Jump to content

Κλειστό Άνω Λιοσίων- ΑΕΚ


Recommended Posts

15 minutes ago, CHⓇIS said:

Θα μιλησω προσωπικα. Οσες φορες πηγαινα ως επαρχιωτης αθηνα κ ειχε μπασκετ οακα πηγαινα. Τωρα αν θα βρεθω αθηνα κ δν με παρει καποιος με αμαξι να με παει δν θα παω. 

Διαρκειας ομω παιρνω καθε χρονο εδω κ 4 χρονια

Ρε αρχιδι μην λες δικαιολογίες. Ξέρεις ότι πάω σε όλα στο μπάσκετ, αν θες να πας έχεις μέσο.

  • Hahaha 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει έστω και ένας εδώ μέσα, που να έχει πάει και να έχει γυρίσει αποκλειστικά με συγκοινωνία; Οχι να έχει πάρει ξέρω εγώ προαστιακό και μετά κάνα ταξί αλλά μόνο με συγκοινωνία. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Υπάρχει έστω και ένας εδώ μέσα, που να έχει πάει και να έχει γυρίσει αποκλειστικά με συγκοινωνία; Οχι να έχει πάρει ξέρω εγώ προαστιακό και μετά κάνα ταξί αλλά μόνο με συγκοινωνία. 

Δεν είμαστε κάπως μικρό δείγμα;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Navas said:

Δεν είμαστε κάπως μικρό δείγμα;

Καλά δεν πάει κανείς με συγκοινωνία αυτό είναι σίγουρο. Το βλεπεις κ από τις ηλικίες που παίζουν στο γήπεδο, το βλέπεις κ από γνωστούς κ φίλους, το βλέπεις κ από τον κόσμο μέσα κ τα αμάξια εξω

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Υπάρχει έστω και ένας εδώ μέσα, που να έχει πάει και να έχει γυρίσει αποκλειστικά με συγκοινωνία; Οχι να έχει πάρει ξέρω εγώ προαστιακό και μετά κάνα ταξί αλλά μόνο με συγκοινωνία. 

Αυτός είναι ο μοναδικός τρόπος. Η περπάτημα 2 χιλιόμετρα ή με λεωφορείο και 35'

Screenshot_20230204_105722_Chrome.jpg

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Υπάρχει έστω και ένας εδώ μέσα, που να έχει πάει και να έχει γυρίσει αποκλειστικά με συγκοινωνία; Οχι να έχει πάρει ξέρω εγώ προαστιακό και μετά κάνα ταξί αλλά μόνο με συγκοινωνία. 

Είχε πάει ένας τυπάς που είχε έρθει από Λήμνο με τα μέσα. Τα 2 χιλιόμετρα με τα πόδια από προαστιακό και έψαχνε απεγνωσμένα ταξί στον γυρισμό καθώς η διαδρομή όπως την χαρακτήρισε ήταν εφιαλτική. Τώρα αν εννοούσε την ποιότητα της διαδρομής ή την διάρκεια είναι άγνωστο. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω καλά από Αθήνα, αλλά η τοποθεσία του γηπέδου είναι απλά κακή. Αν δεν είσαι Αθηναίος με αμάξι, ουσιαστικά θα πονέσεις για να πας και στον γυρισμό αν είναι σκοτάδι με προσευχές και ότι γίνει.. Το ιδανικό θα ήταν δίπλα στην Αγιά Σοφιά , ο χώρος με τα χώματα και κάτι παρατημένα κτιριάκια , να αγοραζόταν και να γινόταν εκεί μπασκετ , αλλά νομίζω πρόκειται για ουτοπικό σενάριο.

Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2023 at 10:58 AM, Agent HAF said:

Αυτός είναι ο μοναδικός τρόπος. Η περπάτημα 2 χιλιόμετρα ή με λεωφορείο και 35'

Screenshot_20230204_105722_Chrome.jpg

Πριν γίνει οριστικά η "μετακόμιση" στα Λιόσια, είχε γραφτεί στα σαιτς ότι συμφώνησε η ΚΑΕ ΑΕΚ με τον Δήμο Άνω Λιοσίων ώστε η δημοτική συγκοινωνία ή μέρος της, τις μέρες των αγώνων να χρησιμοποιείται για την εξυπηρέτηση των θεατών. Δεν ξέρω πόσο αυτό ήταν όντως εφικτό, αλλά αν λεωφορεία του Δήμου περίμεναν και έπαιρναν κόσμο οπότε ερχόταν ένας συρμός του προαστιακου, κάθε 20 λεπτά, και στο τέλος του αγώνα πήγαιναν από το κλειστό προς το σταθμό, θα μπορούσαν να εξυπηρετηθουν πιτσιρικάδες καθώς και όσοι για οποιοδήποτε λόγο είναι  χωρίς  ΙΧ εκείνη την μέρα. Αντί να περιμένουν καμία  ώρα ή κάνα μισάωρο να έρθει το λεωφορείο, αυτά θα τους περίμεναν για να τους πάνε απευθείας  χωρίς ενδιάμεσες  στάσεις. Σε ξένες χώρες γίνονται κάτι τέτοια, θυμάμαι πριν από χρόνια στο Νανσυ στην Γαλλία που δημοτικά λεοφωρειο μετέφεραν κόσμο πριν και μετά τους αγώνες της τοπικής ποδοσφαιρικής ομάδας, κάνοντας έκτακτες διαδρομές. 

Βέβαια δεν λέω ότι αν γινόταν κάτι τέτοιο, ο κόσμος ξαφνικά θα γέμιζε το κλειστό των Λιοσίων, αλλά θα ήταν καλό να υπήρχε μια τέτοια οργάνωση. 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...

Έχει κανείς μήπως πρόσφατη εικόνα για το πως πάει η κατάσταση με το πάρκινγκ του γηπέδου;

Συνεχίζει να υπάρχει θέμα ασφάλειας για τα σταθμευμένα οχήματα ή το έλυσαν με σεκιούριτι και άλλα μέτρα ασφαλείας;

Link to comment
Share on other sites

Όλα κομπλέ είναι φίλε.
Εγώ με το Λαύριο, το είχα παρκάρει εκεί κοντά στην είσοδο, και γύρισα κανονικά το βράδυ σπίτι μου με τα πόδια.
Έπαθα λάστιχα, αλλά με μία αλοιφή όλα λύθηκαν.

6-5-630x390.jpg

  • Hahaha 13
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, makisg said:

Έχει κανείς μήπως πρόσφατη εικόνα για το πως πάει η κατάσταση με το πάρκινγκ του γηπέδου;

Συνεχίζει να υπάρχει θέμα ασφάλειας για τα σταθμευμένα οχήματα ή το έλυσαν με σεκιούριτι και άλλα μέτρα ασφαλείας;

Στο πάρκινγκ εξω εχει ανθρώπους και προσέχουν την κατάσταση.

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το οικονομικό (βενζίνες κ διόδια) είναι το πιο βολικό γήπεδο από όλα όσα έχουμε παιξει. Από Αττική οδό φτάνεις στα μπαμ, παρκαρεις σε 1 λεπτο ακριβώς έξω από την είσοδο κ φεύγοντας τρως απλά 5 λεπτά πηξιμο στην έξοδο από το πάρκινγκ.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BillR21 said:

Πέρα από το οικονομικό (βενζίνες κ διόδια) είναι το πιο βολικό γήπεδο από όλα όσα έχουμε παιξει. Από Αττική οδό φτάνεις στα μπαμ, παρκαρεις σε 1 λεπτο ακριβώς έξω από την είσοδο κ φεύγοντας τρως απλά 5 λεπτά πηξιμο στην έξοδο από το πάρκινγκ.

Αυτό ακριβώς,ειδικά για όσους μένουν δυτικά είναι τρομερή ευκολία 

Link to comment
Share on other sites

αμα βγει το ΠΑΣΟΚ θα ερχομαστε τωρα με 15 ευρω τικετι +15 ευρω ο υιος =30 και 5,5 ευρω διοδια και 5-6 ευρω μπενζινα και κατι να πιεις ξερω γω 

φτασαμε στο 50αρικο τον αγωνα με ΝΔ κυβερνηση δεν ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ μανα μου

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×