Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. IX


Araujo21
 Share

Recommended Posts

6 minutes ago, NIS 9-11 said:

Μα εγω το κλειστοφοβικο το λεω για καλο..

Οπαδικο δέος θα προκαλεί αυτή η εξέδρα.

Πάρα πολλα πιτσιρίκια θα γίνονται ΑΕΚ μόνο από το YouTube .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Brom21 said:

Ερώτηση αμα κάποιος ξέρει να απαντήσει. Γιατί υπάρχουν συγκεκριμένες στήλες που τα καθίσματα δεν είναι τοποθετημένα αλλα βρίσκονται στο έδαφος;

Σε εκείνα τα σημεία υπάρχουν τα κενά των εξεδρών που αφήνουν επίτηδες για αντισεισμικη προστασία.

Μάλλον θα κλείσουν τα κενά πρώτα κ μετά θα τοποθετηθούν τα καρεκλακια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2021 at 10:28 PM, nikos said:

Μπορεί μα μην είναι κι ασχημο κι έτσι. 
 

Κουλο σιγουρα θα είναι να υπάρχει μόνο ο ένας, που δεν νομιζω βεβαια.

Απο ότι φαίνεται, μάλλον δεν θα μπει άλλος. Θα προτιμούσα να ναι δύο δικέφαλοι κατω, αλλά και να ναι μαύρα τα καθίσματα στο κάτω διάζωμα από την πλευρά των επισήμων, αλλά οκ σημασία έχει ότι θα χουμε γήπεδο, δεν μπορεί να μας αρέσουν πάντα όλα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Απο ότι φαίνεται, μάλλον δεν θα μπει άλλος. Θα προτιμούσα να ναι δύο δικέφαλοι κατω, αλλά και να ναι μαύρα τα καθίσματα στο κάτω διάζωμα από την πλευρά των επισήμων, αλλά οκ σημασία έχει ότι θα χουμε γήπεδο, δεν μπορεί να μας αρέσουν πάντα όλα. 

Οι πολυθρόνες μαύρες θα είναι νομίζω 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panther-21- said:

Ειδικα πιο πιτσιρικας που χωνομουν ψηλα ψηλα στην 9 και επελεγα να καθομαι πισω απο "ντουλαπες" για να κοβει το κρυο.

ΣτΕλιανόπουλο, ας πούμε ???

:lol:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Νονός said:

ΣτΕλιανόπουλο, ας πούμε ???

:lol:

αυτος δεν μας κοβει τον αερα, αλλα -πολλες φορες- την διαθεση και μας μαυριζει την ψυχη.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά που πηγα γήπεδο ήταν στη Σκεπαστή στο τελευταίο ματς του Μανωλά. Παιζαμε με την Ξάνθη και κερδίσαμε 2-0. Και έβρεχε καταρακτωδώς. 

Τα θυμάμαι όλα σαν να είναι τώρα. Πρέπει να ήμουν 7 χρονών τότε. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ -είπα να μην το πω αρχικα-  αλλά αυτή η κουφάλα ο Ματζισιαν μου το είπε αυτό που εγραψα. Μάλλον υπολόγισε ότι είναι ενοχλητικό για το δικό του ύψος και τα δικά του κυριλικια 😜

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, nikos said:

Εντωμεταξυ -είπα να μην το πω αρχικα-  αλλά αυτή η κουφάλα ο Ματζισιαν μου το είπε αυτό που εγραψα. Μάλλον υπολόγισε ότι είναι ενοχλητικό για το δικό του ύψος και τα δικά του κυριλικια 😜

Θα θέλει να γεμίσει τη σουίτα και κακολογει τις πάνω λαϊκές σειρές.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το γνωστό κυριακάτικο βίντεο ή μαρτύριο της σταγόνας που λέει μια ψυχή :) αυτή την φορά με υπόκρουση κελτικης μουσικής. Τι κρίμα που δεν υπάρχει άλλος ένας δικέφαλος στο κάτω διάζωμα. Λες απλά να μην υπολόγισαν σωστά τον αριθμό των μαύρων καθισμάτων; 

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Το γνωστό κυριακάτικο βίντεο ή μαρτύριο της σταγόνας που λέει μια ψυχή :) αυτή την φορά με υπόκρουση κελτικης μουσικής. Τι κρίμα που δεν υπάρχει άλλος ένας δικέφαλος στο κάτω διάζωμα. 

 

 

Πολύ καλή η επιλογή της μουσικής 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Το γνωστό κυριακάτικο βίντεο ή μαρτύριο της σταγόνας που λέει μια ψυχή :) αυτή την φορά με υπόκρουση κελτικης μουσικής. Τι κρίμα που δεν υπάρχει άλλος ένας δικέφαλος στο κάτω διάζωμα. Λες απλά να μην υπολόγισαν σωστά τον αριθμό των μαύρων καθισμάτων; 

 

 

Κι εμένα με χαλασε αυτό. Ισως το θεώρησαν πολύ φορτωμένο; 
 

Κι εγω θα ήθελα άλλον ένα παντως.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Κι εμένα με χαλασε αυτό. Ισως το θεώρησαν πολύ φορτωμένο; 
 

Κι εγω θα ήθελα άλλον ένα παντως.

Υποκειμενικό βέβαια αλλά για μένα καλύτερα θα ήταν χωρίς, παρά με έναν, ενώ με δύο θα ήταν τέλειο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Υποκειμενικό όπως λες. Εγώ προτιμώ τον έναν από καθόλου, αλλά δεν το καταλαβαίνω πώς το σκέφτηκαν για μονο ένα.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, nikos said:

Κι εμένα με χαλασε αυτό. Ισως το θεώρησαν πολύ φορτωμένο; 
 

Κι εγω θα ήθελα άλλον ένα παντως.

Το φορτωμένο το σκέφτηκα κι εγώ αλλά από την άλλη φορτωμένο δεν είναι μόνο με κίτρινα καθισματα;Νομίζω ένας ακομα στην άλλη γωνία θα ήταν μια χαρά και θα έσπαγε και το κίτρινο.Ισως βέβαια το σκέφτηκαν έτσι (ο Μελ;), ώστε να θυμίζει την 90s φανέλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι "γαμιέστε" τώρα με τον Λυμπερόπουλο δεύτερο Δικέφαλο στα καρεκλάκια ?

Είπαμε, το γήπεδο είναι "του μέλλοντος", φουτουριστικό, πως το λένε ...

Ξεχάστε τα στυλιστικά πρότυπα των δεκαετιών που μεγαλώσατε.

Συμμετρίες, κατοπτρισμοί και μυαλά 80's και 90's ....

ΤΙΓΡΗ ΟΔΗΓΗΣΕ ΜΑΣ ΣΤΟΝ 22ο ΑΙΩΝΑ

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, panther-21- said:

Ο παρακουμης παει στην κατηγορια πιτσιρικαδες που δεν εζησαν σκεπαστη. Εσυ και ο NIS ειστε κατηγορια κωλογριας και μαλιστα κακομαθημενης με τις απλες του ΟΑΚΑ. 😂😂

 

Ζεστασια σκεπαστης λεγεται αυτο. Ειδικα πιο πιτσιρικας που χωνομουν ψηλα ψηλα στην 9 και επελεγα να καθομαι πισω απο "ντουλαπες" για να κοβει το κρυο.

Μια φορα που χρειαστηκε δεν το εκανα και εμεινα με πνευμονια 2 βδομαδες. Ακομα θυμαμαι το μας της επιστροφης του ευθυτενη που ειχα γινει και μουσκεμα την Κυριακη με την αναβολη, ειχε και πουτσοκρυο και παγωνε το νερο πανω μου με τον αερα. Εσκασα μυτη και την επομενη που εγινε τελικα το παιχνιδι και την Τριτη ημουν 2 βδομαδες κρεβατι.

Εκείνη την Κυριακή ανεβαίναμε από Ομόνοια με μηχανή με φιλαράκι κ για να αποφύγουμε την κίνηση της Δεκελείας, αποφασίσαμε να ανέβουμε παράλληλα στις γραμμές του ηλεκτρικού προς Περισσό. Λίγο πιο πάνω από Ριζούπολη, πέσαμε οι μαλακες μέσα σε ξεχειλισμενο ρέμα κ τραβαγαμε την μηχανή μέσα από τα νερά που μας έφτασαν μέχρι την μέση. Αυτό 2ωρες πριν τον αγώνα. Στην συνέχεια για αυτό το ματσάκι είχαμε πάρει εισιτήρια στην 1-2 κ θυμάμαι ότι είχαμε μπει μέσα μια ώρα πριν. Άπειρη βροχή κ νερό που προστέθηκε στο "μπάνιο" που είχαμε κάνει με την μηχανή κ τελικά αναβλήθηκε το ματσάκι για Δευτέρα. Θυμάμαι να γυρνάω σπίτι Ζωγράφου και να περπατάω κάνοντας το θόρυβο της λαστιχενιας σόλας στο νερό...

Χαλάλι, ρίξαμε τα πουτσοσκαμπιλα στην θρυλαρα την επόμενη μέρα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Nestoridis21 said:

Εκείνη την Κυριακή ανεβαίναμε από Ομόνοια με μηχανή με φιλαράκι κ για να αποφύγουμε την κίνηση της Δεκελείας, αποφασίσαμε να ανέβουμε παράλληλα στις γραμμές του ηλεκτρικού προς Περισσό. Λίγο πιο πάνω από Ριζούπολη, πέσαμε οι μαλακες μέσα σε ξεχειλισμενο ρέμα κ τραβαγαμε την μηχανή μέσα από τα νερά που μας έφτασαν μέχρι την μέση. Αυτό 2ωρες πριν τον αγώνα. Στην συνέχεια για αυτό το ματσάκι είχαμε πάρει εισιτήρια στην 1-2 κ θυμάμαι ότι είχαμε μπει μέσα μια ώρα πριν. Άπειρη βροχή κ νερό που προστέθηκε στο "μπάνιο" που είχαμε κάνει με την μηχανή κ τελικά αναβλήθηκε το ματσάκι για Δευτέρα. Θυμάμαι να γυρνάω σπίτι Ζωγράφου και να περπατάω κάνοντας το θόρυβο της λαστιχενιας σόλας στο νερό...

Χαλάλι, ρίξαμε τα πουτσοσκαμπιλα στην θρυλαρα την επόμενη μέρα.

Το μεγάλο ΧΑΛΑΛΙ εκείνο το διήμερο ήταν άλλα πουτσοσκάμπιλα. Αλλού. Όχι στην θρηνάρα ....

:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Νονός said:

Το μεγάλο ΧΑΛΑΛΙ εκείνο το διήμερο ήταν άλλα πουτσοσκάμπιλα. Αλλού. Όχι στην θρηνάρα ....

:ph34r:

Γίνε πιο συγκεκριμένος ή τουλάχιστον πες κατι που θα μας βοηθήσει να καταλάβουμε. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Νονός said:

Το μεγάλο ΧΑΛΑΛΙ εκείνο το διήμερο ήταν άλλα πουτσοσκάμπιλα. Αλλού. Όχι στην θρηνάρα ....

:ph34r:

Στη Ντουσκαρα εννοείς?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος θα μας αρέσει και με έναν. Ωραίο μοιάζει από αυτή την οπτική :)

 

FB_IMG_1636316801479.jpg

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×