Jump to content

ΑΕΚ Γυναικείο Ποδόσφαιρο


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Δεν ξέρω αν έχει ακουστεί η έχει γραφτεί αλλά έχω μάθει ότι το γυναικείο ποδόσφαιρο το εχει αναλάβει η παε γιατί οι παε που βγαίνουν Ευρώπη πρέπει να έχουν γυναικείο τμήμα.  Γυναικείο θα έχουν σύντομα όλες οι μεγάλες ομάδες και εμείς πήραμε το τμήμα της ερασιτεχνικής όπου θα προπονούνται με μισθωμένα γήπεδα εκτός Σπάτα. Από εκεί και πέρα δεν ξέρω αν γίνει η όχι επίσημο.  Αυτά.  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AG21 said:

Δεν ξέρω αν έχει ακουστεί η έχει γραφτεί αλλά έχω μάθει ότι το γυναικείο ποδόσφαιρο το εχει αναλάβει η παε γιατί οι παε που βγαίνουν Ευρώπη πρέπει να έχουν γυναικείο τμήμα.  Γυναικείο θα έχουν σύντομα όλες οι μεγάλες ομάδες και εμείς πήραμε το τμήμα της ερασιτεχνικής όπου θα προπονούνται με μισθωμένα γήπεδα εκτός Σπάτα. Από εκεί και πέρα δεν ξέρω αν γίνει η όχι επίσημο.  Αυτά.  

Δε ξερω τι εννοεις επισημο. Ισχυει αυτο με τις ΠΑΕ, θα υποχρεουνται να εχουν γυναικειο τμημα. Της ΑΕΚ το τρεχει η ερασιτεχνικη, αυτο θα ναι και της παε. Φετος εκλεισαν του ακρατητου, εκει παιζουν. Σπατα πηγαν ονο εκδρομη. Και στο βαζελο ο ερασιτεχνης το χει. Ο γαβρος ψαχνει ετοιμη ομαδα για να χωθει.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, aris2168 said:

Δε ξερω τι εννοεις επισημο. Ισχυει αυτο με τις ΠΑΕ, θα υποχρεουνται να εχουν γυναικειο τμημα. Της ΑΕΚ το τρεχει η ερασιτεχνικη, αυτο θα ναι και της παε. Φετος εκλεισαν του ακρατητου, εκει παιζουν. Σπατα πηγαν ονο εκδρομη. Και στο βαζελο ο ερασιτεχνης το χει. Ο γαβρος ψαχνει ετοιμη ομαδα για να χωθει.

 

Συμφωνώ και προσθέτω ότι βρήκαν γήπεδο προπονήσεων στη Βάρη γιαυτό κι το ξέρω και τη μίσθωση των ωρών  την έκανε η παε με δική της δικηγόρο( γυναίκα) και το γήπεδο είχε και θα έχει πολλά περισσότερα σύμβολα της ΑΕΚ γιατι ήταν και στο network.  

Μαλλον μένει στην ΕΡΑ λογο νόμου ( ερασιτεχνικο) αλλά θα το τρέχει η παε για να μπορεί να το δηλώσει κιόλας.  Κάπως έτσι το καταλαβαίνω εγώ.  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω 

Προφανώς δεν μπορούσε να δηλώσει η παε στην uefa κάτι που δεν είναι υπεύθυνη γιαυτό και ανέλαβε το τμήμα.  

Όπως έτρεχε ο Μελισσάνιδης το ποδόσφαιρο αντρών στη Γ εθνική κάπως έτσι θα τρέχει η παε το γυναικείο. 

Ο γαυρος ήθελε την πρωταθλήτρια Γλυφάδα που πήγε άγιο Δημήτριο και είναι έτοιμη ομάδα αλλά έφαγε πόρτα και ψάχνεται.. 

Ο βαζελος θα ξεκινήσει από την αρχή όπως και εμείς παλιότερα.  

Και γιαυτους και για άλλους λόγους η επέκταση των Σπάτων είναι επιτακτική με ένα ακόμα μικρό γήπεδο,  ένα ακόμα προπονητηριο με φυσικό και ένα ακόμα με πλαστικό ώστε να στεγάσει όλα αυτά που έχει εδώ και εκεί καθώς και τους αγώνες Κ19 Κ17.  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 10/10/2022 at 5:43 PM, AG21 said:

 

Συμφωνώ και προσθέτω ότι βρήκαν γήπεδο προπονήσεων στη Βάρη γιαυτό κι το ξέρω και τη μίσθωση των ωρών  την έκανε η παε με δική της δικηγόρο( γυναίκα) και το γήπεδο είχε και θα έχει πολλά περισσότερα σύμβολα της ΑΕΚ γιατι ήταν και στο network.  

 

https://www.linkedin.com/posts/zografenia-kallimani-71715885_sports-girlpoweracademy-football-activity-6979312614489141248-uBPA

Υγ.  Βρισκεις πράγματα στο linkedin

Link to comment
Share on other sites

3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΕΠΣ
ΑΕΚ ΑΘΗΝΩΝ
ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΝΟΤΟΥ ΠΟΙ ΛΑΣΙΘΙΟΥ
ΝΕΕΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ 2018 Α. ΑΤΤΙΚΗΣ
ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΠΟΝΤΙΩΝ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΠΗΓΑΣΟΣ ΘΡΙΑΣΙΟΥ Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ
ΧΑΝΙΑ ΑΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

Ο Ομιλος της ΑΕΚ στη Β Εθνικη.

10/11 η κλήρωση των αγώνων.

20/11 η σεντρα.

Ευκολος ομιλος, λογικα δε θα χει θεμα  η ομάδα, με 14 νίκες θα ανέβει. Νέες Ατρομήτου και Χανιά οι πιό δύσκολες, αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο.

Οι Νέες πέρισυ τερμάτισαν πρώτες στον όμιλο, κανονικά θα ανέβαιναν Α Εθνική, αλλά κάτι παίχτηκε με το μητρώο και έχασαν την άνοδο. Και το έμαθαν πριν μια εβδομάδα...

 

Μεγαλύτερο ενδιαφέρον έχει ο 4ος όμιλος, μιας και ο Παναθηναικός έχει δυσκολότερο έργο, αλλα νομίζω τελικά θα ανέβει κι αυτός σχετικά εύκολα.

4ος ΟΜΙΛΟΣ
ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΕΠΣ
ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΑΟ ΑΘΗΝΩΝ
ΒΡΙΛΙΣΣΙΩΝ ΑΟ ΑΘΗΝΩΝ
ΙΑΣΩΝ ΙΛΙΟΥ ΑΟ ΑΘΗΝΩΝ
ΜΥΚΟΝΟΥ ΑΕ ΚΥΚΛΑΔΩΝ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΘΗΝΩΝ
ΣΑΠΦΩ ΑΠΣ ΛΕΣΒΟΥ
ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΑΛΙΜΟΥ ΑΟ ΑΘΗΝΩΝ
  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aris2168 said:

Μεγαλύτερο ενδιαφέρον έχει ο 4ος όμιλος, μιας και ο Παναθηναικός έχει δυσκολότερο έργο, αλλα νομίζω τελικά θα ανέβει κι αυτός σχετικά εύκολα.

4ος ΟΜΙΛΟΣ
ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΕΠΣ
ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΑΟ ΑΘΗΝΩΝ
ΒΡΙΛΙΣΣΙΩΝ ΑΟ ΑΘΗΝΩΝ
ΙΑΣΩΝ ΙΛΙΟΥ ΑΟ ΑΘΗΝΩΝ
ΜΥΚΟΝΟΥ ΑΕ ΚΥΚΛΑΔΩΝ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΘΗΝΩΝ
ΣΑΠΦΩ ΑΠΣ ΛΕΣΒΟΥ
ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΑΛΙΜΟΥ ΑΟ ΑΘΗΝΩΝ

Στο Βριλήσσια - βαζέλα θα πάμε για έκτροπα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

 Τεράστια εμφάνιση απο την μαθητρια! κορη του απιδοσυλλεκτη @aris2168στη β'εθνική γυναικών η οποια με δυο εκπληκτικά γκολ ξεκλειδωσε το διπλο των Βριλησσιων προχθές στον Άγιο Δημήτριο.

 Δεν υπάρχουν λόγια ,γκολάρες απο την Αιγιώτισσα κόρη  . Δειτε τα στο 56ο λεπτό και στο 58ο της 'Αθλητικής Κυριακής' , η κοπέλα που έβαλε το 1ο και το 3ο ειναι η δική μας.

 Είναι μεγάλο ταλέντο !

 Α και που ειστε ..ο Άγιος Δημήτριος δεν ειναι κανα καφενείο.. περισυ εχασε την ανοδο την τελευταια αγωνιστική στα μεγαλα σαλόνια,τερματισαν δεύτερες.

 

 

 

 

 ΥΓ. @Zara πονάς

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

@aris2168 "γίναμε" αλλαγή ????

Γιατί ? Ανεπίτρεπτο ! Εξόν κι αν το ζητήσαμε "εμείς" ...

Αυτηνή η Παπαδοπούλου που "μας" σκαντζάρισε βρήκε μπαλκόνι στον τέταρτο στην από πίσω πολυκατοικία σε ΑΔΕΙΟ τέρμα.

Πάσση, το νου σου. Θα ξεμπερδέψωμε άσΚημα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Νονός said:

@aris2168 "γίναμε" αλλαγή ????

Γιατί ? Ανεπίτρεπτο ! Εξόν κι αν το ζητήσαμε "εμείς" ...

Αυτηνή η Παπαδοπούλου που "μας" σκαντζάρισε βρήκε μπαλκόνι στον τέταρτο στην από πίσω πολυκατοικία σε ΑΔΕΙΟ τέρμα.

Πάσση, το νου σου. Θα ξεμπερδέψωμε άσΚημα.

Τραυματιστηκαμε στο 60. Αλλιως ειχαμε αλλα δυο.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • AG21 unpinned this topic
  • AG21 pinned this topic
2 minutes ago, Atlas21 said:

6 Παστέλια ρίξαμε προχθές στον Πήγασο Θριασίου μέσα στο Θριάσιο.

Δεν υπάρχει αντιπαλος για την ΑΕΚ. Ο πηγασος ειναι μια ψιλοκαλη ομαδα της κατηγοριας, μεχρι εκει. Το επόμενο με τις Νεες Ατρομήτου ειναι το ¨ντερμπυ" του ομίλου, ειναι καλή ομάδα, θα το παλέψει να φαει λιγότερα από 5. Οι Νέες ήταν να παίζουν Α εθνικη φετος, τερμάτισαν πρώτες στον ομιλό τους, αλλά έκαν ένσταση (όχι για αγωνιστικούς λόγους) η δεύτερη ομάδα και την κέρδισε, όπότε οι Νέες έμειναν στη Β'. Το θέμα είναι ότι έφτιαξαν ομάδα για Α, και το έμαθαν ότι δε θα παίξουν 1 εβδομαδα πριν αρχίσει το πρωτάθλημα. Τραγικό. Αλλά όσο καλές κι αν είναι, η ΑΕΚ έχει ήδη ομάδα για πρώτη εξάδα της Α κατηγορίας.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Atlas21 said:

Τέλειο. Η Α' μεταδίδεται κάπου;

Κάποια παιχνίδια ναι. Youtube βεβαια. Δεν εχει ανακοινωθει για το συγκεκριμένο κατι ακόμα.

Αν θες, θα έχει Σαπφω Μυτιλήνης - ΑΟ Βριλησσίων την Κυριακή (Β' Εθνική). Ντέρμπυ ουραγών.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aris2168 said:

Κάποια παιχνίδια ναι. Youtube βεβαια. Δεν εχει ανακοινωθει για το συγκεκριμένο κατι ακόμα.

Αν θες, θα έχει Σαπφω Μυτιλήνης - ΑΟ Βριλησσίων την Κυριακή (Β' Εθνική). Ντέρμπυ ουραγών.

Καλό είναι και το yt. Θα απέχω από αυτό το ντέρμπυ τιτάνων.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, aris2168 said:

Ευχαριστσ τα νέα για το γυναικείο της ΑΕΚ.

Η επέμβαση τελικά ήταν επιτυχής. Μάλιστα το προχώρησαν λίγο παραπάνω.

paixtoura.jpg

 

Τι μαλάκες είστε εκει στο 365...

 

Για να ακριβολεκτούμε "το προχώρησαν λίγο παρακάτω"

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • AG21 featured and unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×