Jump to content

Α.Ε.Κ. BC 2023-24 [Νέα-Μεταγραφές]:


Recommended Posts

  • Stylianopoulos changed the title to Α.Ε.Κ. BC 2023-24 [Νέα-Μεταγραφές]:
  • 2 months later...

Η ανακοίνωση της ΚΑΕ ΑΕΚ: 

Η ΑΕΚ ΒC, με το βλέμμα στο μέλλον και τη στοχοπροσήλωση στις κορυφές εντός και εκτός γηπέδων, βρίσκεται στην ευχάριστη θέση ν’ ανακοινώσει την αναβάθμιση της συνεργασίας της με τη Μεγάλη Χορηγό Betsson.

Μόλις πριν από μερικές ημέρες, ΑΕΚ και Betsson επικύρωσαν την αγαστή σχέση εμπιστοσύνης και για 3η συνεχόμενη αγωνιστική περίοδο συμπορεύονται, με το μπροστινό μέρος της ιστορικής φανέλας του Συλλόγου μας, που συμπληρώνει οσονούπω 100 χρόνια ζωής, να διαφημίζει την κορυφαία στο χώρο της εταιρία. 

Oι δύο ισχυρές επωνυμίες ενώνουν ξανά τις δυνάμεις τους, υπογράφοντας μία ιστορική συμφωνία ονοματοδοσίας, η οποία συνιστά αφετηρία νέων κατακτήσεων, με γνώμονα πάντα τις κοινές αξίες, το αίσθημα της άμιλλας και του υγιούς ανταγωνισμού, και με στόχευση στις πρωτοβουλίες εταιρικής ευθύνης με κοινωνικό πρόσημο.

H ΑΕΚ ΒC ανακοινώνει, ότι στο εξής θα ορίζεται ως ΑΕΚ Βetsson BC.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας έχει τη δικη του άποψη. Και σεβαστή. Στο μπάσκετ είναι πολύ διαδεδομένη η ονοματοδοσία σε Ελλάδα και Ευρώπη. Δεν βλέπω πού είναι το πρόβλημα. 
Αλλά αν μαγαρίζει την 100ετια μία ονοματοδοσία που φέρνει χρήματα και βοηθάει την ομάδα, η πώληση 950 διαρκείας με τέτοια ομάδα και τέτοιο προπονητή στα 100 χρόνια τι είναι; Αυτό μου φαίνεται πολύ χειρότερο από οτιδήποτε άλλο. 

Ξέρω τα επιχειρήματα (ban, Λιοσια κλπ) αλλά δυστυχώς περισσότερο καραμέλα είναι παρά πραγματικότητα. 
Για τα Λιοσια είναι καραμέλα γιατί όταν η ομάδα έχει πάει καλά και κάνει νίκες, μια χαρά κοντά και προσβάσιμα είναι τα Λιόσια αυτά τα χρόνια (Άρης, Βόνη, Γαλατα, Περιστέρι, Παναθηναϊκός, Μάλαγα). Επίσης είδα και στο οακα που ήμασταν 19 ματς αήττητοι με ομαδάρα (Langford, Slaughter, Maciulis, Sant Roos) και παίζαμε μεταξύ συγγενών και φίλων. Επί Φιλιππου παίζαμε Ευρωλίγκα στο οακα με Κιντερ με με 1.000 άτομα. Με Μπαρτσελονα στο Γαλάτσι με 800 άτομα. 
Όσο για τα ban, είναι πολύ άσχημο για την εικόνα της ομάδας αλλά δεν πιστεύω ότι ο κόσμος δεν έρχεται στο γήπεδο επειδή έχουμε μπαν. Αυτό είναι δικαιολογία. Επίσης τα μπαν είναι ένας τρόπος να μετατοπίσεις το χρέος και να διατηρείς ένα κάπως υψηλό μπάτζετ. Ξενέρωτο μεν αλλά βοηθητικό δε. Γιατί δυστυχώς όσο και να μας ενοχλεί, το κομμάτι «ΑΕΚ μπάσκετ» βάσει εσόδων και ενδιαφέροντος του κόσμου, δικαιολογεί μπάτζετ Λαυρίου και όχι μπάτζετ κανονικής ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Navas said:

Ο καθένας έχει τη δικη του άποψη. Και σεβαστή. Στο μπάσκετ είναι πολύ διαδεδομένη η ονοματοδοσία σε Ελλάδα και Ευρώπη. Δεν βλέπω πού είναι το πρόβλημα. 
Αλλά αν μαγαρίζει την 100ετια μία ονοματοδοσία που φέρνει χρήματα και βοηθάει την ομάδα, η πώληση 950 διαρκείας με τέτοια ομάδα και τέτοιο προπονητή στα 100 χρόνια τι είναι; Αυτό μου φαίνεται πολύ χειρότερο από οτιδήποτε άλλο. 

Ξέρω τα επιχειρήματα (ban, Λιοσια κλπ) αλλά δυστυχώς περισσότερο καραμέλα είναι παρά πραγματικότητα. 
Για τα Λιοσια είναι καραμέλα γιατί όταν η ομάδα έχει πάει καλά και κάνει νίκες, μια χαρά κοντά και προσβάσιμα είναι τα Λιόσια αυτά τα χρόνια (Άρης, Βόνη, Γαλατα, Περιστέρι, Παναθηναϊκός, Μάλαγα). Επίσης είδα και στο οακα που ήμασταν 19 ματς αήττητοι με ομαδάρα (Langford, Slaughter, Maciulis, Sant Roos) και παίζαμε μεταξύ συγγενών και φίλων. Επί Φιλιππου παίζαμε Ευρωλίγκα στο οακα με Κιντερ με με 1.000 άτομα. Με Μπαρτσελονα στο Γαλάτσι με 800 άτομα. 
Όσο για τα ban, είναι πολύ άσχημο για την εικόνα της ομάδας αλλά δεν πιστεύω ότι ο κόσμος δεν έρχεται στο γήπεδο επειδή έχουμε μπαν. Αυτό είναι δικαιολογία. Επίσης τα μπαν είναι ένας τρόπος να μετατοπίσεις το χρέος και να διατηρείς ένα κάπως υψηλό μπάτζετ. Ξενέρωτο μεν αλλά βοηθητικό δε. Γιατί δυστυχώς όσο και να μας ενοχλεί, το κομμάτι «ΑΕΚ μπάσκετ» βάσει εσόδων και ενδιαφέροντος του κόσμου, δικαιολογεί μπάτζετ Λαυρίου και όχι μπάτζετ κανονικής ΑΕΚ.

Τα διάρκειας είναι τόσα λίγα γιατί είναι πάρα πολυ ακριβά του ποδοσφαιρου . Όταν στν μπλα δίνεις 800 τι να σου μείνει να δώσεις και στο μπάσκετ? 

Και η ΠΑΕ και η ΚΑΕ  όπως είναι λογικό από την ίδια δεξαμενή παίρνουν πελατες . Δυσκολα θα δώσει ο άλλος 1 χιλιάρικο για να παρει διάρκειας και σε μπάλα και σε μπάσκετ

Link to comment
Share on other sites

Άρα έχουμε ποδοσφαιρικό λαό που πάει στο μπάσκετ όταν το μπάσκετ κάνει επιτυχίες.

Γιατί ποτέ δεν κοίταξε ο κόσμος να πάρει διαρκείας στο μπάσκετ ή να στηρίξει πηγαίνοντας γήπεδο, ας μην κρυβόμαστε πίσω απ' το δάχτυλό μας.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Navas said:

Άρα έχουμε ποδοσφαιρικό λαό που πάει στο μπάσκετ όταν το μπάσκετ κάνει επιτυχίες.

Γιατί ποτέ δεν κοίταξε ο κόσμος να πάρει διαρκείας στο μπάσκετ, ας μην κρυβόμαστε πίσω απ' το δάχτυλό μας.

ΟΛΟΙ οι Έλληνες οπαδοί έτσι είναι

Μόνο οι Αρειανοί και οι βάζελοι έχουν μπασκετικό λαό. Οι μεν πρώτοι γιατί είναι το μόνο άθλημα στο οποίο έχουν κάποιο σοβαρό στάτους σαν κλαμπ, οι δε βάζελοι επειδή ήταν για μια 15ετία η καλύτερη ομάδα της Ευρώπης, όταν στην μπάλα ήταν στην πείνα.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Navas said:

Άρα έχουμε ποδοσφαιρικό λαό που πάει στο μπάσκετ όταν το μπάσκετ κάνει επιτυχίες.

Γιατί ποτέ δεν κοίταξε ο κόσμος να πάρει διαρκείας στο μπάσκετ ή να στηρίξει πηγαίνοντας γήπεδο, ας μην κρυβόμαστε πίσω απ' το δάχτυλό μας.

Παντου έτσι είναι. Σε όλο τον κόσμο.Το μπάσκετ έρχεται δευτερο η τρίτο. Ακόμα και η Ρεάλ και η μπαρτσα. Πρώτα είναι το ποδοσφαιρο μετά όλα τα αλλα αθλήματα. Το ότι σαρώνουν και εκεί δεν σημαίνει ότι καίγονται και πολυ . Μιλάμε μέγεθος Μπαρτσελόνα και βλέπεις άδεια καθίσματα σε γήπεδα 10 χιλ θέσεων. 

Ασε που παντου πεφτει κάθε χρόνο η δημοφιλία του γενικά. Το ΝΒΑ κάθε περυσι και καλυτερα είναι. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goku21 said:

Παντου έτσι είναι. Σε όλο τον κόσμο.Το μπάσκετ έρχεται δευτερο η τρίτο. Ακόμα και η Ρεάλ και η μπαρτσα. Πρώτα είναι το ποδοσφαιρο μετά όλα τα αλλα αθλήματα. Το ότι σαρώνουν και εκεί δεν σημαίνει ότι καίγονται και πολυ . Μιλάμε μέγεθος Μπαρτσελόνα και βλέπεις άδεια καθίσματα σε γήπεδα 10 χιλ θέσεων. 

Ασε που παντου πεφτει κάθε χρόνο η δημοφιλία του γενικά. Το ΝΒΑ κάθε περυσι και καλυτερα είναι. 

καλα όλα τα αλλα, αλλα το ΝΒΑ καθε χρόνο ανεβαινει σε δημοτικοτητα και γαμάει γενικα, και αυτό φαινεται απο τα έσοδα και τα φραγκα που πέφτουν που έχουν παει σε αστρονομικά επιπεδα.

Το ευρωπαικο μπασκετ απο την άλλη ειναι τελείως ΓΤΠ σε image εσοδα και ως προιον και ειναι καθε προπερσι και καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω τζάκι, δε θέλω σόμπα, θέλω στη μπετσον να τζογαρω όλη ώρα να με πορωνει να με τρελαίνει και κάθε μέρα πιο πολύ να με φτωχαίνει, ΑΕΚ ολεο μπετσον ολεο ΑΕΚ ολε μπετσον όλε όλε ολεο.

 

Link to comment
Share on other sites

Η σεζόν ξεκινάει σήμερα. Φτωχά πράγματα στα διαρκείας ξανά, έχουν αποτυπωθεί όλες οι απόψεις εδώ, ξέρετε και την δική μου πλέον. Στηρίζω το τμήμα ανεξάρτητα τι γίνεται όπως κατά την γνώμη μου πρέπει να κάνουμε γιατί χωρίς εμάς δεν υπάρχουν έσοδα στο μπάσκετ και κυριότερα γιατί γουστάρω να μαι εκεί κιόλας να βλέπω την Βασίλισσα.

Παρόλα αυτά επειδή γ@μιεται ένας ξάδερφος με τα δημαρχιακά και είμαι εκτός Αθήνας και δεν θα πάω σήμερα.  Αν υπάρχει ένας που θέλει να πάει να μου μου στείλει pm να του δώσω το διαρκείας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2023 at 11:03 PM, Navas said:

Άρα έχουμε ποδοσφαιρικό λαό που πάει στο μπάσκετ όταν το μπάσκετ κάνει επιτυχίες.

Γιατί ποτέ δεν κοίταξε ο κόσμος να πάρει διαρκείας στο μπάσκετ ή να στηρίξει πηγαίνοντας γήπεδο, ας μην κρυβόμαστε πίσω απ' το δάχτυλό μας.

Παρά τα όσα γράφεις και έχουν απαντηθεί, επί Αγγελόπουλου κόσμος ήρθε στο γήπεδο.

Για του λόγου το αληθες:

2015 και 2017 που βρηκα

 

Ο κραταιος Ολυμπιακός με μικρή διαφορά, ο Άρης την μια χρονιά πιο χαμηλά. 

Screenshot_20231008_101451_Chrome.jpg

Screenshot_20231008_101540_Chrome.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Το 2015 ξεπεράσαμε τον Ολυμπιακό που πήγε τελικό στην Ευρωλιγκα και πήρε το πρωτάθλημα με 3-0, έναντι του Παναθηναϊκού. 

Εντούτοις ακόμα και χωριά την τιμωρία έδρας, συγκέντρωνε λίγο παραπάνω κόσμο από την ΑΕΚ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×