Jump to content

Recommended Posts

3 minutes ago, Vagos21 said:

Ας ξεκινήσουν το ψάξιμο, Μάιο να έχουμε νεο προπονητή. Να ξεκινήσει ο σχεδιασμός νωρίς να πάει η ομάδα σωστα σε προετοιμασία. Ας δείξουμε μια σοβαρότητα στα πιο λογικά πράγματα. 

Θα ειχα ξεκινησει ηδη να βρω και να ετοιμασει την ομαδα αφου την δει . Μαιο θα ειναι αργα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Αδιανόητες υπερβάσεις κάθε ένας από αυτούς.

Αυτό έδειξε το καλοκαίρι με Ρεμπροφ. Ένας νορμαλ πρόεδρος θα τους είχε ένα τηλεφωνο 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, The Magician said:

Whats-App-Image-2022-02-15-at-17-18-10.jpg

Φαντάζομαι καρό σακάκι στην τρίτη επιστροφή και κλείνω τα μάτια κι ονειρεύομαι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει Σάντος. Σοβαροί να είμαστε. Ένας τρόπος να κερδηθεί χρόνος είναι. 

Υπάρχει τεράστια απόσταση από το "ένας Σάντος μας χρειάζεται" μέχρι να τον κλείσεις. Η οποιαδήποτε κουβέντα ούτως ή άλλως είναι για μετά το μουντιάλ. 

Ένας τρόπος να ηρεμήσει/προσμονεί ο αεκτζής είναι ο δάσκαλος. 

Θα πάνε με Γιαννίκη εκτός αν εξακολουθήσουν να σφυρίζουνε κουκούνες από τους μικρούς.

Εδώ έχασες με 1-0 στο Καραϊσκάκης και ο ΤΤ μόνο που δε βγήκε με καμπαρντίνα στο πάρκο.

Δεν υπάρχει σωτηρία.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Ακριβψς... ποιος σαντος... χρονο αγοραζει να μη γινει τπτ. Και  βα γεμιζουν τα ρεπορταζ οι κεφτεδοτσαταληδες

Link to comment
Share on other sites

κανενα αγχος ...θα χασομεν και την Ευρωπη... 

Καλυτερα να μην εχει να μετραει ο Δηματος

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris manousopoulos said:

Ακριβψς... ποιος σαντος... χρονο αγοραζει να μη γινει τπτ. Και  βα γεμιζουν τα ρεπορταζ οι κεφτεδοτσαταληδες

Ετσι. Προσμονη στον χαζο ΑΕΚτζη να γινουν τα μπαραζ και ετσι θα εχουμε φτασει Πασχα. Με Γιαννικη και ξενερωμενους ολους , Και κερδισμενο χρονο ο Μιμης γιατι εχει βρεθει σε αδιεξοδο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Araujo21 said:

Ετσι. Προσμονη στον χαζο ΑΕΚτζη να γινουν τα μπαραζ και ετσι θα εχουμε φτασει Πασχα. Με Γιαννικη και ξενερωμενους ολους , Και κερδισμενο χρονο ο Μιμης γιατι εχει βρεθει σε αδιεξοδο 

Ως το Πασχα θα χουμε και αλλα σηριαλ. Πχ θα διαπραγματευομαστε κανα μηνα την ρητρα Τζουμπερ. 🤡

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Αλμπάνης πάντως πετάει φωτιές, σκόραρε κ με τον πρωτελευταίο στην Κύπρο. Απλά ενημερωτικά.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Ως το Πασχα θα χουμε και αλλα σηριαλ. Πχ θα διαπραγματευομαστε κανα μηνα την ρητρα Τζουμπερ. 🤡

Κατσε , δεν παιρνουμε αποφασεις αν δεν κλεισει ο νεος προπονητης και δεν τους δει ολους 

Link to comment
Share on other sites

Eντάξει για τον Σάντος είναι προφανώς σανό, το γράψαμε. Ακριβός ακόμα και αν μειωθούν οι απαιτήσεις, θα έχει προτάσεις εθνικών ομάδων ή συλλόγων, θα θέλει σωστά δομημένες καταστάσεις κλπ.

Ωστόσο εδώ υπάρχει και το εξής:
Έστω ότι συμφωνεί η ΑΕΚ με τον κάθε Σάντος, αυτός θα ερχόταν το καλοκαίρι. Μέχρι τότε όμως υπάρχουν περί τους 14-15 αγώνες. Ποιος παίρνει τη θέση του Γιαννίκη;
Οφρυδόπουλος; Ένας ξένος που δεν θα ερχόταν για τόσο λίγο;

 

Link to comment
Share on other sites

Όνομα στον πάγκο. Οχύρωση της ομάδας με προσωπικότητες που τίμησαν τη φανέλα. Μπρούνο Αλβες, Τσιγκρινσκι είναι στα πόδια σου. Σκοκο, Ουγκο Αλμειδα, Γκουντγιονσεν….Μετά Ζουλιο Σεζαρ, Μαντούκα, Ραιτ, Σεντενο, Μαιστοροβιτς με ειδικο ρόλο, σκάουτερ, ακαδημίες στο εξωτερικό, χίλια δυο. 
 

Να μπαίνουν παιδιά στα αποδυτήρια που να αποπνέουν σεβασμό. Πρωταθλητες. Με παραστασεις. Με αρχιδια. Να βλέπουν προπονητή και να ντρέπονται να τον κοιτάξουν στα μάτια. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ έχει ακριβώς ίδια πορεία με περυσι.
Οι βασικές αλλαγές που έγιναν στο ρόστερ είναι οι εξης:

Στανκοβιτς αντί Αθανασιαδη  

Ρότα/Μισελεν αντί Μπακακη/Βασιλαντωνο

Μοχαμαντι/Χατζισαφι αντί Λόπες/Ινσουα

 Βρανιες/Τζαβελλα/Μητογλου αντί Τσιγκρινσκι/Νεντελτσιαρου/Χνιντ 

Λε Ταλεκ αντί Κρστιτσιτς

Αμραμπατ/Τσουμπερ/Γεβτιτς αντί Λιβαγια/Αλμπάνη/Μαχαίρα

Αραουχο αντί Ολιβέιρα 

 

Τελικα διερωτώμαι: αν είχαμε προπονητη κι όχι αυτους τους 2 λουκουμαδες, αν είχαμε και καλύτερα «Σπατα», ήταν τελικά αρκετες οι αλλαγές για κάτι πολύ καλυτερο;

Ή τελικά και αυτό το ρόστερ το Υπερεκτιμήσαμε επειδή το περσινό ήταν τραγικο; 
 

Σοβαρα διερωτωμαι πλέον. Περα από το γνωστό θέμα με τους χαφ εννοω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Η ΑΕΚ έχει ακριβώς ίδια πορεία με περυσι.
Οι βασικές αλλαγές που έγιναν στο ρόστερ είναι οι εξης:

Στανκοβιτς αντί Αθανασιαδη  

Ρότα/Μισελεν αντί Μπακακη/Βασιλαντωνο

Μοχαμαντι/Χατζισαφι αντί Λόπες/Ινσουα

 Βρανιες/Τζαβελλα/Μητογλου αντί Τσιγκρινσκι/Νεντελτσιαρου/Χνιντ 

Λε Ταλεκ αντί Κρστιτσιτς

Αμραμπατ/Τσουμπερ αντί Λιβαγια/Αλμπάνη 

Αραουχο αντί Ολιβέιρα 

 

Τελικα διερωτώμαι: αν είχαμε προπονητη κι όχι αυτους τους 2 λουκουμαδες, αν είχαμε και καλύτερα «Σπατα», ήταν τελικά αρκετες οι αλλαγές;

Ή τελικά και αυτό το ρόστερ το Υπερεκτιμήσαμε επειδή το περσινό ήταν τραγικο; 
 

Σοβαρα διερωτωμαι πλέον. Περα από το γνωστό θέμα με τους χαφ εννοω.

Και που κάνουμε την ίδια πορεία με πέρυσι ( προς το παρόν ) έγινε κάτι ? 

Υπάρχει κάποιο θέμα από την διοίκηση ? 

Όχι . Είναι η απάντηση .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skepastos said:

Για μένα 3 είναι τα κριτήρια. 
1. Πρωταθλητισμος

2. Προσωπικοτητα

3. Χρόνια παραμονής σε ομαδες

Κλοντ Πιελ, Ρούντι Γκαρσια, Ρουι Βιτορια, Μαρσέλ Κολερ διαθέτουν αυτά τα 3 για μένα πλην Σαντος εννοείται. Πιστεύει κανεις ότι μπορεις  να τους προσεγγίσεις; 

Για μέχρι Καναντι βλέπω εύκολη προσέγγιση.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nikos said:

Η ΑΕΚ έχει ακριβώς ίδια πορεία με περυσι.
Οι βασικές αλλαγές που έγιναν στο ρόστερ είναι οι εξης:

Στανκοβιτς αντί Αθανασιαδη  

Ρότα/Μισελεν αντί Μπακακη/Βασιλαντωνο

Μοχαμαντι/Χατζισαφι αντί Λόπες/Ινσουα

 Βρανιες/Τζαβελλα/Μητογλου αντί Τσιγκρινσκι/Νεντελτσιαρου/Χνιντ 

Λε Ταλεκ αντί Κρστιτσιτς

Αμραμπατ/Τσουμπερ αντί Λιβαγια/Αλμπάνη 

Αραουχο αντί Ολιβέιρα 

 

Τελικα διερωτώμαι: αν είχαμε προπονητη κι όχι αυτους τους 2 λουκουμαδες, αν είχαμε και καλύτερα «Σπατα», ήταν τελικά αρκετες οι αλλαγές για κάτι πολύ καλυτερο;

Ή τελικά και αυτό το ρόστερ το Υπερεκτιμήσαμε επειδή το περσινό ήταν τραγικο; 
 

Σοβαρα διερωτωμαι πλέον. Περα από το γνωστό θέμα με τους χαφ εννοω.

Η ομάδα είναι στα ίδια ανασταλτικα παρότι ακόμα και στην τετράδα της αμυνας  είναι αρκετά καλύτερα. 

Τόσο αριστερά, όσο και δεξιά με Ροτα.

Οι δε Μητογλου, Τζαβέλλας καλύτεροι των Χνιντ,Νεντε, Σβάρνα παρότι δεν είναι για βασικοί.

Το ότι ακριβώς συγκρινόμενη η ομάδα με τον εαυτό της τον περυσινό, είναι στα ίδια, δείχνει τις αστοχίες.

Το έγραφα στο -1. 

Πως αν ο προπονητής δεν πετύχει,  θα έχουμε τα ίδια.  

Χαρακτηριστικό παράδειγμα και ο ΠΑΟΚ. Πέρυσι στην κανονική διάρκεια ήταν πιο κάτω και από την ΑΕΚ και δίχως Ευρώπη. Φέτος ήδη πιο πάνω με Λουτσεσκου. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bluesman said:

Η ομάδα είναι στα ίδια ανασταλτικα παρότι ακόμα και στην τετράδα της αμυνας  είναι αρκετά καλύτερα. 

Τόσο αριστερά, όσο και δεξιά με Ροτα.

Οι δε Μητογλου, Τζαβέλλας καλύτεροι των Χνιντ,Νεντε, Σβάρνα παρότι δεν είναι για βασικοί.

Το ότι ακριβώς συγκρινόμενη η ομάδα με τον εαυτό της τον περυσινό, είναι στα ίδια, δείχνει τις αστοχίες.

Το έγραφα στο -1. 

Πως αν ο προπονητής δεν πετύχει,  θα έχουμε τα ίδια.  

Χαρακτηριστικό παράδειγμα και ο ΠΑΟΚ. Πέρυσι στην κανονική διάρκεια ήταν πιο κάτω και από την ΑΕΚ και δίχως Ευρώπη. Φέτος ήδη πιο πάνω με Λουτσεσκου. 

Το ερώτημα είναι το εξης: τωρα από ο,τι φαίνεται θα τερματισεις πχ στο -30, με προπονητη θα ήσουν στο -20 ή θα μπορουσες και να είσαι στο -5; 

Εγω δεν μπορώ να το απαντησω ευκολα, είναι τόσο τραγικη η αποτυχία και πάλι φετος.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Vagos21 said:


out of topic alert

Λίγο άσχετο αλλα το παραθέτω ως βίωμα, μετά από τις τελευταίες μαύρες μέρες. 
Έπεσα χθες κατά τις 12, κουρασμένος να κοιμηθώ. Έχοντας χαζέψει λίγο ΚΜ έκλεισα τα μάτια μου σκεφτόμενος τι καλά που δεν έχουμε αγώνα μέσα στην εβδομάδα. 
 

καποια στιγμή κατά την διάρκεια της νύχτας, μετά από άνευ ουσίας όνειρα, βρίσκομαι μόνος μου σε μια καφετέρια. Διαβάζω εφημερίδα ήρεμα, απολαμβάνοντας τον ήλιο, μέχρι που ξαφνικά ξεπροβάλει ο Μελ με γνωστή αμφίεση που τονίζει την γεροκοιλια & μαύρο γυαλί εμπόριο αρμανι.

μου λέει να κάτσω; Κάτσε προεδρε λέω, φυσικά. «Σε βλέπω αγχωμένο μου λέει». Είμαι προεδρε του λέω. Δεν πάει καλά η ομάδα. «Ρε μην αγχώνεσαι. Σε 10 λεπτά βάλε sport fm να ακούσεις τι χαφαρα έκλεισα. Και σε μια εβδομάδα να δεις τι προπονηταρα θα φέρω» 

πες μου το όνομα προεδρε, θα δεις μου λέει , με το γνωστό χαμόγελο (χωρίς πούρο)

χαμογελασα, και καπου εκεί πρέπει να ξύπνησα. Ομολογώ γελαγα με την κατάντια μου, να έχω τέτοια έννοια τον Παπαρα και στον ύπνο μου. 

εχω πάθει ίδιο σκηνικό νομιζω τοτε που σκουπισε ο μπινες τον Πογετ.τραγικο να σου σκαει ο τίγρης στον ύπνο, αν και στα όνειρα φαίνεται λογικός ανθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×