Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #3 ​​​🐅🦀🦀


Araujo21
 Share

Recommended Posts

21 minutes ago, Νονός said:

Καλά, αυτός έχει πάει μία φορά γήπεδο στην ... πολιτισμένη εξέδρα του Κοντού με τον Λυκουρέζο και τις άλλες βαζέλες και άλλη μία στον δεύτερο τελικό με μπουγάτσα στο ΟΑΚΑ που βαστούσε παγουρίνο κι ήτανε δίπλα στον @Skepastos.

Όχι με το Λεβαδειακό ήταν αυτό. Έβγαλε και ταπεράκι από δίπλα με φαγώσιμα. Μας είπε και να σηκωθούμε από τις θέσεις μας γιατί είχε εισιτήριο 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Νονός said:

Μέσα στο μυαλό μου είσαι ρε Μπίλαρε ?

Α ρε Νονουλη. Τη μισή από την καυλα μας να είχαν. Έτσι όπως ήμουν αντάλλασσα τα πάντα για να μπω 5 λεπτά στο γήπεδο με τη φανέλα της ΑΕΚ. Και θα τους έδειχνα εγώ από πάθος. 5 λεπτά θα άντεχα. Αλλά θα τους έτρωγα τα λαρύγγια 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Φοράγαμε σαν πιτσιρίκια τη φανέλα του 5ευρου από το πανηγύρι ρε μαλακες και κορδωνόμασταν σαν γύφτικα σκερπανια. Για μας ήταν σαν να φοράγαμε το καλύτερο κουστούμι του κόσμου. Μας ρωταγαν τι θα γίνουμε όταν μεγαλώσουμε και επειδή δεν μπορούσαμε να απαντήσουμε ποδοσφαιριστές (δεν κάναμε βλέπετε) απανταγαμε «κάτι να είμαι κοντά στην ΑΕΚ». Μπήκαμε πρώτη φορά στο Ναό και δεν παρακολουθούσαμε ποδόσφαιρο αλλά κάθε λεπτομέρεια στο γήπεδο, ρουφάγαμε κάθε μυρωδιά. Μεγαλωσαμε κλαίγοντας και ακόμα κλαίμε, παρόλα αυτά και τι δεν θα δίναμε να ήμασταν στη θέση σας....

με επιασε βροχη στο δρομο μα εγω δε σταθηκα, ΑΕΚαρα μου μαζι σου ηρθα και ζεσταθηκα, κι ας με χτυπησε το αγιαζι, το σακακι μου και αν σταζει, ΑΕΚαρα δε με νοιαζει, μια και ειμαστε μαζι, ΑΕΚαρα σε αγαπω και παντου σε ακολουθω 

 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Skepastos said:

Α ρε Νονουλη. Τη μισή από την καυλα μας να είχαν. Έτσι όπως ήμουν αντάλλασσα τα πάντα για να μπω 5 λεπτά στο γήπεδο με τη φανέλα της ΑΕΚ. Και θα τους έδειχνα εγώ από πάθος. 5 λεπτά θα άντεχα. Αλλά θα τους έτρωγα τα λαρύγγια 

Με τσίγκλισες άσχημα τώρα ....

Παραμονές Πάσχα το 2002.

Έχω τη μικρή για χειρουργείο στο "Αγία Σοφία". Η γυναίκα μου μόνιμα εκεί, εγώ δουλειά - νοσοκομείο, νοσοκομείο - δουλειά. Κοιμόμασταν σε κάτι πολυθρόνες μέσα στο δωμάτιο.

Έχουμε χάσει το Πρωτάθλημα στο 4-3 από το γαύρο και παίζουμε τον Τελικό στο Κύπελλο.

Από στόμα σε στόμα κυκλοφορεί ότι ένας νοσοκόμος θα φέρει τηλεόραση σε έναν άδειο θάλαμο. Μαζευόμαστε καμιά δεκαριά μαντραχαλαίοι -όλοι ΑΕΚτζήδες- άγνωστοι μεταξύ μας. Θεοσκότεινος ο θάλαμος και φωνή ίσα που να ακούγεται στην τηλεόραση.

Πεταγόμασταν στα κλεφτά να δούμε τι κάνουνε τα παιδιά μας στα δωμάτια και ξαναγυρνούσαμε, Οι υπόλοιποι κάνανε σύντομη περιγραφή στον απόντα για το τι έχασε όσο έλειπε.

Στο γκολ του Ίβιτς ένιωσα για πρώτη και μοναδική ως τώρα φορά στη ζωή μου την έννοια "πνιχτή κραυγή" ...

Ένας είχε φέρει και μια φανέλα. Τη φιλάγαμε όλοι και σκουπίζαμε τα μάτια μας με δαύτην.

Αγκαλιαζόμασταν και βουρκώναμε σαν μαλάκες. Να μας έβλεπε κανας σοβαρός άνθρωπος θα μας πλάκωνε με τίποτα στειλιάρια και θα μας άλλαζε τον αδόξαστο.

Κάναμε Ανάσταση πριν την ώρα της ....

  • Δικεφαλάκι 21
Link to comment
Share on other sites


«Ρε έχετε καταλάβει που έχετε έρθει; Ποια ομάδα εκπροσωπείτε; Ποια φανέλα φοράτε; Βλέπω ότι κάποιοι από εσάς δεν μπορείτε να τη σηκώσετε! Ήρθε ένας Παναθηναϊκός που είναι διαλυμένος με παιδάκια στην ενδεκάδα και σας έκανε πλάκα ρε! Έχετε κανένα παράπονο; Σας έχει λείψει τίποτα; Στην ΑΕΚ είστε ρε. Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχετε πάθει. Να έλεγα ότι δεν είστε καλοί παίκτες; Το καλύτερο ρόστερ της τελευταίας δεκαετίας αποτελείτε. Ο Γενάρης είναι κοντά, όποιος δεν θέλει ή δεν μπορεί να το πει και να φύγει. Ο Καρέρα θα είναι ο προπονητής σας μέχρι το τέλος της σεζόν. Τα συγχωροχάρτια σε σας ειδικά τελείωσαν». είπε στην ομιλία του ο Μελισσανίδης.

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ . μακαρι να γινουν πραξη.

υ.γ. ρε τι γαμιεστε με τον Καρερα? 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Νονός said:

Με τσίγκλισες άσχημα τώρα ....

Παραμονές Πάσχα το 2002.

Έχω τη μικρή για χειρουργείο στο "Αγία Σοφία". Η γυναίκα μου μόνιμα εκεί, εγώ δουλειά - νοσοκομείο, νοσοκομείο - δουλειά. Κοιμόμασταν σε κάτι πολυθρόνες μέσα στο δωμάτιο.

Έχουμε χάσει το Πρωτάθλημα στο 4-3 από το γαύρο και παίζουμε τον Τελικό στο Κύπελλο.

Από στόμα σε στόμα κυκλοφορεί ότι ένας νοσοκόμος θα φέρει τηλεόραση σε έναν άδειο θάλαμο. Μαζευόμαστε καμιά δεκαριά μαντραχαλαίοι -όλοι ΑΕΚτζήδες- άγνωστοι μεταξύ μας. Θεοσκότεινος ο θάλαμος και φωνή ίσα που να ακούγεται στην τηλεόραση.

Πεταγόμασταν στα κλεφτά να δούμε τι κάνουνε τα παιδιά μας στα δωμάτια και ξαναγυρνούσαμε, Οι υπόλοιποι κάνανε σύντομη περιγραφή στον απόντα για το τι έχασε όσο έλειπε.

Στο γκολ του Ίβιτς ένιωσα για πρώτη και μοναδική ως τώρα φορά στη ζωή μου την έννοια "πνιχτή κραυγή" ...

Ένας είχε φέρει και μια φανέλα. Τη φιλάγαμε όλοι και σκουπίζαμε τα μάτια μας με δαύτην.

Αγκαλιαζόμασταν και βουρκώναμε σαν μαλάκες. Να μας έβλεπε κανας σοβαρός άνθρωπος θα μας πλάκωνε με τίποτα στειλιάρια και θα μας άλλαζε τον αδόξαστο.

Κάναμε Ανάσταση πριν την ώρα της ....

Ανατρίχιασα....Υγεια να έχετε όλοι!

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Νονός said:

Με τσίγκλισες άσχημα τώρα ....

Παραμονές Πάσχα το 2002.

Έχω τη μικρή για χειρουργείο στο "Αγία Σοφία". Η γυναίκα μου μόνιμα εκεί, εγώ δουλειά - νοσοκομείο, νοσοκομείο - δουλειά. Κοιμόμασταν σε κάτι πολυθρόνες μέσα στο δωμάτιο.

Έχουμε χάσει το Πρωτάθλημα στο 4-3 από το γαύρο και παίζουμε τον Τελικό στο Κύπελλο.

Από στόμα σε στόμα κυκλοφορεί ότι ένας νοσοκόμος θα φέρει τηλεόραση σε έναν άδειο θάλαμο. Μαζευόμαστε καμιά δεκαριά μαντραχαλαίοι -όλοι ΑΕΚτζήδες- άγνωστοι μεταξύ μας. Θεοσκότεινος ο θάλαμος και φωνή ίσα που να ακούγεται στην τηλεόραση.

Πεταγόμασταν στα κλεφτά να δούμε τι κάνουνε τα παιδιά μας στα δωμάτια και ξαναγυρνούσαμε, Οι υπόλοιποι κάνανε σύντομη περιγραφή στον απόντα για το τι έχασε όσο έλειπε.

Στο γκολ του Ίβιτς ένιωσα για πρώτη και μοναδική ως τώρα φορά στη ζωή μου την έννοια "πνιχτή κραυγή" ...

Ένας είχε φέρει και μια φανέλα. Τη φιλάγαμε όλοι και σκουπίζαμε τα μάτια μας με δαύτην.

Αγκαλιαζόμασταν και βουρκώναμε σαν μαλάκες. Να μας έβλεπε κανας σοβαρός άνθρωπος θα μας πλάκωνε με τίποτα στειλιάρια και θα μας άλλαζε τον αδόξαστο.

Κάναμε Ανάσταση πριν την ώρα της ....

Εκεινο το βράδυ γινόμουν 12 κι είχαν έρθει σπίτι οι συμμαθητές μου γτ έκανα παρτυ. 

Άλλαξα μπλουζα, έβαλα τη φανέλα με το 11 κι έσβησα τα κεράκια. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Vargas21 said:

 Τα συγχωροχάρτια σε σας ειδικά τελείωσαν». είπε στην ομιλία του ο Μελισσανίδης.

 

οντως ειπε ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Olos o kosmos apogohteumenos me ta to 4 3..

Omos oso me plhgoneis toso me poRoneis. Poulmanaki m e 17 atoma, plhrosame ta dipla fragga g na vgei h ekdromh, k vour athina me kupellaki. 

Kaula.... 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Vargas21 said:


«Ο Καρέρα θα είναι ο προπονητής σας μέχρι το τέλος της σεζόν. 

Ρε πες τους ότι το 2021 έρχεται Ντούσαν, να σηκώσει νταμπλ στα χασομερια ο Καρέρας. 

Link to comment
Share on other sites

νονέ μας συγκίνησες... υγεία πάντα. 
 

εγω μετα  το 4-3 είχα να βγω μια εβδομάδα από το σπίτι. Κατάθλιψη είχα πάθει 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zara said:

Ρε πες τους ότι το 2021 έρχεται Ντούσαν, να σηκώσει νταμπλ στα χασομερια ο Καρέρας. 

Σε ασπρο αλογο. Απο την υπογειποιημενη εισοδο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vargas21 said:

Ετσι γραφει το νον πειπερ φιλε Αρη 

Μπακακης λες να κατάλαβε η θα ζητήσει διευκρινίσεις τις επόμενες μέρες; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagos21 said:

Μπακακης λες να κατάλαβε η θα ζητήσει διευκρινίσεις τις επόμενες μέρες; 

Σταν Λόρελ - Βικιπαίδεια

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νονός said:

Με τσίγκλισες άσχημα τώρα ....

Παραμονές Πάσχα το 2002.

Έχω τη μικρή για χειρουργείο στο "Αγία Σοφία". Η γυναίκα μου μόνιμα εκεί, εγώ δουλειά - νοσοκομείο, νοσοκομείο - δουλειά. Κοιμόμασταν σε κάτι πολυθρόνες μέσα στο δωμάτιο.

Έχουμε χάσει το Πρωτάθλημα στο 4-3 από το γαύρο και παίζουμε τον Τελικό στο Κύπελλο.

Από στόμα σε στόμα κυκλοφορεί ότι ένας νοσοκόμος θα φέρει τηλεόραση σε έναν άδειο θάλαμο. Μαζευόμαστε καμιά δεκαριά μαντραχαλαίοι -όλοι ΑΕΚτζήδες- άγνωστοι μεταξύ μας. Θεοσκότεινος ο θάλαμος και φωνή ίσα που να ακούγεται στην τηλεόραση.

Πεταγόμασταν στα κλεφτά να δούμε τι κάνουνε τα παιδιά μας στα δωμάτια και ξαναγυρνούσαμε, Οι υπόλοιποι κάνανε σύντομη περιγραφή στον απόντα για το τι έχασε όσο έλειπε.

Στο γκολ του Ίβιτς ένιωσα για πρώτη και μοναδική ως τώρα φορά στη ζωή μου την έννοια "πνιχτή κραυγή" ...

Ένας είχε φέρει και μια φανέλα. Τη φιλάγαμε όλοι και σκουπίζαμε τα μάτια μας με δαύτην.

Αγκαλιαζόμασταν και βουρκώναμε σαν μαλάκες. Να μας έβλεπε κανας σοβαρός άνθρωπος θα μας πλάκωνε με τίποτα στειλιάρια και θα μας άλλαζε τον αδόξαστο.

Κάναμε Ανάσταση πριν την ώρα της ....

Να πούμε ότι περα από την καταπληκτική ιστορία σου, το συγκεκριμένο ματς ήταν αρκετά συγκινητικό -για μένα τουλάχιστον- από μονο του. Ήταν εποχές που ένιωθες ότι η ΑΕΚ που θελουμε δεν πεθαίνει ποτέ.

Υγ. Να είστε παντα καλά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Vagos21 said:

Μπακακης λες να κατάλαβε η θα ζητήσει διευκρινίσεις τις επόμενες μέρες; 

Σίγουρα θα ρώτησε τριγύρω "Στα Σπάτα δεν είμαστε ρε παιδιά, κάνω λάθος;"

Link to comment
Share on other sites

Ο Μελ ισχύει πως εκραξε τους παίκτες και πήρε σαφώς το μέρος του Καρερα. Ειπε πως οσοι δεν γουστάρουν τον Ιταλό απο δω είναι η πόρτα γιατί αυτός θα μείνει στον πάγκο μας και πως υπάρχουν συγκεκριμένοι  παίκτες που στους αγώνες βγαίνουν περίπατο στο χορτάρι αντι να τρέχουν.

Επίσης είπε πως την επόμενη φορά που θα βγεί ό,τι λένε παίκτες -Καρέρα στα αποδυτήρια μεσα σε ενα λεπτό στα ΜΜΕ θα πάρει κεφάλια και να σταματήσει επιτέλους αυτή η "αηδία" . 

  • Δικεφαλάκι 14
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stylianopoulos said:

Ο Μελ ισχύει πως εκραξε τους παίκτες και πήρε σαφώς το μέρος του Καρερα. Ειπε πως οσοι δεν γουστάρουν τον Ιταλό απο δω είναι η πόρτα γιατί αυτός θα μείνει στον πάγκο μας και πως υπάρχουν συγκεκριμένοι  παίκτες που στους αγώνες βγαίνουν περίπατο στο χορτάρι αντι να τρέχουν.

Επίσης είπε πως την επόμενη φορά που θα βγεί ό,τι λένε παίκτες -Καρέρα στα αποδυτήρια μεσα σε ενα λεπτό στα ΜΜΕ θα πάρει κεφάλια και να σταματήσει επιτέλους αυτή η "αηδία" . 

Αρα επεσε κωλοδαχτυλισμα λιγακι και στους ΑΡΔ. Για αυτό μαζεύτηκαν λιγουλάκι με τον Καρέρα...

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Skepastos said:

Αρα επεσε κωλοδαχτυλισμα λιγακι και στους ΑΡΔ. Για αυτό μαζεύτηκαν λιγουλάκι με τον Καρέρα...

Αυτο ηθελα  να γραψω απο χτες, Δεν γινεται να βγαινουν στα μανταλακια οτι εγινε στα Σπατα σε χρονο DT και σε αλλες ομαδες οι ιδιοι οι αρδ να καλυπτουν μεχρι και το χορταρι στο γηπεδο. να μην βγαινει τιποτα. καταλαβαινω οτι θελουμε ολοι να μαθουμε αλλα καταδεικνύει  ποσο bordello ειμαστε 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
21 hours ago, Bukowski said:

Σχολιο στο 365 με αφορμη την επισκεψη των οπαδων στα Σπατα:

 

"Θεωρω τεραστιο φαουλ το να απειλεις το σπιτι του παιχτη.

Μπαινω στη θεση του αθλητη, το να απειλειται η οικογενεια μου για τη μπαλα, ειναι εμετικο, ειναι καφριλα.

Δεν ειμαστε φαβελα στη Βραζιλια, ελεος.

Πειτε μου ποιος αθλητης θα αποδωσει καλυτερα με κατι τετοιο ,κανεις.

Επισης τι δουλεια ειχε η οριτζιναλ εκει?

Δεν εκφραζουν το συνολο των οπαδων της ΑΕΚ.

Οι ανθρωποι ειναι χουλιγκαν και ως χουλιγκαν απευθυνθηκαν στους ποδοσφαιριστες.

Απαραδεκτοι και οι ιδιοι και αυτοι που τους επετρεψαν να πουν αυτο που ειπαν.


Οκ ολα τα υπολοιπα, αλλα το να απειλεις την εστια του οικογενειαρχη, επαγγελματια αθλητη ειναι κατι που ουτε η μαφια δεν το κανει. Ακομα και εκει υπαρχουν κωδικες τιμης."

 

ΑΝΑΠΤΥΞΤΕ

 

Επειδή,δεν είμαι ούτε εικοσαρης ούτε τριανταρης αλλά μεγαλύτερος και με οικογένεια και ίσως βλέπω τα πράγματα με άλλο μάτι,προσωπικά,ΑΝ μετά τον εργοδότη μου ,ο οποίος μου έκανε παρατηρήσεις σε έντονο επίπεδο αλλά μόνο σε επαγγελματικό,ερχόταν ο οποιοσδήποτε υφιστάμενος του και έθιγε την οικογένεια μου,ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΑ την μαπα επιτόπου και μετά θα τραβούσα και μια αγωγή στην εταιρεία .πόσο μάλλον αν αυτός δεν είναι καν υφιστάμενος.

 

 

 

Edited by tony_montana
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, tony_montana said:

 

Επειδή,δεν είμαι ούτε εικοσαρης ούτε τριανταρης αλλά μεγαλύτερος και με οικογένεια και ίσως βλέπω τα πράγματα με άλλο μάτι,προσωπικά,ΑΝ μετά τον εργοδότη μου ,ο οποίος μου έκανε παρατηρήσεις σε έντονο επίπεδο αλλά μόνο σε επαγγελματικό,ερχόταν ο οποιοσδήποτε υφιστάμενος του και έθιγε την οικογένεια μου,ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΑ την μαπα επιτόπου και μετά θα τραβούσα και μια αγωγή στην εταιρεία .πόσο μάλλον αν αυτός δεν είναι καν υφιστάμενος.

 

 

 

Αν ήταν όμως....πελάτης, όπως καθιερώθηκε να λέγεται την περίοδο Νικολαιδη τι θα του έλεγες; Είναι να πραδωσεις δηλαδή μια δουλειά και τη μια την κανεις λάθος, την άλλη αργείς, την αλλη προφασίζεσαι ασθένεια και λείπεις. Μπουκάρει λοιπόν ο πελάτης ωρυόμενος στο γραφείο. Τι του λες; Του κατεβάζεις τη μάπα; 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×