Jump to content

Εγκαίνια νέου γηπέδου Αγιά Σοφιά OPAP ARENA


Recommended Posts

9 hours ago, aris2168 said:

Ξαναψαξε προσεκτικα φωτος απο τα επισημα

Τι θέλετε, κύριε ?

Συλληφθήκαμε (στα πλαίσια του αυτοφώρου και χάσαμε και το ΑΕΚ - Ρεάλ στη ΝΦ), δικαστήκαμε, καταδικαστήκαμε, φυλακιστήκαμε, πληρώσαμε.

Να σας το φιξάρουμε ξανά ?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή παραπάνω γίνεται συζήτηση για λάθη, λάθος ήταν και ο χορός των ποντίων. Κωνσταντινουπολιτικος έπρεπε να ήταν ο πρώτος  χορός στο νέο  γήπεδο, και μετά ας ακολουθούσαν και άλλοι. Δεν είμαστε Αθλητική Ενωση Τραπεζούντας,ουτε ΑΕ Ποντίων.  Αλλα οκ ήταν η μέρα του  ισαποστολου του γηπεδοφτιαχτη, αυτός έφτιαξε το γήπεδο αυτός αποφασίζει. Ας έβαζε και μπαλέτα μπολσοι αν γούσταρε. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

*Τρελαμένος ήταν με την ατμόσφαιρα στο νέο γήπεδο ο Ματίας Αλμέιδα. Είναι χαρακτηριστικό πως στις 20:15 άνοιξε εφαρμογή στο κινητό του και άρχισε να μεταδίδει live για λίγα λεπτά τις εικόνες σε όλους τους ακόλουθούς του παγκοσμίως. Μάλιστα λάμβανε likes και σχόλια ασταμάτητα. (LIVESPORT)

 

*Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός απέστειλε 100 κίτρινα τριαντάφυλλα στην ΑΕΚ, σε μία συμβολική χειρονομία, και δεν αρκέστηκε στην εκπροσώπηση της στα εγκαίνια. Μια πράξη που κατέδειξε τον ποδοσφαιρικό πολιτισμό που εκφράζει διαχρονικά το τριφύλλι. (LIVESPORT)

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Bluesman said:

Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός απέστειλε 100 κίτρινα τριαντάφυλλα στην ΑΕΚ, σε μία συμβολική χειρονομία, και δεν αρκέστηκε στην εκπροσώπηση της στα εγκαίνια. Μια πράξη που κατέδειξε τον ποδοσφαιρικό πολιτισμό που εκφράζει διαχρονικά το τριφύλλι. (LIVESPORT)

Όλοι οι Παναθηναϊκοι φίλοι μου λένε πόσο ζήλεψαν και τι ωραίο γήπεδο και μακάρι να γίνει και το δικό τους. Οι γαυροι έψαχναν κάτι να το απαξιωσουν. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mporat said:

Όλοι οι Παναθηναϊκοι φίλοι μου λένε πόσο ζήλεψαν και τι ωραίο γήπεδο και μακάρι να γίνει και το δικό τους. Οι γαυροι έψαχναν κάτι να το απαξιωσουν. 

το ίδιο και εγώ . Οι Βάζελοι όντως - τουλάχιστον αυτούς που ξέρω- έβγαλαν ανωτερότητα και είναι ακομπλεξάριστοι ενώ εκραζαν το κόμπλεξ των γαύρων . 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Επειδή παραπάνω γίνεται συζήτηση για λάθη, λάθος ήταν και ο χορός των ποντίων. Κωνσταντινουπολιτικος έπρεπε να ήταν ο πρώτος  χορός στο νέο  γήπεδο, και μετά ας ακολουθούσαν και άλλοι. Δεν είμαστε Αθλητική Ενωση Τραπεζούντας,ουτε ΑΕ Ποντίων.  Αλλα οκ ήταν η μέρα του  ισαποστολου του γηπεδοφτιαχτη, αυτός έφτιαξε το γήπεδο αυτός αποφασίζει. Ας έβαζε και μπαλέτα μπολσοι αν γούσταρε. 

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Kostas21 said:

οι βαζελες ειναι οι παραδοσιακοι rivals μας, κ το κανονικο ντερμπι της Ελλαδας. Αν το καταλαβουν και σταματησουν να ασχολουνται με τα λιμανια της φαπας.

Οπαδικά "μεγαλώσαμε" χωρίς ... οικοδόμους και ... νούμερα χρηματοδοτούμενα αλλά με ...

"ΑΠΟΨΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Ο ΠΑΟ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ, ΣΤΟ ΦΕΡΕΤΡΟ ΘΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗ"

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Αλλάζουν αυτά με τα χρόνια. Ο βάτραχος φρόντισε να αλλάξει εκείνη η κατάσταση, ο Μελισσανίδης κατάφερε να βάλει στους εχθρούς ακόμα κ τους βου που δεν ασχολιόταν άνθρωπος.

Σε 10 χρόνια θα έχει αλλάξει πάλι.

Κ εγώ πάντως, ακόμα στο μυαλό μου μεγαλύτερο εχθρό έχω τον βαζελα

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, BillR21 said:

Αλλάζουν αυτά με τα χρόνια. Ο βάτραχος φρόντισε να αλλάξει εκείνη η κατάσταση, ο Μελισσανίδης κατάφερε να βάλει στους εχθρούς ακόμα κ τους βου που δεν ασχολιόταν άνθρωπος.

Σε 10 χρόνια θα έχει αλλάξει πάλι.

Κ εγώ πάντως, ακόμα στο μυαλό μου μεγαλύτερο εχθρό έχω τον βαζελα

 

Εγώ μεγαλύτερο εχθρό έχω τον γαυρο.  Για όλα όσα έχει κάνει και συνεχίζει. Και συνήθως είναι οι πιο κομπλεξικοί μαζί με τους βου 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Διαχρονικά Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός είναι οι μεγάλοι μας αντίπαλοι, αλλά σε κάθε εποχή με έναν από τους δύο υπάρχει μεγαλύτερη αντιπαλότητα για κάποιους λόγους. Δεκαετία του 80 είχαμε κυρίως  αντιπαλότητα με τον βαζελο αλλά ήταν και εποχές που κυριαρχούσε ο αντιβαρδινογιάννισμος σε όλο το ελληνικό ποδόσφαιρο. Τέλη των 80s μετά την υπόθεση του Θεολογη Παπαδόπουλου  και την εμφάνιση Κοσκωτά γινσλαμε φουλ σντιολυμπισκοι κάτι που κράτησε και μετά την αποχώρηση του, τα πρώτα χρόνια χρόνια των 90ς,εως το 92. Από το 92-93 που αρχίσαμε να παλεύουμε με τον Παναθηναϊκός για το πρωτάθλημα ξαναγιναμε φουλ   αντιπαναθηνσικοι και από το 96 τα γνωστά. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Διαχρονικά Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός είναι οι μεγάλοι μας αντίπαλοι, αλλά σε κάθε εποχή με έναν από τους δύο υπάρχει μεγαλύτερη αντιπαλότητα για κάποιους λόγους. Δεκαετία του 80 είχαμε κυρίως  αντιπαλότητα με τον βαζελο αλλά ήταν και εποχές που κυριαρχούσε ο αντιβαρδινογιάννισμος σε όλο το ελληνικό ποδόσφαιρο. Τέλη των 80s μετά την υπόθεση του Θεολογη Παπαδόπουλου  και την εμφάνιση Κοσκωτά γινσλαμε φουλ σντιολυμπισκοι κάτι που κράτησε και μετά την αποχώρηση του, τα πρώτα χρόνια χρόνια των 90ς,εως το 92. Από το 92-93 που αρχίσαμε να παλεύουμε με τον Παναθηναϊκός για το πρωτάθλημα ξαναγιναμε φουλ   αντιπαναθηνσικοι και από το 96 τα γνωστά. 

Με τη βαζέλα Ράγιε "κρατάει" από το '60 !!!

Και πιο συγκεκριμένα από το "μπαράζ" του 1960 και όπως αυτό κατέληξε για να γίνει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κάπου εδώ θα κάνω και έναν διαχωρισμό μεταξύ μεγαλύτερου και μεγαλύτερου εχθρού. Ο βάζελος και σε μένα είναι ο παραδοσιακός αντίπαλος. Πάντα αυτός μέτραγε. Ο γαύρος όμως έφτιαξε ό,τι πιο σιχαμένο υπάρχει στον αθλητισμό μετά το 1995. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησουν πιστευω οι περισσοτεροι οτι παραδοσιακος αντιπαλος ειναι ο παναθηναικος.

Αυτο που προεχει όμως -κατα τη γνωμη μου- ειναι η απο-γαυροποιηση της κοινωνιας.
20+ χρονια, η νοοτροπια του γαυρου παρεισφρησε όχι μονο στο μεδουλι της κοινωνιας αλλα και σε δομές αι θεσμους που πριν δεν θα περιμενε κάποιος.

εκφρασεις και "ατακες" τσουκαλαδων, αλεφαντων, καρπουτσων και λοιπων σκουπιδιων βρηκαν χωρο πέρα απο τα ορια  της "οπαδικής κοινοτητας", σε μεσημεριναες εκπομπες, σε ειδησεις και ειδησεογραφια και σε οτιδηποτε θα μπορουσε να διαβασει ή να δει οποιοσδηποτε δεν ασχολειται με τον οπαδισμο.

Υποτιθέμενοι αθλητικοι σταθμοι παρουσίαζαν μια επιφανειακη  ουδετεροτητα κεκαλυμενη κόκκινου μανδυα.

Bottom line, ας μαζέψουμε τα σκουπίδια πρωτα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Νονός said:

Με τη βαζέλα Ράγιε "κρατάει" από το '60 !!!

Και πιο συγκεκριμένα από το "μπαράζ" του 1960 και όπως αυτό κατέληξε για να γίνει.

Καλα  έγραψα για όσα θυμάμαι ο ίδιος. Οι πιο φανατισμενες ατμόσφαιρες με αντιπάλους σε ντέρμπι, που θυμάμαι, ήταν με τον Παναθηναϊκό το 85-86 στο τέλος του πρώτου γύρου, καθώς και με τον Ολυμπιακό το 88-89 και στην επιστροφή Ντούσαν το 96-97. Επισης ένα παιχνίδι μπάσκετ στο μοσχος με τον γαυρο το 92. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, SpiRos said:

Κάπου εδώ θα κάνω και έναν διαχωρισμό μεταξύ μεγαλύτερου και μεγαλύτερου εχθρού. Ο βάζελος και σε μένα είναι ο παραδοσιακός αντίπαλος. Πάντα αυτός μέτραγε. Ο γαύρος όμως έφτιαξε ό,τι πιο σιχαμένο υπάρχει στον αθλητισμό μετά το 1995. 

Ας μιμηθώ τον Ακατανόμαστο κι ας μιλήσω κι εγώ σε ... τρίτο πρόσωπο για τον εαυτό μου ....

Ο πάνσοφος Νονός, Σπύρακλα, λέει και διατυμπανίζει ότι :

"Ο Βαρδινογιάννης κατέστρεψε το Ελληνικό ποδόσφαιρο και ο Κόκκαλης κατέστρεψε την Ελληνική κοινωνία".

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα βέβαια είτε πρόκειται για γαυρο είτε, πιο παραδοσιακά για βαζελο, η φάση θυμίζει λίγο Ατλετικο και Ρεαλ. Που ενω για την Ατλετι η Ρεαλ είναι η πρώτη αντίπαλος για την Ρεαλ η Ατλετι είναι η δεύτερη. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Νονός said:

Ας μιμηθώ τον Ακατανόμαστο κι ας μιλήσω κι εγώ σε ... τρίτο πρόσωπο για τον εαυτό μου ....

Ο πάνσοφος Νονός, Σπύρακλα, λέει και διατυμπανίζει ότι :

"Ο Βαρδινογιάννης κατέστρεψε το Ελληνικό ποδόσφαιρο και ο Κόκκαλης κατέστρεψε την Ελληνική κοινωνία".

Πάντως ο  Βαρδινογιαννης με 6 στα 13 πρωταθλήματα στην χρυσή εποχή του τελικά δεν κατάφερε να κυριαρχήσει απόλυτα στην Ελλάδα σε αντίθεση με τον Κόκκαλη των 12 στα 13.στην δική του χρυσή εποχή. Βεβαια ο πρώτος είχε πολύ μεγαλύτερες επιτυχίες στην Ευρώπη. 

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το ΠΙΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΟ "παράπονο" για τις προσκλήσεις των εγκαινίων !!!!!

(Αν και ξεχνάει ο Στέφανος στους Κωνσταντινουπολίτες να συμπεριλάβει και τον Λευτέρη Ιστόριο)

theo.jpg

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα να ακούσω λίγο Γεωργίου, βγαίνει ο δεύτερος ακροατής στο τηλ, οπαδός του Παναθηναϊκού, αφού σχολιάσει τα της ομάδας του, συγχαίρει την ΑΕΚ για το νέο γήπεδο και εύχεται να το χαρούμε και κλείνοντας κάνει και ένα σχόλιο για τα εγκαίνια, ότι του άρεσε πάρα πολύ όλο αυτό το σκηνικό με μικρα Ασία και πρόσφυγες που χαριτολογώντας λέει πως αν ήταν πιτσιρικάς ίσως να γίνονταν ΑΕΚ μετά από αυτό. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×