Jump to content

Μεταγραφές Αγιάς Σοφιάς Καλοκαίρι 2022


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Ο Χατζισαφι είναι εκνευριστικά αργός. Είναι μια τρύπα στην άμυνα. Θα έπρεπε να έχει αποδεσμευτει.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Fermion said:

Ειναι καποιες προσβολες που μπορω να τις ανεχτω,καποιες αλλες ομως ξεπερνουν καθε οριο.

Ως εδω.

 

Στον Ματίας πες τα, φοβαμαι ότι θα τον βάλει Λεωφόρο πάλι και θα έχουμε τρελά νεύρα 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, agelos said:

Ο Τσουμπερ δεν είναι ο επιδραστικος παικταράς που πίστεψα στην αρχή της περσινής σεζον ότι είναι, αλλά δεν είναι και καμιά τρύπα.

Τίμιος, τα δίνει όλα, αλλά του λείπουν βασικά στοιχεία. Δεν ξέρω αν τα είχε παλιότερα και απλά τον έκαψε η ομαδα.

416 ματς καριερας εχει με 72 γκολ και 44 ασιστς, δηλαδη κατα μο εχει συμμετοχή σε γκολ (ειτε σκοράροντας ειτε δινοντας ασιστ) ανα 236'.

Στην ΑΕΚ παντως σε 41 ματς εχει 8 γκολ και 4 ασιστς, δηλαδη κατα μο εχει συμμετοχή σε γκολ (ειτε σκοράροντας ειτε δινοντας ασιστ) ανα 265'.

Κατω απο τον γενικό μο του, που βεβαια δικαιολογείται στο μπουρδελο που ήμασταν περσι. Ωστοσο δεν νομιζω τον πηραμε για σκόρερ ή δημιουργό. Θα πάρεις γκολ και δημιουργία μεν, αλλα θα πάρεις και αλλα πραγματα. Το σημαντικότερο όλων ομως ειναι οτι δειχνει να γουσταρει εδω.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kostas21 said:

η ομαδα δεν εχει παικτες οροσημα με χαρακτηρα καπτεν που να τραβανε την ομαδα κ να την ανεβαζουν ψυχολογικα. Αλλα κ οποτε καποιος παει να κανει κατι τετοιο, ο Μανταλος τον βαζει στη θεση του.

Σαπιος καπτεν σαπια ομαδα

Ενταξει τώρα Βιντα, Σιντιμπε, Τζουμπερ και Αραουχο ειναι θεωρητικα οντότητες ποδοσφαιρικα σημαντικές, ενω ο τελευταίος εχει και ηγετική παρουσια και κανει γκολ στον κοσμο. Αν και μου φαίνεται πως περισσοτερο ο Αλμειδα προσπαθει να επιβληθει ως ηγετης στο αγωνιστικό οπως πχ ηταν και ο Βάτραχος καποτε. Επισης ποιος Μανταλος μωρε πλεον; Ψιλοξοφλημενος ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris manousopoulos said:

Εμενα ο τσουμπερ φουλ μπακ μου κανει.

Ε σαφως και κανει. Αν είχες και σοβαρο αριστεροποδαρο CB που να ξέρει μπαλα, θα σουν άψογα με τριαδα πισω και Σιντιμπε-Τζουμπερ φουλ μπακ.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Ε σαφως και κανει. Αν είχες και σοβαρο αριστεροποδαρο CB που να ξέρει μπαλα, θα σουν άψογα με τριαδα πισω και Σιντιμπε-Τζουμπερ φουλ μπακ.

Πλανιτς like this post     Αργα ή γρηγορα θα ερθει στην ΑΕΚ οπως λεει και ο κεφτες 😂😂

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειδα το βιντεο και με τον Ολλανδο. Καλο φηλινγκ μου έβγαλε, τουλαχιστον δεν θα θαυμάζει τον Ολυμπιακο αισθανόμενος πως του πέφτουμε λίγοι, το αντίθετο μαλλον, ισως το δει και ως ευκαιρια καριερας να την κλεισει σε καλο επιπεδο με τιτλο-ους.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

δεν μιλησα για τεχνικα χαρακτηριστικα , αλλα για χαρακτηρα.

Ε ο Αραουχο δεν ειναι και εντελως ανύπαρκτος. Παρον στα περισσότερα σημαντικά ματς που θυμάμαι δινει και παρασύρει και άλλους. Αλλα ξαναλεω νομιζω περισσότερο ο Αλμειδα θελει να χει τον ρολο που περιγραφεις.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kostas21 said:

εχεις εσυ τον Τσινο παικτη που θα φαπωσει καποιον στην ενδεκαδα γιατι δεν παιζει καλα; δεν ειναι αρχηγικο ματηριαλ ο Τσινο. Τιμιος ειναι, τρεχει. Καπτεν δεν ειναι..

Εγω νομιζω εχει ψιλοπεθανει σήμερα ο τυπος του αρχηγου που θα "φαπωσει" καποιον απο την ενδεκαδα. Οχι μονο στην ΑΕΚ, αλλα και γενικοτερα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Εγω νομιζω εχει ψιλοπεθανει σήμερα ο τυπος του αρχηγου που θα "φαπωσει" καποιον απο την ενδεκαδα. Οχι μονο στην ΑΕΚ, αλλα και γενικοτερα.

ποτέ δεν πεθαίνει γιατί το ποδόσφαιρο παίζεται απο άντρες 20-35 ετών . Είτε σέβεσαι τον άλλον λόγο προσωπικότητας είτε λόγο φόβου . Ο τσίνο δεν έχει τπτ απο τα δυο καλό άγιο παιδί τίμιος παίκτης αλλα ηγέτης αρχηγός ούτε ακουμπάει. 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά αρχηγός είναι ο τσινο. 

Όπως ήταν και ο Σιμόες. 

Ο Μάνταλος δεν μπορεί να ναι αρχηγός γιατί είναι αμπαλος και κακός παιχτης. Δεν κάνει για ΑΕΚ. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goku21 said:

Μια χαρά αρχηγός είναι ο τσινο. 

Όπως ήταν και ο Σιμόες. 

Ο Μάνταλος δεν μπορεί να ναι αρχηγός γιατί είναι αμπαλος και κακός παιχτης. Δεν κάνει για ΑΕΚ. 

Ο σιμόες τσιτονόταν και ώρες ώρες γυάλιζε το μάτι του . Πόσες φορές έχει δεί το ούχο τσιτωμένο ? Καμία . Είναι καλό παιδί παίζει τη μπάλα του , προσπαθεί αλλα δεν έχει ποδοσφαιρικό τσαμπουκά .

Την άλλη φορά την είπε στο Λουτσένκο μέσα στη Τούμπα και τον ξεφτίλησε .Ο ούχο δεν θα το έκανε ποτέ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι νομιζω πως αφεντικό ειναι οποιος παιρνει τα περισσότερα στην σημερινή εποχή. Ειτε μιλαμε για μπαλα ειτε για οτι θέλετε. Επιεης κακα τα ψέματα, τι αρχηγοί και πουτσες μπλε; Αφου ολοι ξερουμε οτι αυριο για 5 φράγκα πανε στον αντίπαλο πανεύκολα. Τα ξερουν και μεταξυ τους αυτα. Οποτε ομαδες μικρές οπως οι Ελληνικες, περισσοτερο αξιζει να επενδύσουν στον ηγετη-προπονητη παρα στον καθε παιχτη που δεν παιζει να μεινει κιολας χρονια αν ειναι τοσο καλος. Ο ΠΑΟΚ πχ εχει Λουτσεσκου, ο Βαζελος Γιοβανοβιτς, εμεις Αλμειδα (θα δουμε). Πιο πιθανό είναι να σου κάτσει κοουτς-ηγετης τυπου Πογιετ παρα παιχτης τυπου Μανωλα, Καραπιαλη κλπ. Αμα εισαι βεβαια ομαδα τυπου Λιβερπουλ, Ρεαλ ή Μπαγερν ε ΟΚ. Εκτος αμα πας να φερεις πχ ως ΑΕΚ καναν Ιμπραιμοβιτς. Ε τότε ενταξει. Αλλα πόσοι τετοιοι υπαρχουν σημερα;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, moukie said:

Να βαλουμε το Βιντα που εβαζε κατι κωλοχερα την Κυριακη.

Ο Βιντα κανει για αυτη την δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

450 πληρώσαμε το Βόλο για τον Ολλανδός γράφει το transfermarkt . Λογικό και πολλά μου φαινεται για 32 χρονών παίκτη

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MITSAKLAS said:

Δεν έχω προσδοκίες από τον Φαν Βεερτ.

Ειλικρινείς να είμαστε.

Ότι μπορέσει να προσφέρει καλοδεχουμενο.

Ούτε σαν όνομα, ούτε σαν χαρακτηριστικά είναι αυτό που θέλαμε.

Καταλήγω ότι το καλύτερο δεύτερο φορ που φέραμε επί Μίμη, ήταν ο Πεκχαρτ που με τόσο ελαφρά τη καρδία τον διώξαμε.

Καλός αλλά κάναμε χρόνια με Πόνσε, Λιβαγια, Μπογε, Μπακασετα και ο άλλος έφερε Ζουζουνιδη και Αλεφ/Γιαννιωτα αντί να τους πλαισιώσει με χαφαρους και στοπεραρες 

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά τον Τσουμπερ, προχτές ήταν αυτός που μίλησε στον όρκο πριν τον αγώνα. Και πάντα σκυλιάζει στον αγωνιστικό χώρο. Απλά έχουν καταλάβει τη ρουτίνα του, τον κλείνουν 2 στην εσωτερική και ζορίζεται. Είναι όμως στις φάσεις, πατάει περιοχή, σουτάρει. Θα το βρει. Αν και εγώ είπα, θα έβαζα τους γρήγορους - τριπλαδοεους στα φτερά και θα εφερνα πιο κεντρικά αυτους που ψάχνουν το 1-2 όπως ο Τσουμπερ με τον Αμραμπατ, Πινεδα κλπ

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Skepastos said:

Οσον αφορά τον Τσουμπερ, προχτές ήταν αυτός που μίλησε στον όρκο πριν τον αγώνα. Και πάντα σκυλιάζει στον αγωνιστικό χώρο. Απλά έχουν καταλάβει τη ρουτίνα του, τον κλείνουν 2 στην εσωτερική και ζορίζεται. Είναι όμως στις φάσεις, πατάει περιοχή, σουτάρει. Θα το βρει. Αν και εγώ είπα, θα έβαζα τους γρήγορους - τριπλαδοεους στα φτερά και θα εφερνα πιο κεντρικά αυτους που ψάχνουν το 1-2 όπως ο Τσουμπερ με τον Αμραμπατ, Πινεδα κλπ

Απλα εχει δουλεψει προπαγάνδα για Τζουμπερ και την ταχα κακη εξωγηπεδικη ζωη του. Αν επαιζε σε γαυρο και παοκ δεν θα ακούγαμε κιχ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Απλα εχει δουλεψει προπαγάνδα για Τζουμπερ και την ταχα κακη εξωγηπεδικη ζωη του. Αν επαιζε σε γαυρο και παοκ δεν θα ακούγαμε κιχ.

Παίχτης που δεν είναι αδιάφορος δεν με συγκινεί να τον κράξω. Ακόμα και αν είναι αμπαλος, ποσο μάλλον να είναι και Τσουμπερ

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα παιχταράς και επαγγελματίας είναι ο τσούμπερ. Αλλα είναι ρολίστας και αυτός όπως το 99% των ποδοσφαιριστών πλέον 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×