5 χρόνια μας έχει ψιλομπουκώσει ο φίλαθλος.

Μηδένισε το κοντερ. 

Σε κάνει να θες να περπατάς κάθε φορά που είσαι στη Φιλαδέλφεια για να το "χορταίνει" το μάτι σου.

Φέτος σου έκανε το χατήρι να χτυπήσει τόσους επιθετικούς που έγινε συνωστισμός στον πάγκο.

Ε οκ! ας αφήσει εκείνο το ακριβό το χαφ για το τέλος, μαζί με τις τσόντες στην άμυνα. Αυτά που θέλαμε οι περισσότεροι τα 'χει ήδη κάνει. Εννοείται γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Janjanin said:

Καλώς ή κακώς εδώ και 2,5 χρόνια μας έχει ψιλομπουκώσει ο φίλαθλος.

Μηδένισε το κοντερ. 

Σε κάνει να θες να περπατάς κάθε φορά που είσαι στη Φιλαδέλφεια για να το "χορταίνει" το μάτι σου.

Φέτος σου έκανε το χατήρι να χτυπήσει τόσους επιθετικούς που έγινε συνωστισμός στον πάγκο.

Ε οκ! ας αφήσει εκείνο το ακριβό το χαφ για το τέλος, μαζί με τις τσόντες στην άμυνα. Αυτά που θέλαμε οι περισσότεροι τα 'χει ήδη κάνει. Εννοείται γνώμη μου.

Έχει μπουκώσει ποιον; Που μένει εκτός πρωταθλήματος σούπερ λίγδας από Νοεμβριο και τρώει κατραπακιές στα κύπελλα;

Διαχείριση κάνει (του έχουμε αναλύσει σχεδον στο ευρώ κάθε χρόνο εδώ μέσα) άρα οι επιθετικοί άκυρο. Ετσι τα κανόνισαν ο Ίβιτς με τον Καρερα (κατάφερε ο Σερβος και έκανε πωλησεις και με τα λεφτα ενίσχυσαν οσο μπόρεσαν την ομαδα ) και φυσικά έφτιαξαν επίθεση αλλά έμεινες τρύπιος πίσω γιατί με φακές όλα δεν λύνονται. Ο ιδιος τι έκανε δλδ; Πήρε τον Ίβιτς που είχε πάρει ο κοντός πριν 16 χρονια στην θέση του τίποτα του Λυμπε; 

Τωρα για το γήπεδο τα έχουμε πει χίλιες φορές. Χίλια μπραβο αλλά έμεινε εκεί, συνκατασκευαστής γηπεδου  (μαζί με τα λεφτα του ταμείου  και το brand name της ομάδας που φέρνει λεφτα από το δημόσιο), οκ και πάλι Μπραβο αλλά στα της ομάδας ένας γύφτος, λιγος και μπαρμπας ήταν και θα παραμείνει.

Γνώμη μου κι εμένα εννοειται.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kostas21 said:

φιλε. 3 κυπελλα απο τον μπαουγκ. ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΑΟΥΓΚ. Εκει τελειωνει καθε κουβεντα. Που παλια λεγαμε μπαογκ κ γελουσαμε. Ρε επι Αδαμιδη κ ΧΧ στην ΕΡΑ, δε τολμουσαν να μας κοιταξουν στα ματια καν αυτοι. Τετοιες νιλες τους ειχαμε κανει.

Μεσω μπαοκ μας μπουκωνει ακομα περισσοτερο ο Τιγραρος.

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
2 hours ago, nikos said:

Πήγα πριν να πάρω κάτι σουβλακια. Σουβλατζής ΑΕΚτζης. Δεν του είχα ξαναπιάσει την κουβέντα. Το τι έλεγε για τον «γύφτο» δεν λέγεται.

Σιγα την ειδηση θα μου πείτε. Απλά το λεω επειδή παραλίγο να πιστέψουμε ότι αυτά τα λενε μονο οι οπαδοί του νετ και ο πολυς κόσμος τον γουστάρει. Βασικα ξερω ελάχιστους προσωπικά που να μην τον βρίζουν.

Ο Μελ έχει πολλά κολλήματα, έχει κάνει λάθη και βάζει το χέρι στην τσέπη μόνο για το γήπεδο. 

Αλλά δεν βλέπω και κανένα μέλλον με τίτλους και επιτυχίες χωρίς τον Μελ.

Δυστυχώς δεν βλέπω ούτε καν ένα μέλλον χωρίς μεγάλες επιτυχίες αλλά έστω και χωρίς οικονομικά προβλήματα.

Αλλά ξέρω για πολλούς πάντα θα υπάρχει ένας εικονικός σωτήρας που θα έρθει και θα κάνει την ΑΕΚ πολύ μεγάλη.

Έχουμε χορτάσει για πολλές δεκαετίες από όνειρα και μεγάλα λόγια.

Γι αυτό προσπαθώ όσο μπορώ να χαρώ ότι καλό υπάρχει σήμερα και ας είναι κάτι μικρό.

Το  προτιμώ από τα χρέη και τις προσφυγές.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν υπάρχει άλλος δεν σημαινει ότι αυτος δεν είναι λίγος παντως.

Επισης ούτε με τον Μελ εγώ βλέπω τίτλους. Μονο γήπεδο βλέπω.

Το να μην έχεις χρεη όταν μηδενίζεις το κοντέρ και μετά το πας έσοδα έξοδα είναι από τα πιο ευκολα προτζεκτ που υπάρχουν εκτός αν καταφέρνεις να παίρνεις πρωταθληματα.

Μην μπερδεύουμε τις κουβέντες λοιπόν. Δεν είπε κανεις ότι υπάρχει άλλος, αν υπήρχε μάλλον θα είχε ήδη φύγει.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, nikos said:

Το ότι δεν υπάρχει άλλος δεν σημαινει ότι αυτος δεν είναι λίγος παντως.

Επισης ούτε με τον Μελ εγώ βλέπω τίτλους. Μονο γήπεδο βλέπω.

Το να μην έχεις χρεη όταν μηδενίζεις το κοντέρ και μετά το πας έσοδα έξοδα είναι από τα πιο ευκολα προτζεκτ που υπάρχουν εκτός αν καταφέρνεις να παίρνεις πρωταθληματα.

Μην μπερδεύουμε τις κουβέντες λοιπόν. Δεν είπε κανεις ότι υπάρχει άλλος, αν υπήρχε μάλλον θα είχε ήδη φύγει.

Πήραμε ένα πρωτάθλημα και ένα κύπελλο. Πολύ λίγα σε σχέση με τις προσδοκίες που είχε ο κόσμος από τον Μελισανίδη, πολύ λίγα σε διάστημα έξι χρόνων για μια "κανονική ΑΕΚ"  η μάλλον για την ΑΕΚ που θέλουμε,αφού δεν ξέρω αν για την ομάδα μας είναι κανονικότητα και όχι εξαίρεση  το να κυριαρχεί, αλλά δεν ισχύει ότι "δεν είδαμε τίτλους".

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω στο μέλλον τίτλους εννοώ, κυριως πρωταθλημα. 

Μπορει βέβαια να ξανα-συντονιστούν οι πλανήτες, αλλά λογικά θα πάρει καμια δεκαετία τουλάχιστον.

Κυπελλο πήραν πολλοι, Ψωμιάδης, Αδαμιδης, ο Θανόπουλος έχασε ένα εντελως οριακά 15-14 στα πεναλτυ, δεν το θεωρω και τρομερο επίτευγμα να έχεις πάρει ως διοίκηση (μιλάμε για διοίκηση με «ζερό» θυμιζω) 1 στα 6 κύπελλα που συμμετειχες.

Link to comment
Share on other sites

Το τι θα γίνει στο μέλλον δεν μπορούμε να το ξέρουμε αλλά μόνο να το εκτιμήσουμε. Και μένα μου φαίνεται δύσκολο.   Μέχρι τώρα πάντως, είδαμε πρωτάθλημα, που είναι ο σημαντικότερος τίτλος,  έστω και μόλις 'ένα σε μια πενταετία, η εξαετία προς το παρόν δεν συμπληρώθηκε :)  Προσωπικά συμφωνώ ότι είναι λίγο. 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, fighter21 said:

Ο Μελ έχει πολλά κολλήματα, έχει κάνει λάθη και βάζει το χέρι στην τσέπη μόνο για το γήπεδο. 

Αλλά δεν βλέπω και κανένα μέλλον με τίτλους και επιτυχίες χωρίς τον Μελ.

Δυστυχώς δεν βλέπω ούτε καν ένα μέλλον χωρίς μεγάλες επιτυχίες αλλά έστω και χωρίς οικονομικά προβλήματα.

Αλλά ξέρω για πολλούς πάντα θα υπάρχει ένας εικονικός σωτήρας που θα έρθει και θα κάνει την ΑΕΚ πολύ μεγάλη.

Έχουμε χορτάσει για πολλές δεκαετίες από όνειρα και μεγάλα λόγια.

Γι αυτό προσπαθώ όσο μπορώ να χαρώ ότι καλό υπάρχει σήμερα και ας είναι κάτι μικρό.

Το  προτιμώ από τα χρέη και τις προσφυγές.

Εντωμεταξυ αυτες τις πολλες δεκαετιες που χορτασαμε απο μεγαλα ονειρα και λογια, τα ονειρα και τα λογια αφορούσαν κατα 90 % τον κύριο ΔΜ. Δεν νομίζω να τον έπαιζε κανας Αεκτζής για τον Κοζώνη στο παράθυρο ή τον Βιντιάδη τον μερακλή, αντίθετα αρκετοί καβλώνανε στην ιδέα ότι θα ερθει ο Μελ με ενα τσουβάλι εκατομμύρια και ένα ασπρο αλογο με τον ευθυτενή απανω και θα σαρωσουμε τα πρωταθλήματα. Μπορεί να είναι η μονη ρεαλιστική λύση, μπορεί να μην υπάρχει άλλος, αλλα ακομα και να ισχύουν αυτά δεν παυει να είναι λιγότερος από τις προσδοκίες που γεννούσε και γενικά λίγος, πρωτάθλημα μια φορά διεκδίκησε ολο κιολο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Το πρωτάθλημα δεν είναι τίτλος; :) 

 Νομιζα ότι απαντούσες σε μένα που εγραψα 6ετια.

 

Τεσπα πρωταθληματα έχει 1/5, κυπελλα 1/6 

 

Το χειρότερο για μένα είναι ότι το 1 πρωτάθλημα που πήρε (μου) έδωσε την εντυπωση ότι του ήρθε από το πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
53 minutes ago, Geologos said:

Εντωμεταξυ αυτες τις πολλες δεκαετιες που χορτασαμε απο μεγαλα ονειρα και λογια, τα ονειρα και τα λογια αφορούσαν κατα 90 % τον κύριο ΔΜ. Δεν νομίζω να τον έπαιζε κανας Αεκτζής για τον Κοζώνη στο παράθυρο ή τον Βιντιάδη τον μερακλή, αντίθετα αρκετοί καβλώνανε στην ιδέα ότι θα ερθει ο Μελ με ενα τσουβάλι εκατομμύρια και ένα ασπρο αλογο με τον ευθυτενή απανω και θα σαρωσουμε τα πρωταθλήματα. Μπορεί να είναι η μονη ρεαλιστική λύση, μπορεί να μην υπάρχει άλλος, αλλα ακομα και να ισχύουν αυτά δεν παυει να είναι λιγότερος από τις προσδοκίες που γεννούσε και γενικά λίγος, πρωτάθλημα μια φορά διεκδίκησε ολο κιολο.

Ο καθένας μπορεί να ονειρεύεται ότι θέλει. Μήπως υποσχέθηκε κανένας Μελ ότι θα σαρώσουμε τα πρωταθλήματα ή ότι θα σπρώχνει εκατομμύρια;

Απλά επιβεβαιώνεις αυτό που λέω.

Όνειρα και προσδοκίες για σωτήρες που δεν έρχονται ποτέ.

Τουλάχιστον στην πραγματική ζωή ο Μελ δεν είναι ο σωτήρας που θα φέρει τους πολλούς τίτλους αλλά ούτε κι αυτός με τον οποίο θα βουλιαξεις στα χρέη.

Αυτή είναι η διαφορά.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fighter21 said:

Ο καθένας μπορεί να ονειρεύεται ότι θέλει. Μήπως υποσχέθηκε κανένας Μελ ότι θα σαρώσουμε τα πρωταθλήματα ή ότι θα σπρώχνει εκατομμύρια;

Απλά επιβεβαιώνεις αυτό που λέω.

Όνειρα και προσδοκίες για σωτήρες. 

Τουλάχιστον στην πραγματική ζωή ο Μελ δεν είναι ο σωτήρας που θα φέρει τους πολλούς τίτλους αλλά ούτε κι αυτός με τον οποίο θα βουλιαξεις στα χρέη.

 

 

 

 

Αν εγώ επιβεβαιωνω αυτό που λες, μαλλον δεν ξέρεις τι είπες.

Το ότι δεν είναι ο σωτήρας που θα φέρει πολλούς τίτλους το βλέπουμε. Τα χρέη θα τα δούμε όταν φύγει, μέχρι τότε δεν μπορούμε να πούμε τιποτα με σιγουριά για τα οικονομικά της ΠΑΕ. Όλα φαίνονται καλά μεχρι που μια μερα δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
1 minute ago, Geologos said:

Αν εγώ επιβεβαιωνω αυτό που λες, μαλλον δεν ξέρεις τι είπες.

Το ότι δεν είναι ο σωτήρας που θα φέρει πολλούς τίτλους το βλέπουμε. Τα χρέη θα τα δούμε όταν φύγει, μέχρι τότε δεν μπορούμε να πούμε τιποτα με σιγουριά για τα οικονομικά της ΠΑΕ. Όλα φαίνονται καλά μεχρι που μια μερα δεν είναι.

 

2 minutes ago, Geologos said:

Αν εγώ επιβεβαιωνω αυτό που λες, μαλλον δεν ξέρεις τι είπες.

Το ότι δεν είναι ο σωτήρας που θα φέρει πολλούς τίτλους το βλέπουμε. Τα χρέη θα τα δούμε όταν φύγει, μέχρι τότε δεν μπορούμε να πούμε τιποτα με σιγουριά για τα οικονομικά της ΠΑΕ. Όλα φαίνονται καλά μεχρι που μια μερα δεν είναι.

Ξέρω πολύ καλά τι είπα.

Σου λέω ότι ο Μελ είναι αυτό που ζούμε με τα καλά και τα στραβά του ενώ υπάρχουν κάποιοι που ονειρεύονται μεγαλεία είτε από τον Μελ είτε από κάποιον άλλο που δεν εμφανίζεται ποτέ γιατί απλά δεν υπάρχει.

Εσύ τι διαφορετικό λες;

Δεν έγραψες ότι τα όνειρα αφορούσαν κυρίως αυτόν;

Λοιπόν δεν είναι αυτός που ονειρεύονταν αλλά δεν υπάρχει και καλύτερη εναλλακτική στον ορίζοντα. Απλό είναι.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

 Νομιζα ότι απαντούσες σε μένα που εγραψα 6ετια.

 

Τεσπα πρωταθληματα έχει 1/5, κυπελλα 1/6 

 

Το χειρότερο για μένα είναι ότι το 1 πρωτάθλημα που πήρε (μου) έδωσε την εντυπωση ότι του ήρθε από το πουθενά.

Σε σένα απαντούσα, σε συζήτηση για τίτλους. Το Κύπελλο ούτως ή άλλως είναι δευτερεύων σε σχέση με το πρωτάθλημα, κανεις δεν χαρακτήρισε αποτυχημένο τον Μπαγεβιτς επειδή πήρε 1 στα 8 κύπελλα από το 88 έως το 96 ούτε αποτυχημένο τον Μπαρλο επειδή πήρε 1 στα 7 κύπελλα. 

Σίγουρα το 1 στα 5 πρωταθλήματα είναι πολύ λιγότερο από αυτό που θα θέλαμε όλοι, αλλά δεν πιστεύω ότι επειδή είχαμε και τυχη το 2018, ισοδυναμεί με 0 στα 5.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Σε σένα απαντούσα, σε συζήτηση για τίτλους. Το Κύπελλο ούτως ή άλλως είναι δευτερεύων σε σχέση με το πρωτάθλημα, κανεις δεν χαρακτήρισε αποτυχημένο τον Μπαγεβιτς επειδή πήρε 1 στα 8 κύπελλα από το 88 έως το 96 ούτε αποτυχημένο τον Μπαρλο επειδή πήρε 1 στα 7 κύπελλα. 

Σίγουρα το 1 στα 5 πρωταθλήματα είναι πολύ λιγότερο από αυτό που θα θέλαμε όλοι, αλλά δεν πιστεύω ότι επειδή είχαμε και τυχη το 2018, ισοδυναμεί με 0 στα 5.

Δεν είπα ότι ισοδυναμεί με μηδεν.

Και ο Γιδόπουλος είχε 1 στα 3 και ο Γενερακης 1 στο 1 παντως.

Αυτο δεν έπαψε να κάνει λίγες τις διοικήσεις τους κάποια στιγμή.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
1 hour ago, nikos said:

Δεν είπα ότι ισοδυναμεί με μηδεν.

Και ο Γιδόπουλος είχε 1 στα 3 και ο Γενερακης 1 στο 1 παντως.

Αυτο δεν έπαψε να κάνει λίγες τις διοικήσεις τους κάποια στιγμή.

 

 

Ωραίες οι εποχές που μπορούσε να πάρει πρωτάθλημα η ΑΕΚ του Γιδόπουλου και του Γενεράκη ή η Λάρισα.

Γι αυτό στις όποιες συγκρίσεις με το παρελθόν να βάζουμε στην εξίσωση και το πότε άρχισαν τα οργανωμένα στησίματα με τις παράγκες.

Και βέβαια να μην ξεχνάμε τα χρήματα που άλλαξαν χέρια από κάθε κλεμμένο τίτλο μέσω της παρουσίας στους ομίλους του CL που για πολλά χρόνια γινόταν χωρίς προκριματικούς γύρους.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fighter21 said:

Ωραίες οι εποχές που μπορούσε να πάρει πρωτάθλημα η ΑΕΚ του Γιδόπουλου και του Γενεράκη ή η Λάρισα.

Γι αυτό στις όποιες συγκρίσεις με το παρελθόν να βάζουμε στην εξίσωση και το πότε άρχισαν τα οργανωμένα στησίματα με τις παράγκες.

Και βέβαια να μην ξεχνάμε τα χρήματα που άλλαξαν χέρια από κάθε κλεμμένο τίτλο μέσω της παρουσίας στους ομίλους του CL που για πολλά χρόνια γινόταν χωρίς προκριματικούς γύρους.

Καλά ολα αυτά αλλά δεν δικαιολογούν οτιδηποτε από τα παρακάτω, απο τοτε που επέστρεψες (με ζερό πάντα):

-5 στα 6 χρονια χωρίς να μπορεις να διεκδικήσεις καν τον τίτλο πρωταθλητή χειμώνα, και με καμια 25αρια πόντους μ.ο. στο κεφάλι στο τελος (ο αντίστοιχος μ.ο. διαφορας του μποακ με τον πρώτο είναι αρκετά μικρότερος).

- καμια σοβαροτητα στην Ευρωπη

- 2 λιγοτερες συνολικά κουπες από την ομάδα του μποακ 

- 3 σερι τελικούς χαμένους από την ομάδα του μποακ, οι 2 μέσα στο ΟΑΚΑ.

 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×