Jump to content

Recommended Posts

12 minutes ago, SpiRos said:

Το ξέρω. Μήπως είναι κάτι που πρέπει να αλλάξουμε;

Ένας από τους στόχους μπαινοντας στο νεο γηπεδο θα επρεπε να ναι αυτος. Να εχεις προπονητες που θα κάθονταν κατα μο 6-7 χρονια. Μονο τοτε θα μπορούσες έμπρακτα να πεις πως έκανες οντως restart. Οι τίτλοι θα ερχονταν αν το έκανες (ενας μο 2 Κυπελλα και 1 Πρωταθλημα ανα θητεια πχ).

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Καλα κανονικα αν εισαι σοβαρος ετσι κανεις αν σου αρέσουν τα χαρακτηριστικά της προσωπικότητας ενός κοουτς, με δεδομένο πως οι ομαδες ειναι συνηθως προέκταση αυτής. ΟΚ Γιαννικης πχ δεν εχει νοημα. Αλμειδα, Πογιετ, Χιμενεθ ομως εχουν χαρακτηριστικά που αξίζει να περαστούν σε μια ομαδα και αυτο θελει χρονο.

Και έχει και το τιμ που ειναι πολυ σημαντικό

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πότε έφτασε στο πικ προσφοράς ένας προπονητής στην ΑΕΚ για να βάζουμε και μίνιμουμ χρόνους;

Ούτε ο βάτραχος στην πρώτη του θητεία δεν το έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Και ο καρερα ήταν κανονικός προπονητής αλλά τον πιστολιασαμε για να μη χαλάσουμε τη διάθεσή του Ρώσου και μετά του λιβαγια.... Γενικά το καραγκιοζιλίκι μας τα τελευταία χρόνια δεν έχει τελειωμό

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bukowski said:

 Αλμειδα, Πογιετ, Χιμενεθ ομως εχουν χαρακτηριστικά που αξίζει να περαστούν σε μια ομαδα και αυτο θελει χρονο.

Και έχουν κοινά χαρακτηριστικά που αν τους έδινες στον καθένα το χρόνο που άξιζαν θα μπορούσες να έχεις διαδοχες χωρίς να αλλοιώνεται η φυσιογνωμία της ομάδας.

Αλλά ΟΚ, υπερεχεις και στο παραγοντικο μάτι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bad_habiT said:

Και ο καρερα ήταν κανονικός προπονητής αλλά τον πιστολιασαμε για να μη χαλάσουμε τη διάθεσή του Ρώσου και μετά του λιβαγια.... Γενικά το καραγκιοζιλίκι μας τα τελευταία χρόνια δεν έχει τελειωμό

Ο Καρερα ηταν ψιλοσοφτ. Για διαδοχη κατασταση κοουτς, σε στρωμενο και οργανωμένο μαγαζι ομως μια χαρα θα ηταν. Αλλα οχι για να χαράξει πορεια αυτος.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, MITSAKLAS said:

Και έχουν κοινά χαρακτηριστικά που αν τους έδινες στον καθένα το χρόνο που άξιζαν θα μπορούσες να έχεις διαδοχες χωρίς να αλλοιώνεται η φυσιογνωμία της ομάδας.

Αλλά ΟΚ, υπερεχεις και στο παραγοντικο μάτι.

Γενικα μετά τον Δελλα μπορουσες να αρκεστείς σε αυτους τους τρεις εως σημερα. Θα χες πολλαπλάσιους τιτλους και εσοδα 100%.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Άνετα η σειρά θα μπορούσε να είναι Πογετ (θα έβαζε τις βάσεις για νίκη με κάθε κόστος και τις αρχές στην αμυνα), Χιμένεθ (θα έβαζε την τρελα και τις τακτικές προσαρμογές και θα συνέχιζε το έργο στην αμυνα) και Αλμειδα (για να εκεπαιδευσει την ομάδα στην κυκλοφορία και την επίθεση χωρίς να καταστρέφει την αμυνα)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Duck_Season said:

Ρε, ναρκωτικά ξεκινήσατε ?

Τι πλειστηριασμός είναι αυτός ?

Γιατί μονάχα 3 χρόνια ? Να κάνει 5 

 

Μόλις τους τα δείξει μέσα στο τηγάνι θα τον τσιμεντοσουμε στη Νέα Φιλαδέλφεια 😄😄😄

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kostas21 said:

με ενα καλο ματς κ σκεφτοναστε ποσα ΧΡΟΝιΑ θα καθισει;;;

Εδω ο Σερα μας ειχε 20 αγωνιστικες πρωτους κ τον στειλαμε βραδυ σπιτι με νικες με Μιλαν κ σια τη προηγουμενη σεζον.

 

Ο Σέρα ήταν 15 χρόνια πριν. 15. Από τότε έχουν αλλάξει πολλά στην ομάδα στην χώρα στην Ευρώπη και στο ποδόσφαιρο γενικά.

Όποιος θυμάται τον Φερέρ σήμερα είναι σαν τον Μπαγεβιτσολάτρη του 2011

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ΥστεRογραφο του ΤσακιRη

Να το σημειώσω ξανά και από εδώ, όπως χρόνια το κάνω στο Gazzetta και στον ΣΠΟΡ FM, η επιστρέφει στην πόλη της και το ίδιο άμεσα οφείλει να κάνει και η ίδια η ομάδα, οι πρωταγωνιστές, να γίνουν σιγά σιγά ξανά ένα με την πόλη που θα ζει με τους ήρωες της ειδικά για τα παιδιά. Κάτι που θα ήθελε υπερβολικά εκτιμώ όπως τον έχω ψυχολογήσει και ο ίδιος ο Ματίας Αλμέιδα ο οποίος θα δεθεί ακόμη περισσότερο με εμάς και θα μπορέσει να γίνει κομμάτι μας αν ακολουθήσουν και τα αποτελέσματα.

Τουλαχιστον δεν τον κρύβουν. Στην πρώτη στραβή εκτός. Κατά τα αλλά κάθε μισό χρόνο ψάχνουμε προπονητή και όχι μάγο.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, baRon21 said:

ΥστεRογραφο του ΤσακιRη

Να το σημειώσω ξανά και από εδώ, όπως χρόνια το κάνω στο Gazzetta και στον ΣΠΟΡ FM, η επιστρέφει στην πόλη της και το ίδιο άμεσα οφείλει να κάνει και η ίδια η ομάδα, οι πρωταγωνιστές, να γίνουν σιγά σιγά ξανά ένα με την πόλη που θα ζει με τους ήρωες της ειδικά για τα παιδιά. Κάτι που θα ήθελε υπερβολικά εκτιμώ όπως τον έχω ψυχολογήσει και ο ίδιος ο Ματίας Αλμέιδα ο οποίος θα δεθεί ακόμη περισσότερο με εμάς και θα μπορέσει να γίνει κομμάτι μας αν ακολουθήσουν και τα αποτελέσματα.

Τουλαχιστον δεν τον κρύβουν. Στην πρώτη στραβή εκτός. Κατά τα αλλά κάθε μισό χρόνο ψάχνουμε προπονητή και όχι μάγο.

Παρακάτω υπάρχει σε αντιπαραβολή, το ξαναβάζω, το τι λέει ο Τσακίρης κατά την περίοδο της προετοιμασίας συγκριτικά με σχόλιο μετά την δεύτερη(;) αγωνιστική.

Αρχικά λοιπόν και με αφορμή την σκέψη Αλμέιδα να βάλει τον Γκαρσία ως φορ, αναφέρει πως ο παίκτης μπορεί να παίξει πολύ εύκολα στην κορυφή της επίθεση και ότι το έλεγε και ο ίδιος πολλές φορές. Μετά από εβδομάδες όμως, κάνει στροφή 180 μοιρών λέγοντας με πομπώδες ύφος και στόμφο "έχω ξαναπεί ότι δεν πρέπει να θεωρείται φορ ο Γκαρσία". Δεν είναι μόνο ότι αναιρεί με γελοίο τρόπον τα όσα ο ίδιος έλεγε, αλλά με ένταση κιόλας υπεραμύνεται της δεύτερης άποψης και του ότι ο προπονητής δεν το είδε καλά το θέμα.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, baRon21 said:

ΥστεRογραφο του ΤσακιRη

Να το σημειώσω ξανά και από εδώ, όπως χρόνια το κάνω στο Gazzetta και στον ΣΠΟΡ FM, η επιστρέφει στην πόλη της και το ίδιο άμεσα οφείλει να κάνει και η ίδια η ομάδα, οι πρωταγωνιστές, να γίνουν σιγά σιγά ξανά ένα με την πόλη που θα ζει με τους ήρωες της ειδικά για τα παιδιά. Κάτι που θα ήθελε υπερβολικά εκτιμώ όπως τον έχω ψυχολογήσει και ο ίδιος ο Ματίας Αλμέιδα ο οποίος θα δεθεί ακόμη περισσότερο με εμάς και θα μπορέσει να γίνει κομμάτι μας αν ακολουθήσουν και τα αποτελέσματα.

Τουλαχιστον δεν τον κρύβουν. Στην πρώτη στραβή εκτός. Κατά τα αλλά κάθε μισό χρόνο ψάχνουμε προπονητή και όχι μάγο.

Ε ναι, που να τρέχει για ρεπορτάζ ο Γιωργαρας.

Δυο-τρια τραπέζια απόσταση στην Γκαζόζα αν έχουν από το δικό του οι παίκτες, μια χαρά είναι.

Άντε μέχρι Μπαραντιν γιατί είναι και δουλευταρας ο Γιώργος ντε.

Μπαρσολ ούτε να το σκεφτούν, πόλεμος.

Τώρα βέβαια άμα κεράσουν τα παιδιά καμιά ποικιλία κρεατικών στο Λουκιδελη, άντε με το ζόρι θα το δεχτεί.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα θα πηγαινε στα 1σέλιδα , ομως προεχει ο Αλμεηδα στο αρδογραφημα του τσακιρη :

'' Η ΑΕΚ του Αλμέιδα χρειάζεται αποτελέσματα! ''

Εντελώς λάθος ο τίτλος !!! ... & δεν διαβάζω παρακάτω σε αρθρα μελλοντικης αμφισβητησης !!!

Σωστός τίτλος :
Η ΑΕΚ του Αλμέιδα χρειάζεται ΣΤΗΡΙΞΗ απ' όλους ΜΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Geologos said:

Για μένα φτάνει, για τον εξής απλό λόγο. 

Υπάρχουν 3 προπονητές που θα δεχτούν να έρθουν και με το καλημέρα προπονητικά η ομάδα θα είναι για τίτλο, 20 που θα ξεκολλήσουν το κάρο από τη λάσπη και 1000 γιαννικιδες.

Βάλε και το γεγονος ότι οι ομάδες δεν χρειάζονται μόνο προπονητή αλλά και παίκτες, οργάνωση και ομοιογένεια, το να τα πετύχεις όλα αυτά την ίδια στιγμή είναι στα όρια του στατιστικού λάθους.

Αν βγει το κάρο από τη λάσπη, οι προπονητές και οι παίκτες που θα σου μιλήσουν γίνονται περισσότεροι, ενώ και από την υπάρχουσα δεξαμενή επιλογών οι καλές επιλογές αυξάνονται, μόνο και μόνο γιατί ως ομάδα δεν είσαι τόσο δύσκολος άθλος όσο το καθάρισμα του Κύπρου του Αυγεία.

Είναι ικανός ο Αλμέιδα να μας πάει 5 βήματα μπροστά σε σχέση με πέρυσι? Προφανώς. Θέλουμε μια σεζόν για να πάμε 5 βήματα μπροστά? Προφανώς. Οπότε στηρίζουμε.

Όταν φτάσει η ομάδα σε ένα καλό σημείο, ας μετρηθεί ξανά με τον Αλμέιδα και αν τον βρει λίγο, ας πάει σε κάτι πιο πολύ. Προς το παρών, με το δείγμα που έχουμε για τον Αλμέιδα σε σύγκριση με την ομάδα της περσινής σεζόν, η ομάδα ήταν λίγη για τον προπονητή, όχι το αντίθετο. Ακόμα δεν ξετσουτσουνισαμε από το ποδοσφαιρο ταχύτητας του 1960 που παίζαμε μέχρι τον Μάιο, μην θέλει ο κώλος μας Τουχελ και σία.

Πάλι στην ουσία συμφωνούμε αλλά πάλι έχω κάτι ακόμα στο μυαλό μου που μοιράζομαι:

Σε 5 αγώνες έχουμε 2 ήττες.

Νικήσαμε στο Αγρίνιο και μιλάμε για βελτίωση (που υπάρχει) και για μπετόν Αλμέιδα (μακάρι).

Προφανώς και ο Γιαννίκης ή ο κάθε Γιαννίκης δεν είχε το συγκεκριμένο υλικό στα χέρια του ούτε ο Αλμέιδα Βράνιες Μήτογλου στα μπακ και Σιμόες Σιμάνσκι Σάκχοφ στα χαφ. Με χειρότερο φέτος γαύρο μέχρι στιγμής και χειρότερο Βούλγαρο. 

Δεν συγκρίνω. Μην γίνει συζήτηση εδώ.

Για εμένα λοιπόν:

Είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ όνομα ο Ματίας. ΤΕΡΑΣΤΙΟ.

Μου αρέσει που πειραματίζεται και ψάχνεται. Θα ήθελα βέβαια έναν προπονητή που αυτά να τα έχει κάνει αλλού.

Πολύ το hype μέχρι στιγμής (κι εγώ το έχω λόγω Αργεντινής) και μέχρι να δώσει αποτελέσματα σε κρίσιμα παιχνίδια θα κρατάω χαμηλά την μπάλα. Έρχεται το ματς στο Χαριλάου. Εκεί θα φανεί πού μπορούμε να φτάσουμε φέτος σε μεγάλο βαθμό. Και με αντίπαλο κανονικό προπονητή, ίσως τον καλύτερο της λίγκας.

Όπως και να έχει δείχνει ότι κάτι υπάρχει μέσα στο κεφάλι του που αξίζει τον κόπο να ασχοληθεί κάποιος και να επενδύσει.

Το θέμα είναι αν έχουμε την υπομονή ως κλαμπ. Να βγει δηλαδή τότε κάποιος και να το πει στον κόσμο ότι φέτος θα κάνουμε μια αναγνωριστική σεζόν.

Προσωπικά θα είμαι ικανοποιημένος αν κάνουμε πρωταθλητισμό μέχρι το τέλος και όχι φιλική συμμετοχή όπως τα τελευταία χρόνια.

Να στηριχθεί λοιπόν και με άλλους παίχτες αξίας και να δώσουμε στον άνθρωπο την άνεση να κάνει και μερικά λάθη. Εγώ είμαι οκ με αυτό αν όντως βλέπουμε ότι ο συγκεκριμένος έχει το potential για να μας βγει. Φαίνεται ότι το έχει. Μακάρι να έρθουν γρήγορα και τα καλά αποτελέσματα που θα δώσουν ψυχολογία στην ομάδα.

Από εκεί και πέρα και επειδή κάπου το διάβασα ο Ματίας είναι επιλογή Μελισσανίδη οπότε και το πιστώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Επι Καρντοσο και Γιαννικη πχ προσωπικά είχα λυσσάξει ότι δεν κάνουν.

Με Αλμειδα δεν το βλεπω έτσι. 
 

Μπορει να μπορουμε να του προσαψουμε κάποια πραγματα (αρκετά), εγώ πρώτος, αλλά έχει την τάση να ψάχνεται και να διορθώνεται. 
 

Ισως αργεί να προσαρμοστεί, αλλά δουλευταράς είναι, προσωπικότητα καλη εχει και δειχνει να διορθώνει τα λάθη του χωρίς εγωισμούς και κολληματα. Και προσπαθει να κάνει καπως διαφορετικά πραγματα, όχι στον αυτόματο μια τακτική και τελος.

Μακαρι να πετύχει, το έχουμε  ανάγκη να αράξουμε σε έναν καλο προπονητη. Πρέπει να προσέξει να συνεχίσει να διορθώνει τα λάθη του, να δουλεύει, να μην χάσει τα αποδυτηρια. Και θέλει και κάποια τύχη βέβαια.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ο Ματίας είναι η τελευταία ζαρία του ΑΕΚαρχη για να πετύχει. Δεν ξέρω τι βλέπουν οι αρδ κ τι πιστεύουν ότι δεν θα συμβεί αν δεν πετύχει ο Ματίας, αλλά θα συμβεί. Είναι τόσο απλό. Στήριξη, προσευχές, ευχολόγια, τσιμπούκια, όχι απαραίτητα με αυτή την σειρά, θα έπρεπε να κάνουν για και στον Ματίας οι αρδ. Τα μπακάλικα κλείνουν εύκολα στην εποχή μας. Μπορεί να σταματήσουν τα κεφάλαια, μπορεί οι πελάτες, μπορεί η πώληση που κάνεις να είναι μάπα ή προκλητική. Μπορεί απλά το μπακάλικο να βγάζει μια μιζέρια όταν μπαίνεις, απ την πρώτη μέρα, ε, άστο γάματο. Εδώ ξεκίνησαν να λουκετιάζουν οι φούρνοι που ήταν λεφτά στην τράπεζα σαν επάγγελμα. Τα υπόλοιπα θα τα δείξει ή θα τα φέρει ο χρόνος ή κ η στιγμή.

Εdit: Μπακάλικο aka enwsi 365.

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, mobster21 said:

Πάλι στην ουσία συμφωνούμε αλλά πάλι έχω κάτι ακόμα στο μυαλό μου που μοιράζομαι:

Σε 5 αγώνες έχουμε 2 ήττες.

Νικήσαμε στο Αγρίνιο και μιλάμε για βελτίωση (που υπάρχει) και για μπετόν Αλμέιδα (μακάρι).

Προφανώς και ο Γιαννίκης ή ο κάθε Γιαννίκης δεν είχε το συγκεκριμένο υλικό στα χέρια του ούτε ο Αλμέιδα Βράνιες Μήτογλου στα μπακ και Σιμόες Σιμάνσκι Σάκχοφ στα χαφ. Με χειρότερο φέτος γαύρο μέχρι στιγμής και χειρότερο Βούλγαρο. 

Δεν συγκρίνω. Μην γίνει συζήτηση εδώ.

Για εμένα λοιπόν:

Είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ όνομα ο Ματίας. ΤΕΡΑΣΤΙΟ.

Μου αρέσει που πειραματίζεται και ψάχνεται. Θα ήθελα βέβαια έναν προπονητή που αυτά να τα έχει κάνει αλλού.

Πολύ το hype μέχρι στιγμής (κι εγώ το έχω λόγω Αργεντινής) και μέχρι να δώσει αποτελέσματα σε κρίσιμα παιχνίδια θα κρατάω χαμηλά την μπάλα. Έρχεται το ματς στο Χαριλάου. Εκεί θα φανεί πού μπορούμε να φτάσουμε φέτος σε μεγάλο βαθμό. Και με αντίπαλο κανονικό προπονητή, ίσως τον καλύτερο της λίγκας.

Όπως και να έχει δείχνει ότι κάτι υπάρχει μέσα στο κεφάλι του που αξίζει τον κόπο να ασχοληθεί κάποιος και να επενδύσει.

Το θέμα είναι αν έχουμε την υπομονή ως κλαμπ. Να βγει δηλαδή τότε κάποιος και να το πει στον κόσμο ότι φέτος θα κάνουμε μια αναγνωριστική σεζόν.

Προσωπικά θα είμαι ικανοποιημένος αν κάνουμε πρωταθλητισμό μέχρι το τέλος και όχι φιλική συμμετοχή όπως τα τελευταία χρόνια.

Να στηριχθεί λοιπόν και με άλλους παίχτες αξίας και να δώσουμε στον άνθρωπο την άνεση να κάνει και μερικά λάθη. Εγώ είμαι οκ με αυτό αν όντως βλέπουμε ότι ο συγκεκριμένος έχει το potential για να μας βγει. Φαίνεται ότι το έχει. Μακάρι να έρθουν γρήγορα και τα καλά αποτελέσματα που θα δώσουν ψυχολογία στην ομάδα.

Από εκεί και πέρα και επειδή κάπου το διάβασα ο Ματίας είναι επιλογή Μελισσανίδη οπότε και το πιστώνεται.

Σε πέντε ματς 3 γκολ παθητικό, τα δύο πέναλτι και το ένα γκολ ήταν το γκολ της ζωής του Ντελετιτς.

Open play φάσεις ελάχιστες. 

Εγώ από αυτό κρίνω. Η άμυνα λοιπόν καραβελτιώθηκε, και αυτή η καραβελτίωση δεν γίνεται να οφείλεται μόνο στον Βιντα.

Οι βαθμοί σε σχέση με το ποδοσφαιρο που παίξαμε είναι λίγοι. Είναι άδικο να έχουμε μόνο 9 βαθμούς, αλλά έτσι είναι η ζωή. Η ομάδα όμως εμφάνισε πρόσωπο για περισσότερους βαθμούς, οπότε θα του το πιστώσω. 

Θα έρθουν πολλές σφαλιάρες ακόμα. Κάποιες φορές θα είμαστε χειρότεροι από τον αντίπαλο στο ματς. Θα έρθουν και τρίμπαλα. Εγώ απλά το λέω από τώρα, άπαξ και βρήκαμε έναν νορμάλ άνθρωπο, είναι μάταιο να ψάχνουμε πάλι άλλον και να μην τον κρατήσουμε μέχρι τέλος της επόμενης σεζόν. Η αλλαγή προπονητή δεν θα επιταχύνει την έλευση τίτλων

 

 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Geologos said:

Σε πέντε ματς 3 γκολ παθητικό, τα δύο πέναλτι και το ένα γκολ ήταν το γκολ της ζωής του Ντελετιτς.

Open play φάσεις ελάχιστες. 

Εγώ από αυτό κρίνω. Η άμυνα λοιπόν καραβελτιώθηκε, και αυτή η καραβελτίωση δεν γίνεται να οφείλεται μόνο στον Βιντα.

Οι βαθμοί σε σχέση με το ποδοσφαιρο που παίξαμε είναι λίγοι. Είναι άδικο να έχουμε μόνο 9 βαθμούς, αλλά έτσι είναι η ζωή. Η ομάδα όμως εμφάνισε πρόσωπο για περισσότερους βαθμούς, οπότε θα του το πιστώσω. 

Θα έρθουν πολλές σφαλιάρες ακόμα. Κάποιες φορές θα είμαστε χειρότεροι από τον αντίπαλο στο ματς. Θα έρθουν και τρίμπαλα. Εγώ απλά το λέω από τώρα, άπαξ και βρήκαμε έναν νορμάλ άνθρωπο, είναι μάταιο να ψάχνουμε πάλι άλλον και να μην τον κρατήσουμε μέχρι τέλος της επόμενης σεζόν. Η αλλαγή προπονητή δεν θα επιταχύνει την έλευση τίτλων

 

 

Ποιός είπε να αλλάξει? Ποια στιγμή?

Link to comment
Share on other sites

Οπως δεν ηταν προβλημα ο Πογιετ, ο Χιμενεθ και ο Καρερα, ετσι δεν ειναι και ο Αλμειδα. Ας λυσουμε ολα τα διαχρονικα προβληματα και κοιταμε να κρινουμε και τον Ματιας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Πρόβλημα είναι που μάλλον θα πάω ξανά τον μικρό για εισαγωγή στο Αττικό λόγω σταθερά υψηλών καρδιακών παλμών από Covid. Τα φιλιά μου

Ποοο κουράγιο ρε συ και είμαι σίγουρος ότι όλα θα πάνε καλά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×