Jump to content

Μεταγραφές Αγιάς Σοφιάς Καλοκαίρι 2022


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Πάντως όπως έχουμε γράψει, ειδικά ο Araujo21, οι δημοσιογράφοι πολλές φορές δεν ξέρουν τίποτα. Όπως προκύπτει από τις δηλώσεις του Σιντιμπέ, βλέπε παρακάτω, η ΑΕΚ τον προσέγγισε πριν ενάμιση μήνα. Ουδείς το γνώριζε ή έστω ότι έγινε κρούση για αυτή τη θέση. Κατά τα άλλα ο Αλμέιδα δεν ήθελε δεξιό ακραίο αμυντικό ή τον ήθελε μόνο τον Σεπτέμβριο. Μάλιστα η προσέγγιση έγινε προτού φύγει ο Μισελέν.

Επίσης ο Σιντιμπέ λέει και κάτι γνωστό, πως ο Αλμέιδα μίλησε για ώρα μαζί του. Γενικότερα ο αργεντινός προπονητής κάνει μεγάλη συζήτηση με κάθε μεταγραφή αλλά και όχι μόνο. Αυτό γίνεται για να διασαφηνιστούν οι αγωνιστικές λεπτομέρειες αλλά και να γνωρίσει τρόπον τινά το υπόβαθρο του άλλου. Πολύ καλό αυτό.

Οι δηλώσεις του Σιντιμπέ

«Επικοινώνησε μαζί μου η ΑΕΚ πριν από ενάμιση μήνα μέσω του μάνατζέρ μου. Η Ελλάδα δεν ήταν η προτεραιότητά μου, αλλά μετά μου εξήγησαν το όλο πρότζεκτ, μου μίλησαν για το καινούργιο γήπεδο, την τρέλα των οπαδών και τον στόχο της κατάκτησης του πρωταθλήματος και όλα αυτά μου έδωσαν το κίνητρο για να έρθω.

Είναι ένα στάδιο που μοιάζει με τα μεγάλα γήπεδα της Ευρώπης. Είναι πολύ όμορφο. Ανυπομονώ να παίξω σε αυτό το γήπεδο, να γνωρίσω τους οπαδούς. Να φορέσω τα χρώματα της ΑΕΚ και να κερδίσω παιχνίδια σε αυτό το σπουδαίο γήπεδο.

 

Μίλησα με τον προπονητή. Είναι ενδιαφέρουσα προσωπικότητα. Μιλήσαμε για ποδόσφαιρο, αλλά και για πράγματα εκτός ποδοσφαίρου. Με ρώτησε για την οικογένειά μου, συνολικά για το περιβάλλον μου. Ο τρόπος που μου μίλησε είναι πολύ σημαντικός για εμένα. Και από εκεί και πέρα υπάρχει ένας κανόνας στο ποδόσφαιρο: ότι πρέπει να δουλεύεις συνέχεια και μετά να έχεις την επιθυμία συνέχεια να κερδίζεις. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη συζήτηση που είχα μαζί του.

Ο πρώτος μου στόχος είναι να κερδίσουμε την έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ. Ξέρω ότι υπάρχουν δύο θέσεις στο ελληνικό πρωτάθλημα. Φυσικά, να κερδίσουμε το πρωτάθλημα, ενώ και ο στόχος του κυπέλλου είναι πάντα σημαντικός.

Πρέπει να κάνουμε τα πάντα για να κερδίσουμε τα παιχνίδια και όσα περισσότερα τρόπαια γίνεται. Αλλά πρέπει να είμαστε σεμνοί και ταπεινοί και να μη σταματάμε να δουλεύουμε για να πετύχουμε τους στόχους μας, γιατί ξέρουμε ότι υπάρχουν πολλές ομάδες που έχουν τους ίδιους στόχους με εμάς».

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, yiannis_21 said:

Σοβαρευτείτε ρε μαλάκες που θα δώσει χρήμα ο Μελ να φέρει τον Χάμες.

Τα εχει παρει απο τους χορηγυς για ενα μπαμ λογω γηπεδου. Ουτε καν δικα του δεν δινει 

Link to comment
Share on other sites

Ο Χάμες νομίζω παίρνει 6-7 εκατομμύρια ευρώ στην αραπια. Δεν θα ζητήσει αν όχι τα ίδια, πέντε για Ελλάδα; Και νομίζω έχει δοθεί ως δανεικός.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bluesman said:

Ο Χάμες νομίζω παίρνει 6-7 εκατομμύρια ευρώ στην αραπια. Δεν θα ζητήσει αν όχι τα ίδια, πέντε για Ελλάδα; Και νομίζω έχει δοθεί ως δανεικός.

Για να λεει οτι μπορει να παιξει και Ελλαδα μαλλον εχει ριξει το κασε του στα εδω επιπεδα. Λογικα κανα 3αρι και ισως λιγοτερα  αν καλυψει και η ομαδα του ενα μερος 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι μερος απο το δημοσιευμα του Infobae για τις επιλογες του Χαμες. και το πηραν στο πορτοκαλι και το παρουσιαζουν οπως θελουν 


Αν και το κλείσιμο της αγοράς έχει ήδη ολοκληρωθεί στη συντριπτική πλειοψηφία των ευρωπαϊκών χωρών, συμπεριλαμβανομένης της μεγάλης πεντάδας (Ισπανία, Ιταλία, Γερμανία, Γαλλία και Αγγλία), ο πρώην παίκτης της Ρεάλ Μαδρίτης έχει ακόμα δύο επιλογές για να επιστρέψει στη γηραιά ήπειρο, την Πορτογαλία. και την Ελλάδα.

Το μεταγραφικό παζάρι στην Ελλάδα κλείνει στις 15 Σεπτεμβρίου και παρόλο που δεν είναι ένα από τα πιο ανταγωνιστικά πρωταθλήματα της Ευρώπης, έχει την παρουσία ορισμένων συλλόγων με μεγάλη ιστορία, όπως ο Παναθηναϊκός, ο Ολυμπιακός, ο ΠΑΟΚ, η ΑΕΚ, μεταξύ άλλων. Μερικά από αυτά αγωνίζονται σε ευρωπαϊκές διοργανώσεις και θα μπορούσαν να είναι μια καλή επιλογή για το Κολομβιανό '10'.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

Τον πήραν. Δεν είναι αστείο. Το γράφει το ίντερνετ.

Screenshot_20220909-220749_Chrome.jpg

Παμε να το αλλαξουμε ευκολο αυτο 😂😂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο παίκτης δεν είναι ελεύθερος. Θα πρέπει να πληρώσεις κ τους Άραβες για να τον πάρεις. Αδύνατα πράγματα για την Ελλάδα δηλ με το συμβόλαιο που έχει κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάνα καλό όνομα τυπου Σιντιμπε στο κέντρο της άμυνας η για αμυντικό μεσο;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bluesman said:

Υπάρχει κάνα καλό όνομα τυπου Σιντιμπε στο κέντρο της άμυνας η για αμυντικό μεσο;

Υπάρχει ο Στοπερμπε και ο Χαφερμπε αλλά είναι απλησίαστοι και οι δύο...

Αλήθεια έχουμε καταλήξει που χρειάζεται παίκτης ?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bluesman said:

Υπάρχει κάνα καλό όνομα τυπου Σιντιμπε στο κέντρο της άμυνας η για αμυντικό μεσο;

Χεκα gia kentro

Link to comment
Share on other sites

Just now, No11 said:

Τον προτιμώ από πρώην boy-wonder Χαμεζ...

Ασε με μωρέ με την Στεκα να πούμε.

Χαμες ελα μας έχει πιάσει τρελα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, baRon21 said:

Ασε με μωρέ με την Στεκα να πούμε.

Χαμες ελα μας έχει πιάσει τρελα.

Ρε @Bluesman από τότε που έκανε τη μεταγραφή με τα 80 μύρια η καριέρα του έγινε ταινία ελληνική...

280px-Wiki_cinema_katiforos.jpg

Link to comment
Share on other sites

https://www.transfermarkt.com/timothee-kolodziejczak/profil/spieler/84085
 

Αριστεροποδαρος, έχει να χασει ματς από τις 12 Σεπτεμβρίου του 2017, Γάλλος συμπαίκτης του Μουκουντι πέρυσι με γεμάτες σεζόν στην Λιγκ 1, αλλά εμείς έχουμε Κίτσο ε Ματίας, τον εμπιστεύεσαι τον Κατσαπλιά γαμω το κεφάλι σου και εσενα.

Ας τον πάρει στα χασομέρια αν θέλει να δώσει ψίχουλα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Παιχτουρα ο Κολοτζετζακ, βεβαια τρωει την κοκκινη καρτα οπως ο μανταλος τα πουτσοσκαμπιλα αλλα οκ 

 

Μακαρι να το φερναμε αλλα χλωμο

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, baRon21 said:

https://www.transfermarkt.com/timothee-kolodziejczak/profil/spieler/84085
 

Αριστεροποδαρος, έχει να χασει ματς από τις 12 Σεπτεμβρίου του 2017, Γάλλος συμπαίκτης του Μουκουντι πέρυσι με γεμάτες σεζόν στην Λιγκ 1, αλλά εμείς έχουμε Κίτσο ε Ματίας, τον εμπιστεύεσαι τον Κατσαπλιά γαμω το κεφάλι σου και εσενα.

Ας τον πάρει στα χασομέρια αν θέλει να δώσει ψίχουλα.

Εν τω μεταξύ παίζει να είναι ο ιδανικός στόπερ που ψάχναμε...

Αριστεροπόδαρος, 1,85 μπόι, παίζει και πλάγιο Μπακ... 

Στην τριάδα του Ματίας ιδανικό συμπλήρωμα...

Link to comment
Share on other sites

Η παράταση στα διαρκείας, η επιπλέον καθυστέρηση στο γηπεδο, δείχνει κερασάκι στην τούρτα από τον μέγιστο προεδρα 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vagos21 said:

Η παράταση στα διαρκείας, η επιπλέον καθυστέρηση στο γηπεδο, δείχνει κερασάκι στην τούρτα από τον μέγιστο προεδρα 

Δεν νομίζω ότι θα έχει επιπλέον καθυστέρηση.

Αν χαζέψεις και λίγο τα βιντεάκια πιο πολύ του πυροσβέστη ειδικά στην Καππαδοκίας δουλεύουν κάθε μέρα πολλά άτομα.

Δεν θα έβγαζε ποτέ επίσημη ανακοίνωση ότι μπαίνουμε 30 για να ηρεμήσει τον κόσμο, έτσι και αλλιώς αυτός πιστεύει ότι άμα μας άκουγε θα ήταν μαλακας.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×