Jump to content

Στα Τούνελ της Ετζίαν και της ΟΠΑΠ αρίνα..


Stylianopoulos
 Share

Recommended Posts

7 hours ago, Bukowski said:

Μια χαρα ειναι για τριτες φανελες απο τα δικα μας καραγκιοζιλικια με τα 7 χρωματα πανω σε μια επιφάνεια 

Δεν γίνεται να μην υπάρχει το σήμα της ομάδας στην καρδιά. Το όμορφο είναι υποκειμενικό. Απλά ο λόγος που το έκαναν αυτό είναι για να φοριούνται οι φανελες αυτές πιο πολύ στην καθημερινότητα αφού μοιάζουν με μπλουζάκια 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Skepastos said:

Δεν γίνεται να μην υπάρχει το σήμα της ομάδας στην καρδιά. Το όμορφο είναι υποκειμενικό. Απλά ο λόγος που το έκαναν αυτό είναι για να φοριούνται οι φανελες αυτές πιο πολύ στην καθημερινότητα αφού μοιάζουν με μπλουζάκια 

Η Red Star 93,που είναι ιστορική ομάδα που ιδρύθηκε κάποτε στο Παρίσι από τον Ζυλ Ριμέ, αλλά αργότερα βρέθηκε στα λαϊκά παρισινα προάστια με τα οποία και ταυτίστηκε, γνωστή και από τις προοδευτικές πολιτικές θέσεις των οπαδών της, φέτος λάνσαρε φανέλες στις οποίες το σήμα του συλλόγου μπορεί να αντικατασταθεί με κάποια εναλλακτικά, οπως ένα που γράφει "refugees welcome", μεταξυ άλλων. Οι οργανωμένοι οπαδοι της φυσικά αντέδρασαν αρνητικά και κάλεσαν τον κόσμο να μην αγοράσει ούτε μια, οπότε τόσο επικοινωνιακα όσο και εμπορικά  ήταν αποτυχία. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Η Red Star 93,που είναι ιστορική ομάδα που ιδρύθηκε κάποτε στο Παρίσι από τον Ζυλ Ριμέ, αλλά αργότερα βρέθηκε στα λαϊκά παρισινα προάστια με τα οποία και ταυτίστηκε, γνωστή και από τις προοδευτικές πολιτικές θέσεις των οπαδών της, φέτος λάνσαρε φανέλες στις οποίες το σήμα του συλλόγου μπορεί να αντικατασταθεί με κάποια εναλλακτικά, οπως ένα που γράφει "refugees welcome", μεταξυ άλλων. Οι οργανωμένοι οπαδοι της φυσικά αντέδρασαν αρνητικά και κάλεσαν τον κόσμο να μην αγοράσει ούτε μια, οπότε τόσο επικοινωνιακα όσο και εμπορικά  ήταν αποτυχία. 

 

 

Ουτε εμένα θα μου αρεσε και δεν είναι θέμα ιδεολογίας ισα ισα. Μπορείς να προποτάρεις το κοινωνικό πρόσωπο και τις ιδέες του συλλόγου με κάθε άλλο τρόπο. Το έμβλημα της ομάδας είναι ιερό και δεν αποκαθηλώνεται απο την καρδιά για κανένα λόγο

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Skepastos said:

Ουτε εμένα θα μου αρεσε και δεν είναι θέμα ιδεολογίας ισα ισα. Μπορείς να προποτάρεις το κοινωνικό πρόσωπο και τις ιδέες του συλλόγου με κάθε άλλο τρόπο. Το έμβλημα της ομάδας είναι ιερό και δεν αποκαθηλώνεται απο την καρδιά για κανένα λόγο

Αυτό ειπαν και οι οπαδοί της. Είχαν καταλάβει λάθος οι σπόνσορες και την πάτησαν τελικά. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, tony_montana said:

Προσκυνω τον σκληρο καριολη,παντοφλακια για την ειδικη χρηση του σπαστου υποκοπανου αλλα και για την ιδιαιτερη φροντιδα των δυο γεμιστηρων ,περιτυλιγμενων με μια κρουστα απο λεπτο πλαστικο.το δεσιμο με μονωτικη ταινια στο χρωμα της γεννειαδας,δειχνει την προσηλωση του καλλιτέχνη  στις παραδοσιακες φορμες της αφγανικης κουλτουρας,περα και πανω απο τις επιρροες του δυτικου πολιτισμου.

Για κοιταχτε καλα που ειναι το αρ. χερι του ..... και θα καταλαβετε γιατι γουρλωνει τα ματια..

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Bukowski said:

Η ομαδα θελει 5 βασικους ωστε να γινει ανταγωνιστικη: 1 Κεντρικο Αμυντικο, 1 Αριστερο μπακ, 2 χαφ, 1 αριστερο ακραιο και επισης 4 παιχτες για παγκο: 1 Τερμα, 1 Αριστερο Μπακ, 1 Δεξιο ακραιο, 1 Επιθετικο ψηλο.

9 παιχτες συνολο δηλαδη, ετσι για να ξερουμε τι λεμε.

Συμφωνούμε απόλυτα.

Απλά πέρυσι όταν έγραφα ότι θέλει γκρέμισμα το ρόστερ και χτίσιμο από την αρχή διάβαζα ότι αυτά γίνονται σε 2-3 σεζόν. Τί άλλαξε?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Συμφωνούμε απόλυτα.

Απλά πέρυσι όταν έγραφα ότι θέλει γκρέμισμα το ρόστερ και χτίσιμο από την αρχή διάβαζα ότι αυτά γίνονται σε 2-3 σεζόν. Τί άλλαξε?

Συγκεκριμενα διαβαζες (απο εμενα τουλαχιστον) οτι θελουν 2-3 μεταγραφικες περιοδους. Αλλαξε οτι περασαν αυτες οι 2-3 μεταγραφικες περιοδοι απο περσι που τα λεγαμε.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως φαίνεται πάντως η ομάδα αυτή την στιγμή το πιο σημαντικό κένο βρίσκεται στο αριστερό άκρο της άμυνας. Και μετά στα χαφ. Χρειάζεσαι ένα box2box ΠΑΙΧΤΑΡΑ να πάρει στα πόδια του την ομάδα και να πάρει το περιβραχιόνιο στο σπίτι του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Συγκεκριμενα διαβαζες (απο εμενα τουλαχιστον) οτι θελουν 2-3 μεταγραφικες περιοδους. Αλλαξε οτι περασαν αυτες οι 2-3 μεταγραφικες περιοδοι απο περσι που τα λεγαμε.

Για εμένα η ομάδα ήθελε το σοκ πέρυσι. Αλλά διάβαζα για πλήρες ρόστερ. Φέτος έχουν γίνει πολλές μεταγραφές. Κάπου στην πορεία το χάσαμε. Και το έχω σημειώσει. Δεν ξέρω πώς θα τελειώσει όλο αυτό αλλά πλέον είμαι σίγουρος ότι η ομάδα θέλει στα χαφ τα δύο μεγαλύτερα συμβόλαια. Και φυσικά να ξεριζώσει με βία την μιζέρια μέσα στο τμήμα. 

Και οκ πώς πέρασαν 2-3 μεταγραφικές περίοδοι όταν ο Κονέ ανέλαβε Ιανουάριο και ο Παπαδημητρίου πριν 3 μήνες, δεν έχω καταλάβει ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θεωρώ φτωχή και μάλλον σημαντικά ανεπαρκή την μεταγραφική ενίσχυση. Και ποσοτικά και ποιοτικά 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, mobster21 said:

Για εμένα η ομάδα ήθελε το σοκ πέρυσι. 

Πόσα σοκ πια να ζήσουμε οι έρημοι;

Link to comment
Share on other sites

Πάμε για έναρξη πρωταθλήματος την επόμενη εβδομάδα, τα ψέματα κ το κρυφτούλι τελειώνουν.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, billy21 said:

Πάμε για έναρξη πρωταθλήματος την επόμενη εβδομάδα, τα ψέματα κ το κρυφτούλι τελειώνουν.

Παίζουμε με ΟΦΗ ή με Ιωνικό;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rayo Vallecano 21 said:

Παίζουμε με ΟΦΗ ή με Ιωνικό;

Είπαμε ξεκινάμε όχι ότι έφτασε τόσο μπροστά ο... προγραμματισμός τους, μη γίνουμε κ Γερμανία. Υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Είχε γραφτεί ότι μπορεί να παιχτεί κατευθείαν η δεύτερη αγωνιστική, αλλά σήμερα κάποιοι είπαν ότι θα ξεκινήσει κανονικά με την πρώτη αγωνιστική. Το δεύτερο σενάριο μας συμφέρει περισσότερο μάλλον, αν και αυτά φαίνονται στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

Όντως, δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι ο ΟΦΗ, πάντως κ εμείς δεν είμαστε σε καλή κατάσταση. Θα προτιμούσα τον Ιωνικό.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Είχε γραφτεί ότι μπορεί να παιχτεί κατευθείαν η δεύτερη αγωνιστική, αλλά σήμερα κάποιοι είπαν ότι θα ξεκινήσει κανονικά με την πρώτη αγωνιστική. Το δεύτερο σενάριο μας συμφέρει περισσότερο μάλλον, αν και αυτά φαίνονται στην πράξη.

Κανονικα θα ξεκινησει γιατι δεν ειχε οριστει καμια αγωνιστικη.  Με Ιωνικο λοιπον και  να δουμε τι θα καταφερουμε 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, blanco21 said:

Πόσα σοκ πια να ζήσουμε οι έρημοι;

Ένα μόνο σοκ θέλουμε....

ΠΑ ΣΟΚ

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Araujo21 said:

 Με Ιωνικο λοιπον και  να δουμε τι θα καταφερουμε 

Ηττα με 10 παικτες μετα απο κοκκινη Μανταλου.Δηλωσεις τιγρη στο τελος οτι οι εκπληξεις ειναι μεσα στο ποδοσφαιρο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MikrosKaiAtropos said:

Ηττα με 10 παικτες μετα απο κοκκινη Μανταλου.Δηλωσεις τιγρη στο τελος οτι οι εκπληξεις ειναι μεσα στο ποδοσφαιρο.

Συμπληρώνω στις δηλώσεις Μελ οτι θα παι κατι του τύπου όταν έχεις δύο παιδιά τα αγαπας το ίδιο και η νίκη (του Ιωνικού) του φέρνει χαρμολύπη.

Link to comment
Share on other sites

Από Ατρόμητο πήγε Saint Etienne και μετά τον έχασα τελείως. Πώς έχει εξελιχθεί? 

Αν και για εμένα ΠΡΕΠΕΙ να πάρεις παίχτη κολώνα στα αριστερά. Όχι άλλα πειράματα. Φτάνουν.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Από Ατρόμητο πήγε Saint Etienne και μετά τον έχασα τελείως. Πώς έχει εξελιχθεί? 

Αν και για εμένα ΠΡΕΠΕΙ να πάρεις παίχτη κολώνα στα αριστερά. Όχι άλλα πειράματα. Φτάνουν.

Με Χατζησαφι και προτζεκτ Μιται μην περιμενεις παιχτη κολωνα!!! 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×