Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #4 ​​​🐅🦀🦀


Recommended Posts

9 minutes ago, Νονός said:

Γειά σου ρε Σπανόπουλε, άρχοντα του Περάματος !!!

Γειά σου Κυνοσούρα αρχόντισσα !!!

Πως φαίνεται το έμπειρο το μάτι..

Θα βάλουν σε λειτουργία κ την 2η δεξαμενή κ θέλουν να τους φτιάξουμε τα πεδία.

Στη λάντζα που μας πήγε ,στα παράθυρα είχε μέλι  σε βάζα προς πώληση.

Δε ξέρω γιατί, αλλα συνειρμικά μου ήρθε στο μυαλό ο Στυλικε  ο πωλητής μελιού κ το σύνθημα δικέφαλε...ΑΕΚ ΑΕΚ🙄

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, The Magician said:

Του @MITSAKLASείναι αυτό. Το πήρε πριν το τιγράκι για να τα λέμε όλα.

Με τα κέρδη της Τεχνικής Ολυμπιακής από το 1998...

Από τις χρυσές μέρες του Χρηματιστηρίου και του Σημίτη ζούμε ακόμα.

Τι χρήμα βγάλαμε τότε ρε φίλε; Για τρείς ζωές.

Να 'ναι καλά ο Σημιταρος, ο Λαλιώταρος και ο Τσουκατος με την Ποπαρα...

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, MITSAKLAS said:

Με τα κέρδη της Τεχνικής Ολυμπιακής από το 1998...

Από τις χρυσές μέρες του Χρηματιστηρίου και του Σημίτη ζούμε ακόμα.

Τι χρήμα βγάλαμε τότε ρε φίλε; Για τρείς ζωές.

Να 'ναι καλά ο Σημιταρος, ο Λαλιώταρος και ο Τσουκατος με την Ποπαρα...

sokratis.jpg

"Αν η ΑΧΑΡΙΣΤΙΑ διωκόταν ποινικά, δεν θα φτάνανε οι φυλακές στην Ελλάδα"  Σ.Κ.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη νέα συμφωνία του μεγάλου

https://m.naftemporiki.gr/story/1915064/mazi-o-omilos-nautemporiki-kai-to-amerikaniko-cnbc

πάει μετά το Φάσον TV να μας αποτρελάνει ολότελα ο Κος Μελισσανίδης . 

 Προσπαθεί με κάθε μέσο κ τρόπο να μας ξεβλαχέψει ως ΑΕΚτζήδες.

 

Link to comment
Share on other sites

Υπέφερα σήμερα για λογαριασμό σου τίγρη μου. Μια να βάζεις τα γυαλιά ηλίου, μια να βγάζεις το σακάκι, μετά να πηγαίνεις προς τα μέσα να γλιτώσεις τον ήλιο. Πώς την πάτησες έτσι κι έκανες τις σουίτες εκει που βαράει ο ήλιος; Βάλε τέντα σύντομα γιατί θα σε χάσουμε από αφυδάτωση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω τα ειπα. Επρεπε να ειναι απο την απεναντι πλευρα οι σουιτες και το φουαγε αλλα δεν ειχε χωρο. 

Παντα μεγαλοψυχος ομως ο Προεδρος, προτεταξε τον απλο κοσμο που δινει τον οβολο του και οχι τους τζαμπατζηδες που περιφερονται με προσκλησεις και κανουν πιαριλικια με τον ΓΠ που τρεχει στα ασανσερ. 

cc @nikos

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, The Magician said:

Εγω τα ειπα. Επρεπε να ειναι απο την απεναντι πλευρα οι σουιτες και το φουαγε αλλα δεν ειχε χωρο. 

Παντα μεγαλοψυχος ομως ο Προεδρος, προτεταξε τον απλο κοσμο που δινει τον οβολο του και οχι τους τζαμπατζηδες που περιφερονται με προσκλησεις και κανουν πιαριλικια με τον ΓΠ που τρεχει στα ασανσερ. 

cc @nikos

Επιβεβαιώνω ότι ήτο πολύ ανήσυχος ψες. 

Λίγο όταν φόρεσε το γυαλί ηλίου ηρέμησε. 

Όταν ανοίξει το εστιατόριο θα ερημώσει η σουίτα του. 

Link to comment
Share on other sites

Διαιτητές απ τον κύκλο του Κλάντεμπεργκ ακόμη..... Πορτογάλοι βαρίστες.... Μακεδονομάχοι ρεφ με τον Βόλο, Σιδηρόπουλος σε ματς δύσκολο που κινδυνεύει η έδρα σου με τιμωρία, ο οποίος μια εβδομάδα πριν είχε εφεύρει πέναλτι υπερ του βάζελου μέσω βαρ.... κάτι σάπιο υπάρχει... Περιμένω να μυρίσει, γιατί σίγουρα θα μυρίσει. Ελπίζω κ εύχομαι να μην έχουμε τα περσινά.

Link to comment
Share on other sites

Μελισσανίδης για Μπαλτάκο: «Είναι έντιμος, τον εκτιμώ - Είναι πιο Παναθηναϊκός από τον Αλαφούζο!»

Ο Δημήτρης Μελισσανίδης στην σημερινή συζήτηση του με τους δημοσιογράφους αναφέρθηκε και στον πρόεδρο της ΕΠΟ Τάκη Μπαλτάκο και την κατάσταση στο ελληνικό ποδόσφαιρο.

-Για το πως θα καλυτερεύσουν τα πράγματα στο ελληνικό ποδόσφαιρο:

«Πρέπει να γίνει αναβάθμιση, πρέπει να σταματήσει η τοξικότητα από όλους. Θα μείνουν στο τέλος μόνοι τους οι τοξικοί, θα το καταλάβουν. Έτσι σκέφτομαι εγώ το ποδόσφαιρο. Άλλοι θέλουν να έχουν Γκρανκάσες στις Ομοσπονδίες. Τον Μπαλτάκο εγώ τον εκτιμώ σαν άνθρωπο και επιστήμονα. Του κάνουν πόλεμο. Θέλουν να βάλουν τους δικούς τους. Και να σας πω και κάτι άλλο, κανένας ΑΕΚτζής δεν είναι στην ΕΠΟ. Ο Μπαλτάκος είναι Παναθηναϊκάκιας. Πιο Παναθηναϊκός από τον Αλαφούζο. Είναι έντιμος. Άστον να δούμε τι θα κάνει. Θα κριθεί και αυτός».

 

Link to comment
Share on other sites

Μελισσανίδης για Μαρινάκη: «Αν θέλει ξενάγηση θα το δούμε - Αν έρθουν είναι καλοί στις αντιγραφές, μπορεί να αντιγράφουν πράγματα...»
 
Μελισσανίδης για Μαρινάκη: «Αν θέλει ξενάγηση θα το δούμε - Αν έρθουν είναι καλοί στις αντιγραφές, μπορεί να αντιγράφουν πράγματα...»

Κάποια στιγμή στην σημερινή συζήτηση που είχε στο νέο γήπεδο της ΑΕΚ ο Δημήτρης Μελισσανίδης με τους δημοσιογράφους αναφέρθηκε και στον Βαγγέλη Μαρινάκη και ειδικότερα στην πρόσκληση που του είχε κάνει για να έρθει στα εγκαίνια στην «Αγιά Σοφιά-OPAP Arena».

Για το ότι κάλεσε τον Μαρινάκη στα εγκαίνια και το εάν σκέφτεται να τον καλέσει για μια ξενάγηση στο γήπεδο απάντησε ο ίδιος: «Δεν το έχω σκεφτεί. Εγώ τότε έκανα αυτό που έπρεπε. Θα το δούμε για ξενάγηση αν το θέλει και ο ίδιος. Αν έρθουν είναι καλοί στις αντιγραφές, μπορεί να αντιγράφουν πράγματα…».

Link to comment
Share on other sites

-Για τη μάχη του τίτλου:

«Κανείς δεν ξέρει ποιος θα πάρει το πρωτάθλημα. Κάποτε ξέραμε από πριν τι θα γίνει. Πιστεύουμε ότι έχουμε καλή ομάδα. Έχουμε έδρα, η διαδρομή θα δείξει. Και ο Παναθηναϊκός είναι δυνατός, μια νοικοκυρεμένη ομάδα. Θέλω να το πάρει η ΑΕΚ φυσικά! Αλλά να σας πω κάτι, αν δεν το πάρει η ΑΕΚ, χίλιες φορές να το πάρει ο Παναθηναϊκός. Μεγάλη ομάδα είναι, μετά από τόσα χρόνια μπορεί να το δικαιούται. Στη διεκδίκηση όμως είναι και ο Ολυμπιακός και ο ΠΑΟΚ, θα δούμε».

Link to comment
Share on other sites

Μελισσανίδης για γήπεδο: «4 φορές πήγαμε στο ΣτΕ - Εμείς δεν χρωστάμε, σε άλλα γήπεδα δεν πλήρωσε κανείς τίποτα!»

Ο Δημήτρης Μελισσανίδης μίλησε για τα εμπόδια που συνάντησε για το νέο γήπεδο της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια

Το μεγάλο όνειρο που έκανε πραγματικότητα ο Δημήτρης Μελισσανίδης ήταν το νέο γήπεδο της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια. Για να το καταφέρει όμως πέρασε πολλά. Και εκεί στάθηκε ο ίδιος μιλώντας στους δημοσιογράφους αναλύοντας μερικά από όσα… βίωσε στο πέρασμα των ετών.

Ο Μελισσανίδης για το νέο γήπεδο της ΑΕΚ

-Για τα εμπόδια που μπήκαν για το γήπεδο και τις άλλες ελληνικές ομάδες που θέλουν να φτιάξουν το γήπεδο τους:

«Το τι τραβήξαμε εμείς για το γήπεδο… Τέσσερις φορές πήγαμε στο ΣΤΕ. Μια φορά αν τύχαινε κάτι, να πέσεις κάπου σε κάποιον δικαστή, θα τελείωνε. Δεν ποτέ όμως ότι δεν θα κάνουμε το γήπεδο. Ήταν στόχος ζωής να το κάνω. Δέχτηκα πόλεμο. Έτρεξα και τα κατάφερα. Μακάρι όλοι όμως να κάνουν καινούργια γήπεδα. Και ο Παναθηναϊκός και ο ΠΑΟΚ να ανέβει το επίπεδο του πρωταθλήματος. Το θεωρώ κουτό να μην θέλουν κάποιοι να κάνουν οι αντίπαλες ομάδες γήπεδο. Λέγανε κάποιοι για Τσαμπα-Σοφιά. 20 εκατομμύρια πήραμε, 75 στοίχισε το γήπεδο. Αλλού είδαμε τι έγινε, έγινε η κλοπή του τρένου και δεν πλήρωσε κανείς, τίποτα».

-Για τον Πογιέτ που ήρθε στην «Αγιά Σοφιά» και φαίνεται να έχει αποφασίσει πως θα είναι η επόμενη έδρα της Εθνικής ομάδας:

«Με μεγάλη μας χαρά να έρθει η Εθνική και να κάνει έδρα της την Αγιά Σοφιά. Έχει καλή ομάδα. Μακάρι να έρθει η Εθνική, το γήπεδο έχει όλες τις προδιαγραφές να την φιλοξενήσει, γιατί όχι».

-Κάποιοι εκτιμούν πως το γήπεδο πρέπει να μετονομαστεί κάποια στιγμή σε Δημήτρης Μελισσανίδης…

«Το γήπεδο έχει το όνομα του, Αγιά Σοφιά. Έχει και το εμπορικό του όνομα, ΟΠΑΠ Arena. Άστα αυτά τώρα. Δεν χρειάζεται. Νομίζω ότι έγινε εδώ έγινε με μεράκι. Είχα προσωπική επίβλεψη σε όλα. Μπαίνω στους χώρους, μπαίνω στο λόμπι και νομίζω ότι μπαίνω στο ξενοδοχείο Four Seasons. Ο ΑΕΚτζής πρέπει να προστατεύσει το γήπεδο μας πλέον».

-Τι χρονοδιάγραμμα υπάρχει για τα Μουσεία;

«Σε 5-6 μήνες πιστεύω να τα κάνουμε όλα. Είναι το Δάσος που πρέπει να φτιαχτεί, κάποιες άλλες εργασίες, φυσικά τα Μουσεία. Τώρα όλα έχουν μπει στο δρόμο τους. Θα γίνουν όλα. Σε κάθε περίπτωση στην καινούργια σεζόν θα είμαστε έτοιμοι στα πάντα».

-Για το πως θα αξιοποιηθεί το γήπεδο:

«Θα υπάρχουν ξεναγήσεις μέσα στο γήπεδο. Θα υπάρχουν αυτοκινητάκια γκολφ μεγάλα δέκα θέσεων που θα κάνουν τουρ όλον τον κόσμο. Θα έρθουν σχολεία. Θα το εκμεταλλευτεί η ΑΕΚ το γήπεδο. Θα δίνω τα αποδυτήρια, όλους τους χώρους στις εταιρίες για να κάνουν μίτινγκ. Θα μπορούν εταιρίες να παίρνουν το γήπεδο να κάνουν εκδηλώσεις ακόμα και παιχνίδια μεταξύ τους οι εταιρίες να πληρώνουν και να νοικιάζουν το γήπεδο από την ΑΕΚ που θα βγάζει έσοδα ακόμα και από τα εισιτήρια σε αυτές τις περιπτώσεις».

Link to comment
Share on other sites

Κατά την καθιερωμένη ετήσια συνάντησή του με τους εκπροσώπους των ΜΜΕ, ο Δημήτρης Μελισσανίδης αναφέρθηκε και στην κατάσταση που επικρατεί στο ελληνικό ποδόσφαιρο. 

«Να φύγει το μίσος, να φύγει η τοξικότητα», είπε χαρακτηριστικά ο ισχυρός άνδρας της ΠΑΕ ΑΕΚ, ενώ αναφερόμενος στη μάχη του τίτλου εξήρε τον Παναθηναϊκό λέγοντας χαρακτηριστικά: «Ο Παναθηναϊκός είναι ο Παναθηναϊκός είναι δυνατός, μια νοικοκυρεμένη ομάδα. Θέλω να το πάρει η ΑΕΚ φυσικά! Αλλά να σας πω κάτι, αν δεν το πάρει η ΑΕΚ, χίλιες φορές να το πάρει ο Παναθηναϊκός. Μεγάλη ομάδα είναι, μετά από τόσα χρόνια μπορεί να το δικαιούται».

 

Επίσης αναφέρθηκε στη διαιτησία, ενώ μίλησε και για την απόφαση Πογιέτ να ζητήσει για έδρα της Εθνικής την OPAP Arena.

 
 

Αναλυτικά τα όσα είπε ο Δημήτρης Μελισσανίδης

-Για την κατάσταση στο ελληνικό ποδόσφαιρο:

«Θέλω να δείχνουμε αγάπη. Να φύγει το μίσος, να φύγει η τοξικότητα. Να ανεβάσουμε επίπεδο το ποδόσφαιρο, δεν χρειάζεται τόση αντιπαλότητα. Κάποιοι λίγοι που έχουν μείνει, θα μπουν κι αυτοί στον ίσιο δρόμο».

-Την άποψη του για τη διαιτησία στην Ελλάδα γιατί βλέπουμε ότι υπάρχουν λάθη;

«Για να είμαι ειλικρινής, εγώ πιστεύω ότι η διαιτησία έχει φτιάξει στην Ελλάδα. Τα παλαιότερα χρόνια, τέτοια εποχή, ξέραμε τον πρωταθλητή. Τα λάθη πάντα θα υπάρχουν. Κάποια φορά θα έχουν παράπονα οι μεν κάποια οι δε. Πιστεύω ότι η διαιτησία έχει φτιάξει, αν συγκρίνουμε λέω πάντα με όσα γίνονταν».

 

-Για τον Πογιέτ που ήρθε στην Αγιά Σοφιά και φαίνεται να έχει αποφασίσει πως θα είναι η επόμενη έδρα της Εθνικής ομάδας:

«Με μεγάλη μας χαρά να έρθει η Εθνική και να κάνει έδρα της την Αγιά Σοφιά. Έχει καλή ομάδα. Μακάρι να έρθει η Εθνική, το γήπεδο έχει όλες τις προδιαγραφές να την φιλοξενήσει, γιατί όχι».

-Για το πως θα καλυτερεύσουν τα πράγματα στο ελληνικό ποδόσφαιρο:

«Πρέπει να γίνει αναβάθμιση, πρέπει να σταματήσει η τοξικότητα από όλους. Θα μείνουν στο τέλος μόνοι τους οι τοξικοί, θα το καταλάβουν. Έτσι σκέφτομαι εγώ το ποδόσφαιρο. Άλλοι θέλουν να έχουν Γκρανκάσες στις Ομοσπονδίες. Τον Μπαλτάκο εγώ τον εκτιμώ σαν άνθρωπο και επιστήμονα. Του κάνουν πόλεμο. Θέλουν να βάλουν τους δικούς τους. Και να σας πω και κάτι άλλο, κανένας ΑΕΚτζής δεν είναι στην ΕΠΟ. Ο Μπαλτάκος είναι Παναθηναϊκός. Πιο Παναθηναϊκός από τον Αλαφούζο. Είναι έντιμος. Άστον να δούμε τι θα κάνει. Θα κριθεί και αυτός».

-Για τη μάχη του τίτλου:

«Κανείς δεν ξέρει ποιος θα πάρει το πρωτάθλημα. Κάποτε ξέραμε από πριν τι θα γίνει. Πιστεύουμε ότι έχουμε καλή ομάδα. Έχουμε έδρα, η διαδρομή θα δείξει. Και ο Παναθηναϊκός είναι δυνατός, μια νοικοκυρεμένη ομάδα. Θέλω να το πάρει η ΑΕΚ φυσικά! Αλλά να σας πω κάτι, αν δεν το πάρει η ΑΕΚ, χίλιες φορές να το πάρει ο Παναθηναϊκός. Μεγάλη ομάδα είναι, μετά από τόσα χρόνια μπορεί να το δικαιούται. Στη διεκδίκηση όμως είναι και ο Ολυμπιακός και ο ΠΑΟΚ, θα δούμε».

Link to comment
Share on other sites

οσα και να του εχω σουρει στο τελος βγηκε μαγκας . ενα πραγμα που θα επρεπε να σκεφτουν για το γηπεδο ειναι οτι μια εστω θυρα επρεπε να την κρατησουν για την επαρχια . εχουν τρεξει πολλα πολλα χιλιομετρα για να ερθουν στο νταχαου και ειναι κριμα να μην εχουν σχεδον πιθανοτητα για καποια χρονια 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bitter3011 said:

οσα και να του εχω σουρει στο τελος βγηκε μαγκας . ενα πραγμα που θα επρεπε να σκεφτουν για το γηπεδο ειναι οτι μια εστω θυρα επρεπε να την κρατησουν για την επαρχια . εχουν τρεξει πολλα πολλα χιλιομετρα για να ερθουν στο νταχαου και ειναι κριμα να μην εχουν σχεδον πιθανοτητα για καποια χρονια 

Του χρόνου η 46 και η 48,  τα διαρκειας των οποίων δεν θα ανανεωθούν , θα παιξουν αυτό τον ρόλο μάλλον, αλλά μόνο στις ελληνικές διοργανώσεις. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τα έσοδα 40Μ από το γήπεδο είναι αυτό που εξασφαλίζει την ΑΕΚ. Και είναι αυτό που φοβάται κ ο στιχουργός. Καθώς είναι το μίνιμουμ. Αν βάλουμε κ πιθανά ευρωπαϊκά έσοδα το ποσό μπορεί να ξεπεράσει κ τα 60Μ. Χωρίς καν να χρειαστεί ο εκάστοτε ιδιοκτήτης να βάλει έστω κ 5ευρω. Αν δε, υπάρξει κ κανένας τρελός, καυλωμένος, να χώσει κιόλας, γάματα με μαύρα γράμματα Βαγγέλη. Μένει φυσικά η διάθεση του ιδιοκτήτη να επενδύσει αυτά τα λεφτά στην ομάδα. Ίσως το επόμενο καλοκαίρι να είναι πιο μεγάλο από το φετινό, τελικά.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×