Jump to content

ΑΕΚ-OΦΗ (15η αγ.): 20/12/21, 19:30, CosmoteSport1


George_D
 Share

mvp - κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

26 members have voted

  1. 1. mvp

    • Τσιντώτας
      0
    • Μισελέν
    • Βράνιες
      0
    • Τζαβέλλας
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμόες
    • Σάκχοφ
    • Μάνταλος
      0
    • Άμραμπατ
    • Τσούμπερ
      0
    • Αραούχο
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ρότα
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Γέβτιτς
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Γιαννίκη

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
    • Φυσιολογικό
      0
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Μισελέν
      0
    • Βράνιες
    • Τζαβέλλας
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμόες
      0
    • Σάκχοφ
    • Μάνταλος
    • Άμραμπατ
    • Τσούμπερ
    • Αραούχο
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ρότα
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Γέβτιτς
      0


Recommended Posts

2 minutes ago, stavros 9-11 said:

Πόσα άλλα σουργελα προπονητές υπάρχουν που έχουν πιάσει σειρά για να έρθουν στην ΑΕΚ;

Πηγες πέταλο; Τι λεγανε εκεί; 

Link to comment
Share on other sites

Στην επόμενη γκέλα τον σουτάρει και φέρνει Δελλα μέχρι το καλοκαίρι. Εννοείται ότι ο Μανταλος συνεχίζει βασικός και αναντικαταστατος 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο Καρέρα ήταν και είναι ακόμα χαμένη ευκαιρία επαγγελματισμού .

Όταν ο λιβαγια άπλωσε τη κωλαρα του στο χόρτο και έγινε αλλαγή στην αλλαγή  , έπρεπε να είχαν πάρει πούλο όλοι εκτός από αυτόν ( Καρέρα ) 

Από εκεί και έπειτα 3ος προπονητής για φέτος είναι ανέκδοτο .

Να πάρει η διοίκηση χαφ και να σοβαρευτεί γιατί στην Αγία Σοφιά ο κόσμος θα θέλει να δει ΑΕΚ .

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, felman said:

Plhn Santos oi alloi 2 pou aneferes ti pergamhnes exoune meta thn apoxorhsh apo thn A.E.K.ara file @mobster21?

Ο Φερερ ηταν τεχνικος διευθυντης/υπευθυνος ακαδημιων στην Μπαρτσα και την Μπετις, ουτε 10 χρονια δεν προπονησε στην καριερα του.

Ο Πογιετ μια μετρια καριερα με συντομα περασματα απο ομαδες.

 

Καλα και ο Σαντος μετα το κυπελλο με εμας δεν ειδε τιτλο για 14 χρονια.

Και περασε απο Μπενφικα, Σπορτινγκ, Παναθηναικο, δεν ηταν οτι δεν πηγε σε ομαδες τιτλων.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λεω να μην κάνουν καμία μεταγραφή και να πάνε να γαμηθουν. Άλλη μια χρόνια στο -11 τα Χριστούγεννα, τι να κλασει το χαφ που θα έρθει; Και μάλιστα δανεικός. Να πάρει τους βαθμούς που χάθηκαν πίσω; Η να μάθει το Γιαννικη να κοουτσάρει; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Υπάρχει και η πιθανότητα να του είπε ο ΑΜΠΑΛΟΣ ότι θέλει φουλ επιθετικό ποδόσφαιρο. Όπως και τώρα δλδ, για να τα λέμε ολα.

Απλα ο Γιαννίκης φαίνεται ότι δεν έχει επαφή ούτε με τα Βασικα, ο Καρερα ειχε.

Στην αρχή της χρονιάς μετά τις μεταγραφές λέγαμε σχεδόν απόλυτα όλοι, πως τα στοιχήματα ήταν 2 για την ομάδα.

Το 1ο πόσο γρήγορα θα γίνεις ομάδα.

Το 2ο αν θα σου στοιχίσει η μέτρια ποιότητα στα χαφ.

Το 1ο το έχεις προχωρήσει λίγο.

Το 2ο το πλήρωσες στο ακέραιο.

Δεν ξέρω δλδ τι θα μπορούσε να κάνει ο Καρερα με φέτος με τα χαφ που είχε και πέρσι, υποθέτω τίποτα.

Ίσως σου πρόσθετε λίγη τακτική που λείπει τελείως φέτος, αλλά δεν ξέρω αν θα αρκούσε και αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nedved21 said:

Ο Φερερ ηταν τεχνικος διευθυντης/υπευθυνος ακαδημιων στην Μπαρτσα και την Μπετις, ουτε 10 χρονια δεν προπονησε στην καριερα του.

Ο Πογιετ μια μετρια καριερα με συντομα περασματα απο ομαδες.

 

Καλα και ο Σαντος μετα το κυπελλο με εμας δεν ειδε τιτλο για 14 χρονια.

Και περασε απο Μπενφικα, Σπορτινγκ, Παναθηναικο, δεν ηταν οτι δεν πηγε σε ομαδες τιτλων.

εγινε πρωταθλητης ευρωπης ομως το 2016

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nedved21 said:

Ο Φερερ ηταν τεχνικος διευθυντης/υπευθυνος ακαδημιων στην Μπαρτσα και την Μπετις, ουτε 10 χρονια δεν προπονησε στην καριερα του.

Ο Πογιετ μια μετρια καριερα με συντομα περασματα απο ομαδες.

 

Καλα και ο Σαντος μετα το κυπελλο με εμας δεν ειδε τιτλο για 14 χρονια.

Και περασε απο Μπενφικα, Σπορτινγκ, Παναθηναικο, δεν ηταν οτι δεν πηγε σε ομαδες τιτλων.

Kala o daskalos meta apo emas exei xasei protathlimata pou den xanonte. Me eksairesh to Euro pou htane gia ton gaidaro kavala stous omilous.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CHⓇIS said:

Σιγα μην πηδηξω γ τον μαλακα το γιαννικη κ τα κομπλεξ του

Rothses gia ton Giakoumakh sto Europa League sou edosa apanthsh mashmenh trofh kai oute ena efxaristo den eipes. Aftos eisai ena liverpooliano papari. Phda😁

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MITSAKLAS said:

Στην αρχή της χρονιάς μετά τις μεταγραφές λέγαμε σχεδόν απόλυτα όλοι, πως τα στοιχήματα ήταν 2 για την ομάδα.

Το 1ο πόσο γρήγορα θα γίνεις ομάδα.

Το 2ο αν θα σου στοιχίσει η μέτρια ποιότητα στα χαφ.

Το 1ο το έχεις προχωρήσει λίγο.

Το 2ο το πλήρωσες στο ακέραιο.

Δεν ξέρω δλδ τι θα μπορούσε να κάνει ο Καρερα με φέτος με τα χαφ που είχε και πέρσι, υποθέτω τίποτα.

Ίσως σου πρόσθετε λίγη τακτική που λείπει τελείως φέτος, αλλά δεν ξέρω αν θα αρκούσε και αυτή.

Τίποτα δεν θεωρω ότι θα έκανε εγώ, απλά δεν θα γελάγαμε με αυτά που κάνει (τουλάχιστον εγώ).

Θες προπονητΑΡΑ + να σου δίνονται πεναλτυ σαν τους αλλους για να είσαι στο -2 ή -3 και όχι στο -11

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβε κανείς γιατί έπεσαν φάπες κάποια στιγμή  ψηλά στην 5;

Και για μένα σήμερα έχασε πολλούς πόντους ο Γιαννικης. Τι να πεις όμως όταν βλέπεις αυτό το κρέας με το περιβραχιονιο βασικό σε κάθε ματς κι αφού έχει παίξει άλλο ένα θλιβερό 60λεπτο να χειροκροτειται όταν βγαίνει αλλαγή; Σας σιχάθηκα ηλιθιοι πατατακηδες. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να πω και αυτό. Δεν στεναχωριόμαστε που χάσαμε το πρωτάθλημα επειδή πήγε το -8 στο -11. Σκάμε και σπάει το στομάχι μας γιατί για άλλη μια χρόνια δεν υπάρχει γαμημενη βελτίωση στην πουτανα την ομάδα. Έχουμε παιξει ήδη τη μισή χρόνια και ενώ δεδομένα έχεις 10 παίχτες της προκοπής φέτος, ακόμα δεν έχεις καταφέρει να δέσεις σαν ομάδα. Δεν είσαι ομάδα, είσαι ένα ασκερι, είσαι ένα τουρλουμπούκι, είσαι πλημμύρα…Δηλαδή ποσο χρόνο χρειάζεται ένας προπονητής να δείξει 5 γαμημενα πράγματα; Έφτιαξε άμυνα ο Γιαννίκης; Βγάζει η ομάδα 3-4 αυτοματισμούς; Υπάρχει προοδος στις στατικες φάσεις; Ατομική βελτίωση βλέπει κανεις; Από κοουτσάρισμα πως πάμε; Για τις αλλαγές του τι έχουμε να πούμε; Γιατί μήπως ο Μιλόγεβιτς ήταν καλύτερος; Τα παπάρια μου και αυτός. Αλλά αυτός σαν γνήσιος πουστοσερβας τη μυρίστηκε νωρίς για το τι μπουρδελο είσαι και την έκανε πριν βουλιάξει το καράβι 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, felman said:

Rothses gia ton Giakoumakh sto Europa League sou edosa apanthsh mashmenh trofh kai oute ena efxaristo den eipes. Aftos eisai ena liverpooliano papari. Phda😁

Το αλλαζω. Γιαννικη πηδα εαυ. Σιγα μην πηδηξω εγω γ σενα. Δν γαμιεσαι

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Araujo21 said:

Επισης δεν φτανει μονο να σου τα δινουν τα πεναλτι, πρεπει και να τ βαζεις. 

Κουρτιτς γελαει

Θα το πάω πάλι στον προπονητη εγώ: όχι από εμπάθεια, αλλά γιατί τα σκεφτομαι πριν γίνουν, οπότε θα τα λεω και μετά όπως τα σκεφτόμουν.

Καταρχην για μένα ο προπονητης πρέπει να διαλέγει 2 το πολύ 3 εκτελεστές με συγκεκριμένη σειρά και μονο αν είναι αδερφούλα και πολύ αγχωμενος ο πρώτος να εκτελέσει ο δεύτερος κλπ. Εδώ προφανως ο λουκουμάς αυτος τους έχει ελευθερους να εκτελεί οποιος νιώθει καλά και τρέχουν κάθε φορά ποιος θα προλάβει.
Επισης ο Άμραμπατ 1) είχε 8 στα 12 εύστοχα πεναλτυ στην καριέρα του, μετριότατα πραγματα δλδ 2) δεν είναι ιδιαιτερα καλος στα σουτ γενικά πλην μιας σουτάρας που έπιασε και μπήκε 3) το προηγούμενο πεναλτυ που εκτέλεσε μπορεί να μπήκε αλλά δεν μου άρεσε (κάτι που λεω πολύ  συχνά και για τα πεναλτυ του Μάνταλου).

Εγω μακραν θα προτιμούσα πχ για εκτελεστή τον Τζαβέλλα ή όταν παίζει τον Σακχοφ (που είχε εκτελέσει πεναλταρα με την Βελεζ).

Και τελος πάντων και τα πεναλτυ ακόμα είναι ξεχωριστή επιστήμη, είναι ξεχωριστη δουλειά που πρέπει να γίνεται πολύ σοβαρά και όχι να τρέχουν ποιος θα προλάβει τον άλλον να τα εκτελέσει. Και ακομα κι αν υποθέσω οτι έχει επιλέξει Μάνταλο και Άμραμπατ (που δεν νομιζω) για μένα είναι λαθος και οι 2. 
Ισως παντως ολα αυτά να είναι λεπτομερειες για τον mr gegenpress, όπως και αμέτρητα ακόμα που προσωπικά εντοπίζω σε ΚΑΘΕ ματς που έχει κοουτσάρει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, nikos said:

Πηγες πέταλο; Τι λεγανε εκεί; 

Συνθηματα για παοκ κατά βάση, κατά τα λοιπά ψοφια πράγματα. Στο Β η φάση ήταν στήριξη στην ομάδα μπας και...

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε ποιος προπονητής σάρωσε τους τίτλους μετά την ΑΕΚ? Ο Μοράις. Ο οποίος έφυγε με χάπια από την ομάδα. 

Link to comment
Share on other sites

@nikos για τον προπονητη τα χω γραψεiι day1 που λεει και μια ψυχη. Ενω γενικα ειμαι του στοιχηματος σε αυτο το στοιχημα δεν ειδα και δεν βλεπω καμια μα καμια προοπτικη να κληρωσει εστω και ληγοντα. Ο τυπος ειναι δημιουργημα των αρδ στην Ελλαδα οπως και πολλοι αλλοι. Μπορει να με βουλωσει στο μελλον αλλα στα @@ μου γιατι εμεις μιλαμε για τωρα και για την ΑΕΚ. 
Στην ομαδα τυγχανει να υπαρχουν ορισμενοι που δεν γουσταρουν πολλα πολλα τρεξιματα υποχρεωσεις και στοχους.  Μονο λογακια ειναι . Η ΑΕΚ πρεπει να αλλαξει νοοτροπια. καιμε παικτες που αλλου θα λεγαμε που τους βρηκαν. 

Αυτη η αγαθομουνιαση πρεπει να τελειωσει.  

Link to comment
Share on other sites

Τοσα χρονια απο τα νικολοβαρβαρα αρχιζει να σφιγγει το στομαχι μας.... Λυπηθειτε μας γαμω τα μαλοξ μου....

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, CHⓇIS said:

Στηριξη σε γιαννικη κ πετρο θελει η ομας

Πουτα μαντρε.... 

😂😂😂😂 Γαννικη uber alles

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην λέμε μόνο για Γιαννικη, αν δεν ήταν η ΑΕΚ σήμερα, αλλά καμία άλλη ομάδα, μέχρι και πιασμαν θα έλεγα για παίχτες της, η μουνοπανα που πάνε να φάνε τον προπονητή. Λες και έπαιζαν παιδάκια που δεν μπορούσαν να πάρουν τη μπάλα από την αντρική ομάδα. Χαμένες όλες οι δεύτερες μπάλες και οι μονομαχίες  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Και για να μην λέμε μόνο για Γιαννικη, αν δεν ήταν η ΑΕΚ σήμερα, αλλά καμία άλλη ομάδα, μέχρι και πιασμαν θα έλεγα για παίχτες της, η μουνοπανα που πάνε να φάνε τον προπονητή. Λες και έπαιζαν παιδάκια που δεν μπορούσαν να πάρουν τη μπάλα από την αντρική ομάδα. Χαμένες όλες οι δεύτερες μπάλες και οι μονομαχίες  

Ολο το δευτερο γκολ ηταν ετσι. σα να κοντραραν 15χρονα (ή γυναικες)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×