Jump to content

Recommended Posts

Καλώσορίζω τον προπονητή της Αγία Σοφιας Opap Arena 

Θα αμφισβητηθεις θα λοιδωρηθεις αλλά στο τέλος θα δικαιωθεις 

Πιστευω  θα μας χαρισεις υπέροχες στιγμές. Ο λασπωτηρας να ανεμιζει όταν. Θα πανηγυρίζεις τα γκολ. 

Βάλε την ομάδα σε μια σειρά κοουτς

2+1 χρόνια έχεις να μας φτιάξεις. Έχουμε περάσει πολλα με τις  προηγουμενες επιλογές 

Ευχομαι να πανηγυρίζουμε όλοι μαζί στο τέλος. 

Vamos bien 

Μόνο μην σε πιστεψει ο @Bukowski ...  

Screenshot_6.jpg

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

O Mατίας Αλμέιδα λοιπόν είναι ο νέος τεχνικός της ΑΕΚ. Μαζί του θα φέρει έξι συνεργάτες, οι οποίοι αποχώρησαν μαζί του από τη Σαν Χοσέ.  Αναλυτικά το τιμ του Ματίας Αλμέιδα που έρχονται μαζί του στην Ένωση:

Ομάρ Ζαρίφ - Το δεξί χέρι

Ο Ομάρ Ζαρίφ είναι ο άμεσος συνεργάτης του Αλμέιδα. Γεννημένος στο Μπουένος Άιρε,  ο Ζαρίφ έχει πίσω του μεγάλη καριέρα ως ποδοσφαιριστής. Γνώρισε τον Αλμέιδα όταν είχε αναλάβει την Μπάνφιλντ και αυτός αγωνιζόταν εκεί ως εξτρέμ. Στα μέσα του 2015 κρέμασε τα παπούτσια του και μπήκε στο τεχνικό επιτελείο. Ακολούθησε τον Αλμέιδα στη Γουαδαλαχάρα αλλά και στο Σαν Χοσέ. Τους συνδέει βαθιά φιλία και είναι το δεξί του χέρι. 

Ντάνιελ Βέγα - Ο νέος συνεργάτης

Ο δεύτερος βοηθός του Αλμέιδα που θα τον ακολουθήσει στην Ελλάδα. Ήταν γκολκίπερ στους Earthquakes για τρία χρόνια και είχε δουλέψει με τον Αργεντίνο. Στις 11 Μαρτίου 2022 ανακοινώθηκε ότι μπαίνει στο τιμ του. Τον επέλεξε ο ίδιος ο Αλμέιδα. Έχει γεννηθεί στο Νεουκέν της Αργεντινής και ως τερματοφύλακας πέρασε μια διετία (2013-15) από την Ανόρθωση. 

Κάρλος Ρόα -Ο... διάσημος προπονητής τερματοφυλάκων

Η πιο αναγνωρίσιμη μορφή στο τιμ του Αλμέιδα. Ο παλαίμαχος γκολκίπερ που υπήρξε βασικός στην εθνική ομάδα της Αργεντινής. Είναι ο προπονητής τερματοφυλάκων του Αλμέιδα. Γνωρίστηκαν στη Ρίβερ και η συνεργασία τους ξεκίνησε το 2015 όταν και τον πήρε στην Γουαδαλαχάρα. 

Γκίντο Μπονίνι - Ο γυμναστής

Ο γυμναστής του Αλμέιδα, Γκίντο Μπονίνι προέρχεται από οικογένεια με μεγάλη παράδοση στον συγκεκριμένο τομέα. Ο πατέρας του, Λουίς Μαρία συνεργάζεται για πάνω από 20 χρόνια με τον Μαρσέλο Μπιέλσα. Ο Γκίντο Μπονίνι είναι από τους πιο «πιστούς» συνεργάτες του Αλμέιδα. Ξεκίνησαν να δουλεύουν μαζί στη Ρίβερ και τον έχει ακολουθήσει σε όλες τις ομάδες στις οποίες έχει εργαστεί. 

Φάμπιο Άλβαρες - Ο γιατρός 

Κινησιολόγος ο Φάμπιο Άλβαρες συνεργάζεται με τον Αλμέιδα από το 2017 όταν ήταν προπονητής στη Γουαδαλαχάρα. Θεωρείται εξπέρ στο είδος και έχει δουλέψει στο Sport Medical Center ως συνεργάτης της Adidas για την αποκατάσταση τραυματισμένων αθλητών τένις, χόκεϊ και φυσικά ποδοσφαίρου. 

Αγουστίν Σαλασάρ - Ο... σύνδεσμός 

Επισήμως στην ομάδα του Σαν Χοσέ έχει τον τίτλο του υπεύθυνου επικοινωνίας με το τεχνικό τιμ. Ουσιαστικά είναι μεταφραστής και συνεργάτης του Αλμέιδα. Κάθεται στον πάγκο και είναι από τα πλέον... ενεργά μέλη του επιτελείου την ώρα των αγώνων. Ο Σαλασάρ είναι ο σύνδεσμός της ομάδας με τον προπονητή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Πρωην παιχταρας και ομορφαντρας ο νεος κοουτς. Ποιος ηταν καποιος αντιστοιχος τετοιος στο προπονητικο μας παρελθον;

Ο Τραϊανός 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Araujo21 said:

Οχι αλλά ο Κετσε λέει ότι είναι οριστικό. Έρχεται Αθήνα το Σάββατο και παει Τουμπα να δει το ματς 

Καλα μην βιαζεστε θα πω εγω. Για την ΑΕΚ μιλαμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, billy21 said:

Βιάζεστε παιδιά. Αυτοί που μας διοικούν δεν έχουν τσίπα... καμία. Να ανακοινωθεί κ μετά.

Μπορει κιολας να ξετρελαθει με αυτα που θα δει στην Τουμπα και να πει "ΟΚ παιδια μια χαρα ειστε, νομιζω δεν με χρειαζεστε".

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Μπορει κιολας να ξετρελαθει με αυτα που θα δει στην Τουμπα και να πει "ΟΚ παιδια μια χαρα ειστε, νομιζω δεν με χρειαζεστε".

Ας φροντίσει κ για κάτι ο Τζανετάκος. Δεν έτρωγε μόνο φάπες στις ταινίες.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, billy21 said:

Ας φροντίσει κ για κάτι ο Τζανετάκος. Δεν έτρωγε μόνο φάπες στις ταινίες.

Δεν κρατιουνται εδω στο forum παντως να ανοιξουν τοπικ καλοσωρισματος πριν καν ανακοινωθει. Δηλαδη το επομενο επος θα ειναι να ανοιξω εγω τοπικ ποτε φευγει πριν καν ανακοινωθει.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Δεν κρατιουνται εδω στο forum παντως να ανοιξουν τοπικ καλοσωρισματος πριν καν ανακοινωθει. Δηλαδη το επομενο επος θα ειναι να ανοιξω εγω τοπικ ποτε φευγει πριν καν ανακοινωθει.

Το είπα κ εγώ, δεν έχω καμία εμπιστοσύνη για τπτ στην διοίκηση της ΑΕΚ. Οπότε μάλλον βιαστικό το άνοιγμα, αν κ καταλαβαίνωότι υπάρχει ανάγκη για ελπίδα, για αισιοδοξία, για θετικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, billy21 said:

Το είπα κ εγώ, δεν έχω καμία εμπιστοσύνη για τπτ στην διοίκηση της ΑΕΚ. Οπότε μάλλον βιαστικό το άνοιγμα, αν κ καταλαβαίνωότι υπάρχει ανάγκη για ελπίδα, για αισιοδοξία, για θετικότητα.

Δεν πειραζει Billy

 Το πολυ πολυ να το σβήσει ο διαχειριστης 

Καλά να είμαστε να σχολιάζουμε

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Έχει κλειδώσει το διπλό στην Τούμπα 

Αν έρθει κανά διπλό πριν ανακοινωθεί ο Αλμέιδα, ποιες οι πιθανότητες να μείνουμε και του χρόνου με Οφρυδόπουλο άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πάντως πως θεσμικά ο προπονητής της ΑΕΚ πρέπει να προστατεύεται.

Αν κάποιος είναι να τρώει τη λεζα , είναι αυτός που κάνει επιλογές τις επιλογές , εν προκειμένω έχω ξεκαθαρα διαβάσει πως το πήρε πάνω του ο πρόεδρος ....

 

Προχωρά Κοουτς και γάμησε τα όλα 

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×