Jump to content

Εγκαίνια νέου γηπέδου Αγιά Σοφιά OPAP ARENA


nikos
 Share

Recommended Posts

Να ρωτήσω εγώ κάτι; 
 

Με τον Ντεμη τι ακριβώς έγινε για να ανοίξει κουβέντα; Έκανε κάτι ιδιαιτερα θετικό;
Μας έκανε την χαρη να έρθει γήπεδο να τιμηθεί κατοπιν προσκλησεως ασουμε;

Εδειξε χαρούμενος που η ΑΕΚ έχει νέο γηπεδο ενώ έπρεπε να δειχνει θυμωμένος;

Τι ακριβώς, για να καταλάβω κι εγώ.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mobster21 said:

Φυσικά και δεν τον ακούσαμε στην πορεία.

Κι εγώ Ντέμη είχα ψηφίσει εκείνο το βράδυ.

Μετά άλλαξαν πολλά.

Όμως ένα χρόνο αργότερα, το 2006, η συνέλευση της Ερασιτεχνικής καταψηφισε το σχέδιο Κουρεπη και Ντεμη  για αθλητικό κέντρο στην ΝΦ, οποτε όντως δεν τον ακούσαμε. Ακόμα και το 2005 ο Χατζηχρήστος είχε πει "ψήφο κατά συνείδηση" " αλλά είχε συμπληρώσει λέγοντας" Γήπεδο στην ΝΦ". Η Original έσωσε τον χώρο και ας νίκησε ο υποψήφιος που υποστήριξε ο  Ντέμης σε εκείνες τις εκλογές. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, nikos said:

Να ρωτήσω εγώ κάτι; 
 

Με τον Ντεμη τι ακριβώς έγινε για να ανοίξει κουβέντα; Έκανε κάτι ιδιαιτερα θετικό;
Μας έκανε την χαρη να έρθει γήπεδο να τιμηθεί κατοπιν προσκλησεως ασουμε;

Εδειξε χαρούμενος που η ΑΕΚ έχει νέο γηπεδο ενώ έπρεπε να δειχνει θυμωμένος;

Τι ακριβώς, για να καταλάβω κι εγώ.

Δεν εκανε κατι ο Ντεμης, απλα αποδείχτηκε έμπρακτα τι εξακολουθεί να σημαίνει για την συντριπτική πλειοψηφία του κοσμου της ΑΕΚ, γιατι 10 χρονια τωρα κόντεψαν να πεισουν οτι ειναι περίπου η ενσάρκωση του Εωσφόρου στην κιτρινόμαυρη Βίβλο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, nikos said:

Να ρωτήσω εγώ κάτι; 
 

Με τον Ντεμη τι ακριβώς έγινε για να ανοίξει κουβέντα; Έκανε κάτι ιδιαιτερα θετικό;
Μας έκανε την χαρη να έρθει γήπεδο να τιμηθεί κατοπιν προσκλησεως ασουμε;

Εδειξε χαρούμενος που η ΑΕΚ έχει νέο γηπεδο ενώ έπρεπε να δειχνει θυμωμένος;

Τι ακριβώς, για να καταλάβω κι εγώ.

Και μόνο η παρουσία του είναι γεγονός όπως και να το κάνουμε. Υπάρχουν πολλές μνήμες και καλές και κακές.  

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το 2005 ήταν ένα εκβιασμικο δίλημμα του κοντού με το η εμεις η διχόνοια.  Κοντοφθαλμος. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, AG21 said:

Όσο για το 2005 ήταν ένα εκβιασμικο δίλημμα του κοντού με το η εμεις η διχόνοια.  Κοντοφθαλμος. 

Ειχαμε ενωτικο Μελισσανιδη το 2005 που θυμηθηκε ξαφνικα την ΑΕΚ, οταν ακριβως εναν χρονο πριν ελεγε σοφίες για τρελούς, λαμογια και ζερο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αντε παλι τα ιδια...... ειπαμε  Ω γεγονε γεγονε. Δεν τα ξεχναμε αλλα προχωραμε. Ας γυρισουμε και πιο πισω με Αγαπουλες και Ζαφειροπουλους

by the way Ο Γιδοπουλος γιατι δεν προσκληθηκε?

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Να ρωτήσω εγώ κάτι; 
 

Με τον Ντεμη τι ακριβώς έγινε για να ανοίξει κουβέντα; Έκανε κάτι ιδιαιτερα θετικό;
Μας έκανε την χαρη να έρθει γήπεδο να τιμηθεί κατοπιν προσκλησεως ασουμε;

Εδειξε χαρούμενος που η ΑΕΚ έχει νέο γηπεδο ενώ έπρεπε να δειχνει θυμωμένος;

Τι ακριβώς, για να καταλάβω κι εγώ.

Στους περισσότερους υποθέτω ήταν ο τελευταίος μεγάλος παίχτης την τελευταία φορά που ήμασταν σε αυτό το γήπεδο.

 

Link to comment
Share on other sites

O Mελισσανίδης ποτέ δεν ήθελε να πληρώσει για να πάρει την ΑΕΚ. Εκεί ήταν κ το 04, εκεί ήταν κ την χρονιά πριν την πεσάδα. Δύναμη είχε κ οικονομική κ πολιτική. Αν έμπαινε ειδικά το 04 η ιστορία της ομάδας θα ήταν διαφορετική. Γιατί ειδικά τότε, το ελληνικό ποδόσφαιρο, παιζόνταν οπουδήποτε αλλού, εκτός του γηπέδου. Αλλά έπρεπε να δοθούν κ καμιά 40Μ για τα χρέη. Δεν το τόλμησε. Θα τα έπαιρνε πολλαπλάσια. Ήταν δεδομένο. Μέχρι κ 3 ομάδες στο τσουλου βγάζαμε εκείνα τα χρόνια. Τεσπά δεν το αναλύω άλλο γιατί είναι μέρες χαράς. Περιμένω με αγωνία την Άνοιξη για τον Εθνάρχη. Τι αποφάσεις θα πάρει.

Όσο για τον Ντέμη, έχει κάνει πολλά λάθη. Μερικά προσωπικά δεν τα περίμενα. Ελπίζω η χθεσινή βραδιά να του δίδαξε κάτι κ να στρίψει το.... καράβι του, στην σωστή ρότα. Είπαμε, μέρες χαράς.

Αλήθεια εκείνο το μουνόπανο ο Λαλιώτης ήταν στα εγκαίνια? Μακάρι ψόφος κακός κ σύντομα. Για σένα ευχούλες.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, billy21 said:

O Mελισσανίδης ποτέ δεν ήθελε να πληρώσει για να πάρει την ΑΕΚ. Εκεί ήταν κ το 04, εκεί ήταν κ την χρονιά πριν την πεσάδα. Δύναμη είχε κ οικονομική κ πολιτική. Αν έμπαινε ειδικά το 04 η ιστορία της ομάδας θα ήταν διαφορετική. Γιατί ειδικά τότε, το ελληνικό ποδόσφαιρο, παιζόνταν οπουδήποτε αλλού, εκτός του γηπέδου. Αλλά έπρεπε να δοθούν κ καμιά 40Μ για τα χρέη. Δεν το τόλμησε. Θα τα έπαιρνε πολλαπλάσια. Ήταν δεδομένο. Μέχρι κ 3 ομάδες στο τσουλου βγάζαμε εκείνα τα χρόνια. Τεσπά δεν το αναλύω άλλο γιατί είναι μέρες χαράς. Περιμένω με αγωνία την Άνοιξη για τον Εθνάρχη. Τι αποφάσεις θα πάρει.

Όσο για τον Ντέμη, έχει κάνει πολλά λάθη. Μερικά προσωπικά δεν τα περίμενα. Ελπίζω η χθεσινή βραδιά να του δίδαξε κάτι κ να στρίψει το.... καράβι του, στην σωστή ρότα. Είπαμε, μέρες χαράς.

Αλήθεια εκείνο το μουνόπανο ο Λαλιώτης ήταν στα εγκαίνια? Μακάρι ψόφος κακός κ σύντομα. Για σένα ευχούλες.

Νομιζω είναι στη Γαλλία με τον αγαπητικο του

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Δεν εκανε κατι ο Ντεμης, απλα αποδείχτηκε έμπρακτα τι εξακολουθεί να σημαίνει για την συντριπτική πλειοψηφία του κοσμου της ΑΕΚ, γιατι 10 χρονια τωρα κόντεψαν να πεισουν οτι ειναι περίπου η ενσάρκωση του Εωσφόρου στην κιτρινόμαυρη Βίβλο. 

Αυτοι που τον χειροκροταγανε κοντεψαν να πεισθουν ή να πεισουν οτι ειναι περιπου η ενσαρκωση του Εωσφορου;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειχε ρουφιανεψει κόσμο, και μάλιστα αθώο, όλα θα ήταν πολύ διαφορετικά. Εκεί το τερμάτισε και μάλιστα νωρίς 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Ντέμης το καλοκαίρι σχεδον αυτοπροτεινοταν να πάρει (σοβαρό) ποστο. Για να καταλάβουμε την φάση του.

Επισης προσκλήθηκε και αποθεώθηκε (και σωστα)  ως τεραστιος παλαίμαχος ποδοσφαιριστής, όχι ως πρόεδρος ή ως παρουσιαστής.

Τεσπα, εγώ θα ξαναγράψω ότι έφαγε κάποια χαστούκια από την ζωή, και μέσα σε ολα μετά από αυτό, επαναπροσδιόρισε και την θέση του στην ομαδα. Ομως το να καβαλικέψει καλάμια και να κανει/πει διαφορες μλκιες δεν ήταν υποχρεωτικό να συμβούν. Ήταν και παραμένουν μέρος του χαρακτήρα του.

Εφοσον προσγειώθηκε κι εφοσον σταματήσει τις παπαριες, ευπρόσδεκτος λεω εγώ,  αλλά δεν θα σβήσουμε και την μνήμη μας ξαφνικα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Καλά, το ότι έφαγε χαστούκια από την ζωή και η γνώση για το ύψος του τραπεζικού του λογαριασμού δεν ξέρω από πού προκύπτουν.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Epitaph21 said:

Καλά, το ότι έφαγε χαστούκια από την ζωή και η γνώση για το ύψος του τραπεζικού του λογαριασμού δεν ξέρω από πού προκύπτουν.

Από πολύ inside πληροφορίες. Έπεσε πολύ χαμηλά σε πολλά θέματα  

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nikos said:

Από πολύ inside πληροφορίες. Έπεσε πολύ χαμηλά σε πολλά θέματα  

Όπως ο Μπάγεβιτς που έχει αλτσχαιμερ ένα πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Epitaph21 said:

Όπως ο Μπάγεβιτς που έχει αλτσχαιμερ ένα πράγμα.

Ε, οκ εγώ γράφω για όποιον με πιστεύει ότι ξερω τι γράφω, δεν έχω καμια καούρα να σε πείσω εσένα προσωπικά. Ρώτησες κι απαντησα.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, billy21 said:

Αλήθεια εκείνο το μουνόπανο ο Λαλιώτης ήταν στα εγκαίνια?

056580f49ddcec2d407b1de4d02af627_884078.

 

NAI

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mobster21 said:

Τρίτη ημέρα σερί που σπάω.

Φίλε Μομπ, σου έχω έτοιμη "δικαιολογία".

Κι εγώ παιδεύτηκα, αλλά τη βρήκα.

Λανσάρω ένα ... μοντέλο ότι τα δάκρυα δίνουν στα μάτια μου μια περίεργη μενεξελιά απόχρωση που με κάνει (ακόμη πιο) γοητευτικό. (Πόσο πΧιά ....)

Δοκίμασε το. Πιάνει.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα  ολόκληρο το βίντεο των εγκαινίων  για 2η φορά και δάκρυσα και παλι πολλες φορες.

Επισης βρηκα και πάλι την διοργανωση σχεδον τελεια.
Ολα ήταν αντάξια  της ιστορικότητας της μέρας. 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Νονός said:

056580f49ddcec2d407b1de4d02af627_884078.

 

NAI

Αν έχεις τέτοιους φίλους, τι να τους κάνεις τους εχθρούς.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×