Jump to content

stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Για όσους τα ζήσαμε δεν γίνεται να τα ξεχάσουμε όλα όσα έγιναν απο 1996 'εως 2016.

Μιας και όμως βρισκόμαστε στο νήμα της ΕΠΟ και μιας και ο 365 πανηγύριζε για το αποτέλεσμα των εκλογών,

ας δούμε πως θα σφυριξει το κοράκι την κυριακή ΕΝΤΟΣ έδρας (και έστω ας αφήσουμε έξω τις φάσεις του βαρ).

Γιατί φέτος έχει γίνει της ομορφιάς το κάγκελο με όλες τις εκτός βαρ φάσεις, όπως και με τις κίτρινες που έχουμε μετρήσει.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Geologos said:

Αρα ειμαστε 8 στους 17? 

Με πρόεδρο δικο μας στην ΕΠΟ θα μασταν 9 στους 17 και θα καναμε κουμαντο μονοι μας? (Στα της ΕΠΟ τουλαχιστον, που ειναι αρκετα αποδυναμωμένη σε σχέση με το τι σημαινε να εχεις την ΕΠΟ το 95 πχ)

Κανενα κουμαντο δεν εχουμε. Σφαλιαρα εφαγε ο μπαρμπας, γραφτηκε εδω και πριν και μετα τις εκλογες. Οτι κανει η ομαδα απο εδω και περα ειναι με την μαγκια της, κοντρα σε ΕΠΟ και κυβερνηση.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nedved21 said:

Κανενα κουμαντο δεν εχουμε. Σφαλιαρα εφαγε ο μπαρμπας, γραφτηκε εδω και πριν και μετα τις εκλογες. Οτι κανει η ομαδα απο εδω και περα ειναι με την μαγκια της, κοντρα σε ΕΠΟ και κυβερνηση.

Να, τετοιες ψυχραιμες τοποθετησεις χρειαζονται.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, nedved21 said:

Οτι κανει η ομαδα απο εδω και περα ειναι με την μαγκια της, κοντρα σε ΕΠΟ και κυβερνηση.

Δηλαδη οτι εκανε ο Βαγγελας κοντρα στην ΕΠΟ του Γραμμενου;

Γαυροποιηση, δεν γουσταρω.

Καλυτερα τριτοτεταρτοι.

Αποψη μου ε..

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Geologos said:

Να, τετοιες ψυχραιμες τοποθετησεις χρειαζονται.

Εδω γραφτηκε απο μελη με βαθυτατες ποδοσφαιρικες/παρασκηνιακες γνωσεις οτι θα φαμε/φαγαμε φαπα στα της ΕΠΟ, αυτο παιρνω σαν δεδομενο. Ας παρουμε κανεναν παικτη τουλαχιστον και παμε κοντρα σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Hoffman21 said:

αφου φαγαμε φαπα ΕΠΟ γιατι ο Κεφτες εκανε 2 μερες φιεστα;

εβγαλαν καινουριο μενου τα goody's

 

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, υπάρχει μία αντικειμενική αλήθεια.

Στον καθένα, φτάνει στα ωτα και στα ματια του μέρος από αυτήν. Καποια γεγονοτα πασπαλισμένα με ψέμματα ή προαωπικές ερμηνείες τρίτων. 

Μετά αυτα που φτάνουν στον καθένα περνάνε από την προσωπική κρίση του καθενός, η οποία διαμορφώνεται απο χιλιους δυο παραγοντες που παιζουν ρόλο.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι η διαφορετική ερμηνεία της ιδιας ιστορίας σας φαινεται τοσο παράξενη, που ο καθε φορέας της είναι αντιΑΕΚ ας πουμε. Ή στην καλύτερη δεν αγαπά την ομαδα οσο αλλοι. 

Η μια πλευρά λέει

κοιτα πουστιά που πήγε να παιξει ο γαβρος με το κράτος στον Μελ και φαγανε τα μουτρα τους. Ψωλάρα ο τιγρης τους γάμησε. Αυτόν φοβούνται με αυτον φαγώνονται νύχτα μερα στα μέσα τους.

Ισχύει σε ενα βαθμο θα πω εγώ

Η άλλη πλευρά λεει

Κοιτα να δεις, πήραμε την ΕΠΟ αλλα με τον μπαμπα μαζί, χωρίς μπαμπα δεν κανουμε τίποτα. Και τώρα με τον μπαμπα την είχαμε παλι, και ο γαβρος ήταν στην απέξω. Βέβαια με τέτοια ΕΠΟ παλι το κοράκι μας πήγε αίμα και περα απο το πρωταθλημα τις αλλες χρονιές λεγαμε αντιο στον τίτλο στην καλύτερη περιπτωση σε πορεία για το Πολυτεχνειο. ενώ και η εξουσια της ΕΠΟ που ελεγχεται απο μας και τους βορειους γαβρους είναι πιο αποδυναμωμένη απο ποτέ. Στην τελική, αν ο μπαμπας αλλάξει μυαλά και την κανει σοφιτέλ με την γαβριέλα, παλι στην αποξω μας πετάνε, για αυτό ισως οι γαβροι δεν βαρανε τον μπαμπα. Προς τι τα πανηγύρια για την διατήρηση της προηγούμενης καταστασης.

Και αυτό ισχύει σε ενα βαθμό.

Το που θα σταθει ο καθεις δεν τον κανει ούτε γάβρο ούτε πρόβατο στα μάτια μου.

 

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα όλες οι διοικήσεις έχουν κάνει κατά καιρούς ότι θεωρούν καλύτερο για τις ομάδες τους. Τα καλά που έκανε ο Κόκκαλης για το γαύρο τα καρπώθηκε η ομάδα του, το αντίστοιχο ο Βαρδινογιάννης και πάει λέγοντας. Το θέμα δεν είναι τι καλό έχουν κάνει κατά καιρούς αυτοί στις ομάδες τους. Καλά ξηγήθηκαν και στα παπάρια μας. Το ζήτημα είναι οτι έκαναν πράγματα ενάντια στη δική μας ομάδα, οτι έκαναν πράξεις που μας ζημίωσαν αγωνιστικά, οικονομικά κλπ. Δεν κοίταξαν δηλαδή τον εαυτό τους αλλά φρόντισαν να ισοπεδώσουν τον όποιο ανταγωνισμό πράττοντας ενάντια στους άλλους. Ας έφερνε λοιπόν τους παιχταράδες ο Κόκκαλης για την ομάδα του, την ώρα που σήκωναν και άλλες ομάδες το κατσαρόλι. Γιατί δεν ξέρουμε ούτε τι θα κάναμε εμείς με 3-4 πρωταθλήματα και 3-4 ομίλους ενδιάμεσα, δηλαδή περίπου 80 μύρια στην τράπεζα, αλλά ούτε και αυτοί με 80 μύρια λιγότερα που μπορεί να ήταν και 160 αν είχε πάρει και ο βάζελος μερικά. Μπορεί να τα κάναμε χειρότερα, τελείως κώλο, κανείς δεν ξέρει αλλά δεν μας άφησαν κιόλας να το δούμε. Το να δούμε λοιπόν αποκλειστικά και μόνο τη δική μας καμπούρα θα είχε απόλυτο νόημα μόνο σε ένα παράλληλο σύμπαν όπου όλοι θα έπαιζαν σύμφωνα με τους κανόνες και θα έπαιρναν αγωνιστικά οτι τους άξιζε. Σε αυτή τη σαπίλα που ζήσαμε μια εικοσαετία, είτε τελείως παράλογο, για να μην πω κάτι άλλο, το "να κοιτάμε τη δική μας καμπούρα". 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Xairome pou kanei fiesta gia thn EPO o agaphtos Kostas me -20 apo ton xontro kai Mantalo, Bakakh, Tsintota, Tynisio, Maxaira ktl.

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Skepastos said:

Σίγουρα όλες οι διοικήσεις έχουν κάνει κατά καιρούς ότι θεωρούν καλύτερο για τις ομάδες τους. Τα καλά που έκανε ο Κόκκαλης για το γαύρο τα καρπώθηκε η ομάδα του, το αντίστοιχο ο Βαρδινογιάννης και πάει λέγοντας. Το θέμα δεν είναι τι καλό έχουν κάνει κατά καιρούς αυτοί στις ομάδες τους. Καλά ξηγήθηκαν και στα παπάρια μας. Το ζήτημα είναι οτι έκαναν πράγματα ενάντια στη δική μας ομάδα, οτι έκαναν πράξεις που μας ζημίωσαν αγωνιστικά, οικονομικά κλπ. Δεν κοίταξαν δηλαδή τον εαυτό τους αλλά φρόντισαν να ισοπεδώσουν τον όποιο ανταγωνισμό πράττοντας ενάντια στους άλλους. Ας έφερνε λοιπόν τους παιχταράδες ο Κόκκαλης για την ομάδα του, την ώρα που σήκωναν και άλλες ομάδες το κατσαρόλι. Γιατί δεν ξέρουμε ούτε τι θα κάναμε εμείς με 3-4 πρωταθλήματα και 3-4 ομίλους ενδιάμεσα, δηλαδή περίπου 80 μύρια στην τράπεζα, αλλά ούτε και αυτοί με 80 μύρια λιγότερα που μπορεί να ήταν και 160 αν είχε πάρει και ο βάζελος μερικά. Μπορεί να τα κάναμε χειρότερα, τελείως κώλο, κανείς δεν ξέρει αλλά δεν μας άφησαν κιόλας να το δούμε. Το να δούμε λοιπόν αποκλειστικά και μόνο τη δική μας καμπούρα θα είχε απόλυτο νόημα μόνο σε ένα παράλληλο σύμπαν όπου όλοι θα έπαιζαν σύμφωνα με τους κανόνες και θα έπαιρναν αγωνιστικά οτι τους άξιζε. Σε αυτή τη σαπίλα που ζήσαμε μια εικοσαετία, είτε τελείως παράλογο, για να μην πω κάτι άλλο, το "να κοιτάμε τη δική μας καμπούρα". 

Καρκινος του ποδοσφαιρου. Ετσι τους βλεπω εγω.

Και βεβαια, σε αναγκαζουν για να τους αντιμετωπισεις, να ψαχνεις Μελισσανιδηδες (οτι τελος παντως νομιζαμε οτι ειναι) και θωμαδες, οχι αγαθιαρηδες Νοτιαδες. Να γινεις σαν τα μουτρα τους.

Αν και αν και αν, αλλα δε ξερω πως θα ταν τα πραγματα αν ας πουμε η ζαρια που εριξες το 08 σου καθοταν, οπως επρεπε αλλωστε.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, aris2168 said:

Καρκινος του ποδοσφαιρου. Ετσι τους βλεπω εγω.

Και βεβαια, σε αναγκαζουν για να τους αντιμετωπισεις, να ψαχνεις Μελισσανιδηδες (οτι τελος παντως νομιζαμε οτι ειναι) και θωμαδες, οχι αγαθιαρηδες Νοτιαδες. Να γινεις σαν τα μουτρα τους.

Αν και αν και αν, αλλα δε ξερω πως θα ταν τα πραγματα αν ας πουμε η ζαρια που εριξες το 08 σου καθοταν, οπως επρεπε αλλωστε.

Πολύ μεγάλη πίκρα αυτό το τελευταίο «αν». Πόσα θα χαμε γλυτώσει ρε γαμώτο...
Γιατί οκ, δεν αποκλείεται λόγω και των πολλών εσωτερικών προβλημάτων που χαμε τότε να τα κάναμε και πάλι πουτάνα, αλλά την ξεφτίλα του υποβιβασμού δεν θα την βιώναμε...

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Skepastos said:

Σίγουρα όλες οι διοικήσεις έχουν κάνει κατά καιρούς ότι θεωρούν καλύτερο για τις ομάδες τους. Τα καλά που έκανε ο Κόκκαλης για το γαύρο τα καρπώθηκε η ομάδα του, το αντίστοιχο ο Βαρδινογιάννης και πάει λέγοντας. Το θέμα δεν είναι τι καλό έχουν κάνει κατά καιρούς αυτοί στις ομάδες τους. Καλά ξηγήθηκαν και στα παπάρια μας. Το ζήτημα είναι οτι έκαναν πράγματα ενάντια στη δική μας ομάδα, οτι έκαναν πράξεις που μας ζημίωσαν αγωνιστικά, οικονομικά κλπ. Δεν κοίταξαν δηλαδή τον εαυτό τους αλλά φρόντισαν να ισοπεδώσουν τον όποιο ανταγωνισμό πράττοντας ενάντια στους άλλους. Ας έφερνε λοιπόν τους παιχταράδες ο Κόκκαλης για την ομάδα του, την ώρα που σήκωναν και άλλες ομάδες το κατσαρόλι. Γιατί δεν ξέρουμε ούτε τι θα κάναμε εμείς με 3-4 πρωταθλήματα και 3-4 ομίλους ενδιάμεσα, δηλαδή περίπου 80 μύρια στην τράπεζα, αλλά ούτε και αυτοί με 80 μύρια λιγότερα που μπορεί να ήταν και 160 αν είχε πάρει και ο βάζελος μερικά. Μπορεί να τα κάναμε χειρότερα, τελείως κώλο, κανείς δεν ξέρει αλλά δεν μας άφησαν κιόλας να το δούμε. Το να δούμε λοιπόν αποκλειστικά και μόνο τη δική μας καμπούρα θα είχε απόλυτο νόημα μόνο σε ένα παράλληλο σύμπαν όπου όλοι θα έπαιζαν σύμφωνα με τους κανόνες και θα έπαιρναν αγωνιστικά οτι τους άξιζε. Σε αυτή τη σαπίλα που ζήσαμε μια εικοσαετία, είτε τελείως παράλογο, για να μην πω κάτι άλλο, το "να κοιτάμε τη δική μας καμπούρα". 

Ε να τους γαμησουμε και μεις δε διαφωνω. Να τους αφαιμαξουμε να πεσουν στα ταρταρα. Να κλάψει καθε μουνοπανο που γελούσε με τον πόνο μας. Εγώ αυτά θέλω. Ούτε υπερανω ειμαι ούτε τιποτα.

Τι να κανω, πανηγύρι που βαλαμε το χωριατάκι της μπουγατσούπολης ισοτιμο σύμμαχο. Πανηγύρι για το οτι ο πουστογαβρος ακομα και με κόντρα επο το σηκωσε δυο φορες καιδε φαινεται να σταματα? Πανηγύρι για το οτι ο καθε αστερας και το καθε γιαννενο έχουν δικαίωμα να προσπαθούν να κερδίσουν ενώ κόντρα στους αλλους σκέφτονται ήδη το επόμενο τους ματς?

Μήπως να συμπονέσουμε τον Μελ που τον χτύπησε η κακια η μοίρα του βασιλόπουλου του σύριζα και τωρα τελευταία της νουδού και αντι να μας έχει το γήπεδο ετοιμο σε 3 4 χρόνια που υπολόγιζε κοντευουμε να κλείσουμε 10ετία? Που μας υποσχέθηκε ομαδα ανεξάρτητη και την μεγαλύτερη μπαζα της ομαδας την δεσμευσε στο γηπεδο για να μην χρειαστεί ο ιδιος να βαλει ποτέ φράγκο για το γήπεδο? Που ο αθεοφοβος ξεστόμισε οτι δεν είχε στο μυαλό του να γίνει η ομάδα μας πρωταθλήτρια, 5 χρόνια αφού ανέλαβε? Που δεν φτάνει που δεν το χε στο μυαλό του, αλλα έχει βάλει αμέτι μουχαμέτι να γαμήσει την ομάδα σε τετοοο βαθμο ωστε να μην προκύψει αλλο τέτοιο απρόοπτο?

Γενικα η κριτική που έχει παει στον Μελ είναι μηδενική εως ελάχιστη ως τώρα. Ο ανθρωπος πήρε την ομάδα και για να κανει αυτό που είχε στο μυαλό του είπε Γ και ζίρο. Γ την ΑΕΚ, όχι τίποτα τρίκαλα. Ε προφανώς όσο δεν γαμεί, δε σηκώνει κούπες καθε χρόνο ή δυο χρόνια, δεν έχει έτοιμο γήπεδο, δεν κανει τους αλλους να υποφέρουν, πρέπει να του ασκείται κριτική και όχι εγκώμια για το πόσο γεναίος είναι και με τι θηρία παλεύει και τι αγώνα τραβάει εναντια στον μεγαλοκαρχαρια ΒΜ και στο κράτος. Σιγά τον Εμιλιάνο Ζαπάτα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Geologos said:

Ε να τους γαμησουμε και μεις δε διαφωνω. Να τους αφαιμαξουμε να πεσουν στα ταρταρα. Να κλάψει καθε μουνοπανο που γελούσε με τον πόνο μας. Εγώ αυτά θέλω. Ούτε υπερανω ειμαι ούτε τιποτα.

Τι να κανω, πανηγύρι που βαλαμε το χωριατάκι της μπουγατσούπολης ισοτιμο σύμμαχο. Πανηγύρι για το οτι ο πουστογαβρος ακομα και με κόντρα επο το σηκωσε δυο φορες καιδε φαινεται να σταματα? Πανηγύρι για το οτι ο καθε αστερας και το καθε γιαννενο έχουν δικαίωμα να προσπαθούν να κερδίσουν ενώ κόντρα στους αλλους σκέφτονται ήδη το επόμενο τους ματς?

 Μήπως να συμπονέσουμε τον Μελ που τον χτύπησε η κακια η μοίρα του βασιλόπουλου του σύριζα και τωρα τελευταία της νουδού και αντι να μας έχει το γήπεδο ετοιμο σε 3 4 χρόνια που υπολόγιζε κοντευουμε να κλείσουμε 10ετία? Που μας υποσχέθηκε ομαδα ανεξάρτητη και την μεγαλύτερη μπαζα της ομαδας την δεσμευσε στο γηπεδο για να μην χρειαστεί ο ιδιος να βαλει ποτέ φράγκο για το γήπεδο? Που ο αθεοφοβος ξεστόμισε οτι δεν είχε στο μυαλό του να γίνει η ομάδα μας πρωταθλήτρια, 5 χρόνια αφού ανέλαβε? Που δεν φτάνει που δεν το χε στο μυαλό του, αλλα έχει βάλει αμέτι μουχαμέτι να γαμήσει την ομάδα σε τετοοο βαθμο ωστε να μην προκύψει αλλο τέτοιο απρόοπτο?

 Γενικα η κριτική που έχει παει στον Μελ είναι μηδενική εως ελάχιστη ως τώρα. Ο ανθρωπος πήρε την ομάδα και για να κανει αυτό που είχε στο μυαλό του είπε Γ και ζίρο. Γ την ΑΕΚ, όχι τίποτα τρίκαλα. Ε προφανώς όσο δεν γαμεί, δε σηκώνει κούπες καθε χρόνο ή δυο χρόνια, δεν έχει έτοιμο γήπεδο, δεν κανει τους αλλους να υποφέρουν, πρέπει να του ασκείται κριτική και όχι εγκώμια για το πόσο γεναίος είναι και με τι θηρία παλεύει και τι αγώνα τραβάει εναντια στον μεγαλοκαρχαρια ΒΜ και στο κράτος. Σιγά τον Εμιλιάνο Ζαπάτα.

Οχι βεβαια, τι να πανηγυρισεις και να συμπονεσεις?

Αλλα για κριτική, μιλας φανταζομαι για εκτος ΚΜ, ετσι?

Link to comment
Share on other sites

@Skepastos παντως οσες φορες (δεν πηραμε πρωταθλημα αλλα) βγήκαμε CL και τσεπωσαμε λεφτα ομιλων, την μια τα καναμε μπουτικ, την αλλη Θρακομακεδονες, την επομενη φεραμε Δωνη και την παραλλη φτιαξαμε τον τρουλο της Αγιας Σοφιας. Παντως στην ομαδα τα λεφτα του CL δεν τα ριξαμε ποτε. Συμφωνω με οσα λες μεσες ακρες για την περιοδο Κοκκαλη, αλλα στην πραξη εχουμε αποδειξει πως και 2-3 Πρωταθληματα να χαμε παρει ενα παπαρι αγωνιστικα θα χαμε φτιαξει. Μπορει και να κανω λαθος βεβαια, αλλα προσωπικα η ΑΕΚ και οι διοικησεις της εδω και 30 χρονια δεν με πειθουν για κατι διαφορετικο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Geologos said:

Ε να τους γαμησουμε και μεις δε διαφωνω. Να τους αφαιμαξουμε να πεσουν στα ταρταρα. Να κλάψει καθε μουνοπανο που γελούσε με τον πόνο μας. Εγώ αυτά θέλω. Ούτε υπερανω ειμαι ούτε τιποτα.

Τι να κανω, πανηγύρι που βαλαμε το χωριατάκι της μπουγατσούπολης ισοτιμο σύμμαχο. Πανηγύρι για το οτι ο πουστογαβρος ακομα και με κόντρα επο το σηκωσε δυο φορες καιδε φαινεται να σταματα? Πανηγύρι για το οτι ο καθε αστερας και το καθε γιαννενο έχουν δικαίωμα να προσπαθούν να κερδίσουν ενώ κόντρα στους αλλους σκέφτονται ήδη το επόμενο τους ματς?

Μήπως να συμπονέσουμε τον Μελ που τον χτύπησε η κακια η μοίρα του βασιλόπουλου του σύριζα και τωρα τελευταία της νουδού και αντι να μας έχει το γήπεδο ετοιμο σε 3 4 χρόνια που υπολόγιζε κοντευουμε να κλείσουμε 10ετία? Που μας υποσχέθηκε ομαδα ανεξάρτητη και την μεγαλύτερη μπαζα της ομαδας την δεσμευσε στο γηπεδο για να μην χρειαστεί ο ιδιος να βαλει ποτέ φράγκο για το γήπεδο? Που ο αθεοφοβος ξεστόμισε οτι δεν είχε στο μυαλό του να γίνει η ομάδα μας πρωταθλήτρια, 5 χρόνια αφού ανέλαβε? Που δεν φτάνει που δεν το χε στο μυαλό του, αλλα έχει βάλει αμέτι μουχαμέτι να γαμήσει την ομάδα σε τετοοο βαθμο ωστε να μην προκύψει αλλο τέτοιο απρόοπτο?

Γενικα η κριτική που έχει παει στον Μελ είναι μηδενική εως ελάχιστη ως τώρα. Ο ανθρωπος πήρε την ομάδα και για να κανει αυτό που είχε στο μυαλό του είπε Γ και ζίρο. Γ την ΑΕΚ, όχι τίποτα τρίκαλα. Ε προφανώς όσο δεν γαμεί, δε σηκώνει κούπες καθε χρόνο ή δυο χρόνια, δεν έχει έτοιμο γήπεδο, δεν κανει τους αλλους να υποφέρουν, πρέπει να του ασκείται κριτική και όχι εγκώμια για το πόσο γεναίος είναι και με τι θηρία παλεύει και τι αγώνα τραβάει εναντια στον μεγαλοκαρχαρια ΒΜ και στο κράτος. Σιγά τον Εμιλιάνο Ζαπάτα.

Είδες που άθελα σου μπερδεύεις την κριτική στον Μελ με το τι έχουν κάνει οι άλλοι ενάντια στο ποδόσφαιρο; Δεν αθωώνεται κανένας Μελισσανίδης αν πούμε αυτό που λέει ο Αρης. Είναι καρκινώματα. Το οτι δεν μπορείς δυστυχώς να τους πληρώσεις με το ίδιο νόμισμα είτε αγωνιστικά είτε εξωαγωνιστικά είναι άλλη κουβέντα και υπάρχουν ξεκάθαρες ευθύνες αυτή την περίοδο. Αλλά και να φύγει ο Μελισσανίδης, το κακό που έχουν κάνει στο Ελληνικό ποδόσφαιρο δεν αλλάζει. Εχει γράψει με μελανά γράμματα και προσωπικά ακόμα και Τσαμπινος Λιγκ να πάρει ποτέ η ΑΕΚ πάντα μα πάντα θα τους έχω στο μυαλό μου ως το πιο σιχαμερό σωματείο που πέρασε απο τον Ελληνικό αθλητισμο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aris2168 said:

Οχι βεβαια, τι να πανηγυρισεις και να συμπονεσεις?

Αλλα για κριτική, μιλας φανταζομαι για εκτος ΚΜ, ετσι?

Κατα 99 τα εκατό. 

Και δεν νομίζω να έχω δώσει δείγματα γραφής κραξίματος ούτε σε προπονητές μας ούτε σε παικτες μας ούτε στη διοίκηση μας γενικά, αλλα καπου νισάφι.

Γουστάρω να σκουζουν τα γαβράκια.

Γουστάρω που δεν την έχουν την ΕΠΟ.

Γουστάρω να τρώνε πουτσες σε ελλαδα και ευρώπή.

Εμείς τι κανουμε ειναι το θέμα, οταν τους γαμήσουμε θα το πανηγυρίσω. Οταν παρουμε την επο θα το πανηγυρίσω.

Όταν τους γαμάνε οι άλλοι δεν το πανηγυριζω αν και μαρέσει, οταν αποτύχαΝ στην πουστιά τους δεν το πανηγυρίζω αν και μαρέσει.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

@Skepastos παντως οσες φορες (δεν πηραμε πρωταθλημα αλλα) βγήκαμε CL και τσεπωσαμε λεφτα ομιλων, την μια τα καναμε μπουτικ, την αλλη Θρακομακεδονες, την επομενη φεραμε Δωνη και την παραλλη φτιαξαμε τον τρουλο της Αγιας Σοφιας. Παντως στην ομαδα τα λεφτα του CL δεν τα ριξαμε ποτε. Συμφωνω με οσα λες μεσες ακρες για την περιοδο Κοκκαλη, αλλα στην πραξη εχουμε αποδειξει πως και 2-3 Πρωταθληματα να χαμε παρει ενα παπαρι αγωνιστικα θα χαμε φτιαξει. Μπορει και να κανω λαθος βεβαια, αλλα προσωπικα η ΑΕΚ και οι διοικησεις της εδω και 30 χρονια δεν με πειθουν για κατι διαφορετικο.

Μαζί σου. Δεν διαφωνώ κρίνοντας απο αυτούς που έχουν περάσει. Ομως μια απορία, ένα γαμώτο μου μένει. Μια αμφιβολιά..Και άν;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Είδες που άθελα σου μπερδεύεις την κριτική στον Μελ με το τι έχουν κάνει οι άλλοι ενάντια στο ποδόσφαιρο. Δεν αθωώνεται κανένας Μελισσανίδης αν πούμε αυτό που λέει ο Αρης. Είναι καρκινώματα. Το οτι δεν μπορείς δυστυχώς να τους πληρώσεις με το ίδιο νόμισμα είτε αγωνιστικά είτε εξωαγωνιστικά είναι άλλη κουβέντα και υπάρχουν ξεκάθαρες ευθύνες αυτή την περίοδο. Αλλά και να φύγει ο Μελισσανίδης, το κακό που έχουν κάνει στο Ελληνικό ποδόσφαιρο δεν αλλάζει. Εχει γράψει με μελανά γράμματα και προσωπικά ακόμα και Τσαμπινος Λιγκ να πάρει ποτέ η ΑΕΚ πάντα μα πάντα θα τους έχω στο μυαλό μου ως το πιο σιχαμερό σωματείο που πέρασε απο τον Ελληνικό αθλητισμο

Ρε συ καρκίνους τους θεωρώ και γω, λογο να βγούμε να πανηγυρήσουμε δεν βρίσκω ακόμα και θα τον βρώ μονο μεσα απο την ομάδα μας και όχι απο τον πόνο τους.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Μαζί σου. Δεν διαφωνώ κρίνοντας απο αυτούς που έχουν περάσει. Ομως μια απορία, ένα γαμώτο μου μένει. Μια αμφιβολιά..Και άν;

Προσωπικα για την ΑΕΚ ειδικα δεν εχω καμια αμφιβολια. Δεν εχουμε γενικα βλεψεις για βελτιωση, αλλαγη επιπεδου κτλ. Γι αυτο ολο επιστροφες εχουμε γιατι ο καθε καλος που μας βγαινει οταν φυγει φερνουμε χειροτερο. Η συζητηση για τα 2-3 παραπανω πρωταθληματα και ποσο θα αλλαζαν την ιστορια, θεωρω οτι εχει βαση για τον Βαζελο και τον παοκ. Εμεις ενα αρχιδι καμαρωτο θα καναμε.

Link to comment
Share on other sites

Και επειδη έχουν μπλεχτεί λίγο οι συζητήσεις, το ένα θέμα είναι αν ο γαβρος κανει κατι με την αξίσ του η όχι, που σε αυτό η θέση μου είναι "στα αρχίδια μου να πανε να γαμηθουν", και το άλλο θέμα είναι "χαρείτε λίγο ρε μιζεροι πήγαν να μας παρουν την ΕΠΟ και πήραν τα αρχίδια του Μελ". Σε αυτό το δευτερο θεμα συμμετέχω εγω.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bukowski said:

Προσωπικα για την ΑΕΚ ειδικα δεν εχω καμια αμφιβολια. Δεν εχουμε γενικα βλεψεις για βελτιωση, αλλαγη επιπεδου κτλ. Γι αυτο ολο επιστροφες εχουμε γιατι ο καθε καλος που μας βγαινει οταν φυγει φερνουμε χειροτερο. Η συζητηση για τα 2-3 παραπανω πρωταθληματα και ποσο θα αλλαζαν την ιστορια, θεωρω οτι εχει βαση για τον Βαζελο και τον παοκ. Εμεις ενα αρχιδι καμαρωτο θα καναμε.

Συμφωνώ σε ό,τι λες για την πάρτη μας αλλά...

Ποιος ΠΑΟΚ ρε;

Αντε με τους ανύπαρκτους μέχρι το 2012 μωρέ....

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Geologos said:

Ρε συ καρκίνους τους θεωρώ και γω, λογο να βγούμε να πανηγυρήσουμε δεν βρίσκω ακόμα και θα τον βρώ μονο μεσα απο την ομάδα μας και όχι απο τον πόνο τους.

Ναι ούτε εγώ βρίσκω λόγο να πανηγυρίσω. Συμφωνω

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, AlexKR21 said:

Συμφωνώ σε ό,τι λες για την πάρτη μας αλλά...

Ποιος ΠΑΟΚ ρε;

Αντε με τους ανύπαρκτους μέχρι το 2012 μωρέ....

Έντασιακος Μπούκο. Μην τσιμπας 🙂

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Geologos said:

Κατα 99 τα εκατό. 

Και δεν νομίζω να έχω δώσει δείγματα γραφής κραξίματος ούτε σε προπονητές μας ούτε σε παικτες μας ούτε στη διοίκηση μας γενικά, αλλα καπου νισάφι.

Γουστάρω να σκουζουν τα γαβράκια.

Γουστάρω που δεν την έχουν την ΕΠΟ.

Γουστάρω να τρώνε πουτσες σε ελλαδα και ευρώπή.

Εμείς τι κανουμε ειναι το θέμα, οταν τους γαμήσουμε θα το πανηγυρίσω. Οταν παρουμε την επο θα το πανηγυρίσω.

Όταν τους γαμάνε οι άλλοι δεν το πανηγυριζω αν και μαρέσει, οταν αποτύχαΝ στην πουστιά τους δεν το πανηγυρίζω αν και μαρέσει.

Ρε Γεωλογε μου, το τι κανουμε εμεις ειναι το θεμα στο 99% του φορουμ, ας υπαρχουν και 1-2 τοπικ που δεν ειναι αυτο το θεμα.

Αυτο προσπαθω να γραψω απο εχτες.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×